Hitchcock

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Hitchcock

PostitusPostitas Soprano » 10. Oktoober 2012, 17:30

Hitchcock
Hitchcock (2012)

Linalugu toob meieni filmiajaloo suurkuju Alfred Hitchcocki (Oscari laureaat Anthony Hopkins) tööd ja tegemised tema legendaarse filmi "Psycho" võtteperioodi aegu ning ühtlasi heidetakse valgust kuulsa režissööri suhetele tema ustava ent samas ka kindlameelse abikaasa Almaga (Oscari laureaat Helen Mirren).

Selleks, et tagada "Psycho" kinoekraanidele jõudmine, tuli Hitchcockil vedada lõputut vägikaigast küll filmistuudioga, tsensuuriga ning ka tema koostööpartneritega. Lavastaja pidi filmi valmimise ise rahastama, tal ei olnud võimalust kasutada tippstsenaristide abi ega ka esimese suurusjärgu staare. Film näitabki, kuidas sellel mehel õnnestus vaatamata pea ületamatuna näivatele raskustele siiski oma nägemus publikuni tuua...

Film "Hitchcock" põhineb Stephen Rebello raamatul "Alfred Hitchcock and the Making of Psycho".

www.forumcinemas.ee

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Hitchcock

PostitusPostitas Spellbound » 10. Oktoober 2012, 23:23

Toby Jones ja Sienna Miller "The Girl"-is või Hopkins ja Johansson "Hitchcock"-is ehk siis kumma filmi, kas "The Birds" või "Psycho", saamislugu oleks huvitavam? FIGHT

1. Tippi Hedren või Janet Leigh? Tippi Hedren on ilusam ja elas filmi lõpuni. FATALITY, +1 "The Girl"-ile

2. "The Birds" või "Psycho"? Lihtne. "The Birds". Miks? Psühholoogiliselt huvitavam. FATALITY, +1 "The Girl"-ile

3. Kumb on parem Hitchcock? Kas Toby Jones või Anthony Hopkins? Imelik küsimus. Muidugi Hopkins. FATALITY, +1 "Hitchcock"-ile.

4. Sienna Miller või Scarlet Johansson? Eks siin tasub tsiteerida "Hitchcock"-i trailerit: "Well her breasts were rather large, it was a challenge not to show them. ". FATALITY, +1 "Hitchcock"-ile.

5. "The Girl"-i režissööriks on Julian Jarrold ("Red Riding: In the Year of Our Lord 1974 " ja "Becoming Jane"), aga "Hitchcock"-i režissööriks on Sacha Gervasi ("Anvil: The Story of Anvil"). Ei teagi. Kumbki ei ütle suurt midagi.

Vaatlen stsenaristi seisukohalt. "The Girl"-i kirjutas telestsenarist, aga "Hitchcocki" väe ja Hopkinsi maagia eest hoolitses "Black Swan"-i üks kirjutajatest. FATALITY, +1 "Hitchcock"-ile.

6. Kummal on ilusam POSTER?
Spoiler :
Pilt

Spoiler :
Pilt
Pilt


"Hitchcock" võidab "Psycho" posteri motiivide kasutamise eest ning Hopkinsi Hitchcock verise noaga on juba eoses hindamatu. FATALITY, +1 "Hitchcock"-ile.

"The Girl" VS. "Hitchcock" - 2p VS. 4p.

"Hitchcock" WINS

NB! See kummaline tekst väljendab minu üldist arvamust kahe veel ilmumata filmi kohta.
Vabandan läbustamise pärast, aga ma vajasin seda :))
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Hitchcock

PostitusPostitas Ralf » 06. Jaanuar 2013, 13:14

Olen tegelikult seda meelt, et äkki Toby Jones on Hitchcockina parem. Tema esitus Capote'ina "Infamous"-is oli näiteks palju õnnestunum kui Hoffmani oma "Capote"-is, ometi sai viimane rolli eest tunnustuse ja Oscari. Hopkins polnud otseselt halb, kuid tema üsna äratuntav hääl ning näojooned takistasid justkui uskumast, et tegu on Hitchcocki ja mitte Hannibal Lecteriga. Ma ei tea, kas seda on paslik puudusena välja tuua, sest näitleja on näitleja ja ei saa vist eeldada, et ta kaob täiesti rolli sisse ära ja muutub täiesti äratundmatuks... või äkki ikka saab? Näiteks Daniel Day-Lewis oli nii Lincoln kui üldse võimalik on.

Film ise on see-eest oluliselt köitvam dramatiseering kui Spielbergi "Lincoln". Minu arusaamist mööda on filmis näidatu üsna tugevas vastavuses päriselt juhtunuga - vähemalt raamat, millel see põhineb, näib olevat üsna põhjaliku uurimustöö vili (eesmärgiga näidata, mis selle klassiku valmimisel kulisside taga toimus). Filmis oli minu jaoks põnevaim hoopis seda läbivad seksuaalsed alatoonid. Olen viimasel ajal siin-seal lugenud Hitchcocki kergelt perversse käitumise kohta. Ka film üritas justkui näidata, kui ebafüüsiliseks oli tema abielu muutunud ja milliseid viiteid tegi ta samas enda naisnäitlejate kohta, sh Grace Kelly, kes oli viiekümnendatel tema tiiva all. See suurt kasvu mees oli ilmselgelt dominantse iseloomuga, paljude oma leading ladyde karjääriredeli ehitamise tõttu üpris suure egoga ja nähtavasti tema abikaasa süvenev frigiidsus tekitas mingisugust seksuaalset frustratsiooni, mis väljendus ka tema käitumises võtteplatsil. Kahjuks ei vaevunud film seda külge eriti arendama.

Vahepeal mõtlesin ka, et "Hitchcock" oleks must-valgena palju paremini toiminud. Üleüldse polnud raske mõista, et režissöör on algaja... projektist oleks tunduvalt rohkem asja saanud, kui lavastajakohustused oleks usaldatud mõnele korralikult kanda kinnitanud veteranile. Aga anname "Henry's Crime" stsenaristile ja varasemalt ühe doki valmis treinud Sacha Gervasile andeks.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Hitchcock

PostitusPostitas TheGoodTheBadTheUgly » 01. Veebruar 2013, 17:22

Kui filmi vaatasin, tekkis tunne ,et vaatan reaalselt tema elu, mitte filmi. Film oli väga usutav ning oli tore näha milline oli Hitchcock lähemalt.

See oli väga hästi tehtud, väga hea töö (Y)

9/10
Kasutaja avatar
TheGoodTheBadTheUgly
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 123
Liitunud: 02. Detsember 2012, 23:20

Re: Hitchcock

PostitusPostitas rauls » 02. Veebruar 2013, 14:57

Mulle meeldivad filmid, kus tehakse filmi. "Hitchcock" on täiesti õnnestunud ses osas ja seda oli huvitav vaadata. Veidi rohkem kui 50 aasta tagust Hollywoodi kujutamisega on väga hästi hakkama saadud. Imelik, kui range oli tol ajal tsensuur keha paljastuse ja vägivalla näitamise koha pealt. Film on parajalt humoorikas ja rohkem kergemat sorti vaatamine. Hopkins ja Mirren esinevad teada tuntud tasemel ehk siis suurepäraselt. Lühidalt öeldes on "Hitchcock" igati hea linateos minu arvates. 2 stseeni olid eriti briljantsed:
Spoiler :
1. Helen Mirreni ehk Alma monoloog oma abikaasale, kui too süüdistas oma naist petmises, mis Hitchcocki hämmeldunult maha vaigistas
2. Hitchcocki kaasa elamine kinosaali ukse taga kuulsale duši-stseenile "Psycho" esilinastusel

8/10
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

Re: Hitchcock

PostitusPostitas Garli » 02. Veebruar 2013, 17:15

Tegelikult ma lootsin, et "Hitchcock" keskendub veidi rohkem "Psycho" valmimisele (üldsegi, pealkiri "Hitchcock" on veidi ebasobiv minu arust, sest tegemist ei ole biopiciga). Võib-olla oleks tõesti pidanud selle filmi valmimise veidi edasi lükkama, otsima ehk veidi staažikama lavastaja ja hankima loa nendesamade set'ide kasutamiseks, mida kasutas herr Hitchcock oma kuulsaima filmi tegemisel. Aga hoolimata kõigest sellest jäin väga rahule ja eelmise aasta Top 10's film täitsa olemas.

8/10
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

Re: Hitchcock

PostitusPostitas Ralf » 02. Veebruar 2013, 17:16

Garli kirjutas:Tegelikult ma lootsin, et "Hitchcock" keskendub veidi rohkem "Psycho" valmimisele

Keskenduski ju ainult sellele?
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Hitchcock

PostitusPostitas Garli » 02. Veebruar 2013, 17:22

Ralf kirjutas:
Garli kirjutas:Tegelikult ma lootsin, et "Hitchcock" keskendub veidi rohkem "Psycho" valmimisele

Keskenduski ju ainult sellele?

Sõnastasin kehvasti. Mõtlesin seda, et oleks tahtnud veidi rohkem filmi valmimiseprotsessi näha. Näiteks kurikuulsa dušistseeni ülesvõtmist näidati siin vaid hetkeks kuigi reaalselt kulus kogu selle värgi filmimiseks (77 erinevat kaameranurka jne) nädal.
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

Re: Hitchcock

PostitusPostitas Ralf » 02. Veebruar 2013, 17:29

Garli kirjutas:
Ralf kirjutas:
Garli kirjutas:Tegelikult ma lootsin, et "Hitchcock" keskendub veidi rohkem "Psycho" valmimisele

Keskenduski ju ainult sellele?

Sõnastasin kehvasti. Mõtlesin seda, et oleks tahtnud veidi rohkem filmivalmimise protsessi näha. Näiteks kurikuulsa dušistseeni ülesvõtmist näidati siin vaid hetkeks kuigi reaalselt kulus kogu selle värgi filmimiseks (77 erinevat kaameranurka jne) nädal.

Ma ütleks, et pealkiri ongi just selle pärast "Hitchcock", et see räägib suuresti tema kapriisidest ning eraeluliste seikade mõjudest filmi valmimisele. Niisama "Psycho" võtete kujutamine oleks võtnud sellelt ära olulise psühholoogilise tahu, mis filmi vähegi heaks tegi.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Hitchcock

PostitusPostitas Garli » 02. Veebruar 2013, 17:39

Ralf kirjutas:Ma ütleks, et pealkiri ongi just selle pärast "Hitchcock", et see räägib suuresti tema kapriisidest ning eraeluliste seikade mõjudest filmi valmimisele.

OKEI, pean tunnistama, et sul on õigus selle koha pealt.

Ralf kirjutas:Niisama "Psycho" võtete kujutamine oleks võtnud sellelt ära olulise psühholoogilise tahu, mis filmi vähegi heaks tegi.

Ja sellepärast ma mõtlengi, et ehk oleks pidanud tegema sellest suurema projekti. Tegema sellise pikematsorti epic'u, kuhu mahuksid ära mõlemad: nii võtete kujutamine kui ka see psühholoogiline pool. Ma ei ole küll seda raamatut, millel põhjal film vändatud on, lugenud, aga nagu ma aru saan, siis seal on mõlemad pooled esindatud ja sellest ka raamatu nimi "Alfred Hitchcock and the making of Psycho", mis muide oli ka filmi algne nimi.
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

Re: Hitchcock

PostitusPostitas Rasmus » 04. Veebruar 2013, 19:13

Mulle väga meeldis. Hopkins tegi Hitchcockina väga hea töö ja James D'Arcy tuli Perkinsi kehastamisega päris hästi toime - kahju ainult, et tal nii väike roll oli. Teisi nii väga kiita ei oska, kuna näiteks Vera Milesi peaks idee järgi olema lihtsam mängida, kui Hitchi või Perkinsit. Sain naerda päris palju, eriti selle raulsi spoileris teisena märgitud stseeni ajal, kuid klassivend, kellega filmi vaatamas käisin ja kes mitte ühtegi Hitchcocki teost näinud ei ole, vaatas üsna tuimalt ja ega talle see film eriti ei meeldinud ka. Tõenäoliselt poleks mullegi meeldinud, kui ma "Psühhost" mingil ajahetkel tõsiselt huvitunud ei oleks olnud. Ei tea, kui palju või vähe sellest loost tõsi oli, aga mina kujutaks Hitchcocki elu küll umbes sellisena ette. :irw:

8/10
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Hitchcock

PostitusPostitas Forzelius » 24. Veebruar 2013, 00:41

Oleks võinud tsipa pikem olla. Pealkiri on veidi misleading selle koha pealt. Toredad irl mitte nii palju tähelepanu saanud seigad filmi valmimisest on sees (Perkinsi=gay, Alma silmapilgutuse tähelepanek, Vera Milesi ja Hitchi kivine läbisaamine). Samuti oli viimane kaader muhe. Tegemist oli targa filmiga, mis pakub suurele hulgale filmisõpradest selliseid "oh, ma ju tean, millele see detail vihjab" momente. Hopkins oli tubli ja Mirren oli vääriline partner.

8/10

call me Hitch, drop the cock. Kogu see line sümboliseeris mu arust seda, kui kaval ta oli tsensuuriga mängimisel.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Hitchcock

PostitusPostitas filmiarvustus » 01. Märts 2013, 16:47

Filmi vaatama minnes kindlasti peaks arvestama, et tegemist on Alfredi ja Alma armastuslooga rohkem kui millegi muuga. Filmi taustaks on filmi "Psyco" loomine ja Hitchi majandusraskused. Ainukene huvitav asi filmis minu jaoks oli Psycho loomine. Tegemist on unikaalse pilguga ühe legendaarsema filmi tegemisse, mis muidu ei oleks võimalik, sest tollel ajal ei olnud igas nurgas kaamerat võtmas ülesse kogu protsessi. Hitch ise ei sümpatiseeri mulle kui tegelane, sest tunnen liiga tugevalt Anthony lõhna ja nägu pluss häält. Lihtsalt see segab minu jaoks filmi sisu ja välja nägemist. Kõik muu filmis on aeglane ja ei ole nii võimas kui võiks olla, kuid peale filmi kindlasti ei ole tunne, et oleksid oma aja raisanud, seega halb film see ei ole. Julgen seda isegi soovitada.
Ise hindasin seda filmi seitsme punktiga. 7/10.

Põhjalikumalt saab lugeda selle filmi kohta ka minu blogist siit: http://filmi-maailm.blogspot.com/2013/02/hitchcock-2012-rohkem-alma-ja-psycho.html.
Olge julged andma tagasisidet nii siin kui ka blogis. Suured tänud.

Häid filmielamusi.
Aidates valida sobivaid filme...
http://www.filmiarvustus.eu
Kasutaja avatar
filmiarvustus
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 330
Liitunud: 28. Veebruar 2013, 10:17
Asukoht: Keila


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 89 külalist

cron