Jahihooaeg (2013)

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Jahihooaeg (2013)

PostitusPostitas Ralf » 13. Juuli 2013, 11:14

Jahihooaeg
Killing Season (2013)

Benjamin Ford (Robert De Niro) on endine sõjaveteran, kes on nüüd muutunud eraklikuks ja elab metsas väikeses onnis, lootuses kustutada peast valusaid mälestusi Bosnia sõjast. Probleemid kerkivad esile siis, kui pahaaimamatu Ben otsitakse üles esialgu sõbrameheliku Emil Kovaci (John Travolta) poolt, kes soovib hoopis vanu arveid klaarida. Järgneb pingeline kassi-hiire mäng, millest elusana väljuda saab vaid üks.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

7/10

PostitusPostitas Ralf » 13. Juuli 2013, 12:58

Väga kenasti välja kukkunud filmike minu arvates; harilikult mulle meeldivadki sellised metsiku looduse ja/või kassi-hiire mängu filmid, nii et passis nagu rusikas silmaauku. Mõnusalt verine kahe mehe vägikaikavedu kaunites Apalatšides. Travolta aktsent jättis väga soovida ja tõsiselt võtta oli teda selle tõttu raske, kuid see oleks enam-vähem ka minu ainus etteheide sellele suhteliselt köitvale ja ennekõike hästi kirjutatud põnevikule. Okei, võib-olla kogu see sentimentaalne sõjaheietuste ja -kahetsuste värk mõjus tiba pealiskaudselt ja naiivselt, ent kuna põhirõhk on siiski sellel, kuidas need kaks onu teineteist metsas kütivad, siis polnud ka vast mõtet loota sealt Hemingway proosat leida. Hulga etem teos, kui trailer mõista andis.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Jahihooaeg (2013)

PostitusPostitas brixxx » 04. August 2013, 02:46

Väga hea film, kohe tuli mulle meelde sarnase sisuga film peategelase rollis Tommy Lee Jones "The Hunted". "The Killing Season" on sisukam ning pingelisem film, mis teeb paremaks filmiks kui "The Hunted".

"The Killing Season" filmi võib mõnesmõttes nimetada unikaalseks või vähemalt vähe esinevaks kuna nii kõhedust tekitavaid vigastusi ikka paljudes filmides ei näe. Eriti kõhedust tekitav oli John Travolta tegelaskuju vigastus.

Kindlasti meeldis mulle dialoog. Kui esialgu võis arvata, et Robert De Niro tegelaskuju ilma liigse vägivallata ennast päästma ei hakka, siis võis kuulata, kuidas ta siiski nautis John Travolta tegelaskuju piinamist.

Ühesõnaga on huvitav kassi-hiire mäng, kus mõlemad tegelaskujud saavad palju haavata.

John Travolta aktsient tuli kramplikult, aga ma ei pea seda probleemiks, pigem andis filmile juurde.

Hindeks 8/10.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Jahihooaeg (2013)

PostitusPostitas Rasmus » 21. Detsember 2013, 23:54

Travolta vs De Niro idee on muidugi väga äge, aga teostus jäi pisut nõrgaks. Meeldivalt jõhker ja lõpplahendus istus ka, kuid üle 5/10 ei raatsi panna.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 173 külalist

cron