Meeltesegaduses

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Meeltesegaduses

PostitusPostitas Rasmus » 15. Oktoober 2012, 19:51

Meeltesegaduses
Deranged (Yeon-ga-si) (2012)

Jae-hyuk on rahaga raskustesse jäänud peremees, kes üritab oma peret toita tööga ravimifirmas. Samal ajal avastatakse Hani jõel surnukehad. Lähemal uurimisel selgub, et Seouli elanikke kimbutab parasiit, mis suudab inimaju kontrollida ja panna neid ennast tapma. Üsna pea pulbitseb Hani jõgi laipadest ning surnukehade arv tõuseb tormakalt. Kuigi valitsus töötab innukalt ravi leidmisel, üritab Jae-hyuk meeleheitlikult päästa oma naist ja lapsi, kellel on parasiidiga kokkupuutel avaldunud esimesed sümptomid. Parasiidi eest pole kaitstud keegi.

Suremus: 100%

Ülevaate lisas: lostinthemist

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Meeltesegaduses

PostitusPostitas lostinthemist » 15. Oktoober 2012, 20:17

Pilt

Fantastiline õudussugemetega thriller. Kui ma ütlen “õudussugemetega,” siis ma mõtlen eluohtlikku parasiiti, kuidas see suutis inimest niimoodi kontrollida.

Filmi areng on meeldiv. Esimesed pool tundi investeeritakse karakterite tutvustamisele, aga niipea kui laipade arv hakkab drastiliselt tõusma, muutub “Deranged” otsekohe tempokaks. Neid stseene oli üheaegselt rusuv ja õudne vaadata, kus inimesed jooksevad keset ööd parasiidi mõju all lähimasse veekogusse, et ennast uputada. Mõnel määral tekkis analoog M. Night Shyamalani filmiga “The Happening,” kuigi mõlemas filmis on massilise suitsiidi tagamaad kardinaalselt erinevad. Ning pole vaja isegi mainida, et “Deranged” on sellest parem mitmel tasemel.

Näitlejad teevad suurepärast tööd ning panevad kaasa tundma nende kannatustele. Hollywood poleks kahtlemata suutnud filmi vaatamise käigus esinenud emotsioone nii hästi toimetada. Kuigi ma pole Jeong-woo Parki loominguga varem kokku puutunud ning nimi ei ütle suurt veel midagi, on ta kataklüsmilisest atmosfäärist pulbitseva filmiga hästi hakkama saanud. Ja käsikiri – igati top-notch.

Siiani on emotsioonid sellest filmist väga laes, et vaatan lähipäevade jooksul uuesti läbi. Nuriseks ainult selle üle, kui karjuvalt kohutav oli parasiidi CGI. Sellise mastaabiga filmi puhul oleks paremat oodanud, aga ma suutsin enam-vähem silma kinni pigistada.

Julgen soojalt soovitada filmi kõigile! “Deranged” väärib vaatamist, isegi kui Aasia kino ei paku huvi.

8,5/10

Pildid:
Spoiler :
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Meeltesegaduses

PostitusPostitas Priit » 16. Oktoober 2012, 01:39

Härra lostinthemisti, Lõuna-Korea propaganda Eesti keskkomitee esimehe palvel muljetan ka väheke, hehe. :D

Igastahes, mulle igati meeldis. Ei olnud küll mingi meistriteos, kuid sellise apokalüptilise maiguga thrilleri kohta oli väga võimas, pinget osati päris osavalt kruvida (kuigi lõpus see tunne pisut mandus, kuna teatud stseenidega oli juba piisavalt kindlaks tehtud, et lõpp saab vaid üks ainuke olla).
Spoiler :
Alguses oli suhteliselt lahtine, kas pere jääb ellu või mitte, aga need sentimentaalsed momendid vahepeal andsid aimu, et sel peab siiski ilus lõpp tulema
. Idee poolest meeldis film tegelikult väga, kuigi seda eriti edasi ei arendatud. See-eest nägin kogu krempli tagamaa suhteliselt kiiresti ette ära ja seetõttu üllatusi ei pakkunud, kuigi individuaalsed stseenid olid jätkuvalt hoogsad ja pingelised

Igastahes, igati tore filmihakatis ning mõnus ajaviide.

8/10.
There was a HOLE here. It's gone now.
Kasutaja avatar
Priit
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1973
Liitunud: 19. August 2005, 03:08
Asukoht: Kohtla Järve

Re: Meeltesegaduses

PostitusPostitas Ralf » 08. Detsember 2012, 14:34

Ebataotluslikult naljakaid kohti oli päris palju, aga üldmulje on suhteliselt hea. Veevajaduse teema mõjus üsna originaalselt (kuigi "The Faculty"-s oli midagi sarnast) ning mõned suuremad plaanid end veekogudesse uputanud inimestest olid päris meeldejäävad, samuti oli peategelase ravimijaht veenev ja suutis kenasti põnevust üleval hoida, kuigi - nagu mainitud - olid tema püüded vajatud tablette kätte saada kohati koomilised... alati läks midagi nihu. :irw:
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 77 külalist