Tulnukate ülestõus

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Tulnukate ülestõus

PostitusPostitas Rasmus » 06. Jaanuar 2013, 20:36

Tulnukate ülestõus
Alien Uprising / U.F.O. (2012)

Briti ulmefilm viiest sõbrast, kes ärkavad ühel hommikul üles ning avastavad, et elektrit, telefone ega raadiot enam pole. Sõbrad ekslevad kaks päeva pimeduses, kuni avastavad linna kohal ülisuure UFO. Peagi lakkab tsivilisatsioon olemast ning viis sõpra leiavad end ohjeldamatu anarhia keskmest.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: UFO

PostitusPostitas Rasmus » 28. Jaanuar 2013, 19:27

Üldiselt ma saan enamvähem pihta, miks IMDb hinne selline on, aga "U.F.O." puhul ei õnnestu mul küll kuidagi sellest 2,8-st sotti saada. See film on küllaltki ainulaadse sisuga - I mean, kui üks tulnukate rünnaku film saab olla ainulaadne, siis see seda on. Lisaks teevad viis peaosatäitjat küllaltki hea soorituse ja ainuke näitleja, kelle kallal norida saaks, oleks Van Damme, kes põhimõtteliselt lihtsalt luges oma teksti ette ega suutnud seda potentsiaalselt ägedat badassi rolli kuidagi välja mängida. Samas oli
Spoiler :
JCVD võitlus oma tütrega üks filmi kõrghetki, nii et see selgitab veidi, miks teda sinna filmi vaja oli. Kui see mees oleks ükskõik, kes teine olnud, siis poleks see kaklus sugugi nii eepilisena mõjunud. Ja loomulikult ei ole just igapäevane näha seda, kuidas tulnukad Van Damme ära tapavad...
Anyway, mitte ainult see spoileris mainitud kaklus, vaid ka teised kaklusstseenid olid ülikõvad, selle eest kindlasti kiitus. Eriefekte eriti ülistama ei hakka, aga esimene UFO nägi küll päris hea välja (võite treilerist järgi vaadata), edaspidised olid juba pisut lohakamalt tehtud. Aa, muide, twist ja lõpp olid ka head. :irw:

Hinne oleks hetkel 6/10, aga vaatan kindlasti lähitulevikus koos subtiitritega üle, kuna ei saanud kõigest nii täpselt aru. Võib-olla siis võin hinnet isegi tõsta.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

3/10

PostitusPostitas Ralf » 28. Jaanuar 2013, 23:08

Minu viimase 2 aasta kuldreegel on, et kui mul tekib mõnd sellist tulnukafilmi vaadates uitmõte, et "Skyline" oli tegelikult päris asjalik, siis on see päris halb märk. Kõige häirivamaks osutus kusjuures kaameratöö. Pidev vappumine natuke tempokamate stseenide ajal; rahulikumate käigus oli lihtsalt viltu.

Eriefektid nii negatiivset emotsiooni ei jätnudki, meenutasid jah kohati mõnd Playstation 1 mängu, aga ega neid nii palju polnud ka ja nagu Rassu juba mainis, see esimene taevalaotuses haigutav UFO nägi isegi päris usutav välja. Näitlejad jätsid kohati soovida, eriti Van Damme ja see brünett tibin. Viimane esitas dialoogi niivõrd uimaselt, et tekkis tunne, nagu ta oleks vintis ja Van Damme tõenäoliselt oligi. Paar stseeni tegid imelikul kombel kergelt emotsionaalseks, aga võib-olla mul on lihtsalt päevad või midagi. Kohutav polnud, olen ka hullemat näinud, aga ükskõik milline kaader sellest passiks siiski üsna kenasti filmisõnaraamatusse "Halb film" definitsiooni juurde illustratsiooniks.

Ja WTF selle muusikavalikuga oli?

Parim viimaste aastate mitte-lailevi tulnukafilm on endiselt "Alien Raiders".
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 46 külalist

cron