Varjatud kuningriik

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Varjatud kuningriik

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 11. Jaanuar 2013, 00:42

Varjatud kuningriik
Epic (2013)

"Varjatud kuningriik" on lennukas ja naljakas animaseiklus, mis viib vaataja peidetud maailma millesarnast keegi pole varem näinud. "Jääaja" ja "Rio" loojate film jutustab loo ammusest võitlusest, milles on vastamisi headuse jõud, kes kaitsevad loodust ja hoolitsevad meid ümbritseva tervise eest, ning kurjuse väed kes püüavad seda kõike hävitada. Kui teismeline tüdruk leiab end korraga sellest varjatud kuningriigist, peab ta ühinema naljakate ja kangelaslike tegelaskujudega, et päästa nende maailm... ja seda tehes ka meie oma. Lavastajaks on animatsionimaailmas juba nii mõndagi saavutanud Chris Wedge ("Jääaeg").

www.heafilm.ee

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Varjatud kuningriik

PostitusPostitas filmiarvustus » 29. Mai 2013, 00:41

Film oma sisult on kindlasti lastefilm, mis tugevalt üritab pürgida perefilmi ridadesse, kuid see kahjuks ei õnnestu. Lastefilmina on teosel päris palju potentsiaali, sest esitab vaatajale imelised putukad ja ülidetailse ning imeilusa maailma, kus elavad igavesti lõbusad Mub ja Crub, keda toetab tore isa ning kolmejalgne koer. Visuaalne maiuspala on suurele ekraanile loodud, kuid muusikaliselt ei suudeta pildiga kaasa minna. Piinlikust valmistavad kaks vägisi sisse punnitud laulu Beyonce'i ja Tyleri poolt, mis ei sobi kohe kuidagi filmi kontekstiga kokku. Filmis on suuremas koguses valesti valitud näitlejaid, mille kõige madalamaks punktiks on Pitbull ja tema kehastatud konn Bufo. Kokkuvõttes ei paku film mitte midagi erilist ning uut, vaid kordab juba nähtut ning meenutab väga paljusid juba olnud teoseid. Ühekordseks lastefilmiks on täiesti arusaadav, kuid korraliku perefilmina sellel suuremat tulevikku ei näe.
Hindeks 5/10.

Põhjalikumalt saab lugeda siit: http://www.filmiarvustus.eu/2013/05/epic-2013-midagi-on-vaga-puudu.html.

Häid filmielamusi.
Aidates valida sobivaid filme...
http://www.filmiarvustus.eu
Kasutaja avatar
filmiarvustus
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 330
Liitunud: 28. Veebruar 2013, 10:17
Asukoht: Keila

4/10

PostitusPostitas Ralf » 07. August 2013, 23:42

Kõige eksitavam filmipealkiri aastal 2013 auhind läheeeeb....
Olen pipar ja tunnistan oma tüdimust, et niivõrd paljud kallid arvutianimatsioonid leiavad aset kuskil looduses... need filmid on ju niikuinii kompuutergenereeritud, laskem siis fantaasia lendu ja viigem publikus istuvad mudilased näiteks süvakosmosesse või vee/maa alla või üldse mõnda paralleeldimensiooni. See väsimatu põõsaembamine on lihtsalt üle visanud. See aasta ju tuli näiteks "Turbo", mis on tigudest. TIGUDEST!! MARATONIL!!!
Nii polegi midagi imestada, et "Epic"-u kõik peamised sisuelemendid tuletavad koheselt meelde juba varem nähtud animatsioone. Kas või mõni päev tagasi vaadatud "FernGully" keerles selle ümber, et metsatööline muudetakse miniatuurseks ja sai siis eksootilise haldja seltskonda nautida. Umbes sama juhtub siingi.
Muidugi otsis mu aju ka näiteks informatsiooni selle kohta, miks varjatud kuningriigi tillukesed elanikud üldse põhimõtteliselt inimesed on? Mispärast on ühel neist iiri aktsent (Colin Farrell)?
Animatsioon ise ei vea silmi muidugi väga alt, film näeb ilus ja viimistletud välja. Eriti kenasti oli rõhku pandud päikesevalgusele. Isiklikult pakkusid enim rõõmu põhikurjam Mandrake'i leegione sisaldavad stseenid, sest nende väikeste paharettide hall värvus ja üldine tume aura lasid veidi puhata sellest meeletust kirevuse üleküllusest, mille eest vastutav oli muidugi seesama metsakeskkond.
Tunnustushimulised nälkjad Grub ja Mub olid ainsad meeldivad tegelased. Mandrake oli küll ähvardav, aga ma väga täpselt ei suutnud tema motiive mõista, kui tal need üldsegi olid. Ju siis selline ohmust terrorist lihtsalt. "Hävitan metsa ära, hävitan metsa ära" - muud tarka ta kosta ei mõistnudki. Tema meenutas mulle näiteks Hopperit "A Bug's Life"-is. Ja see Pod oli lihtsalt üks pooletoobine MacGuffin.
Kui kinodes jookseb midagi sellist nagu "Pacific Rim" (mis minu hinnangul ühele lapsele liiga hirmus olla ei tohiks, kui ta just totaalne möku pole), ei näe ma tõesti põhjust, miks üks vanem peaks tahtma oma juntsut järjekordsele üksluisele ökopihumisele tarida. Hakkab igav mõlemal. Loodan, et Blue Sky Studios'i "Rio 2" kukub natukenegi meelierutavam välja.

Mind tuleks panna häbipostile, et ma ei tundnud hääle järgi ära Amanda Seyfriedi. Olin unustanud, et tema punajuukselisele kangelannale häälepaelte eest oli.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Varjatud kuningriik

PostitusPostitas CM-Girl » 27. September 2013, 21:45

Epic ei olnud, aga mulle meeldis. Lihtne lugu. Hästi jälgitav. Lihtsalt hea. 7/10
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Varjatud kuningriik

PostitusPostitas LiveForThis » 29. Oktoober 2013, 16:41

Ei tea, mulle meeldis.

Etem kui Monsters University, sest taaskord on aeg ja koht huvitavam. MU-l on järgedele omane metsalise märk küljes ehk kõik on jõle tuttav. Ega samast saatusest ei pääsenud ka Epic, sest noh Epic ei paku küll mitte midagi uut, aga õnneks on siin see vana hea nunnu lugu täidetud lennuka ja toreda ajaviitelise fantaasiaga.

Epic on väga, väga tavalise sisuga, aga tegemist ongi kõigest lastefilmiga ja tegemist on ka õnnestunud perefilmiga. Koos pisema vaatajaga heidaksin filmile hea meelega uuesti pilgu peale.
Tegelased on ägedad, huumorit jagus (paar korda naersin end lolliks) ja fantaasia lendas (tore oli näha, et kuidas loodust naturaalses viisil loo tarbeks ära kasutati).

Üsna siiras filmike. Disneylikkust ja miyazakilikkust oli teravalt tunda. Kõik on ühtelugu väga armas ja kurb ning siis asutakse ühisel jõul uut maailma avastama, et iseendast ja teistest aru saada. Tore, seda lapsed peaksidki vaatama. Mitte mingit idiootset Monsters High laadset paska.

3/5
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Varjatud kuningriik

PostitusPostitas damon » 21. November 2013, 14:13

Ei suutnud endasse haarata. Tõusin filmi ajal korduvalt, et muid toimetusi vahepeal teha ja millestki ilma ei jäänud.
Samamoodi ei saanud pahalaste eesmärkidest aru. Vaatasin oma 9-aastase tütrega koos ning omavahel arutades leidsime, et pahalased on putukad ja vaglad ning nemad on metsa kõdundajad. Mis tegelikult on ju eluslooduse loomulik osa ja tasakaal. Ehk siis ei saanud ikkagi pointile pihta.

Nälkjate eest saab lisapunni.

6/10
Kasutaja avatar
damon
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 352
Liitunud: 29. Jaanuar 2010, 13:06
Asukoht: Pärnu


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 112 külalist