Kõnts

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Kõnts

PostitusPostitas Ralf » 11. Aprill 2013, 23:48

Kõnts
Filth (2013)

Irvine Welshi ("Trainspotting") samanimelisel romaanil põhinev draama politseiseersant Bruce Robertsonist (James McAvoy) - ta on korrumpeerunud, ta on varas, petis, narkomaan, naistevihkaja ja rassist, kelle arusaamu hügieenist terve mõistus hästi vastu võtta ei taha. Ometi leidub tal veel joomakaaslasi ja miskipärast ka naisi, kelle kallal jõhkrutseda. Kuid allakäik on alanud. Ja selline, millise võis sünnitada vaid tänapäeva kirjanduse kõige ilgemaid tegelasi loonud autor.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Kõnts

PostitusPostitas LiveForThis » 01. November 2013, 18:29

Oi näe, Danny Boyle`i lege filmi "Trainspotting" aluspõhja looja Irvine Welshi põhjal tehti veel üks tore film, mille pealkiri "Filth" ehk "Kõnts" tõotab ainult head. James McAvoy kehastus sarmikaks rõvedusehunnikuks, kelle teod tekitavad meeli erutavat lehka juba filmi trailerites.


Tore, et selline asi ka siia jõuab. Pikka aega pole ka nii kena eestindatud pealkirja näinud. "KÕNTS". Ilus :)

Pilt
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Kõnts

PostitusPostitas Kickflick » 01. November 2013, 22:25

Räigete raamatute seast üks mu kindlaid lemmikuid, ootused on kõrgel.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

Re: Kõnts

PostitusPostitas Ralf » 01. November 2013, 23:01

Sama siin... McAvoy paistab ka sellesse rolli veidralt hästi sobivat.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Kõnts

PostitusPostitas filmiarvustus » 14. Detsember 2013, 13:02

Terve film on truu raamatule nii palju kui antud narratiiv lubab, kuid kipub unustama karakterite juba tehtud arendusi, mistõttu vahel on seismise tunne, mis kiiresti asendub segaduseja liiga kiire arenguhüppega. Filmi lavastaja Baird on teinud suurepärase töö paelussi ja sigaduse motiivi sisse toomisega, jättes täiesti usutava mulje. Teose suurim pluss ja miinus on selles olev must ja rõve huumor. See garanteerib palju nalja, kuid loo arenedes hakkab järjest enam ja enam vajuma väga depressiivsesse sügavusse, mis hakkas mind kui filmivaatajat rõhuma. Individuaalsete detailide mõttes on film ideaalne, kus iga stseen ja näitleja on väga nauditav. Suur probleem on loo siduvus ning rõveduste ja arenduste leevendamine, mis annaks aega kaasa mõelda. Kindel staar filmis on James McAvoy, kes tabab enda kehastatud Bruce'i karakteriga kümnesse. Ei suudaks kedagi teist selles rollis ette kujutada. Kokkuvõtteks julgen öelda, et "Kõnts" on väga hea film, mis kindlasti suudab ennast viia 2013 aasta parimate hulka. Soovitan. Hindeks 8/10.

Põhjalikumalt saab lugeda siit: http://www.filmiarvustus.eu/2013/12/fil ... ne-ja.html
Aidates valida sobivaid filme...
http://www.filmiarvustus.eu
Kasutaja avatar
filmiarvustus
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 330
Liitunud: 28. Veebruar 2013, 10:17
Asukoht: Keila

Re: Kõnts

PostitusPostitas Kickflick » 18. Detsember 2013, 14:46

Minule ka väga meeldis, James McAvoy oli väga muljetavaldav ja üldse oli film igatpidi stiilne, teravmeelne ja samas sügavama suunitlusega. Lähemalt siit.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

8/10

PostitusPostitas Ralf » 19. Detsember 2013, 02:17

Polnud päris nii tõsine kui mulle meeldinuks (lõpus muidugi läks süngeks), aga muidu suurepärane ekraniseering ja McAvoy oli tõesti hea.
http://rlfstr.blogspot.com/2013/12/filth-2013.html
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Kõnts

PostitusPostitas tuusla » 19. Detsember 2013, 17:53

Selle filmiga on selline lugu, et kas meeldib või ei meeldi. Vahepealset varianti ilmselt ei ole.

Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida.

Mul on ainult üks kommentaar. Nimelt selle filmi tõlkijale. Palun ära tõlgi.* Sa nimelt ei oska seda.

* Seda tööd ei tehta nii, et keeran materjalile taha ja võtan selle eest raha
Kasutaja avatar
tuusla
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 406
Liitunud: 22. August 2009, 00:21
Asukoht: Metsamajake

Re: Kõnts

PostitusPostitas Ralf » 19. Detsember 2013, 21:20

IMO tõlge sobis hästi kokku dialoogi teatava madalalaubalisusega. Aitas nagu sisse elada filmi :))
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Kõnts

PostitusPostitas tuusla » 19. Detsember 2013, 21:30

Ralf, sõnad ei ole veel tõlge. Poolest, mida vaatajale subtiitrite pähe pakuti, ei olnud võimalik üldse aru saada.

Ja muidugi see võrratu "toalett", mis sealt vähemalt kolmel korral läbi jooksis.
Kasutaja avatar
tuusla
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 406
Liitunud: 22. August 2009, 00:21
Asukoht: Metsamajake

Re: Kõnts

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 14. Jaanuar 2014, 20:55

tuusla kirjutas:Selle filmiga on selline lugu, et kas meeldib või ei meeldi. Vahepealset varianti ilmselt ei ole.

Mulle meeldis. Olen eelkõnelejatega täielikult päri, et James McAvoy sobib rolli valatult. "Filth" ja "Trance" olid mõlemad väga head filmid ja suurt rolli selles etendab just McAvoy.

8/10

tuusla kirjutas:Mul on ainult üks kommentaar. Nimelt selle filmi tõlkijale. Palun ära tõlgi.* Sa nimelt ei oska seda.

+1 (N)
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Kõnts

PostitusPostitas Zinera » 14. Jaanuar 2014, 21:09

6/10

Humoorikas kurb film, natukene šokeeriv ka, siiski väga hea kinoelamus. James McAvoy sooritusega võis väga rahule jääda.

uLtImAtEcRiTiC kirjutas:
tuusla kirjutas:Mul on ainult üks kommentaar. Nimelt selle filmi tõlkijale. Palun ära tõlgi.* Sa nimelt ei oska seda.

+1 (N)
+2
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

Re: Kõnts

PostitusPostitas tuusla » 14. Jaanuar 2014, 21:27

Kes meist poleks uhke, kui satuks ajaleheveergudele, aga kas just sel viisil:

http://arvamus.postimees.ee/2657210/lii ... lun-tolget
Kasutaja avatar
tuusla
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 406
Liitunud: 22. August 2009, 00:21
Asukoht: Metsamajake

Re: Kõnts

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 17. Veebruar 2014, 11:07

Päris karm film. Naljad on naljakad aga tõsised kohad on tõsised kah. McAvoy'lt ei oleks sellist sooritust osanud oodatagi tbf. Hea kraam.
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Re: Kõnts

PostitusPostitas Kadii » 17. Veebruar 2014, 16:02

Tuusla kahe leeri teooria ilmselt õige. Ma küll raamatut pole lugenud, aga film üksi oli suht nigel. McAvoy just ei mõjunud sellise Briti paha-pahapoisina nagu see roll nõudis. Üldse kuidagi ligadi-logadi. Ma isegi eriti ei mäleta sellest midagi, kuigi vaatasin suhteliselt ärkvel. 4/10
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 452
Liitunud: 03. Juuni 2010, 19:58


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 126 külalist