Jaht

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Jaht

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 14. Detsember 2012, 12:00

Jaht
The Hunt (Jagten) (2012)

Lucas (Mads Mikkelsen) on tasane ja tagasihoidlik lasteaiakasvataja, kes püüab saada üle valusast abielulahutusest ja eemalolekust oma pojast Marcusest (soe esitus noorelt näitlejalt Fogelstrømilt). Režissöör Thomas Vinterberg ehitab sündmustikku üles tõhusalt ja ühemõtteliselt ning filmi tegevus leiab aset kahe kuu jooksul: novembris ja detsembris. Me näeme, kuidas Lucase parima sõbra Theo (Bo Larsen) viieaastane tütar Klara tuleb välja oma süüdistusega; me teame, miks ta seda teeb, ja sedagi, et Lucas on süütu.

Film ja peaosatäitja kandideerisid Euroopa Filmiakadeemia auhindadele parima meesosatäitja ja parima filmi kategoorias.

www.kino.ee

The Hunt (2012) on IMDb



Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Jaht (2012)

PostitusPostitas rauls » 03. Veebruar 2013, 21:29

Taani režissöör Thomas Vinterberg on saanud hakkama teise igati korraliku draamaga järjest (eelmine oli "Submarino", 2010). Filmi üheks trumbiks on seda läbiv pidev ähvardav pinge, mis avaldus peategelase (Mads Mikkelsen) ärevas olukorras. Hämmastav, kuidas võib ühe väikese tüdruku fantaseering teise mehe elu ära rikkuda. Eks süüdistustele aitas kaasa peategelase amet - küllaltki haruldane on see, et mees on lasteaiakasvatajaks. Eks nii mõnigi hakkab ju säärases olukorras mõtlema, et mis põhjusel (tagamõttega) küll meesterahvas valis sellise ameti. Inimesed võivad olla päris julmad, eriti veel kui sellised süüdistused on mängus. Vinterberg on väga oskuslikult hakkama saanud julmuse ja ähvardava pinge kujutamisega. Kogu see täbar olukord on nii veenvalt välja mängitud, jättes mulje, et nii võib ka juhtuda ka tavaelus. Paljuski aitas veenvusele kaasa Mads Mikkelseni väga tugev rollisooritus - oleks võinud oscarinommi saada. Muidugi Cannes'is saadud parima näitleja auhind on ka äärmiselt kõva saavutus.

9/10
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

8/10

PostitusPostitas Ralf » 13. Juuli 2013, 22:14

Hea draama, tasub vaadata ainuüksi Mads Mikkelseni pärast.
Näitlejana on ta mu silmis alati olnud üle keskmise kala, aga selle filmiga tõstis ta end minu jaoks Shannoni, Fassbenderi jt sarmikate ning andekate kantnägude kõrgusele.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Jaht (2012)

PostitusPostitas Forzelius » 04. August 2013, 13:19

Ralf kirjutas:tõstis ta end minu jaoks Shannoni, Fassbenderi jt sarmikate ning andekate kantnägude kõrgusele.


Mulle on Mikkelsen meeldinud juba enne seda filmi, aga sellise võrdluse peale pole kunagi sattunud. Suht kümnesse.
Võimas esitus tõepoolest ning väga kunstiliselt üles võetud.
Spoiler :
Ma oleks Madsi asemel kohe ära kolinud peale seda apparentset õigeksmõistmist, mis selle 1-aastase pausi ajal toimus. Ei kujuta küll ette väikelinnas elamist peale seda ning kui pea terve sinu sõpruskond oli kardinaalselt su vastu pööranud. Koera tapmisest rääkimata. Lõpp jättis mõnusalt asjad lahtiseks ja sellist lahendit poleks oodanud.


Need poesellid ajasid kõige rohkem närvi :irw:

Imdb boardil ühe noortega töötaja kommentaar:
Spoiler :
I don't think it was realistic at all, I'm a youth worker and anybody who works with young people should go through pretty thorough safeguard training, generally you try not to be alone with a single young person, Lucas should have reported Klara's attachment/the kiss in the first place and a report of it kept on file etc etc.. I could go on.


9/10
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Jaht (2012)

PostitusPostitas Ronet » 24. Mai 2015, 16:49

Ma oleks selle linna maha põletanud.

8/10
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 180 külalist