Kronos

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Kronos

PostitusPostitas Rain » 29. Detsember 2012, 17:40

Kronos
Cronos (1993)

Aastal 1535 konstrueerib üks alkeemik ühe ebatavalise seadeldise, mille eesmärgiks on anda enda omanikule igavese elu. 1997. aastal saab selle uueks omanikuks antiigikaupmees Gus (Federico Luppi), kes saab peagi teada, et seda seadeldist ihkavad nii mõnedki inimesed leida. Sealhulgas ka vana ja haigestunud De la Guardia (Ron Perlman), kellele on igavene elu muutunud kinnisideeks ning tema ja ta vennapoeg on kõigeks valmis, et seda endale saada.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Re: Kronos

PostitusPostitas lostinthemist » 31. Detsember 2012, 02:39

"Cronos"ega on selline lugu, et mul on huvi selle filmi vastu juba viimased viis aastat, sest filmipoodides jääb silma paeluva kaanepildiga DVD ning alati mõtlen, kuidas tahaks seda näha, aga koju jõudes on film juba ununenud.
Pilt
Nüüd "Cronos" läks filmiveebi ühisvaatamisel käiku ja mõtlesin ka lõpuks ära vaadata (väikese hilinemisega, sest filmi... ee... "tellimine" võttis omajagu aega :irw:).

Lugu on unikaalne, ettearvamatu ja originaalne. Tõesti selline, millesarnast ma pole varem näinud. Atmosfäär on väga mõnus, kuid ei tekita õudusfilmi tunnet, kuigi teatud stseenid olid väga morbiidsed.
Näitlejatööd on suht soliidsed. Ron Perlman on minu silmis mitmekülgne näitleja (ta on vist Guillermo del Toroga ühte laulatatud :irw:) ja pärast selle vaatamist sümpatiseerus ta isegi enam, vaatamata sellele, et tema karakteriga keeratakse teatud stseenides natuke üle võlli.
Cronose vidinast (täis hammasrattaid nagu Guillermo del Torole omane) õhkas müstilisust ja ohtlikkust. Äärmiselt ebameeldiv oli vaadata, kuidas selle kasutamine käis. Teise (ja põhjalikuma) kasutuskorra puhul pidin korraks silmad ekraanilt kõrvale pöörama. Kahjuks vaatajale ei anta teada, mis reeglid on selle kasutamisel. Mõnele üksikule reeglile ehk ainult vihjatakse (tundus, et reegleid on paras hulk). Samuti Cronose päritolu ja teke jääbki saladuseks. Jah, salapärasus paelub samamoodi nagu Jokkeri puhul "The Dark Knight"is.
Väga meeldiv asjaolu ka, et filmis ei kasutatud CGI-d. Eriefektid olid oma aja kohta väga veenvad.
7/10

"Cronos" oligi enne ainus del Toro film, mis vaatamata. Esimese täispika filmi kohta väga hea saavutus.
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Kronos

PostitusPostitas Rasmus » 31. Detsember 2012, 12:31

Ei teagi täpselt miks, aga mulle ei meeldinud. Iseenesest oli film ju hästi tehtud ja need seadme kasutamise stseenid olid väga mõjuvad. Näitlejatöö oli korralik, eriti meeldis Ron Perlmani tegelane. 5/10
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Kronos

PostitusPostitas CM-Girl » 31. Detsember 2012, 21:37

Üllatavalt hea & huvitav film. Igav ei hakanud. Hea sisu & väga head näitlejad.

10!
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Kronos

PostitusPostitas lostinthemist » 31. Detsember 2012, 22:03

Asi on vist minus, aga Ron Perlmani oli väga harjumatu juustega näha. :irw:
Ning tema karakteri nina kinnisidee ajas muigama.
Spoiler :
Küsis Gusi ja Aurora arvamust, milline nina sobiks talle kõige paremini, ning hiljem lüüakse nina kaks korda veriseks.
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 151 külalist

cron