Mõrv Idaekspressis

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Mõrv Idaekspressis

PostitusPostitas Rasmus » 03. November 2012, 17:31

Mõrv Idaekspressis
Murder on the Orient Express (1974)

Kuulus detektiiv Hercule Poirot sõidab Idaekspressis, kui rong lumme kinni jääb. Samal ajal avastatakse ühe reisija surnukeha. Poirot otsustab asja loomulikult uurida, kuid rongi peal on mitmeid kahtlustäratavaid reisijaid ning mõrvari väljaselgitamine kulgeb oodatust hoopis raskemalt...

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Mõrv Idaekspressis

PostitusPostitas Rasmus » 24. Märts 2013, 19:47

Uuh, jube. Poirot pole mul kunagi mingi lemmiktegelane olnud, aga siin filmis oli ta lihtsalt kohutav. Nii häirivat tegelast pole peaosas ammu näinud. Kõrvaltegelased olid päris huvitavad (Perkins, York, Connery), aga kuna Poirot oli peaaegu igas stseenis, siis suutis ta filmi juba ainuüksi oma kohalolekuga ära rikkuda. Siiski, lõpplahendus oli huvitav ja Poirot nõusolek lihtsama variandiga samuti.

3/10 - järgesid igal juhul vaatama ei hakka.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Mõrv Idaekspressis

PostitusPostitas Forzelius » 05. Juuli 2013, 23:49

Nagu eelkõneleja ütles, siis Hercule oli täiesti abüsmaalne. Puudus naljakas parukas ja suured kingad, et kloun valmis oleks olnud. Võib-olla on sellises vaatevinklis süüdi aastatepikkune David Sucheti mõju, mida eestlastele ETV kaudu peale on surutud, aga see Albert Finney portreteeritud tsirkusetegelane ei läinud kohe mitte. Aga see polnud isegi loo element, mis mind kõige rohkem häiris.
Spoiler :
Nimelt oli imo kõige totram see, et just kõik 12 reisijat kuidagi seotud olid. Polnud mitte ühtegi reisijat, kes kuidagi seotud polnud? Kuskil mõisas või mingis perekonna kokkutulekul oleks see veel usutavam, aga rong? Iga suvaline võib rongiga sõita ju, miks need 12 pidi just olema omavahel seotud ja miks ei võinud kasvõi 1-2 täiesti random inimest olla. See võttis loost kõvasti välja. Oleks sama stilistikaga (sest mulle tegelikult see kahe lahenduse idee meeldis, eriti see kollektiivne külarituaali meenutav pussitamine meeldis) film leidnud aset kuskil maakohas või mõnes tüüpilisemas Christie lokatsioonis (sest sellist lahendust pole imo kunagi kohanud ja ma kusjuures filmi kestel mõtlesin, et vahelduse mõttes võiks olla mõni krimka, kus mõrvariteks on KÕIK inimesed, kes kuidagi seotud. Sain oma tahtmise, aga ikka pole rahul.), oleks võib-olla rohkem rahule jäänud.
Jah, whodunitid mulle meeldivad, aga "And Then There Were None" (mis on parim whodunit ever) on sellest mitu liigat kõrgemal.

5/10
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 49 külalist

cron