Terasmees

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Terasmees

PostitusPostitas Soprano » 05. August 2012, 02:11

Terasmees
Man of Steel (2013)

Clark Kent (Henry Cavill) on kolmekümnendates mees, kes lapsena adopteeriti. Ta saadeti Maale hukule määratud planeedilt nimega Krüpton ning tema vanemateks said Jonathan (Kevin Costner) ja Martha Kent (Diane Lane). Clark on ühiskonnast eemale tõugatud oma erakordsete supervõimete tõttu ning ta võitleb, et elus endale õiget kohta leida. Kui Maad rünnatakse, otsustab Clark oma võimeid kasutada planeedi päästmiseks ning temast saab kangelane nimega Superman.

Ülevaate lisas: Rassu

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Terasmees

PostitusPostitas Spellbound » 27. Veebruar 2013, 23:50

Varajane screening ja varajane reaktsioon @ Joblo
- Imagine a Nolan story with Snyder effects/action.
- It's the best movie of the year.
- There's TONS of action with Superman kicking all kinds of ass in his suit.
- The cape is CG'd most of the time so it can look awesome.
- They have intentionally left out most of the the Super action in trailers to save it.
- It's not nearly as dour and serious as the trailers suggest.
- The movie is complete, minus the 3D post-conversion, which is currently taking place


Jee.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Terasmees

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 28. Veebruar 2013, 13:53

täielik pettumus, et sellele tehakse 3D post-conversion. ma armastan Nolanit ning ma olen üks väheseid, kelle jaoks Sucker Punch oli täiest vaadatav aga ma ei suuda siiamaani kuidagi seda filmi tõsiselt võtta.

loodan väga, et olen eksiradadel
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Re: Terasmees

PostitusPostitas Forzelius » 03. Aprill 2013, 15:57

Ma olen sellest esimesest treilerist, mis nüüdseks sama vana kui Kirk Douglas on, utterly vaimustuses http://www.youtube.com/watch?v=KH9HOensHDM

Loodan väga, et tulebki Batman Beginsilik saamislugu. Ja actionit oskab Snyder suurepäraselt luua. Cavill on siiski peamine põhjus, miks seda ootan. Aasta film 2013!
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Terasmees

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 17. Aprill 2013, 10:22

http://www.youtube.com/watch?v=T6DJcgm3wNY 3. treilu

noh, peale selle nägemist ma võin selle filmi suhtes vähe kergemalt hingata küll :) 8)

8) 8) küll trummid on ikka ägedad pillid 8) 8)

edit: "‘Man Of Steel’ Review: A Super Film That Delivers on All Levels" vahi kuradit :P

PS! kes kurat tegi tõlke kinodes 3. treilerile? Russel Crowe'i "how?" oli tõlgitud "kuidas nii?" :D :D
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Re: Terasmees

PostitusPostitas Spellbound » 14. Juuni 2013, 18:29

Näh "Neither fun nor dramatically potent." 5/10
http://www.worstpreviews.com/review.php ... ion=review

Rottenis ainult 59%

This is very sad only.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Terasmees

PostitusPostitas tuusla » 14. Juuni 2013, 22:38

DaydreamDiamond kirjutas:http://www.youtube.com/watch?v=T6DJcgm3wNY 3. treilu

PS! kes kurat tegi tõlke kinodes 3. treilerile? Russel Crowe'i "how?" oli tõlgitud "kuidas nii?" :D :D



Adekvaatne tõlge (ei ole mõeldud mitte "kuidas" ehk "kuidas tapetakse", sest on seotud järgmise lausega - "ta on neile jumal" vmt). "Kuidas nii" tähendab seal "miks sa nii arvad", "miks peaks nii olema".
Kasutaja avatar
tuusla
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 406
Liitunud: 22. August 2009, 00:21
Asukoht: Metsamajake

Re: Terasmees

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 15. Juuni 2013, 15:47

tuusla kirjutas:
DaydreamDiamond kirjutas:http://www.youtube.com/watch?v=T6DJcgm3wNY 3. treilu

PS! kes kurat tegi tõlke kinodes 3. treilerile? Russel Crowe'i "how?" oli tõlgitud "kuidas nii?" :D :D



Adekvaatne tõlge (ei ole mõeldud mitte "kuidas" ehk "kuidas tapetakse", sest on seotud järgmise lausega - "ta on neile jumal" vmt). "Kuidas nii" tähendab seal "miks sa nii arvad", "miks peaks nii olema".


eeh, ma ei suuda seda "how"'d kuidagi niimoodi välja mõelda enda jaoks aga nevermind.
"kuna temast saab neile jumal, siis miks peaksid nad ta tapma?"makes sense..Crowe oleks võinud lihtsalt "why?" öelda "how?" asemel ja olekski selge
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Re: Terasmees

PostitusPostitas tuusla » 15. Juuni 2013, 15:55

Ilmselt see on nagu lühend väljendist "how so" või "how come":)
Kasutaja avatar
tuusla
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 406
Liitunud: 22. August 2009, 00:21
Asukoht: Metsamajake

Re: Terasmees

PostitusPostitas TheGoodTheBadTheUgly » 26. Juuni 2013, 18:59

Actors - 9/10
Acting - 9/10
Action - 6/10(kuidagi liiga igav, võib olla selle pärast kuna liiga palju CGI efekte oli, ning kogu aeg üks ja sama löömine käis. Igav oli)
CGI - 6/10 - Udune, pime ning polnud just kõige parem. Ämblikmehel, Tasujatel oli parem CGI.
Filmi editing - 5/10 - Täiesti jama. Kogu aeg oli olevik,minevik, olevik,minevik, olevik, minevik. Milleks sellist jama? Oleks võinud kohe ilusasti algusest tulla.
Story - 7/10 - Polnud kõige parem, aga ka mitte kõige halvem. Eriti meeldis see ,et
Spoiler :
Lois Lane teadis ,et Clark on Superman(seda ka filmi alguses) ning Superman teab ,et Lois teab seda. Midagi teistmoodi. Ei pea Loisi eest oma saladust varjama)


Annan 7,4

Filmi keskel oli suht igav. Pole just suur Supermani fänn, aga kindlasti oli see parem kui kõik eelmised osad.
Kasutaja avatar
TheGoodTheBadTheUgly
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 123
Liitunud: 02. Detsember 2012, 23:20

Re: Terasmees

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 26. Juuni 2013, 20:59

Maailm võib olla Supermani ja Man of Steel filmi jaoks valmis, kuid minu silmad selle filmi 3D versiooni jaoks küll ei olnud. Tavaline kamm - aeglased sujuvad kaadrid on enam-vähem aga kui läheb actioniks, on ainult mingi virrvarr silme eest. Sedasi ei saa/ei tohi filme post-convertida. Kui üldse on soov seda filmi vaadata siis kindlasti 2D variant. Vahepeal vaatasingi filmi üldse prillideta.
Ja ärge öelge, et 3D ongi jama - saab teha väga häid 3D filme kui filmi tehes on sellele ka mõeldud (Hugo, Life of Pi).

Musa oliväga hea (Zimmer omas mahlas), näitlejatele ei saa ka midagi ette heita.

Stiilinäide (toimis filmi lõpus väga hästi):
http://www.youtube.com/watch?v=RUq5leMN7eo

Kergelt on kopp ees linna kohal hõljuvatest tulnukalaevadest, mille alt/ülevalt tuleb mingi jobirada. Siin oli ka minu jaoks vähe Marveli eelmise aasta hitiga sarnasusi ja see oli pettumus.

Järsud sisse zoomimised ka natukene viskasid ka veits üle mingist hetkest.

Siiski ok film.

Costnerit oli hea näha taas

ja nüüd järgi mõeldes, flashbackid pigem just toimisid vähemalt minu jaoks väga hästi.
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Re: Terasmees

PostitusPostitas Spellbound » 26. Juuni 2013, 22:13

Marveli stiil (The Avengers ja muud loomad) väljendub ainult linna väga mastaapses hävingus. Pigem on siin otsast lõpuni tunda Nolan suunitlusi ja Snyderi stiilitunnetust, millele andis väga hea aluse "Watchmen".

Mind ei huvita Superman. Snyderi Superman on aga väga huvitav. Mind huvitab tegelane ja tema karakter ja need kaugused, kuhu ta on valmis minema. Ja selle järgi on "Man of Steel" suurepärane jätk Nolani Batmani ja Snyderi "Watchmeni" arendatule. Fännid nutku ja halagu (Zodi saatuse pärast), aga uus Superman on vähemalt inimlikum, reaalsem ja veenvam kui lihtsalt võitmatu mees ühe nõrkusega. Clark ei teadnud täpselt veel, mida teha, sest tegu on ikkagi origin story-ga. Ta ei ole veel Superman. Ta on inimene, kes saab Supermaniks ja peab seda nüüd mõistma. Clark oli filmis Superman ainult paar päeva ja ta alles püüdis aru saada, mida tähendab olla maailma võimsam olend ja isegi seda ta veel väga hästi ei mõistnud.

Clarki lapsepõlv ja üleskasvamine meenutustena töötasid suurepäraselt, sest meile anti edasi võtmemomente tema elust, mida juhtis suures osas väga karismaatilise, kuid üürikese osa saanud Costner.

Zodi ja tema relvavendade valu oma maailma ja rahva pärast meenutas natuke uut "Star Treki", kus siis romulan Nero nuttis taga oma kodu ja lähedasi. Seekord aga läks Krüptoni kaotus mulle reaalselt korda ja mõistsin ning isegi sümpatiseerusin Zodiga, sest tal ei olnud valikut. Ta oli selliseks loodud. Clark oli esimene omade seast, kellel oli valik olla see, mille poole hing ihaldab ning see andis talle ka kõige inimlikuma külje üldse.
Ühtlasi on Michael Shannon Zodi rollis nii painajalik, võimas ja samas veenev, et kogu film oleks võinud tema ümber rohkem keerleda.

Malicku`lik kaamera (liblikad ja rohulibled), rusikalöögi kaadrid, üleõlakaadrid linna peal ringi lennates ning üleüldine hallikas, rõske ja selline külm toon andis filmile ka oma näo. Ei olnud varasemate kangelaste suurfilmide kordamise tunnet.

Algus Krüptonil oli lihtsalt maagiline. Väga ilus. Russel Crowe on endiselt väga veenev olemaks ükskõik kes. Zimmeri muusika aitas ka muidugi kaasa.

Action, CGI ja võitlus kõikvõimalikes kohtas või siis pigem läbi kõikvõimalike asjade on tõeline spektaakel. Lihtsalt vaata ja naudi. Need sisse zoomimised on vist üldse viimasel ajal trendiks kujunenud, aga annavad kiirele ja võitlus täis tegevusele palju juurde küll. Ikkagi väga ilusad võttepaigad (CGI or not), valgusekasutus (meenutas Abramsi stiili) ja selline totaalne momentum tunne. 3D-d muutis vähemalt minu jaoks elamuse suuremaks. Pilt ei olnud liiga tume nagu "Iron Man 3"-e puhul. Pigem sama hea kui "Star Trek Into Darkness"-i ajal ehk elamus oleks nagu suurem, kuid 3D-d ei pane väga tähele, aga samas ei riku ka.
"The Avengers"`i lõpulahing jäi selle kõrval igavaks ja "Iron Man 3"-st (alandasin hinnet) ei pea vist isegi rääkima. Ja ka mitte Ämblikmehest...

Koos "Star Trek Into Darkness"-iga senise aasta parim blockbuster.

8/10 - miks? Aga sellepärast, et tegu pole päris sellise muutustelaineid vastu žanri piire peksnud tegijaga nagu seda oli Nolani "Batmani" triloogia. "Man of Steel" pakub rohkem tuntud lugusid ja harjumuspäraseid tegelasi kui midagi uut ja väga originaalset. Taaskord. Suurepärane nägemus. Snyder, nüüd saad "Sucker Punchi" ka andeks. Tubli töö, Nolan ja Snyder ja co. Ja nüüd teise osa juurde...ja Lex Luthori?
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Terasmees

PostitusPostitas Cochrane » 27. Juuni 2013, 23:30

Lõpuks ometi tehti Supermani film, mida saan kiita. Kui senised on olnud vahemikus "noh, käis kah" kuni "kuritegu filmivaataja vastu", siis nüüd oli tegelane õigete tegijate kätte sattunud. Kogu filmi tunnetus oli parem senistest, efektid tõesti tasemel (kuigi hilisem 3D-ks konvertimine pole veel kunagi head tulemust andnud), näitlejad rollide jaoks sobivad... no meeldis. Lisaks ka tilluke viide Lex Luthorile.

Kui film algas pööritasin esialgu küll silmi, et "oh ei, jälle jutustatakse ühe tuntud superkangelase saamislugu algusest peale", aga minut hiljem olin selle kriitikapunkti unustanud. Film haaras endasse. Kokkuvõttes väga tugev 8/10. Ja ühtlasi lootus, et ehk saab järgmisele juba 9/10 panna sarnaselt Nolani Batmani 1. ja 2. osale.
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

Re: Terasmees

PostitusPostitas rauls » 29. Juuni 2013, 00:03

Sissejuhatus meeldis. Parimad kohad olid Clarki lapsepõlve ja noorukiea meenutused, mida jälgisin suure huviga - meeldis inimlikkus ja samas ka põnev maagilisus. Filmi rikkus minu jaoks aga suures osas ära üliinimlike võimetega olendite võitlusstseenid, mida esines päris rohkelt. Kogu see taplus oli nii igav ja pingevaba. Zodi ja Kal-Eli vaheline võitlus oli eriti üheülbaline ning ka liiga pikalt kestev - täilik overkill. Siuke kommertslik bullshit action ei ole kohe üldse minu teema. Kahju, et Michael Shannoni mängitud Zod nii banaalne ja äärmiselt ühetooniline karakter. Shannoni leib on ikka eriskummalised ja isemoodi tegelased. Näitlejatöödes meeldisid väga Costneri ja Diane Lane'i sooritused.
Tegelikult, kui need tobedad action-stseenid välja jätta, oleks tegu täitsa hea filmiga.

4/10
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

Re: Terasmees

PostitusPostitas TheGoodTheBadTheUgly » 29. Juuni 2013, 19:15

rauls kirjutas:Filmi rikkus minu jaoks aga suures osas ära üliinimlike võimetega olendite võitlusstseenid, mida esines päris rohkelt. Kogu see taplus oli nii igav ja pingevaba. Zodi ja Kal-Eli vaheline võitlus oli eriti üheülbaline ning ka liiga pikalt kestev - täilik overkill. Siuke kommertslik bullshit action ei ole kohe üldse minu teema.

Täpselt sama tunne oli. Igav action, keegi viga ei saanud jne. Umbes nii ,et löö seina mis katki ei lähe mitte kuidagi. Boring.
Kasutaja avatar
TheGoodTheBadTheUgly
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 123
Liitunud: 02. Detsember 2012, 23:20

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 64 külalist

cron