Silmad pärani kinni

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Silmad pärani kinni

PostitusPostitas Taavi » 15. Juuni 2005, 00:50

Silmad pärani kinni
Eyes Wide Shut (1999)

Dr. Bill Harford (Tom Cruise) hakkab igapäevarutiinist välja saama, kui ühe peo ajal kaks modelli talle külge löövad. Järgmisel päeval paljastab mehe naine (Nicole Kidman), et tal on olnud seksuaalfantaasiaid ühe võõra mehe suhtes, keda ta mõni aeg tagasi oli kohanud. Sellest hetkest alates ei suuda Dr. Harford end enam tagasi hoida ning säärased fantaasiad saavad tema kinnisideeks. Seksuaalne kokkupuutmine prostituutide, teiste meeste naiste ning isegi ühe enda surnud patsiendi tütrega hakkavad aga tõsiselt ähvardama mehe igapäevarütmi ning lõpuks ka abielu ...

Filmimaailma ühe suurima nime, Stanley Kubriku, viimane film.

Loe täielikku tutvustust siit
Taavi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1180
Liitunud: 17. Jaanuar 2005, 01:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Fletcher » 03. Jaanuar 2006, 13:02

minu arust suri kubrick enne, kui sai seda filmi näha. igatahes, tom cruise teeb hea rolli, kidman samuti. suhteliselt müstiline film. üks koht oli väga pinev ka.
kubricku parim film ammugi mitte. aga hea siiski. 6/10
Pilt
Kasutaja avatar
Fletcher
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 297
Liitunud: 07. August 2005, 03:28
Asukoht: Mätta all

PostitusPostitas hau » 30. November 2007, 19:23

Kuigi see pole mingi 2001 skaalas spectacle või strangelovelik geeniaalsus, siis iseenesest on tegu täitsa normaalse filmiga. Cruise ja Kidman teevad head tööd, kakspooltundi läks kiirelt mööda(=hea stsenaarium), Tom Cruise liiklemas öises NYs sellise Kubrickule omase hõngu ja müsteeriumiga, palju T&Ad. See materjal jäi lihtsalt Kubricku nimele alla.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas ingrids » 17. Aprill 2009, 11:52

pean tunnistama, kuigi ei tahaks, et olen Kubrickus pettunud. vaatasin paar nädalat tagasi uuesti selle filmi ära, sest tahtsin teada, miks see film mulle ikkagi ei meeldinud, kui ma seda kunagi ammu telekast nägin. sisu on nagu iseenesest hea, kui mõned naeruväärsed kohad välja jätta, mis filmi ära rikkusid ja minu arust Kidman ja Cruise ei aidanud filmile kohe mitte üldse kaasa, pigem tegid seda veel hullemaks. Cruise'il oli terve filmi jooksul üks ja sama dumb face ja Kidman mängis lihtsalt üle enamuse ajast. kõige jubedam stseen oli see, kui nad stoned olid ja siis see orgia oli päris selline spooky ja mysterious kuni selle hetkeni, kui mingi paljas naine ütles Cruise'ile, midagi et you're in danger, you must leave, you're in danger. see nagu rikkus kõik ära ja asi muutus haledalt naeruväärseks
Kasutaja avatar
ingrids
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 165
Liitunud: 15. Märts 2009, 13:17

PostitusPostitas Forzelius » 05. Juuli 2009, 00:20

Väga-väga-väga-väga-väga hea film. Ei oleks uskunud, aga Strangelove on Kubricku top 3'st läinud. Ei taha küll midagi eelistada tolle geeniuse filmivaramust, kuid see oli nii müstiliselt hea triller lihtsalt. Pinevust ja eeriet oli nii palju.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Trash » 05. Juuli 2009, 00:32

Film sisaldab meeletult pinevat erootilist stseeni. See Kidman´i ja ungarlase keskustelu ja tants. Totaalne kruvi.
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Kasutaja avatar
Trash
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 909
Liitunud: 06. Märts 2009, 00:37

PostitusPostitas Ralf » 05. Juuli 2009, 21:08

Trash kirjutas:Film sisaldab meeletult pinevat erootilist stseeni. See Kidman´i ja ungarlase keskustelu ja tants. Totaalne kruvi.

Kas pead silmas neid natuke juustuseid Cruise'i flashbacke Kidmanist koos selle kaptenihärraga või siis orgiastseeni? Olenemata sellest mida silmas pidasin olen filmi erootilise pinevusega nõustuma sunnitud, ja üks tähelepanek, mille "Eyes Wide Shut'i" kohta veel teha oskan, on see, et mida vanemaks ma saan seda paremaks ja südamelähesemaks see muutub... umbes nagu filmiblogiski kord ütlesin, igal vaatamiskorral liigub selle filmi kineetiline energia mu keskkohast südame suunas. Ja Leelee Sobieski lühike etteaste väärib rohkem tähelepanu. 9/10
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Soprano » 05. Juuli 2009, 21:28

Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Trash » 05. Juuli 2009, 21:43

Trash kirjutas:See Kidman´i ja ungarlase keskustelu ja tants.


http://www.youtube.com/watch?v=OgUUQEDZeSc

minut 4
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Kasutaja avatar
Trash
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 909
Liitunud: 06. Märts 2009, 00:37

PostitusPostitas rauls » 15. Märts 2010, 21:10

Olles "A Clockwork Orange'st" suures vaimustuses, kohe pidin järgmine päev veel ühe Kubricku linateose ära vaatama, mida polnud veel varem näinud. DVD riiulis lebaski ilusasti kaheplaadiline "Eyes Wide Shut".
Hea film! Mõistatuslik ja ettearvamatu nagu suur osa Kubricku filme. Seksuaalne pinge ja erootilised stseenid on meisterlikult välja mängitud. Mulle meeldib, kuidas Kubrick oskab suurepärast klassikalist muusikat filmides väga hästi ära kasutada.

8/10

Järgmisena võtan ette "The Shining'u".
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

PostitusPostitas Kickflick » 12. August 2010, 20:37

Kuni orgiani oli kõik väga vapustav ja kaasahaarav, kuid siis läks asi natuke lahjaks. Tom Cruise meeldis, minu silmis tema siiani parim roll, aga Nicole Kidman pingutas kõvasti üle ja ausalt öeldes on ta mujal olnud ka parema välimusega. Mõned naeruväärsed stseenid ei häirinud mind, pigem ajasid naerma, sest selliseid stseene on ka mujal Kubricku filmides olnud. Kokkuvõtteks ütleksin, et mitte nii särav linateos, kui vanemad selle geeniuse tööd, aga samas väga erutav seksuaaluurimust kujutav psühhodraama. Kuna hetkel olen Kubrickust vaimustuses, annan 9/10
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

Re: Silmad pärani kinni

PostitusPostitas Pixie » 26. Mai 2013, 23:02

Nauditavad pikad stseenid tegelastevaheliste dialoogidega suutsid panna kaasa mõtlema, need ei olnud kordagi väsitavad. Kiidusõnad näitlejatele, eriti sümpaatne oli Cruise. Teades, et filmi autoriks on Kubrick, liigub Eyes Wide Shut kohe teist korda vaatamist vajavate filmide nimekirja. Kindlasti on detaile ja seoseid, mis jäid märkamata. Kasutatud muusika meeldis väga, jättis kuidagi kummitava mulje, eriti lõpupoole kuulda olnud klaveril mängitu.
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Silmad pärani kinni

PostitusPostitas RockabillySarin » 29. September 2013, 19:57

RockabillySarin
60000
Kasutaja avatar
RockabillySarin
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 226
Liitunud: 06. November 2007, 03:22


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 177 külalist