Näljamängud: Lahvatab leek

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Näljamängud: Lahvatab leek

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 06. Märts 2013, 15:08

Näljamängud: Lahvatab leek
The Hunger Games: Catching Fire (2013)

Kõigile raskustele vaatamata võitis Katniss (Jennifer Lawrence) Näljamängud. Tema ja Peeta on imekombel ikka veel elus. Katniss peaks tundma kergendust ja olema õnnelik, sest lõpuks on ta ju naasnud oma perekonna ja vana sõbra Gale’i juurde. Ometi ei laabu miski nii, nagu Katniss sooviks. Gale hoiab temast eemale. Peeta on talle täielikult selja pööranud. Ja lisaks levivad kuuldused ülestõusust Kapitooliumi vastu – ülestõusust, mille alustamisele võisid Katniss ja Peeta kaasa aidata.

Eneselegi ootamatult on Katniss süüdanud leegi, mida ta kardetavasti lämmatada ei suuda ... ja võib-olla ei tahagi. Selleks ajaks, kui Katniss ja Peeta peavad suunduma Kapitooliumi julmale võidutuurile Panemi ringkondades, on panused kõrgemad kui kunagi varem. Katnissil ja Peetal tuleb ühegi kahtlusevarjuta tõestada, et nad on endiselt teineteisesse kõrvuni armunu, vastasel juhul on tagajärjed kohutavad.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Näljamängud: Lahvatab leek

PostitusPostitas Forzelius » 21. November 2013, 21:25

Minu arvates täiesti üle oma eelkäijast. Nutikalt minnakse tagasi areenile, kuid tehakse seda huvitaval (tegelikult veidi ettenähtaval) moel. Snow tegelane, kuigi Sutherland on kõva vana, jääb kahjuks tsipa ebahuvitavaks, sest kõik tema dialoog ja idealistika on nii ühesugune: "Katniss on halb, mäss algab" bla. See tegelane ei mänginud oma potentsiaali välja minu jaoks. Küll aga tegi seda see Sons of Anarchy näitleja, kes 12. piirkonna uueks komandöriks pandi. Holy shit, teda ei tahaks topeltkrosseerida.
Katniss on cool nagu ikka, Peeta on kinda äbarik, aga see on okei. Rohkem sisust ei hakka kirjeldama, sest filmi tempo on nii perfektne, et sündmuste lahtirullumine ilma midagi teadmata on siin täiesti aktsepteeritav lahendus. Kõrvaltegelastest veel Philip Seymour Hoffman - hea karakter, keda tahaks ka rohkem näha.
Rohkem ei saagi väga midagi öelda, ilma olulist reetmata ning ma ei pane seda isegi spoileri alla, sest see spektaakel ei vaja seda. Ma ei kavatse kunagi raamatuid lugema hakata ning ma ei ütleks isegi, et ma oleks "Hunger Games" seeria fänn. Pigem entusiast, ning tegemist on mu jaoks ikka A+ klassi meelelahutusega.

8/10
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Näljamängud: Lahvatab leek

PostitusPostitas tuusla » 22. November 2013, 12:57

Sisu meh.
Jätkuvalt nõmedad okseplahvatuse-kostüümid eesotsas Stanley Tucci pähe vägistatud roosa poniga.
2,5 tüütut tagumikutundi.
Lohakas tõlge.

Miks ma seda vaatasin?
Spoiler :
Because I can. Ja eelnevalt oli ühe teise filmiga tuju piisavalt nullis, nii et hullemaks minna ei saanud;)
Kasutaja avatar
tuusla
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 406
Liitunud: 22. August 2009, 00:21
Asukoht: Metsamajake

Re: Näljamängud: Lahvatab leek

PostitusPostitas filmiarvustus » 22. November 2013, 14:15

Film on kõvasti parem kui esimene osa. Seekordne seiklus on korralik meelelahutus, mis on olemuselt kurvem ja emotsionaalsem. Film pakub seekord korraliku antagonisti ning pilguheite "pahade" tagalasse ning nende plaanidesse. Seekord on kadunud värisevad kaadrid ning kuivad karakterid (peale Snow, see on ikka kuiv), kuid selle asemel on äärmiselt korralikult elusatud karakterid ning põnev ja tempokas seiklusfilm. Lugu on mitmekihiline ning suudab pakkuda põnevust, nuttu ning mõtlemisainet narratiivi taustaks olevate sügavamate teemadega. Visuaalselt on film ideaalne enda eelarve kohaselt, mida saadab suurepärane ja võimas soundtrack. Julgen seda filmi soovitada igale filmisõbrale, ka neile, kellele esimene osa ei meeldinud. Hindeks 8/10.

Põhjalikumalt saab lugeda siit: http://www.filmiarvustus.eu/2013/11/the-hunger-games-catching-fire-2013.html
Aidates valida sobivaid filme...
http://www.filmiarvustus.eu
Kasutaja avatar
filmiarvustus
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 330
Liitunud: 28. Veebruar 2013, 10:17
Asukoht: Keila

Re: Näljamängud: Lahvatab leek

PostitusPostitas TheGoodTheBadTheUgly » 22. November 2013, 18:35

Film oli sisukas. Eesmärk polnud näljamängud(võitlus) vaid sisu.
Mõnus muusika, sisu, tegelased. Kõvasti parem kui esimene osa.
8/10
Kasutaja avatar
TheGoodTheBadTheUgly
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 123
Liitunud: 02. Detsember 2012, 23:20

Re: Näljamängud: Lahvatab leek

PostitusPostitas Rasmus » 23. November 2013, 02:27

Leidsin seitse miinust:
1. saalis oli räigelt palav
2. teisest reast on nii suurt ekraani kohutav vaadata
3. mul oli õutne janu
4. ei saanud "Carrie" postrit
5. Tähtede Öö loosi võit läks minust ühe numbriga mööda
6. mul oli paha tuju
7. ei saanud õigel ajal magama minna

Nii et 3/10. Kui oleksin veel viimasest trammist maha jäänud, siis oleks 2/10.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Näljamängud: Lahvatab leek

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 23. November 2013, 22:40

Kas asi oli päev varem nähtud "The Counseloris" või juba eos suretatud lootustes, aga igatahes ei tundunudki teine osa nii kohutavana. Mängude alguseni oli film üsna hea, edasi kuni "kõuevibuni" keskpärane, kuid sekka sattus ka naeruväärset. Mänge ennast eriti kaua ei näe ja need on igavamad, kui esimeses osas, sest laias laastus on ette teada, milleni jõuda tahetakse ja kuidas kõik lõppeb. Endiselt kulub palju aega armudraamale, mis venitab filmi liialt pikaks.

"Lahvatab leek" ületab oma eelkäija, osalt küll tänu sellele, et ei pea totakat taustsüsteemi vaatajale enam nii pikalt kirjeldama. Sest kui see kõrvale jätta, on tegemist korraliku vaatamisega. Midagi positiivset veel — Haymitch. (Y)

5,5/10

Rassu kirjutas:3. mul oli õutne janu
5. Tähtede Öö loosi võit läks minust ühe numbriga mööda

Sama siin, tänada võib neid jagatud Mesikäpa vahvlikomme. Numbritega on varem napikaid olnud, aga vähemalt toimub nüüd *loosimine*, mitte ei hõigata lihtsalt "1", "10", "50", "200" jne välja.
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Näljamängud: Lahvatab leek

PostitusPostitas Zinera » 27. November 2013, 22:38

7/10

Seekord oli lugu kuidagi sisukam, siiski natukene palju tõesti armastuse lahkamist. Kohe näha, et rohkem raha oli hakkama pandud, eriefekte jagus küllaldaselt. Võis rahule jääda, film oli küll pikk, aga igav ei hakanud.

"Jennifer Lawrence was paid what was, for her, the high fee of $500,000. It took her three days before she accepted the role because she was unsure how the role would clearly affect her career, since her background was largely on the indie film circuit. For Näljamängud: Lahvatab leek (2013), she was paid $10 million, 20 times more than the initial offer." (Y)
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

Re: Näljamängud: Lahvatab leek

PostitusPostitas Cochrane » 02. Detsember 2013, 16:56

Parem kui eelmine, mis mulle üldjoontes siiski ka meeldis. Kaks eriti positiivset omadust. Esiteks ei seganud kaameratöö filmi nautimist. Kui esimene osa loksutas pilti üsna korralikult, siis antud juhul lavastaja lausa lubas intervjuus, et sellist jama 2. osas ei korraldata. Teiseks oli nii filmi üldises tempos kui peategelases näha sujuvat arengut. Ei olnud algusest lõpuni arutu märul ja Katniss ei olnud kohe algusest peale suhtumisega "Hurraa! Revolutsioon!" Kinos vaatamine oli igati õigustatud otsus. Mis puudutab kostüüme, siis muidugi on need napakad. Osa selle kultuuri rikkurite omapärast ju. Tõlke kohta ei tea, olen suutnud viimasel ajal subtiitreid eirata.

Igatahes 8/10
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

Re: Näljamängud: Lahvatab leek

PostitusPostitas tuusla » 02. Detsember 2013, 17:12

Cochrane, kuna tõlke- ja kostüümikommentaar on mulle suunatud, siis...

Nimetet filmi kostüümid peaks olema (kõrg)mood, aga kahjuks võrdleksin pigem maskeraadiga. See selleks.

Tõlkes oli selliseid lapsusi ja konarlikkust, nagu "parties" - "peAd", "...annab mõtte elule" (sõnade järjekord kümnetes kohtades), "Hästi näideldud. - Sina ka." (khm?).
Kasutaja avatar
tuusla
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 406
Liitunud: 22. August 2009, 00:21
Asukoht: Metsamajake

Re: Näljamängud: Lahvatab leek

PostitusPostitas Cochrane » 02. Detsember 2013, 18:24

tuusla kirjutas:Tõlkes oli selliseid lapsusi ja konarlikkust, nagu "parties" - "peAd", "...annab mõtte elule" (sõnade järjekord kümnetes kohtades), "Hästi näideldud. - Sina ka." (khm?).


Mis on ka põhjus, miks olen end harjutanud subtiitreid mitte vaatama :D. Nojah, vähemalt inglise- ja saksakeelsetes filmides. Teiste puhul ei pääse.
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

7/10

PostitusPostitas Ralf » 20. Jaanuar 2014, 06:00

Parem kui esimene osa.
Tõsisem, laiahaardelisem ja kestust otstarbekamalt ära kasutav.
http://rlfstr.blogspot.com/2014/01/the-hunger-games-catching-fire-2013.html
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Näljamängud: Lahvatab leek

PostitusPostitas Garli » 28. Veebruar 2014, 01:38

Eelkäijast igati parem. Kaasahaaravam ja parema tempoga, millest tulenevalt ei tekkinud vajadust uurida, et palju siis lõpuni veel on. Eks lihtsameelsusi ja maisist armudraamat leidus ikka ka, aga ei pane pahaks. Hea meelelahutus. Visuaalselt samuti väga kena.

7/10

Pilt
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

Re: Näljamängud: Lahvatab leek

PostitusPostitas LynxHunter789 » 21. Märts 2014, 12:07

Oskab keegi öelda, et millal Eestis DVD võiks saadaval olla? Ei hakanud uut teemat selle jaoks tegema. Loodan, et ei pahanda keegi :)
You'll always remember this as the day that you almost caught Captain Jack Sparrow.
Kasutaja avatar
LynxHunter789
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 81
Liitunud: 12. Mai 2013, 14:13
Asukoht: Pärnu

Re: Näljamängud: Lahvatab leek

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 14. Mai 2014, 01:10

Endalegi üllatuseks meeldis esimene osa ka ja see oli ka täitsa hea. Väiksed niks-näks oleks ikka mida nuriseda: minu jaoks on see armastuseliin saanud juba täiesti triviaalseks. Tibi saab pildi, kus peal tema armastus kaugel maal, järgmine kaader on nokkapidi teise kutiga. Naised.... :pööritus:
Ning jah, silmale oli ka täitsa ilusaid kaadreid vahepeal.

Ootan järgmist osa.
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 88 külalist