Armastus

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Armastus

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 14. Detsember 2012, 12:08

Armastus
Amour (2012)

Peenetundeline, kuid tohutu jõuga film, mis võib küll pisarateni liigutada, kuid on ühtlasi ääretult intelligentne ja aus draama teemal, millest enamik meist ei taha mõeldagi, veel vähem seda ekraanil näha. Peategelased Georges ja Anne on eakad muusikud, keda sissejuhatuseks näeme pianist Alexandre Tharaud’ kontserdil (kes on muuseas mitu korda ka Eestis esinenud). Koju jõudes leiab vanapaar, et nende korterisse on sisse murtud. See on sedalaadi väike ebameeldivus, millel Haneke maailmas on tõsised tagajärjed...

Film kuulutati 2012. a. Euroopa Filmiauhindade galal 2012. a. Euroopa parimaks filmiks.

www.kino.ee
Amour (2012) on IMDb


Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Armastus

PostitusPostitas Ralf » 13. Jaanuar 2013, 14:40

Haneke mis Haneke, muusikavaba "tühi" kriipiv õhustik, osavad kaameravõtted ja pikad kaadrid, tegelased nimega Anne ja Georges (ma ei mõista, mis värk tal sellega on), õhus melanhoolia vänge lõhn ja pärast on tükk aega sitt olla. "Time of the Wolf" ongi vist ainus Haneke film, mis mind emotsionaalselt kuidagi mõjutanud ei ole. "Amour" ei osutunud, muide, tegelikult nii hulluks pisarakiskujaks kui karta julgesin ja seda ühel huvitaval põhjusel: mu (üks) lemmikraamat(uid) ja sellel põhinev väga hea film lõppevad põhimõtteliselt täpselt samamoodi ja minu meelest mõjub see seal ka palju rusuvamalt. Kuna "Amour" minu jaoks lihtsalt kordas seda, siis ei olnud tal ka samasugust mõju. Aga see pole otseselt kaebus, lihtsalt observatsioon. Kuna Haneke režiitööst ei ole minu silmis miski üle, siis oskan ainult kiita. Ja tore, et ta tegi lõpuks ka filmi, millel pole põhirõhk vägivallal, selle olemusel ja selle tekitatud kaosel.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Armastus

PostitusPostitas LiveForThis » 13. Jaanuar 2013, 15:47

Nägin täna kolmest eri episoodist koosnenud unenägu. Esimene või teine sellest oli Haneke "Armastusest". Ja huvitav oli see, et ma vaatasin unes "Armastust" ja unenäos pidin tõdema, et ei ole jah suurem asi film (Y)

Alateadvus püüab vist mõista anda, et "vaata juba ära, raisk!"
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Armastus

PostitusPostitas CM-Girl » 20. Veebruar 2013, 20:55

Mulle väga meeldis stseen alguses, kus naine üldse end ei liigutanud. Lihtsalt istus. Huvitav oli ka jälgida kuidas mees tuleb toime uues olukorras. Kuidas ta hoolitseb naise eest.
Spoiler :
Seda seni kuni tal saab villand ja ta lämmatab naise padjaga.
Sellist lõppu ma ei oodanud. 8/10
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Armastus

PostitusPostitas goodlord » 24. Veebruar 2015, 20:16

CM-Girl kirjutas:Mulle väga meeldis stseen alguses, kus naine üldse end ei liigutanud. Lihtsalt istus. Huvitav oli ka jälgida kuidas mees tuleb toime uues olukorras. Kuidas ta hoolitseb naise eest.
Spoiler :
Seda seni kuni tal saab villand ja ta lämmatab naise padjaga.
Sellist lõppu ma ei oodanud. 8/10

Spoiler :
Kui sa suudad naise lämmatamisest välja lugeda ainult, et tal sai villand, siis ehk pole see film sinu jaoks.

Tegu on äärmiselt ausa looga ning seda ma filmides ka väga hindan. Isiklikult ei suuda ühtegi probleemi filmist välja tuua.
10/10
goodlord
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 3
Liitunud: 24. Veebruar 2015, 19:22


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 155 külalist