Kõik on kadunud

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Re: Kõik on kaotatud

PostitusPostitas Ralf » 10. Veebruar 2014, 21:46

Mõtlesin nagu selle loogika järgi, et näiteks enda kohta öeldakse "Ma olen kõik kaotanud"; mitte "Mul on kõik kadunud" jne... iseenesest sobivad mõlemad, jah.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Kõik on kaotatud

PostitusPostitas lostinthemist » 10. Veebruar 2014, 22:50

Te teete uskumatult lihtsa asja uskumatult keeruliseks. Minge pseudoteadusi õppima, kui see teile nii väga meeldib.
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Kõik on kaotatud

PostitusPostitas Ralf » 10. Veebruar 2014, 23:11

All Is lostinthemist...
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Kõik on kaotatud

PostitusPostitas Forzelius » 10. Veebruar 2014, 23:44

Imo võiks diroli pealt nukeda need postitused..
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Kõik on kaotatud

PostitusPostitas tuusla » 11. Veebruar 2014, 15:17

Kui teemale nüüd veel selle esialgse pealkirja tagasi saaks...
Kasutaja avatar
tuusla
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 406
Liitunud: 22. August 2009, 00:21
Asukoht: Metsamajake

Re: Kõik on kaotatud

PostitusPostitas Zinera » 11. Veebruar 2014, 23:27

2/10

Täiesti ebaprofessionaalse tudiseva meremehe seiklused, kes suht millegagi hakkama ei saanud. Film on halvasti teostatud, igavapoolsem ja üldiselt küsitava väärtusega, üks halvemaid merehädaliste filme, mida üldse kunagi näinud olen. Redford on ikka liiga vana juba, näha oli, et isegi basseinis filmitud kaadrid valmistasid raskusi.
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

Re: Kõik on kaotatud

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 12. Veebruar 2014, 00:04

Ma tõesti tahtsin, et see film mulle meeldiks. Aga väga raske on protagonistile kaasa elada, kui jääb mulje, nagu ta eriti ei tahakski ellu jääda. Vaadata kümneid minuteid teda habet ajamas, edasi-tagasi käimas ja masti ronimas, et juhet (sest see on kuidagi lahti tulnud?) ühendamas jne, milleks?

Vahetult enne tormi tulekut ei tasu habet ajada, et pärast ajahätta jääda. Pannud kohe siis oma vihmariided selga ja asunud ettevalmistusi tegema. Aga habeme ajas ta seejuures muidugi hästi maha, sest tagasi see ei kasvanudki. Paar korda jäid ka luugid avatuks, aga vesi "õnneks" sisse ei tulnud, kui paat kummuli käis. :D
Spoiler :
Ja kes kurat põletab oma päästepaadi maha? Ma ei saa aru sellest.

Kõige selle jama taga mingi võlu, oma lihtsuses, siiski peitub. Lool oli potentsiaal, mida oleks saanud oluliselt paremini realiseerida.

4,5/10
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Kõik on kaotatud

PostitusPostitas Ralf » 12. Veebruar 2014, 14:36

Üks tähelepanek:
<Ralf> btw - imo All Is Lost on hea näide sellest kui erinevalt inimesed filmi vaatavad... üks selle tugevusi imo
<Ralf> ühed otsivad loogikat, teised otsivad mõtet, kolmandad otsivad emotsiooni
<Ralf> see perspektiivi küsimus on nii meeletu selle puhul
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Kõik on kaotatud

PostitusPostitas LiveForThis » 13. Veebruar 2014, 00:09

Ralf kirjutas:Üks tähelepanek:
<Ralf> btw - imo All Is Lost on hea näide sellest kui erinevalt inimesed filmi vaatavad... üks selle tugevusi imo
<Ralf> ühed otsivad loogikat, teised otsivad mõtet, kolmandad otsivad emotsiooni
<Ralf> see perspektiivi küsimus on nii meeletu selle puhul


(Y)
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Kõik on kadunud

PostitusPostitas Spellbound » 14. Veebruar 2014, 12:05

ALL IS LOST Eesti kinolevisse ei jõua, kuid linastub huviliste rõõmuks vaid loetud eriseanssidega Forum Cinemas poolt organiseeritava Oscari-nädala raames ajavahemikul 21.02.-2.03.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Kõik on kadunud

PostitusPostitas filmiarvustus » 24. Veebruar 2014, 14:06

2011 kirjutas ja lavastas J.C. Chandor suurepärase filmi börsikrahhist "Margin Call", mis on täis suures koguses juttu ning palju näitlejaid. Eelmisel aastal läks mees teistsugust teed ning tõi kinoekraanidele viie lausega filmi, kus on ainult üks nimetu karakter. "All is Lost" on nö vaese mehe "Gravity", kus Robert Redford paneb maksma kogu enda poolesajandi pikkuse näitlemiskogemuse, viies vaataja silmitsi surelikkusega.

Vesi, vesi ja veelkord vesi. Sellised filmid tuletavad minule alati meelde, miks on hea ja mõnus olla kahe jalaga kuival maal. "All is lost" oli minu eelmise aasta üks oodatumaid filme ning ma ei pidanud selles pettuma. Igaks juhuks ütlen üle, et selles filmis on ainult üks näitleja - Robert Redford. Mehe karakter on täielik saladus. Vaataja ei saa teada mehe nime ega tausta, kuid kuuleb mehe suust kokku umbes viis lühikest lauset. Lisaks on puudu igasugune muusika, mis ilmub esimest korda alles viimase paari minuti jooksul. Kõik need "puuduvad" aspektid ei vähenda filmi kvaliteeti, vaid pakuvad uut laadi kaasaelamise võimalust.

Chandor on julge ja talendikas mees. Unikaalne lähenemine laevahuku teemale, andes tohutult kaasahaarava seikluse, mida saadab mediteeriv vaikus ja hingemattev põnevus. Ei oska öelda, et kui tihti ma filmi jooksul hinge kinni hoidsin, kuid neid oli palju. Väga raske on filmist eemale vaadata, sest koguaeg on midagi käimas ning Redfordi esinemine on sedavõrd paeluv, et keeruline on sellest filmist midagi halba leida. Lugu eeldab vaataja täielikku tähelepanu ning detailide jälgimist, sest mitte midagi ei seletada - iga vaataja peab saama ise asjadest aru. See tekitab ohu, et tähelepanematuse tõttu langeb osade vaatajate jaoks film ära ning muutub üksluiselt igavaks sooloprojektiks. Teine mure filmi juures on korduvad situatsioonid, mis tõmbavad tempot maha, seega oleks soovinud 10-15 minutit lühemat filmi. Lisaks on teose lõpp natukene liigselt sentimentaalne ja ei sobi eelnenud filmiga kokku.

Natukene jääb segaseks see sõnum, mida film üritab edasi anda. Millest see film tegelikult siiski räägib? Kes on see salapärane elujanune mees? Selliseid küsimusi on palju ning nendele leiab vastused ainult Robert Redfordi näost, mehe tegudest ellu jäämiseks ning vaataja enda silmaringist. Kahjuks ei ole selles filmis mitte midagi lihtsat. Kuna karakter on täielik müsteerium, siis narratiiv keskendub situatsioonile üle inimese, mille tuumas on ellujäämise mehhaanika. Väga kiiresti langesin teose haardesse ning ei läinud kaua, kui leidsin endast tugevalt isoleeritud üksiku emotsiooni, mis tegi tundmatu mehega samastamise väga kergeks. "Kõik on kadunud" on väga võimas lavastus, millel on hiilgav helimeeskond. Visuaalsed efektid, kaskadöörid ning võtteplatside ehitus on uskumatu kvaliteediga. Tõeliselt hea filmitegemine. Lõpetuseks ütlen, et oma unikaalsuses on film meeldejääv seiklus, mis on üks neist filmidest, mida lihtsalt peab oma silmaga vaatama ja kehaga kogema.
Filmile hindeks annan korralikud kaheksa punkti. 8/10.
Aidates valida sobivaid filme...
http://www.filmiarvustus.eu
Kasutaja avatar
filmiarvustus
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 330
Liitunud: 28. Veebruar 2013, 10:17
Asukoht: Keila

Re: Kõik on kadunud

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 14. Juuli 2014, 22:07

Mulle justkui meeldib mõte, et on film, kus

Spoiler :
tüübil ei vea absoluutselt ja lõpuks lihtsalt surebki ära - all is lost.
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Eelmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 88 külalist