Enne päikesetõusu

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Enne päikesetõusu

PostitusPostitas Cochrane » 26. Juuni 2005, 12:59

Enne päikesetõusu
Before Sunrise

Keskealine abielupaar tülitseb rongis. Ei ole teada, millest. Mees heidab naisele ette, et see tarbib liiga palju alkoholi, naine ütleb, et tahab teda maja jätta. Atraktiivne prantslanna (Julie Delpy) on peagi sellest tüdinenud ja tõmbub tagasi varjulisemasse paika. Seal kõnetab teda noor ameeriklane (Ethan Hawke). Nad vestlevad, tunnevad sidet. Kui rong jõuab Viini rongijaama, peab Jesse väljuma. Kuid siis küsib ta Celinelt, kas ta ei tahaks päeva temaga veeta ja oma reisi homme jätkata. Celine nõustub. Üks päev ja üks öö. Rohkem aega neil pole...

Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

PostitusPostitas kbong » 04. Aprill 2007, 22:30

Vaatasin just üle pika aja jälle seda filmi. Olin juba unustanud, kui hea see ikka on, mitte hea, lausa suurepärane. Nüüd natuke kui juba natuke vanust juures, pani film mõtlema tõsiselt eelmistele suhetele jne. Asjata ei peeta seda üheks parimaks romantiliseks draamaks.

Daydream delusion, limousine eyelash / Oh baby with your pretty face / Drop a tear in my wineglass / Look at those big eyes / See what you mean to me / Sweet-cakes and milkshakes / I'm a delusion angel / I'm a fantasy parade / I want you to know what I think / Don't want you to guess anymore / You have no idea where I came from / We have no idea where we're going / Lodged in life / Like branches in a river/ Flowing downstream / Caught in the current / I carry you / You'll carry me / That's how it could be / Don't you know me? / Don't you know me by now?

Just perfect! 9/10
Kasutaja avatar
kbong
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1882
Liitunud: 25. Detsember 2005, 20:14
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Storm » 06. Juuli 2007, 23:42

L6petasin just filmi vaatamise. See film on lihtsalt liiga hea. Kuigi terve filmi jooksul h2iris mind ainult 1 asi, milleks oli Ethan Hawke. Ma lihtsalt ei saanud vaadata, kuidas ta ainult jutustas ja jutustas, kas ta t6esti aru ei saanud, et Julie vajas kogu selle mula asemel rohkem hellust ja armastamist? Dialoogid, syndmuskohad, muusika- need k6ik olid lihtsalt nii perfektsed. Goosh, Celini tegelaskuju oli lihtsalt nii v6rratu, ta oli lihtsalt perfektse naise etalon. Kogu tema 6rnus ja armas naeratus, seda on raske kirjeldada. Ma arvan, et need, kes on seda kogenud, teavad, mis tunne see on. Kyll ei saa ma ette heita, et Ethan oleks halvasti n2idelnud, kuid lihtsad pisikesed asjad (mida ma kyll nimetama ei hakka^^), mis ta tegemata j2ttis, need oleksid niii palju juurde andnud!
Yks asi siiski h2iris mind veel- film sai nii ruttu l2bi :( . K6ik see ilus sai lihtsalt liiga k2hku l2bi...6nneks on mul teine osa ka olemas ja nagu imdb skoori j2rgi arvata v6ib, ei ole see mitte kehvem esimesest osast :) . Ma v6iksin seda filmi uuesti ja uuesti vaadata, see oli lihtsalt emotsionaalselt liiga hea, see t2itis peaaegu k6iki mu ootuseid, mis mul filmi algul olid^^.
Njh, s6nadestki j22b puudu^^
One of my alltime favourites... 9/10
Legalize IT!
Storm
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 732
Liitunud: 28. Detsember 2005, 19:42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Peterzel » 24. Detsember 2010, 00:13

Kahjuks see film mulle erilist elamust ei pakkunud. Ehkki oleks võinud, sest olen ise samamoodi seljakotiga (Salzburgis) ameerika tütarlapsega päeva veetnud.
Filmis oli kõik võlts juba alguses. Kui kaks inimest tutvuvad, siis on üks reeglina initsiatiivikam ja juhib vestlust. Kontakti saamine ja usaldus võtavad veidi aega. Esialgu räägitakse tühjast-tähjast. Aga filmis laskusid Jesse ja Celine kohe dialoogi nagu vanad sõbrad ning rääkisid väga isiklikest asjadest. Polnud poolt, kes oleks vestlust juhtinud. Käis mõlemapoolne pealetükkiv päheõpitud teksti lugemine.
Absoluutselt ei meeldinud operaatoritöö. Mis tolku oli sellest, et tegevus toimus Viinis, kui linna ennast filmi ei kaasatud, seda peaaegu ei näidatud. 99% jälgis kaamera eest või tagant peategelaste vestlust, aga mitte nende tegevust linnas. Liiga palju oli juttu ja poole filmi peal läks see juba ühest kõrvast sisse-teisest välja, erilist huvi äratamata.
Näitlejatele pole midagi halba ette heita. Filmi trumbiks on viimased 15 minutit enne lahkuminekut. See, kuidas võis aimata kasvavat ängi ja kurbust peatsest lahkuminekust. Tunded, mida ei näidatud välja, olid vaatajale ometi selged ja see oli liigutav. 5/10
Peterzel
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 78
Liitunud: 22. Oktoober 2007, 11:32

Re:

PostitusPostitas Ralf » 28. August 2011, 04:25

Storm kirjutas:Kuigi terve filmi jooksul h2iris mind ainult 1 asi, milleks oli Ethan Hawke. Ma lihtsalt ei saanud vaadata, kuidas ta ainult jutustas ja jutustas, kas ta t6esti aru ei saanud, et Julie vajas kogu selle mula asemel rohkem hellust ja armastamist?

Mõtlesin sama asja peale. Otseselt miinusena välja ei tooks.

Igatahes: vaimustav film. Mulle kui dialoogipõhiste kompaktsete filmide austajale sobis kui rusikas silmaauku. Omamoodi sümboolsena mõjus ka lõpus tehtud paljastus, et tegevus toimus 16. juunil ehk mu sünnipäeval. 8)
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Enne päikesetõusu

PostitusPostitas Ronet » 10. September 2011, 01:51

Mul on kunagi olnud selle laadne kogemus olnud.. kui sain Rockstars'is ühe inimesega tuttavaks.
Kahjuks ta lahkus siit ilmast mõned kuud tagasi. Pole julgenud ta mehe käest küsida, et mis juhtus.
Helge film. Tekitab isu romantika järele vist iga inimese südames..

9/10
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Enne päikesetõusu

PostitusPostitas Ralf » 16. Detsember 2014, 21:45

Sisututvustus on vist Filmiveebi parim, muide. :)
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 67 külalist

cron