Ilusad olendid

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Ilusad olendid

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 12. Detsember 2012, 18:14

Ilusad olendid
Beautiful Creatures (2013) (2013)

17-aastane Ethan Wate (Alden Ehrenreich) on juba mitu kuud järjest näinud sama unenägu, kus üks salapärane tütarlaps ootab teda kodusõja lahinguväljal. Ethan soovib temaga meeleheitlikult kokku saada, kuid teda ähvardab seletamatu oht – ja iga kord lööb nii tugev välk, mis tapab Ethani enne, kui ta jõuab neiuni.

Ometi eelistab Ethan iga kell oma kummalise unenäo ohtusid reaalsele elule Gatlinis Lõuna-Carolinas. See on väike konservatiivne linn lõunas, mis ei ole jõudnud pidada sammu 21. sajandiga, kus midagi pole muutunud ning midagi ei toimu. Ethan januneb elu järele, mida saab ammutada vaid raamatutest, kuna on jäänud oma isaga, kes on tõmbunud elust tagasi pärast noormehe ema ootamatut surma.

Kuid Ethani maine elu võtab teise pöörde, kui linna saabub Lena Duchannes (Alice Englert), kes on gootiliku mõisa erakliku omaniku Macon Ravenwoodi (Jeremy Irons) kaunis ja mõistatuslik sugulane. Ethan on otsekohe Lenast võlutud, kuigi paistab, et neidu saadab kõikjal häving ning tal on Loitsija võimed, mida ta ei suuda kontrollida. Linnarahvas, eesotsas konservatiivse proua Lincolniga (Emma Thompson), soovib loomulikult Lenast lahti saada. Isegi Gatlini kõiketeadev raamatukoguhoidja Amma (Viola Davis) kardab, et ajalugu võib korduda, mille taga on perekonnasaladused ja needus, mis ähvardab Lenat, kui on lähenemas tolle 16. sünnipäev. See on päev, kui Valguse või Pimeduse jõud annavad Loitsijale oma õnnistuse.

Aga Lena saatus võib olla juba määratud needuse poolt, mis tõmbab teda koos Ethaniga loitsude ja ohtude võrku, mille eest ei ole pääsu.

www.acmefilm.ee

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Ilusad olendid

PostitusPostitas filmiarvustus » 01. Märts 2013, 13:53

Tervist filmipere.

"Beautiful Creatures" on järjekordne nüüdeks juba kližeesid täis noortekas, mis kubised vigadest, halvast näitlejate valikust ja näitlemisoskusest, totaalsest jaburast sisust ja isegi mitte nii ilusatest inimestest. Armastajatel puuudub igasugune keemia, käitumine on põhjendamatu ning kogu mütoloogia filmil on haledalt naljakas. Raske on leida sellisel filmil midagi, mis hoiaks publikut huvitatuna rohkem kui 15 minutit...
Hindasin seda filmi suure kolme punktiga. 3/10

Täispikka ja põhjalikumat arvustust on võimalik lugedea siit: http://filmi-maailm.blogspot.com/2013/0 ... lutud.html.
Igasugune tagasiside nii siia toredasse foorumisse kui blogisse on alati teretulnud ja kui midagi ei meeldi, siis palun, ärme hoiame ennast tagasi, selliselt saame kõik ju maohaavad.

Kõike head.
Aidates valida sobivaid filme...
http://www.filmiarvustus.eu
Kasutaja avatar
filmiarvustus
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 330
Liitunud: 28. Veebruar 2013, 10:17
Asukoht: Keila

7/10

PostitusPostitas Ralf » 08. Juuli 2013, 22:15

Hahh haa, igal aastal on ikka mõned nn odd one outid: filmid, millest isegi ei julge midagi head oodata, aga mis vastupidiselt kõikidele eeldustele (hullupööra) meeldivad. "Beautiful Creatures" osutus üheks sellistest. Mäletan, et aasta alguses trailerit nähes oli mu selgeks esmamuljeks, et tegu on mõne säratu "Twilighti" populaarsusest siginenud kõntsaga - ainus päästerõngas paistis olevat Oscari-võitja Jeremy Irons. Tegelikult oli suht vastupidi.
Esiteks tõmbas mu tähelepanu, et tegelased näitasid üles mingisugustki erudeeritust. Peategelane on ju täitsa omapärase maitsega raamatukoi ja veidi hiljem tuleb ilmsiks, et tema nõiast (casterist, nagu selle loo maailmas neid nimetatakse) silmarõõm on maagiaga seinale kandnud luuleridu näiteks Tennysonilt ja Blake'ilt. Nii et enne fantaasiaelementide mängu tulemistki olin ma juba suhteliselt investeeritud, sest filmi põhikutt kuulab oma vana muskelauto makist väärt musa ja sirvib Millerit ja Burroughsit ja siis ka Bukowskit. Äge!
Peategelasega ma siiski 100% rahule ei jäänud, sest näitleja lihtsalt punnitas liiga palju. Filmi tegevus leiab aset lõunaosariigis ja sellest tingituna räägib ta väga tugeva hick-aktsendiga, mis muutis ta kohati totakaks. Veel enam - tal oli üsnagi veider iseloom, mistõttu oli tema tegelane nagu kentsakas kombinatsioon Forrest Gumpist ja Woody Allenist.
Mnjah, Ironsil oli häid stseene, aga enamasti ta lihtsalt imes. Magedalt karikatuurne etteaste.

"Beautiful Creatures"-i maailm on avar ega ammenda ennast - tekib lausa tunne, et sellesse ühte ekraniseeringusse on pressitud terve mitmeosalise seeria või teleseriaali ühe hooaja jagu materjali. Küllap nad aimasid ka ette, et mingit suuremat frantsiisi sellest niikuinii ei arene.
Aga jah, kogu see USA lõuna ja nõidade ja selle sisse paigatatud kirgliku armastusloo* värk mulle igatahes passis... isegi kohad, kus püüti huumorit teha, meenutasid selliseid mõnusaid 80ndate noortefilme. Üldse terve film kands sellist 80ndate tooni. Kui film tehtanuks tollal, võinuks Ironsi rolli mängida näiteks Bowie. See oleks tase olnud!
Mõne aja eest võinuks veel arvata, et ei saa ükski "Twilight"-i kloon hea olla, aga nüüd hakkab tunduma, et kõik nn kloonid on just "Twilight"-ist paremad... Muidugi püüab ka see film olla selliste lugude järele janunevate noorte tüdrukutega samal lainepikkusel olla ja seepärast on osad romantilised stseenid läilavõitu, aga suva.

* Igatahes on see armastuslugu kirglikum kui "Twilighti" 'nukker-näriline-kepib-külma-kalapulka'.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Ilusad olendid

PostitusPostitas brixxx » 20. Veebruar 2014, 04:06

Mulle meeldis see film, lootsin halvemat kuna lugesin enne kasutaja filmiarvutuse blogi ning ei ole selle arvutusega üldse nõus.

Mulle meeldis isegi noored kooliõpilastest tegelaskujud, tavaliselt eelsitan vanemaid tegelaskujusi. Ei oskagi väga rohkem selle filmi kohta midagi kommenteerida. Selles filmis oli kindlasti kolm tuntud näitlejat Jeremy Irons, Emma Thompson ja Eileen Atkins. Loodan, et järgmises seeria filmis võtta osa ka Eileen Etkens ja võibolla ka Emma Thompson. Minu lemmikud tegelaskujusid mängivad enne loetletud tuntud näitlejad, kõige enam Jeremy Irons. Kõige lemmikum filmi stseen oli kui Lena Ja Ridley saavad üksteise peale vihaseks ning kogu söögilaud teeb tiire.

Nüüd räägin ühte segadus, mis mul tekkis peale filmi vaatamist imdb-st tegelaskuju listi vaatamist.
Peategelase Lena Duchannes perre kuulus: Macon Ravenwood, Ridley Duchannes, Sarafine, Larkin Ravenwood.
Kuidas meestel on teine perekonnanimi kui naistel. Nagu mina filmi käigus aru sain, siis Maconi noorem õde oli Safarine, kes oli Lena ema ning Ridley ja Larkin oli teise õe lapsed. Kuna Macon Ravenwood oli Lenale, Ridleyle ja Larkinile onu.

Filmi hindeks panen 7/10.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 101 külalist

cron