Sabotaaž

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Sabotaaž

PostitusPostitas Rasmus » 30. Juuli 2013, 19:05

Sabotaaž
Sabotage (2014)

Arnold Schwarzeneggeri mängitud John "Murdja" Wharton on USA narkoagentuuri DEA eliitüksuse juht, kes koos oma meeskonnaga viib läbi eduka operatsiooni narkokartelli peidupaigale. Arvates, et nende saladus on kaitstud, konfiskeerivad nad miljoneid dollareid. Kui aga salapärane mõrvar võtab ükshaaval sihikule kõik meeskonna liikmed ning laipade arv järjest tõuseb, satuvad kõik kahtluse alla.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Sabotaaž

PostitusPostitas Rasmus » 26. Veebruar 2014, 20:41

Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Sabotaaž

PostitusPostitas LiveForThis » 23. Aprill 2014, 19:23

Kui sisuliste käänakute lõppedes end lõpuks ilmutanud nõrgavõitu kirjutatud payoff välja arvata, siis vähemalt minu jaoks on "Sabotage" see tõeline Arnie comeback, mida ma oodanud olen. Valus, verine, kohutavalt naljakas, ropp ja mehine/mehiselt naiselik märul, mida on lausa lust vaadata.

Kiiduväärt märulifilm, milles on ohtralt tõsist tooni, et pakkuda väärt meelelahutust nii kehale kui ka vaimule. .
Filmi režissööriks David Ayer, kelle märulikauge ja draamakeskne "End of Watch" on mehe parim film ning "Sabotage" sellele naljalt järele ei jõua.

Sellele tõigale vaatamata on Arnie verine ja humoorikas andmine väga nauditav.

3/5
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Sabotaaž

PostitusPostitas filmiarvustus » 24. Aprill 2014, 12:02

David Ayeri "End of Watch" oli üks 2012. aasta parimaid filme ning kindlasti üks meeldejäävamaid krimithrillereid. Olin väga elevil, kui kuulsin, et Ayer liitub Arnoldiga ja toovad koos ekraanile tõeliselt vägivaldse märulthrilleri "Sabotage". Kahjuks on filmi stsenaristiks Skip Woods, kelle sulest on pärit selliseid "pärlid" nagu "Hitman", "The A-Team" ja "A Good Day to Die Hard" ning seda kirjutamise taset on tunda ka selles filmis. Üks asi on kindel - "Sabotage" on üks parimaid Arnoldi rolle suurel ekraanil.

Skip Woods on tõeliselt halb stsenarist ning märulifilmide juurde ei tohiks teda enam lasta. Igasugused probleemid, mis minul selle filmiga on, jõuavad tagasi stsenaariumi juurde, mis muutis selle teose tohutult igavaks. Lugu venib ja ei vii lõpuks mitte kusagile. Lisaks tegevustik ülistab ajuvaba ja mõttetut vägivalda, mida tegelikult ei ole vaja ning ei ole sisu poolt kuidagi õigustatud. Kõik karakterid peale Arnoldi kehastatud John Whartoni on ebameeldivad ja ilma igasuguse taustata, seega minult kui filmivaatajalt on ära võetud vabadus leida meelepärane meeldiv karakter - pean olema Arnoldi või detektiiv Caroline'i poolt. Tegelaste motiivid on täiesti puudu ja ei õigusta nende käitumist ning teeseldud emotsioone, mis muudab filmis kaua oodatud finaali naeruväärselt tavaliseks ja igavaks. Tagatipuks puudub filmist igasugune sabotaaž.

Teine suur probleem on lavastaja David Ayeri ja Arnold Schwarzeneggeri stiilide ebasobivus. Ühelt poolt teeb Ayer endale loomuliku stiiliga thrillermüsteeriumit, teiselt poolt on Arnoldile omane märul ja iseloom. Need kaks maailma hõõruvad valesti ning terve loo kestvuse vältel otsitakse seda tasakaalu, mis jääbki leidmata. Selle kokkupõrke tulemusel on filmis teine kolmandik täielikult paigal, mitte midagi ütlev 40 minutit, mida on raske vaadata. Esimeses kolmandikus hästi alanud huumor muutub kordavaks, hea tempoga märul kaob täielikult, lisanduvad mittevajalikud verised mõrvad (palju kehaosi), motiivid kaotavad oma usutavuse ning Arnoldi karakter kaotab varasemad emotsioonid oma meeskonnaliikmete suunas.

Lavastamise kohapealt pean tunnistama, et filmi stiil minule meeldis väga. Näitlejate meeskond on kokku pandud imeliselt ning keemia on täiesti omal kohal. Arnoldi jaoks on tegemist võib-olla karjääri parima ja tumedaima rolliga, mida on mõnus vaadata, kuid mees ei ole selle loo kõige tugevam nimi. Lisaks paljudele tuntud nägudele, astub ainsa naisena meeskonnas ülesse Mireille Enos. Tema kehastatud Lizzy on suurepärane karakter, kes on samal ajal tõeliselt häiriv ja tüütu, kuid samas huvitav ja värvikas. Näitleja jaoks kindlasti keeruline ülesanne, kuid sooritus on kiiduväärt. Lõpetuseks pean ütlema, et märulina ei ole film suurem asi, vaid oleks pidanud olema täies ulatus müsteeriumthriller koos väärilise lõpuga, sellisel juhul oleks tegemist suurepärase filmiga.
Loole hindeks annan viis punkti. 5/10.
Aidates valida sobivaid filme...
http://www.filmiarvustus.eu
Kasutaja avatar
filmiarvustus
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 330
Liitunud: 28. Veebruar 2013, 10:17
Asukoht: Keila

Re: Sabotaaž

PostitusPostitas brixxx » 20. Juuni 2014, 12:06

Kasutaja filmiarvutus tuleb nii kindla väitega välja, et Arnold Schwarzeneggri kõige parem märuli roll seni, see on ikka pigem sinu arvamus. Ma ei saa just väita, et kehva rolli tegi Arnold Schwarzenegger, aga mitte ka kõige parema, mulle niivõrd ei meeldinud Arnold Schwarzeneggri roll kui tema tegelaskuju meekond kuna kõik meeskonnas olevad tegelased hirmsasti ülbitsesid. Ilmselt kõige mõistlikum neist oli Sam Worthington tegelaskuju.

Mulle üldiselt ei meeldinud väga film, minu jaoks liiga väärtfilmiliku mõjuga ning kõige rohkem häiris ülbitsevad rollid. Mulle ei meeldi ülbitsevaid tegelaskujusid vaadata filmides.

Arnold Schwarzenegger mõjus väga vanana lausa vanurina. Eelmine Arnold Schwarzeneggri filmis "Escape plan" tema roll mõjus tundvalt elujõulisema mehena.

Minu seni lemmik Arnold Schwarzeneggri film on siiski "Escape plan" juba oma originaarse stsenaariumi tõttu.

Hindeks 4/10.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Sabotaaž

PostitusPostitas P2ppin » 21. Juuni 2014, 01:19

minu jaoks liiga väärtfilmiliku mõjuga

Mulle ei meeldi ülbitsevaid tegelaskujusid vaadata filmides.

Naljatilk :)) .
Kasutaja avatar
P2ppin
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 254
Liitunud: 08. Jaanuar 2011, 21:58

Re: Sabotaaž

PostitusPostitas brixxx » 21. Juuni 2014, 13:27

Miks ma naljatilk pean olema?
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 85 külalist

cron