Visa hing: Hea päev, et surra

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Re: Visa hing: Hea päev, et surra

PostitusPostitas Rasmus » 15. Veebruar 2013, 17:37

:!: See postitus sisaldab kohutavaid spoilereid, kuid mitte ükski neist ei oleks isegi Forza jaoks nii kohutav, kui see film "Visa hinge" algse seeria fännidele on.

Mul ei olnud viienda osa tegemise vastu mitte midagi, kuna treiler oli täitsa lahe ja idee John McClane'ist Moskvas pole just ka eriti paha. Anyway, "paha" poleks tõesti sõna, mida selle filmi kohta kasutada, pigem nimetaks seda kohutavaks, solvavaks ja pettumust valmistavalt räigeks jamaks. Mis kurat oli juhtunud selle McClane'iga, kes esimeses osas hoolis igast pantvangist ning oli teises osas tõsiselt murtud, kui ei suutnud lennukit plahvatusest päästa? Mis kuradi põhjusel sõitis ta nüüd autoga üle teiste autode vigastades kümneid süütuid liiklejaid? Ja kurat, tal võib küll olla visa hing, aga mitte nii visa, et tulla mitu flippi teinud veokast täiesti tervena välja.

Thank god, et neljanda osa stiilis ulmepaska nii palju ei olnud, kuid sellest jäi ikka väga palju puudu, et filmi reaalseks võiks nimetada.
Spoiler :
Pilt
4. osa VS 5. osa
Pilt Pilt

Kui kuues osa tehakse, siis selle võiks teha mõni selline, kes esimeste osade fenomenist aru saab - see ei ole mitte mindless action, mis selle filmi lahedaks teeb, vaid seda teeb tegevustiku reaalsus ja mõnusa huumoriga John McClane. Ja loomulikult on vaja ka head pahalast ning siin filmis teda põhimõtteliselt ei olnudki. Bukvici kehastatud Alik oleks võinud olla pärast Timothy Olyphanti samm edasi, kuid siis lasti ta maha ja nulliti see võimalus ära. Iseenesest need twistid mulle meeldisid (alguses Irina pooltevahetus ja siis see Aliki maha laskmine), kuna tuletasid meelde kahe esimese "Die Hardi" omasid, kuid kuna nende tõttu kadus õige villain ära, siis ei teagi nüüd täpselt, millist poolt võtta. Komarovi katuselt alla lendamisega Gruberi surmale viitamine oli päris tore, kuid sellega põhimõtteliselt kogu filmi toredus ka piirdus. :)) Hetkel ei suuda ma oma raevu maailma kõige ägedama kiilaspea uue filmi vastu rohkem sõnadesse panna, kuid olen täiesti kindel, et silmi pööritada oli päris paljude asjade peale veelgi.

Kinoskäigu kõige positiivsemaks küljeks oli Milka uus karamellitäidisega šokolaad, mida tasuta jagati. Tekitas paremaid emotsioone kui see jube film.

"Visa hinge" skaalal on üle 1/10 väga keeruline panna, samas tavalise märulifilmina oleks õiglane natuke üle viie punkti anda. Võtame siis kuldse kesktee ja... 2/10. :ülivihane: Yippe ki-yay sulle, McClane.

PS! I'm on a vacation!!!!
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Visa hing: Hea päev, et surra

PostitusPostitas TheGoodTheBadTheUgly » 15. Veebruar 2013, 19:06

Visa hing: Hea päev, et surra EI OLE VISA HINGE FILM


Miinused:
John on täiesti erinev selles filmis.
Liiga lühikene
Kus story on?
Action oli väga halvasti tehtud.(
Spoiler :
1. Autoga tagaajamine, kaamera täiesti värises ning polnud aru saadav mis toimub. 2. Teine tulistamine, John lihtsalt seisab, tulistab ning pahad said surma. 3. Tulistavad klaasi, pahad põgenevad. 4. üks rambo vend tuleb, tulistab, saab surma, helikopter paneb crashi ja ongi kõik.
)
Bad editing... film alguses oli liiga kiire, samuti idiootsed ajad toimusid.

Bruce Willise eest annan 3/10, filmi eest aga 0/10
Täiesti pask
Kasutaja avatar
TheGoodTheBadTheUgly
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 123
Liitunud: 02. Detsember 2012, 23:20

Re: Visa hing: Hea päev, et surra

PostitusPostitas Cochrane » 15. Veebruar 2013, 19:31

Näib, et ma olin hindamisel veel isegi lahke :-)
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

Re: Visa hing: Hea päev, et surra

PostitusPostitas Ralf » 15. Veebruar 2013, 20:11

Alustuseks olgu märgitud, et ma ei oodanud midagi erilist. Arvustused ei lubanud. "Die Hard"-i järge ma ei oodanud sellest kohe kindlasti, sest isegi "Live Free or Die Hard"-i - vaatamata sellele, et tegu on suurepärase märuliga - ei ole ma võtnud osana sellest seeriast.

Mulle meenub enda elust üks instants, mille puhul olen keset seanssi ära läinud, sest film on halb, ja selleks oli vist "Skorpionikuningas" aastal 2002, kusjuures minu meelest pakkus selle hoopis välja mu vanem sõber, aga ma ei pannud talle ettepanekut pahaks. 2006 läksin ma minema 20 minutit enne "The Omen" lõppu, aga mitte selle pärast, et see oleks mulle väga vastukarva olnud - pidin jõudma õigeks ajaks matemaatika eraõpetaja juurde ning film algas oodatust hiljem. TAHTMIST on mul tulnud lugematutel kordadel, aga reaalselt lahkunud pole ma põhimõtteliselt üldse. Ja ma tegin seda "Die Hard 5" puhul. Nali filmisõpradele: tegu oli nii suure rongiõnnetusega, et seekord ei jäänud isegi Bruce Willis ellu.
Uttutõmbamisplaane hakkasin sepitsema juba umbes 20-25 minutit pärast filmi algust, kui käivitunud oli esimene suur action-stseen ehk see tagaajamine Moskva tänavatel. KUI KURADI RASKE ON TEHA ARUSAADAVALT STSEEN, KUS ÜKS MASIN AJAB KAUBIKUT TAGA JA KOLMAS AUTO OMAKORDA NEID KAHTE? Kusjuures ma pole kindel, et see täpselt nii toimuski, sest EI OLNUD ARU SAADA! Ma ei suudaks vist parima tahtmise juures uuesti teha seda ilmet, mis mul ees oli, kui see mürgel käis. See oli nagu mingi veider kompott "COPS" dashboard-kaameratega filmitud tagaajamistest ja "Transformers"-ite teisest osast.
Olgu, siis tuli paar rida dialoogi (ma ei hakka selle juures pikemalt peatuma, sest lihtsalt pole võimalik seletada, mis see oli või olla üritas) ja hakkas uuesti mingi täristamine pihta, mis oli jälle täielik tohuvabohu. Mõte saalitäie inimeste silme ees äraminemisest tekitas minus piinlikkust, aga samas hakkas vaikselt tekkima umbes selline tunne, mis sul oleks kõhulahtisusega suures rannas olles. Ainus asi filmis, mis mind vähegi paigal hoidis, oli mõte selle brünetist vene nümfi uuestinägemisest.
Ja lõpuks ma lihtsalt võtsin südame rindu ja tegin vehkat. Selle koha ajal, kus John ja ta ... mis iganes ta poja nimi oli... sellest torust alla lasid. Ei tule tõesti meelde, et ma oleksin elus näinud midagi, mis oleks NIIVÕRD ebameeldiv absoluutselt igast küljest (ja ma olen näinud iga filmi, mida Adam Sandler teinud on). Isegi "McClane" tekitas minus lihtsalt vastikust. Selle 40 minuti jooksul, mis ma seal istusin, tõusis mu respekt "Live Free or Die Hard"-i vastu umbes 150 korda ja paar päeva tagasi nähtud "Spiders"-i vastu kuskil 10 korda.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Visa hing: Hea päev, et surra

PostitusPostitas ruut » 15. Veebruar 2013, 20:38

Ralf kirjutas:mis iganes ta poja nimi oli...

John.
Kasutaja avatar
ruut
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 990
Liitunud: 23. Mai 2009, 22:31

Re: Visa hing: Hea päev, et surra

PostitusPostitas Ralf » 15. Veebruar 2013, 20:43

ruut kirjutas:
Ralf kirjutas:mis iganes ta poja nimi oli...

John.

Tahad filmi üle vaadata, et oma vastuse õigsuses veenduda? :D
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Visa hing: Hea päev, et surra

PostitusPostitas Rasmus » 15. Veebruar 2013, 20:45

Jack oli tegelikult jah, lihtsalt lõpus nimetas ennast John McClane juunioriks. Aga sellise info ära unustamine ei ole sugugi mitte ebaloomulik. 8)

Unustasin enne mainida, et selle viienda osa kõrval tundub tõesti neljas täieliku meistriteosena.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Visa hing: Hea päev, et surra

PostitusPostitas Cochrane » 15. Veebruar 2013, 21:06

Neljanda vastu ei olnud ma ennegi, aga nüüd, kui nägin, kui valesti saab Die Hardi teha, on neli tõesti suurepärane.
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

Re: Visa hing: Hea päev, et surra

PostitusPostitas Ralf » 15. Veebruar 2013, 21:06

Kõige jaburam on, et see ei tööta isegi "90 minutit lolli meelelahutust" tasandil, mis oli tegelikult niigi mu ainus ootus sellest.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Visa hing: Hea päev, et surra

PostitusPostitas ruut » 15. Veebruar 2013, 21:29

Ralf kirjutas:
ruut kirjutas:
Ralf kirjutas:mis iganes ta poja nimi oli...

John.

Tahad filmi üle vaadata, et oma vastuse õigsuses veenduda? :D

Ei, John McClane oli ta nimi. Sest enda isa nime ülevõtmine on täiuslik viis, kuidas filmiseeria edasisi osi ilma Williseta kokku vorpida - tema poeg on peaosas!


Kuigi ta on pigem Everyman ActionHero. Üks täiesti suvaline jorn ühesõnaga. Ebameeldiv pealekauba.
Kasutaja avatar
ruut
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 990
Liitunud: 23. Mai 2009, 22:31

Re: Visa hing: Hea päev, et surra

PostitusPostitas TheGoodTheBadTheUgly » 16. Veebruar 2013, 09:51

ruut kirjutas:Ei, John McClane oli ta nimi. Sest enda isa nime ülevõtmine on täiuslik viis, kuidas filmiseeria edasisi osi ilma Williseta kokku vorpida - tema poeg on peaosas!


Kuigi ta on pigem Everyman ActionHero. Üks täiesti suvaline jorn ühesõnaga. Ebameeldiv pealekauba.


Tema nimi oli Jack McClane.
John McClane on võmm, mida Jack pole.
Seda ei juhtu iial ,et Jack võtab Johni nime üle, kui isa ise on John.
Kasutaja avatar
TheGoodTheBadTheUgly
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 123
Liitunud: 02. Detsember 2012, 23:20

Re: Visa hing: Hea päev, et surra

PostitusPostitas ruut » 16. Veebruar 2013, 11:45

TheGoodTheBadTheUgly kirjutas:
ruut kirjutas:Ei, John McClane oli ta nimi. Sest enda isa nime ülevõtmine on täiuslik viis, kuidas filmiseeria edasisi osi ilma Williseta kokku vorpida - tema poeg on peaosas!


Kuigi ta on pigem Everyman ActionHero. Üks täiesti suvaline jorn ühesõnaga. Ebameeldiv pealekauba.


Tema nimi oli Jack McClane.
John McClane on võmm, mida Jack pole.
Seda ei juhtu iial ,et Jack võtab Johni nime üle, kui isa ise on John.

Nope, Kevin Spacey wasn't in Footloose! Who got the reference?

Kuigi tegelikult pidasin silmas sellist sümboolset teatepulga üleandmist, et filmiseeria vajadusel jätkuda, mitte seda et Jack nüüd hakkab reaalselt paberitega majandama ja isa nime ametlikult üle võtab. Ja politseinikuks pole tal ka raske hakata. Saab näiteks selles filmis korraldatud pasa eest CIAst kinga ning issi sebib tööökoha, kus taon sunnitud kuskil New Yorkis mingi paksu kapteni korraldusi täitma. It's Hollywood gold, son!
Kasutaja avatar
ruut
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 990
Liitunud: 23. Mai 2009, 22:31

Re: Visa hing: Hea päev, et surra

PostitusPostitas TheGoodTheBadTheUgly » 16. Veebruar 2013, 12:36

ruut kirjutas:
TheGoodTheBadTheUgly kirjutas:
ruut kirjutas:Ei, John McClane oli ta nimi. Sest enda isa nime ülevõtmine on täiuslik viis, kuidas filmiseeria edasisi osi ilma Williseta kokku vorpida - tema poeg on peaosas!


Kuigi ta on pigem Everyman ActionHero. Üks täiesti suvaline jorn ühesõnaga. Ebameeldiv pealekauba.


Tema nimi oli Jack McClane.
John McClane on võmm, mida Jack pole.
Seda ei juhtu iial ,et Jack võtab Johni nime üle, kui isa ise on John.

Nope, Kevin Spacey wasn't in Footloose! Who got the reference?

Kuigi tegelikult pidasin silmas sellist sümboolset teatepulga üleandmist, et filmiseeria vajadusel jätkuda, mitte seda et Jack nüüd hakkab reaalselt paberitega majandama ja isa nime ametlikult üle võtab. Ja politseinikuks pole tal ka raske hakata. Saab näiteks selles filmis korraldatud pasa eest CIAst kinga ning issi sebib tööökoha, kus taon sunnitud kuskil New Yorkis mingi paksu kapteni korraldusi täitma. It's Hollywood gold, son!

Bruce Willis = DIE HARD
Vaheta näitleja, ning tegelase nimi = NOT DIE HARD
Seda ei juhtu iial. See oleks nagu Indiana Jonesi välja vahetamine...
Kasutaja avatar
TheGoodTheBadTheUgly
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 123
Liitunud: 02. Detsember 2012, 23:20

Re: Visa hing: Hea päev, et surra

PostitusPostitas ruut » 16. Veebruar 2013, 13:20

TheGoodTheBadTheUgly kirjutas:Seda ei juhtu iial.

Seeria ikoonilusus lasti juba ammu potist alla, seega mitte miski ei takista sel juhtumast.



See kuradi nimevärk on keeruline tegelt, esimeses filmis oli Jack ju veel John Jr.? Või mäletan valesti?
Kasutaja avatar
ruut
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 990
Liitunud: 23. Mai 2009, 22:31

Re: Visa hing: Hea päev, et surra

PostitusPostitas Sten » 16. Veebruar 2013, 16:57

Indiana Jonest rääkides.. what the fuck was going on with the last movie?
Ford oli olemas, küll veits hallina, aga see film.. oh god. Isegi oma lihane ema ei tunnistaks seda endale kuuluvaks.
Näitlejad on veel väike element selles abstraktses filmišõus.
Kasutaja avatar
Sten
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 516
Liitunud: 12. September 2010, 20:48

EelmineJärgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 218 külalist