Otse pimedusse

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Otse pimedusse

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 03. Detsember 2012, 22:31

Otse pimedusse
Star Trek Into Darkness (2013)

17. mail viib oma julgete nägemuste poolest tuntud lavastaja, stsenarist ja produtsent JJ Abrams vaatajad meeletule teekonnale "Otse pimedusse".

Pärast seda, kui tähelaeva Enterprise meeskond jõuab tagasi koju, avastavad nad, et nende enda organisatsioonist pärit pidurdamatu jõud on hävitanud suurema osa laevastikust ja kõik, mida see sümboliseerib, paisates meie maailma kriisi keerisesse. Kapten Kirk (Chris Pine), kel on klaarida ka isiklikud arved, juhib ajujahti sõjatsooniks muudetud maailmas, et tabada see elav massihävitusrelv (Benedict Cumberbatch). Meie kangelased kistakse eepilisse malemängu elu ja surma peale. Armastus pannakse proovile, sõprussidemed purunevad ja tuuakse ohvreid, et päästa ainus perekond, mis on Kirkile jäänud: tema meeskond.

www.solariskino.ee

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Otse pimedusse

PostitusPostitas Spellbound » 10. Mai 2013, 17:54

STAR TREK INTO DARKNESS on küll justkui sissejuhatus või siis pigem tõestus, et Abrams saab 2015. aastal kinodes linastuva Star Wars Episode VII-ga hakkama, kuid tore on näha, et film pole üksnes showreel fännide jaoks, vaid tõeline kosmoseulme ja eraldiseisev nähtus vanast Star Trekist.

Nalja, huumorit, pinget ja kurbust jagub üle kahe tunni ja ausalt öeldes võiks niisuguse tempoga film kesta veel tund aega. Tegelased mõjuvad omas elemendis ehedatena, lugu liigub läbi väga täpselt doseeritud huumori ja tõsise draama. Rääkimata kohati väga hullumeelsest märulist.

Benedict Cumberbatchi kehastatud terrorist John Harrison on piisavalt müstiline ja võimekas tegelane, et muutuda vääriliseks vastaseks. Harrisoni taustalugu ja tema tegelik olemus on osalt kummardus klassikalisele sarjale, aga enamjaolt siiski tõestus Abramsi valitud suunast - kasutame klassikat, et luua midagi uut.

Star Wars on oma tunnuste ja stiiliga küll selge mõjutaja, kuid sama selge on ka see, et filmis on ära kasutatud tänapäevaseid verstaposte nii filmidest kui ka mängudest.
Mänguhuvilised tunnevad ära näiteks "Dead Space"-ist tuntud lennu läbi kosmoseprahi sees ja "Mass Effecti" mänguseeria fännid võivad tunda siin ka selgeid mõjutusi mängumaailma raputanud kosmoseooperist, mis on samuti vaikselt filmiks muutumas. Samuti võivad "Battlestar Galactica" ja "Firefly" fännid näha siin tehnilisi ja visuaalseid lahendusi, mis sarnanevad just neile kahele sarjale.

Tõeline spektaakel, suurejooneline seiklus kosmoses ja mujal. Kui pinget ja sündmusi ning müstikat oleks olnud kas või natukene vähem, siis poleks STID pooltki nii põnev vaatamine. Hetkeseisuga koos "Trance"-i ja "The Place Beyond the Pines"-iga senise aasta meeleolukaim filmielamus.

P.S. Täielikus vaikuses esitatud kaader läbi pilvede langenud Enterprisest oli lausa vaatemäng omaette.

8/10 - struktuuri ja süžee poolest turvaline ja osalt liiga sarnane esimesele osale, aga tänu kiirele tempole, müstilisele antagonistile ning veelgi suurejoonelisemale stiilile kadusid segavad sarnasused üsna kiiresti.

Pärast päeva pikkust arutamist mõistsin, et tegu on minu kui ulmegeeki jaoks ideaalse filmiga. 9/10 all the way.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Otse pimedusse

PostitusPostitas TheGoodTheBadTheUgly » 11. Mai 2013, 07:52

Parem kui esimene osa.
Väga meeldis, action oli korralik, stoori samuti.
Võib olla lootsin Khanist rohkem tegusi mis jäi kahjuks filmi lõppu ainult.
Samuti meeldis ,et oli näha planeet maad, ehk siis elu mida elatakse mitte ainult kosmoses.
8.5/10 (Y)
Kasutaja avatar
TheGoodTheBadTheUgly
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 123
Liitunud: 02. Detsember 2012, 23:20

Re: Otse pimedusse

PostitusPostitas filmiarvustus » 11. Mai 2013, 23:55

Filmi sisu on päris huvitav ja omab häid keerdkäike, mida ei ole väga kerge ette aimata. Kogu tempo on kiire, mis on segatud suurepäraste karakterite arendustega ning mölluga, mille kogus jätab "Visa Hinge" filmid kaugele maha. Näitlejad saavad kõik omad võimalused, et natukene särada, kuid kogu etenduse lööb puhtsaks Benedict Cumberbatch, keda võiks tunde ekraanilt vaadata ja kuulata. Tema kehastatud Khan toob filmi väga mõnusa tasakaalu ning ohtliku kolmanda osapoole, mis muudab filmi vägagi põnevaks. Visuaalselt on film kindlasti igas mõistes tippklass, mida toetab suurepärane ja huvitav muusika. Kokkuvõtlikult on film kindlasti oma piletiraha väärt, kuid eelduseks on eelneva filmiga tutvumine, sest muul juhul ei tunne kedagi filmis ära. Julgen seda filmi soovitada igale ulmefilmi austajale ning kindlasti peaks seda vaatama iga kosmosefilmide austaja.
Hindeks 8/10.

Põhjalikumalt saab lugeda siit: http://www.filmiarvustus.eu/2013/05/star-trek-into-darkness-2013-pimedusest.html.

Häid filmielamusi.
Aidates valida sobivaid filme...
http://www.filmiarvustus.eu
Kasutaja avatar
filmiarvustus
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 330
Liitunud: 28. Veebruar 2013, 10:17
Asukoht: Keila

Re: Otse pimedusse

PostitusPostitas Zinera » 18. Mai 2013, 21:27

8/10

Ootasin midagi tõsisemat, kuid ei pidanud ka pettuma, sest film oli sisukas ning põnev, ka näitlejad tegid oma tööd väga hästi. Algusest lõpuni jätkus ohtralt märulit ja eriefekte, siiski oli piisavalt mõeldud ka muudele asjadele ning üldmulje jäi väga hea. Noriks selle kallal, et kõik läks väga õnnelikult, keegi oli alati päeva päästmas ning üldiselt see liigne vedamine tüütas ära, lõpp venis kuidagi pikale. Lemmikuks oli Khan oma headuse ja kurjusega, Spocki ja Uhura armastuslugu on väga armas, Scottyle ja tema väiksele sõbrale elasin igati kaasa, kapten Kirk oli võib-olla liialt vaimutsejaks tehtud.
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

Re: Otse pimedusse

PostitusPostitas Rasmus » 20. Mai 2013, 20:56

Meeldis väga, eriti arvestades fakti, et ma pole kunagi midagi "Star Trekiga" seonduvat näinud ega teadnud sisust midagi. Otsast lõpuni ilusaid kosmosekaadreid ja lõppematut märulit täis. Cast oli ka väga muljetavaldav.

9/10 (Y)
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Otse pimedusse

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 27. Mai 2013, 12:44

mulle ka meeldis väga. korralik suure skoobiga möll. abramsi star trekid on ilusti 2 out of 2.
kuripaha oli väga hästi valitud ja välja mängitud (ülejäänud karakterid/näitlejatööd samuti normaalsed). visuaalid top-notch. plot piisavalt huvitav.
ainuke mingi miinuselaadne asi oli see, et
Spoiler :
kapitan kirk'il ei olnud lõpuks isegi mitte kriimu näol.


aga muidu, JJ kohtas ootuseid ja minu puhul vist isegi ületas neid. kindlasti elab ta kaua ja õitsevalt, varsti saame näha kas ka force (ei suutnud head tõlget välja mõelda) temaga on.
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

8/10

PostitusPostitas Ralf » 23. August 2013, 01:02

Esimesest osast suurt meeles ei ole, seega võrdlusmoment puudub.
"Otse pimedusse" - totaalne dünamiit. Vot nii tulebki teha head hooajaulmekat: kontrollitud edevuse ja maanilise energiaga. Näiteks "Oblivion" on üks kuiv jobiplekk Abramsi iga külje pealt tulistava eepose kõrval.
Film töötab põhimõtteliselt igal võimalikult tasandil ja suudab kahtlemata pakkuda head sooja suutäit nii tõsisematele ulmefännidele kui ka neile, kes otsivad popkornikarbi tühjendamise kõrvale lihtsalt korralikku möllu ja head tempot. Hingetõmbeid ei tehta, Kurtzman/Orci löökdialoog kõditab kõrvu, Oscari-väärilisi eriefekte on rakendatud tagasihoidmatult (kuid nad ei mõju kordagi intrusiivselt või tähelepanu hajutavalt) ning rohketele tegelastele on kõigile antud küllalt ekraaniaega, et nende meeleolud ning suhted tunduksid dünaamilised. See viimane vaat et oligi filmi suurim trump. Kuidagi suudeti kõigi karakterite rollid nii hästi välja etendada, et nende individuaalsus tuli ülimalt kenasti esile. Ükski neist ei jäänud kuivaks karedaks sügisleheks. Ja heale spektaaklilegi jäi aega. Nii et Abrams lõi - nagu ka 2009. aasta "Star Trek"-i puhul - piljardikiiga kõik kuulid ühe löögiga sisse. Noh, ei saa salata, et sisimas ma vahepeal ihkasin, et lugu oleks kuidagi täidlasem, aga film oli visuaalselt ja emotsionaalselt niivõrd elav, et midagi raisku selle pärast otseselt ei läinud. Benedict Cumberbatch pani alguses kulmu kergitama (ilmselt selle pärast, et ma olen lihtsalt nii palju näinud neid pooletoobiseid tumblr'i GIF'e temaga peaosas), ent üsna peatselt leidsin, et ta ikkagi klikib minuga. Suuresti tänu häälele.
Lõpetuseks tilluke etteheide: need 5 sekundit pesuväel Alice Eve'i. Milleks? Noh, retooriline küsimus, muidugi selleks, et selle naise laitmatut keha näidata (ka traileris), aga oleks võinud selle kiimaste nohkarite jaoks siis pigem DVD boonus-lisaks jätta. Elame niigi ühiskonnas, kus kõike dikteerib seks. Lõpuks hakkab kripeldama.
Aga jah, hea powerhouse ulmeseiklus, mis nälga ei jäta kedagi.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Otse pimedusse

PostitusPostitas Pixie » 06. September 2013, 17:26

Filmi hoogne algus võõral planeedil meenutas mulle Star Wars'i uuemaid filme. Täpset põhjust ei oska välja tuua, Abrams'i osalus SW VII tegemisel meenus mulle alles hiljem. Kuigi ulme- ja action-filmi kohta olid tegelased hästi kirjutatud ning möll iseenesest korralik, ootasin ma esimese filmi emotsioone meenutades veelgi enamat. Khan'i puhul oli kahju, et vanemad ST sarjad/filmid/misiganes nägemata (aga mitte enam kauaks, hehe), ma ei osanud temast midagi oodata. Halvemat poolt sai näha nii vähe, kuid see-eest oli see täis jõhkrust.

Spoiler :
Kirk'i elu pärast ei kartnud ma kordagi, teadsin kohe, et tema elu päästetakse kuidagi Khan'i verega. Aga sel hetkel, kui Kirk palus teised laeval olevad meeskonnaliikmed säästa, hakkas kurgus pitsitama.

Pilt


Rassu kirjutas:Meeldis väga, eriti arvestades fakti, et ma pole kunagi midagi "Star Trekiga" seonduvat näinud ega teadnud sisust midagi.

2009.a film on ka nägemata?
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Otse pimedusse

PostitusPostitas Rasmus » 06. September 2013, 19:18

Pixie kirjutas:
Rassu kirjutas:Meeldis väga, eriti arvestades fakti, et ma pole kunagi midagi "Star Trekiga" seonduvat näinud ega teadnud sisust midagi.

2009.a film on ka nägemata?

Nii on, aga üritan lähitulevikus selle vea parandada. Tundus, et "Into Darknessi" jälgimist eelnevate teadmiste puudumine ei seganud. Pigem võib-olla muutis isegi elamuse paremaks, et mingeid ootuseid ei olnud ja võrdlusmomenti ei tekkinud.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Otse pimedusse

PostitusPostitas Loop » 23. September 2013, 19:35

selle eelmine osa oli selline , et sõber tahtis näha ja ma pidin samal ajal ära surema igavusse , ja star trek pole mulle kunagi meeldind absull ei koti ka , minujaoks täiesti mõttetu teema , aga selle filmi kohta siin räägiti , et see on nagu omaette film ei peagi eelmiste filmidega kursis olema ja , et dead space ja mass effect jne jne . ja kui filmis saab tükikenegi kosmost siis mul on hea meel , sest mulle kosmose värgid meeldivad .
aga see pask võibolla oleks olnud kinos vaadatav , aga kodus arvuti taga tekkis isu oksendada , ma ei salli siukseid filme näiteks mingi *remind me do never piss you off* mis ma oleks pidand naerma või mõtlema et harold on nüüd mingi räme tegija ja kus tehakse siukseid ma ei oska seletada need on nägu siuksed värdjad kiired ja vihased mainstream naljad phah , ja kohe esimesest sekundist hakkas jõhkralt igav , poleks elusees huvitand kes surma saab ja mis edasi juhtuma hakkab ja ahhh ma ei tea ma vaatasin pool tundi ära või nohh, sinnamaani kus see eit kes oskas nende teiste tegelaste keelt , läks nagu välja rääkima nendega ja siis ma ei suutnud peakäis pasast nimodi ringi juba et lõin näpu veriseks vastu delete nuppu .

õnneks tulevad gravity ja last days on mars nii et vuhuu
Kasutaja avatar
Loop
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 354
Liitunud: 26. August 2010, 10:27

Re: Otse pimedusse

PostitusPostitas LiveForThis » 23. September 2013, 19:47

Loop kirjutas: Õnneks tulevad gravity ja last days on mars nii et vuhuu


ja kui sa juba selliseid (ägedaid) filme ootad, siis vaata vahepeal ka siukest asja nagu Europa Report. (Y)
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Otse pimedusse

PostitusPostitas Loop » 23. September 2013, 20:07

oi , suur aitäh soovituse eest , ma polnudki sellest midagi kuulnud . (Y)
Kasutaja avatar
Loop
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 354
Liitunud: 26. August 2010, 10:27

Re: Otse pimedusse

PostitusPostitas Weirdo » 23. September 2013, 21:04

Läksin seda ainult Cumberbatchi pärast vaatama ja seetõttu üldse ei kahetse, et selle suurepärase kehastuse ära nägin. Kahjuks (üsna ettearvatult) oli see ka ainus asi selles filmis minu jaoks. Muidu ei kulutaks eales sentigi sellise filmi vaatamise peale; kui telekast tuleks, vahetaks kohe kanalit. Ma olen peaaegu viimane inimene, kellest Star Treki fänn võiks saada. No üldse ei mõista selle fenomeni. Kogu ulmežanr, space stuff ja muidu kõikvõimalikud tulevikufantaasiad on alati ja jäävad vist igavesti minust laia kaarega mööda käima. No kohe üldse ei köida selline temaatika. Aga noh, õnneks polnud film ka midagi talumatut, täitsa vaadatav.
Ei taha liiga hulluks minna selle briti-ameerika asja võrdlemisega, aga no see film oli igast otsast puhas ameerika, kaasaarvatud huumor.

Täpselt sama keiss oli "The Dark Knight'iga", kus Heath Ledger tegi suurepärase rollisoorituse sitas (sorry-sorry-sorry) filmis, või õigemini sitas žanris.
Kasutaja avatar
Weirdo
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 802
Liitunud: 02. Mai 2006, 18:28

Re: Otse pimedusse

PostitusPostitas Ralf » 23. September 2013, 21:19

LiveForThis kirjutas:
Loop kirjutas: Õnneks tulevad gravity ja last days on mars nii et vuhuu

ja kui sa juba selliseid (ägedaid) filme ootad, siis vaata vahepeal ka siukest asja nagu Europa Report. (Y)

Ta suri esimese "Star Treki" ajal igavusse, vaevalt "Europa Report" ta ekraani ette naelutab...
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 142 külalist

cron