X-mehed: Tulevase möödaniku päevad

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

X-mehed: Tulevase möödaniku päevad

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 30. August 2013, 15:54

X-mehed: Tulevase möödaniku päevad
X-Men: Days of Future Past (2014)

Bryan Singeri linaloos "X-mehed: Tulevase möödaniku päevad" seisavad mutantidest kangelased silmitsi pealtnäha ilmvõimatu ülesandega – muuta kõikivõimalikke vahendeid appi võttes trööstitut ja tumedates toonides alternatiivuniversumit, kus auahne ja julma töösturi Bolivar Traski (Peter Dinklage) ehitatud hiigelrobotid Sentinelid mutante kõikjal jahivad ning neid tapavad. Professor X (Patrick Stewart) ja Magneto (Ian McKellen) on taas kord sunnitud omavahelised erimeelsused hetkeks unustama ning lootusetust olukorrast pääsemise nimel koostööd tegema. Nad leiavad mooduse, kuidas saata ülesandesse talle omase vastumeelsuse ning skepsisega suhtuv Wolverine (Hugh Jackman) ajas tagasi, kus ta peab üles leidma Professor X-i ja Magneto nooremad „versioonid“ (vastavalt James McAvoy ja Michael Fassbender), et nad teiste mutantide abil püüaks kõigiti tulevikku muuta...

www.heafilm.ee

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: X-mehed: Tulevase möödaniku päevad

PostitusPostitas LiveForThis » 29. Oktoober 2013, 17:32

Trailer väljas!
http://geektyrant.com/news/x-men-days-of-future-past-amazing-first-trailer

Patric Stewart: "Logan, I was a very different man."
Logan: "Yes, you were James McAvoy."


Et jah ootan väga. First Class oli minu jaoks jumalikult äge ja Days of Future Pasti X1 ja X2 ning First Classi kokkusulandamist ootan meeletult.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: X-mehed: Tulevase möödaniku päevad

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 29. Oktoober 2013, 18:23

LiveForThis kirjutas:Trailer väljas!

Muusikavalik on küll uskumatult originaalne. :pööritus:
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: X-mehed: Tulevase möödaniku päevad

PostitusPostitas LiveForThis » 30. Oktoober 2013, 16:38

uLtImAtEcRiTiC kirjutas:
LiveForThis kirjutas:Trailer väljas!

Muusikavalik on küll uskumatult originaalne. :pööritus:


Olen sinuga ses suhtes väga nõus. Üsna tüütu juba (N)
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: X-mehed: Tulevase möödaniku päevad

PostitusPostitas Forzelius » 21. Mai 2014, 16:06

No nii, nähtud. Meeldis väga (nagu arvata oli). Singer käsitleb hästi neid kangelasi. Et mitte lugu ega timeline'i väga seletada-reeta, võib öelda näiteks seda, et väga mõnusalt ajastutundlikult tehtud, peanarratiiv on põhiliselt läbi Wolverine'i, kes pole küll filmi põhifookuseks. Ütleks, et McAvoy oli nö peidetud kangelane, kuigi vaataja jaoks on Wolverine see, kelle läbi asjad toimuvad. Action-stseenid on head, Quicksilveriga on paar lühikest ent VÄGA mõjusat stseeni. Evan Peters on alati meeldinud, aga üks stseen temaga võttis naerust pea pisara silma. Pole ammu nii palju naernud.
X1/X2 ning Future Pasti tegelased meshivad omavahel hästi. See ei tähendaks, et mul poleks umbes miljon küsimust teatud asjade võimalikkuse ning probleemide kohta, aga ma ei pea neid nii tähtsaks. Nagu arvasin peale filmi nägemist
Spoiler :
(ja imdb'st kontrollisin), on Singer võtnud sellised "mitu timeline'i eksisteerib" lähenemise, mis on täiesti ok. Tänu sellele sai Cyclopsi ning Jeani uuesti näha./spoiler]

Paar küsimust, mis kummitama jäi
[spoiler]Mis sai vanast Magnetost ja Magnetost üleüldse? Algselt arvasin, et kõik, kes surid lõpus, kui Sentinelid templisse tungisid, surid ikkagi ka uues timelines, kuid Storm oli endiselt elus ju.
Kuidas Prof X ja Magneto omavahel läbi said, kui kogu Sentineli programm ära canceldati. Neil polnud enam vaja nö kokku saada ja koos võidelda. Samas, olenevalt sellest, kuidas inimesed mutante vaatasid peale selle päeva sündmuseid (mida me veel ei tea) ei läinud nad ehk enam üldse tülli. Samas Magneto keeras korralikult sitta kokku ikka ja selle lõpus ära lendamise järgi võib arvata, et need 2 ei kohtunud enam kunagi ja Magneto elab kuskil rahulikult oma elu. Midagi väga hullu mutantidega ei saa juhtuda, sest kool funktsioneerib ju ilusti (millest võib eeldada, et Magneto ei korralda midagi järgmise 50 aasta jooksul ja mutandid on ühiskonna poolt aktsepteeritud). Ei, huvitav; teooriaid palju. Eks osadele saab järgmises osas ka vastuse.
Antagonist, Apocalypse, ju reedeti post-creditsis ära. Kaval pealkiri iseenesest, ma oleks eeldanud, et uue triloogia 3. osa on jälle mingi maailmalõpp, aga võta näpust.


TL;DR
Spoiler :
X-Men: Days of the Future Past altereerib timeline'i, Cyclopse ja Jean on elus, kool töötab, elu on lill. Magneto saatus unknown.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: X-mehed: Tulevase möödaniku päevad

PostitusPostitas LynxHunter789 » 23. Mai 2014, 12:12

Meeldis. Oli igati X-Meeste vääriline ja mul suutis nii mõnigi kord pea segamini ajada. Tekkis tunne nagu vaataks Inception-it Inception-is :)) No nii hull ka vast ei olnud, aga kes filmi näinud, saavad aru.
Et filmist aru saada, peab kindlasti kõik eelnevad filmid enne ära vaatama. Siis saab ka pointile pihta.
Ka minu jaoks jäid paljud asjad selgusetuks, nagu näiteks:
Spoiler :
1. Kui kauget tulevikku meile alguses näidati? Sest Magneto ja Professor olid endiselt elus, kuigi pidauks ammu juba mulla all olema oma vanuse tõttu.
2. Mis sai Magnetost peale seda, kui Mystique teda tulistas ja ta minema lendas. Hiljem, kui Logan üles ärkas, tulevikus teda ei näidatud ega mainitud.
3. Mis värk oli selle kõrberotiga, kes lõpus püramiide ehitas?

Kolmas osa on ka vist juba kinnitatud ning jää huviga ootama. Selline tubli 9/10.
You'll always remember this as the day that you almost caught Captain Jack Sparrow.
Kasutaja avatar
LynxHunter789
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 81
Liitunud: 12. Mai 2013, 14:13
Asukoht: Pärnu

Re: X-mehed: Tulevase möödaniku päevad

PostitusPostitas Forzelius » 23. Mai 2014, 13:04

LynxHunter789 kirjutas:Ka minu jaoks jäid paljud asjad selgusetuks, nagu näiteks:
Spoiler :
1. Kui kauget tulevikku meile alguses näidati? Sest Magneto ja Professor olid endiselt elus, kuigi pidauks ammu juba mulla all olema oma vanuse tõttu.
2. Mis sai Magnetost peale seda, kui Mystique teda tulistas ja ta minema lendas. Hiljem, kui Logan üles ärkas, tulevikus teda ei näidatud ega mainitud.
3. Mis värk oli selle kõrberotiga, kes lõpus püramiide ehitas?


Spoiler :
1. See oli vist miskine 2023 või midagi taolist? Kuskilt lugesin. Kindlasti polnud see nii kauge tulevik, et Magneto ja Prof X mulla all pidanuks olema. Storm pole ka surematu ja oli samasugune, Kittyst ja Bobbyst rääkimata.
2. See, mis Magnetost ja tema suhetest ülejäänud eksmanidega peale äralendamist sai, ei ole teada. Mina pakun rahulikku eksiili, sest tulevikus funktsioneerib mutantide kool ilusti ning nähtavasti siis mingeid suuremaid jamasid aset leidnud pole, kuna ühiskond on mutandid aktsepteerinud. See on ka ilus lõpp kogu storyle, sest 3. osa toimub teatavasti minevikus ning rohkem tulevikku ei puudutata vist. Samas, on öeldud, et osad tegelased tahetakse jälle minevikku tuua ning oleks päris igav teha 3. osa, mis kuidagi ei puuduta lõpplahendit (tänapäeva), nii et eks näis. Pealkiri "Apocalypse", kuigi tähendab tegelase nime, võib ka olla päris kahemõtteline, eks näis.
3. "Kõrberobot" oli Apocalypse, 3. osa põhivillain.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: X-mehed: Tulevase möödaniku päevad

PostitusPostitas Soprano » 24. Mai 2014, 19:10

Saaga uus film kinnitas taaskord mu arvamust, et X-Men'i "tiimi-filmid" on kordades huvitavamad kui Wolverine'i üksikud ponnistused, mida mingil põhjusel ikka veel tehakse. Ühes õiges X-Men'i filmis peab ikka olema palju mutante ja siin oli neid kõvasti.
Alustame sellest, et filmil on väga hea tempo. Lisaks on loo ja tegelaste arengu peale mõeldud rohkem kui 5 minutit (khm Godzilla khm). Actionit oli vahepeal lausa lust vaadata (eriti Quicksilver'i stseenides). Jennifer Lawrence oli Mystique'na äge nagu ka kõik teised tegelased. Lõpus hakkas film andma kerget Inception'i vibe'i, mis on puhas kompliment. Suvise meelelahutaja kohta leiab filmis ikka palju positiivset.
Spoiler :
Üks asi, mis aga mind häirima jäi, oli Magneto "olen-kord-hea-siis-jälle-paha" maailmavaade. Nad on Xavier'ga küll head vastandid, aga Magneto ebaselged motiivid muutuvad järjest tüütumaks. Otsusta ära juba, kes või mis sa oled...


P.S. post-credits stseen on muidugi ka.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

7/10

PostitusPostitas Ralf » 26. Mai 2014, 20:14

Tundsin korduvalt, et teatud olulistele sündmustele lähenetakse liiga kerge käega, sest need ei omanud justkui vajalikku emotsionaalset kaalu või ei tundunud piisavalt problemaatilised. Just filmi esimeses pooles. Tulevikumaailmaga oleks võinud kõvasti rohkem vaeva näha, see oli lihtsalt üks suvaline arvutipudru-maailm, täiesti mittemidagiütlev. Seega ei elanud ma eriti ka Loganile kaasa tema missioonil seda tulevikku muuta, aga kuna esitletud alternatiivajalugu, tegelastevahelised pinged ja nende pingete kujunemise tagamaad ning kõik muu oli põnev, siis jäin ikkagi rahule.
Arvustus
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: X-mehed: Tulevase möödaniku päevad

PostitusPostitas P2ppin » 28. Mai 2014, 20:47

Film oli khüül, aga tekitas endalgi mõne küsimuse:
Spoiler :
Kas lõpus oligi siis kaks timeline, mis püsima jäid ? Ehk see, kus Logan "ärkas" Xavieri koolis üles ja kõik oli fine ning teine timeline läks sealt edasi, kus Raven Logani 70ndatel ära päästis ? Kui Logan 70ndatele tagasi saadeti, siis võttis ta vana Logani elu niiöelda üle ? Segane värk.
Kasutaja avatar
P2ppin
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 254
Liitunud: 08. Jaanuar 2011, 21:58

Re: X-mehed: Tulevase möödaniku päevad

PostitusPostitas tuusla » 02. Juuni 2014, 12:01

Polnud paha, aga noh, kui oled eelmisi X-Meni filme näinud, siis vaatad paratamatult ka uue üllitise ära.

Hea oli see, et ma ei vaadanud selle peaaegu 2,5 tunni jooksul kordagi kella, seega ei hakanud igav
Spoiler :
ja tõele au andes polnud ka kella;)


Keegi kuskil mainis, et actionit oli vähe. Kui see oli nali, siis mina sellest naljast aru ei saanud. Ootasin kogu aeg, et madinat oleks näpuotsaga, aga see oli tühi lootus.

Mis veel. Kõikse toredamad stseenid olid Evan Petersiga. Mul oleks tema tegelaskuju oma punti vaja. Hädasti.

Spoiler :
Ja mis sai Magnetost - ilmselt topiti tagasi vangikongi ("see, mida minuga tehakse, on hullem kui surm")
Kasutaja avatar
tuusla
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 406
Liitunud: 22. August 2009, 00:21
Asukoht: Metsamajake

Re: X-mehed: Tulevase möödaniku päevad

PostitusPostitas Forzelius » 02. Juuni 2014, 13:15

tuusla kirjutas:
Spoiler :
Ja mis sai Magnetost - ilmselt topiti tagasi vangikongi ("see, mida minuga tehakse, on hullem kui surm")


Kes ta
Spoiler :
vangi pani, kui ta ära lendas. X lasigi tal ära lennata, et temaga midagi ei tehtaks ja kui tal see kiiver peas on, on ta puutumatu, nii et ei näe võimalust, kuidas ta vangikongis lõpetas. Vähemalt polnud selles viimases stseenis midagi, mis sellele vihjanud oleks.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: X-mehed: Tulevase möödaniku päevad

PostitusPostitas LiveForThis » 13. Juuni 2014, 23:08

Põhimõtteliselt rež. Singer, stsen. Kinberg ja loo kallal pingutanud Vaughn tegid X-Meni seeriale totaalse restardi. See peaks nüüd küll ajalukku minema. Olemasolev seeria samade tegijatega teeb iseendale pmts reboodi, et nad saaks uuesti alustada pmts puhtalt lehelt. Nüüd võivad nad rahulikult ükskõik millest oma järgnevad osad teha.
Spoiler :
Timeline`ide omavaheline segamine ja uue loomine ajab küll segadusse,
aga hetkel tundub, et lõppude lõpuks muutub kõik nii või naa ühel või teisel viisil loogiliseks.

Eeskujulik X-Meni film. Sama hea kui X1, X2 ja First Class. Väga muljeltavaldav nii oma tõsiduselt, sisutiheduselt kui ka rohkete karakterite tugeva arenduse poolest. Singer näitas taaskord, et temaga alustatud ja õnneks ka jätkatud X-Meni seeria kvaliteet on jätkuvalt Marveli toodangust mitme pea jagu üle.

Ma väga ei teagi, et miks ma ei võiks täispunkte anda, aga hetkel jääb nii.
4/5

Hetkel selle aasta parim blockbuster üheskoos filmidega "Edge of Tomorrow" ja "Godzilla".
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: X-mehed: Tulevase möödaniku päevad

PostitusPostitas brixxx » 20. Juuni 2014, 13:10

"X-Men" filme olen suht suvalt vaadanud ning mul tekkis selletõttu küsimus, millal selline suur sõda tekkis, kui olen teisi osasid vaadanud, siis on pigem tavaline koolielu.

Hea film oli "X-Men: Days of Future Past", aga ma ei saa öelda, et ma just vaimustuses olen. Ei ole eriti suur "X-Men" filmide seeria fänn. Peamine põhjus miks vaatan neid filme kuna seal mängib Patrick Stewart.

Sellega olen nõus, et tuleviku elule eriti rõhku ei oldud pandud. Hindeks annan siiski 8/10.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: X-mehed: Tulevase möödaniku päevad

PostitusPostitas Zinera » 24. Juuni 2015, 13:03

5/10
Tunduvalt halvem, kui First Class, kuidagi logisev ja alguses eriti idiootse dialoogiga. Minumeelest loogikat ei tunnistatud väga, pigem keskenduti märulile ja vägevatele eriefektidele. Siiski nii halb ei olnud, et lõpuni ei vaataks, vaid pigem kohati tekkis küsimusi, et "kuidas siis nüüd nii saab olla". Loodetavasti pööratakse järgmises filmis sisule rohkem tähelepanu...
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist

cron