Pii elu

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Re: Pii elu

PostitusPostitas CM-Girl » 27. Jaanuar 2013, 21:46

Kaunis film. Oli huvitav jälgida tiigri ja poisi suhet ning nende toimetulekut merel. Üks stseen tegi mind kohe nii kurvaks, et pisarad hakkasid voolama.
Spoiler :
Peale tormi,kahekesti paadis, poiss asetab tiigri pea omale sülle.
Südantlõhestav. :(

9/10
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Pii elu

PostitusPostitas rauls » 10. Veebruar 2013, 23:53

Tore draama, igati kenasti jutustatud lugu. Visuaalselt näeb välja täitsa kaunis, päris sellist ülepingutamist nagu "Avataris" ei ole. Minu jaoks jäi draamale vajalikust tõelisest pingest puudu, kuid igav mul küll kaugeltki ei hakanud.

Parim ja liigutavaim hetk:
Spoiler :
Kui Pi oli valmis vees hulpivale Richard Parkerile äigama, kuid siis leebus. Asja juures oli kõige liigutavamaks uppumisele lähedal oleva Richardi ja paadis oleva Pi üksteisega tõtt vaatamine.
CM-Girli spoileris välja toodud koht oli ka ilus ja südantliigutav.

7/10
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

Re: Pii elu

PostitusPostitas Ronet » 21. Veebruar 2013, 07:46

Noh, ma ei tea kuidas teiega on, aga minul pisarad voolasid kui täiskasvanud Pi tiigri lahkumisest rääkis. Nüüd, kus Les Mis ja Amour veel nägemata, on Pi tõusnud mu #1 contenderiks parima filmi kategoorias.

9/10

Vaatasin pimedas toas voodis teki all iTunes'i 2D 720p varianti. Toimis väga hästi! :)
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Pii elu

PostitusPostitas Forzelius » 24. Veebruar 2013, 00:56

Oi, kui hea. Kindlasti koos "Argoga" selle aasta film, millele Oscaritel pöialt hoian. Eriti sellepärast, et The Dark Knight Rises sai NULL NOMINATSIOONI!
Aga väga meeldiv narratiiv oli, see india šarm (inb4 rassist), lugu ise, oskuslikult loodud ruum, kus põhitegevus aset leidis. Visuaalid on klass omaette, parimad kaadrid on juba välja toodud, aga laevatuled on mu lemmik, vist. Kui see film oleks mu kodumaa, siis oleks ma peaaegu selline olnud.
Fantastiline ja sümpaatne lugu.

9/10
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Pii elu

PostitusPostitas LiveForThis » 25. Veebruar 2013, 20:15

Visuaalselt võimas saavutus, mis toetub liialt tihti WOW efekti saavutamisele. Narratiiv, mis venitas loo tarbetult pikaks, tavaliseks ja üldistavaks "eepiliseks journey`ks". Sisu, mis ei paku mitte midagi intrigeerivat. Film, mis räägib India kontekstis ühe inimese üles kasvamise lugu, milles põimub religioon, perekond, armastus ja spirituaalsus on küll väga tore, aga selle üldistav "life is a journey", "God is love" ja "strength to carry on" tasand niivõrd kurnavalt igav ja vaimuvaene, et isegi filmi imetabane visuaalsus muutus seeläbi tüütuks.

Enamik ajast vaatasin filmi niimoodi:
"okei, loodus, loodus, Jumal, loodus, loodus, armastus, armastus, Jumal. :pööritus: "
"Issand kui faking ilus laevahukk, täiesti õudne kui fantastiline :shokeeritud: "
"Tiiger!! Poiss ja tiiger!! Bonding and shit, ok. :pööritus: "
"WOW kaadrid! Nii ilus! OK, what`s next? Veel WOW kaadreid, ok. Veel WOW kaadreid. No aga mis edasi siis? :? "
"Nature, beauty, God, love, hope, acceptance ja strenght to carry on. Ok. Ja ongi kõik. Nagu vaataks mingit lastefilmi "

Tear jerking momendid tekitasid mõistmatust, sest püüdsin arvata ära, et kus ma midagi taolist juba näinud olen.

Üks kõige mittemidagiütlevamaid kõrgelt hinnatud filme aastast 2012. (Y)

See film peaks peale minema Coelho "Alkeemiku" fännidele ja inimestele, kes igapäevaselt filme ei vaata ja tavaelust suurematele küsimustele mitte kunagi ei mõtle, I guess. :pööritus:

2/5 - vaadatav ehk ei midagi erilist.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Pii elu

PostitusPostitas Ralf » 25. Veebruar 2013, 21:02

LiveForThis kirjutas:See film peaks peale minema Coelho "Alkeemiku" fännidele ja inimestele, kes igapäevaselt filme ei vaata ja tavaelust suurematele küsimustele mitte kunagi ei mõtle, I guess. :pööritus:

2/5 - vaadatav ehk ei midagi erilist.

Pilt
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Pii elu

PostitusPostitas TheGoodTheBadTheUgly » 27. Veebruar 2013, 22:14

LiveForThis kirjutas: ja inimestele, kes igapäevaselt filme ei vaata ja tavaelust suurematele küsimustele mitte kunagi ei mõtle, I guess. :pööritus:

2/5 - vaadatav ehk ei midagi erilist.



Nagu näha, siis ei tea sa tavaelust midagi.(Ise andsit veel Matrix Revolutsioonile 10/10)

Mõni ei saanud sisule ega sõnumile pihta.
Pilt
Kasutaja avatar
TheGoodTheBadTheUgly
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 123
Liitunud: 02. Detsember 2012, 23:20

Re: Pii elu

PostitusPostitas Spellbound » 27. Veebruar 2013, 22:39

Ma annaks Matrixi teoreetilistele neljandale ja viiendale osale ka 10/10, aga "Pissin elu" saab ikka 6/10
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Pii elu

PostitusPostitas LiveForThis » 27. Veebruar 2013, 23:16

TheGoodTheBadTheUgly kirjutas:
LiveForThis kirjutas: ja inimestele, kes igapäevaselt filme ei vaata ja tavaelust suurematele küsimustele mitte kunagi ei mõtle, I guess. :pööritus:

2/5 - vaadatav ehk ei midagi erilist.


Nagu näha, siis ei tea sa tavaelust midagi.(Ise andsit veel Matrix Revolutsioonile 10/10)

Mõni ei saanud sisule ega sõnumile pihta.


Jah, ilmselgelt ei tea ma tavaelust mitte midagi kuna mulle ei meeldinud Life of Pi. You know me so well (Y)

My dear FV comrade, your argument is not just invalid, it is not argument at all.
Spoiler :
Pilt


Nii, aga mind täitsa huvitab see seos The Matrix Revolutions`iga. Nii et kuna mulle kohutavalt meeldib Matrixi triloogia viimane vaatus, mis ülejäänud maailma (nati üldistan siin) silmis ei kõlba isegi purjus peaga vaatamiseks, tähendab see kohe seda, et minu maitse järgi olen ma rumal ja väiklane inimene, kes ei suuda (oma rumaluse tõttu) kõrgelt hinnata filmi, mis on üldiselt väga hästi vastu võetud? Antud juhul on selleks siis Life of Pi.

Okei, see ei klapi ju mitte kuidagi. Oled ehk kunagi kuulnud sellisest asjast nagu subjektiivne arvamus? Basically, everyone is entitled to their own opinion. Kuigi ma ise püüan FV-s kirjutades säilitada subjektiivse-objektiivse kriitika vahelist tasakaalu, et reaalselt siiski põhjendada oma arvamust, kuigi seda tasakaalu tihtipeale raske saavutada.

Aga mis seal ikka. Pean ennast siis kordama.
Väljavõte minu eelmisest postist:
Visuaalselt võimas saavutus, mis toetub liialt tihti WOW efekti saavutamisele. Narratiiv, mis venitas loo tarbetult pikaks, tavaliseks ja üldistavaks "eepiliseks journey`ks". Sisu, mis ei paku mitte midagi intrigeerivat. Film, mis räägib India kontekstis ühe inimese üles kasvamise lugu, milles põimub religioon, perekond, armastus ja spirituaalsus on küll väga tore, aga selle üldistav "life is a journey", "God is love" ja "strength to carry on" tasand niivõrd kurnavalt igav ja vaimuvaene, et isegi filmi imetabane visuaalsus muutus seeläbi tüütuks.


Väike tõlge ka sulle siis: sain mõttest ja sisust aru, aga kahjuks minule Ang Lee loodud käsitlus korda ei läinud, kuna filmi üldistav tasand nii sisuliselt kui ka visuaalselt ei paku mitte midagi uudset, vaid kordab liiga laialt ja heietavalt kõike seda, mida juba tean ja näinud olen.

Okei, pean tunnistama. Minu eelmine post oli tõesti nati ründava iseloomuga, aga see ei olnud suunatud FV inimestele, kellele Life of Pi meeldis. FV on täis mõistlikke inimesi, kes saavad väga hästi aru, miks neile see film meeldib ja miks mõnele teisele see film ei meeldi.

Põhjus miks ma nii jabura posti sinu vastusele kirjutasin on üsna lihtne: kui keegi mind alusetult ründab, siis ründan ma vastu. (Y)


Soovitaks sul hoopis vaadata Darren Aronofsky samuti väga visuaalset filmi "The Fountain", mille keskmes elu, surm, armastus, elu pärast surma ja ka näiteks reinkarnatsioon. Veel parema ülevaate elust ja surmast filosoofilises vaatepunktist annab näiteks Terrence Malick`i "The Tree of Life".

Ok, mis ma siin ikka jahun.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Pii elu

PostitusPostitas Equitis » 19. Märts 2013, 10:31

Ootasin rohkemat, aga ega tal viga polnud midagi.
8/10.
Equitis
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 21
Liitunud: 25. Detsember 2012, 12:06

Re: Pii elu

PostitusPostitas Loop » 12. August 2014, 12:37

super film ! järjekordne film , millele ei sea ootuste latti , ja siis sa saad meeldivalt üllatada . Igastahes väga ilus näeb film välja , ei ole närviajavaid tegelasi ja lugu liigub algusest lõpuni mõnusalt :) soovitan !

8/10

(spidermani vaatasin siis ajas muigele kui sama näitleja kes siin mängib nimetas Richard Parkerit) :))
Kasutaja avatar
Loop
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 354
Liitunud: 26. August 2010, 10:27

Eelmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 108 külalist