Pii elu

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Pii elu

PostitusPostitas Soprano » 13. Juuli 2012, 19:34

Pii elu
Life of Pi (2012)

Pii Patel, loomaaia juhataja poeg ja veendunud jumalaarmastaja, tunneb kiindumust mitte ainult oma rahvuse usu, hinduismi, vaid ka kristluse ja islami vastu.

Kui Pii on 16-aastane, otsustab tema perekond koos loomaaialoomadega emigreeruda Jaapani kaubalaeva pardal Indiast Põhja-Ameerikasse. Paraku läheb laev põhja ning Pii leiab end päästepaadist, kus tema kaaslasteks on hüään, orangutang, haavatud sebra ja 450 naela kaaluv bengali tiiger.

Lühikese ajaga teeb tiiger lõpu kõigile teistele peale Pii. Kas Pii ja tiiger leiavad tee mandrile? Kas Pii hirm, tema teadmised loomadest ja nutikus aitavad tal niikaua elus püsida?

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Pii elu

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 10. Detsember 2012, 11:48

hetkel enamat ei oskagi öelda kui et JÕHKER visuaalide extravaganza otsast lõpuni. Kel vähegi võimalik, 3D is the way to go selle filmi puhul.
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Re: Pii elu

PostitusPostitas 0ll » 17. Detsember 2012, 23:03

Ilusate värvidega ilusad kaadrid, efektne, kuid samas mitte liiga pealetükkiv 3D, läbi aegade parimad digitaalsed loomad (tänu viimasena nimetatule teenib tõenäoliselt ka eriefektide Oscari). Kohati täitsa põnev, mõnes kohas peaaegu hirmus. Aga "suured ideed" - mõtisklused religioonist, inimeste loomusest jne - lendasid minust mööda.
Spoiler :
"Kumba lugu sa eelistad?" Hmm, äkki seda, mis viimased poolteist tundi mu silmi paitas. Ja edasi?

Soovitan kinos ära vaadata. Silmailu garanteeritud. Ja kui leiate sealt enda jaoks midagi sügavamat, avastate oma sisemise mina vms - saate veel parema elamuse.

6+/10
Fact is, the law says you cannot touch! But I think I see a lotta lawbreakers up in this house tonight...
Kasutaja avatar
0ll
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 795
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:25
Asukoht: Tallinn

Re: Pii elu

PostitusPostitas henrim » 19. Detsember 2012, 15:26

Vabandused!

Mulle meeldib rääkida inglise keeles, ja mul on hea meel et kinos saab inglise keelset filmi enamus juhtudel ilma eesti keelse pealelugemiseta vaadata.

Ja, palun austada teistsuguseid.
henrim
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 7
Liitunud: 19. Detsember 2012, 15:03

Re: Pii elu

PostitusPostitas eerik » 19. Detsember 2012, 16:02

henrim kirjutas:My mother read the book. Yes, this movie had first written into a book. Don't have the time to read it myself, but 2-hour trip into the life of Pii in 3D is teasing enough.

I don't know about you, but I've bought my tickets. I swoon over great stories. And this movie seems to be a trip into a great story.

(Y) Cheers

Kirjuta eesti keeles või mine ära.

Pilt
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

Re: Pii elu

PostitusPostitas Ralf » 19. Detsember 2012, 16:07

Enne kui Forza jõuab:

Mu ema luges raamatut. Jah, see film oli esimene kirjutatud raamat. Kas teil ei ole aega lugeda seda ise, aga 2-tunnise reisi arvesse elu Pii 3D on kiusasid piisa.

Ma ei tea sinust, aga ma olen ostin piletid. Ma minestama üle suured lood. Ja see film tundub olevat retk hea lugu.

(Y) Terviseks
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Pii elu

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 21. Detsember 2012, 01:08

Sel korral taas Olliga ühel meelel, hästi jutustatud ilus lugu, mida ka huvitav vaadata. Aga midagi sügavamat minu jaoks siiski ei kaasnenud, kuigi algselt kergelt lootust anti. Sisaldades küll mitmeid dramaatilisi elemente, ei tahtnud film ise seda rada mööda minna. Võrdlusmoment raamatuga puudub; 3D ei häirinud, aga ei olnud ka ilmtingimata vajalik. Religiooni osa oleks võinud piirata Depardieu'ga samale tasemele.

6,5/10
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Pii elu

PostitusPostitas Pixie » 21. Detsember 2012, 19:57

Raske on anda hinnangut, sest enamuse filmi ajast olin natuke pettunud, kuna ekraanil nähtu ei vastanud ootustele. Samas suutis lõpp mõtlema panna, andis mõtteainet kinost lahkudes ning praegugi veel. Ja pettumuse osa on ka tinginud kunagi esialgse treileri nägemine ning filmi reklaamivate postrite sürreaalne ilu. Arvasin, et kogu film on nii stiilne (umbes nagu 300). Esimese hooga näis sissejuhatus liiga pikk, erinevates aegades loo jutustamine ebasobiv ning mõni häda veel. Tagasi vaadates ei häiri enam justkui miski, ei leidnud ma sealt elu mõtet ega Jumalasse uskuma panevat lugu nagu lubati, kuid lummav suutis olla sellest hoolimata.

Kui keegi minu käest küsiks, siis ütleksin, et eelistan esimest.

8/10
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Pii elu

PostitusPostitas TheGoodTheBadTheUgly » 21. Detsember 2012, 21:13

Minu arust oli see film väga hea. Milleks piirata filmi sisu?
Visuaalsus oli suurepärane, ning 3D oli tõesti üks parimaid mida eales tehtud.
Mis mulle väga meeldis oli see kuidas ta proovis elada elu koos tiigriga, ning tõsi, selline ongi reaalne käitumine, territooritamine jne.
Poiss poleks jäänud ellu ilma tiigrita, ning tiiger poleks ellu jäänud ilma poisita.
Film polnud selle jaoks ,et teid panna religiooni uskuma(nagu need kellele film ei meeldinud arvavad nii), vaid näitas seda millised on India inimesed. Religiooni värk oli lihtsalt näida sellest mida võib mõni inimene uskuda.
See näitas siiski seda ,et jumalat pole olemas(positiivne) aga kahjuks paljud ei saanud sellest aru. Väga hea meel ,et film oli 3Dna kuna see oli tõesti suurepärane(nagu ka suurem osa kriitikutest ütlesid, RT score 88%). Kes seda ei näinud, neil on halb silmanägemine :))

9/10 - Sisukas, reaalne käitumine ning visuaalsus.
Kasutaja avatar
TheGoodTheBadTheUgly
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 123
Liitunud: 02. Detsember 2012, 23:20

Re: Pii elu

PostitusPostitas Zinera » 26. Detsember 2012, 17:05

uLtImAtEcRiTiC kirjutas:Sel korral olen taas Olliga ühel meelel, hästi jutustatud ilus lugu, mida, erinevalt paljudest eelnevatest, ka huvitav vaadata. 3D ei häirinud, aga ei olnud ka ilmtingimata vajalik.
6,5/10


Tore jutustus religioonidest ja merehädalisest, kes tiigriga paati peab jagama. Mis ma oskan öelda, oleks oodanud rohkem lugu ja 3D vaateid, liialt vähe mahtus neid antud loosse (võiks täitsa 2Ds vaadata ja rahul olla).

Gerard Depardieu'l oleks võinud suurem roll olla ning olgem ausad, natukene pikavõitu film oli ka, samas eks raske oleks nii pikka lugu ühte filmi toppida ja seda kiirelt jutustada.

7/10
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

Re: Pii elu

PostitusPostitas Kadii » 28. Detsember 2012, 01:47

Natuke kahetsen praegu, et 3Ds ei vaadanud, aga ilusilusilus oli ikkagi, üks aasta parimaid kindlasti.

Spoiler :
TheGoodTheBadTheUgly kirjutas:Film polnud selle jaoks ,et teid panna religiooni uskuma(nagu need kellele film ei meeldinud arvavad nii), vaid näitas seda millised on India inimesed. Religiooni värk oli lihtsalt näida sellest mida võib mõni inimene uskuda.
See näitas siiski seda ,et jumalat pole olemas(positiivne) aga kahjuks paljud ei saanud sellest aru.

Okei, asjade tõlgendamise üle on idiootne vaielda, a ma mõtlesin rohkem sellele, et see rääkis depressioonist (või sõltuvusest?) ülesaamisest. Et selle vastu ei aita ei jumalad ega pere, vaid peab leidma endale ise põhjuse, miks pead vee peal hoida. Ja kuna päris palju on suhtumist, et "Mis depressioon, sa mõtled selle lihtsalt ise välja endale", hence lõpus kaks lugu, üks, mida teistele rääkida ja üks, mille järgi ise elada, sest see tegi kõik paremaks.

Aga jah, mul ka 9/10.
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 452
Liitunud: 03. Juuni 2010, 19:58

Re: Pii elu

PostitusPostitas homunkulus » 18. Jaanuar 2013, 18:20

Eepiline lugu. Väga nauditav pildikeel. Seda filmi vaadates tekkis mul assotsiatsioon 3 teise väga hea filmiga: pildikeele ja sündmustiku osas filmiga Kaldale uhutud (Cast Away), filosoofilises, aga samuti ka pildilises plaanis mingil määral Elupuuga (Tree of Life) ning teatud nüansis ka filmiga Suur Kala (The Big Fish).

Ma ei ole nõus väitega, et filmi sisu seisneb usus või selle otsimises või leidmises. Igatahes mitte ainult selles. Neid tahke on rohkem ja neid saab tõlgenda samuti vähemalt kahte pidi. Minu meelest ei tule filmi sisututvustus sellest aru saamiseks ja tõlgendamisele kasuks. Igatahes ei tasuks seda päris lõpliku tõena võtta. Täpsemaks ja seletavamaks ei hakka siinkohal minema, et mitte ära rikkuda seda filmi veel mitte näinute elamust ja oma raja leidmist.
Ilus sügavama tähendusega film millele annab tähenduse ja mõtte vaataja enda elukogemus ja mõttemaailm.

10/10 ei näe põhjust anda vähem. (Y)
Sina jah! Sina! Toppisid mulle igasuguseid kapsalehti pähe, et...
Kasutaja avatar
homunkulus
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 27
Liitunud: 20. August 2011, 12:39
Asukoht: Maa

PostitusPostitas Wisegirl » 18. Jaanuar 2013, 21:23

Tõepoolest väga ilusa pildikeelega film. Kuna religioone puudutav tekst oli rohkem seletav kui juhtiv, ei häirinud väga. Mõte ehk oligi, nagu lõpus välja tuli, et inimesel on võimalus valida, kas ta usub, et jumal on olemas. Samamoodi nagu lugu kuulaval kirjanikul oli võimalus valida, mis looversioon talle rohkem meeldib.

Ma pole kindel, kas point oli võrdsustada ilus eepiline lugu jumalasse uskumisega ja mitte uskumine tavalise ja inetu inimnäolise julmusega. Mnjah, ja Pi nõudmine, et tiiger äikesetormi ajal "jumalat" vaataks, võiks tähendada ka oma usu peale surumist. :D

Aga, muusika meeldis väga, ja visuaalne pool meeldis kah.
3D tekitas mitu tundi kestva peavalu (ehk umbes kolm 3D-filmi neljast lõpevad mul peavaluga) Not cool.
Millal küll lõpetab CC Plaza 3D pealesurumise...
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

9/10

PostitusPostitas Ralf » 19. Jaanuar 2013, 06:17

Eehh, mul oli öö hakul raske masekas peal, lihtsalt suur must pilv pea kohal ja veel mustem vihm sellest alla sadamas. Mõtlesin siis, et tõmban voodis kerra ja vaatan "Life of Pi" ära, kuna olin selle paar tundi varem ära tellinud ja näis selline kena ajutine rännak Teletupsumaale, tore erksavärviline seiklus... ja oi, kuidas see film vahtis minuga tõtt. Mul on alati suur kiindumus kuulda ja lugeda teiste inimeste eludest sõltumata sellest, kas nad on väljamõeldud või mitte, ja Pii oma on kahtlemata üks maagilisemaid, mis mulle osaks on saanud. Olen muide selles mansas, kes leiab, et film oli enne kõike loomulikust elutahtest vaatamata ellujäämise ebatõenäosusele... lihtsalt religioon kuidagi resoneerus sellega (?), andis sellele mingisugust sügavust - eks paljude motiveerituse või püüdluste taga seisa ju usk (mingil määral kehtib see ka minu puhul). Jumala(d) valigu igaüks ise.

"Life will defend itself no matter how small it is."

Ja ei meenu hetkel ühtegi teist möödunud aasta filmi, mis oleks arvutiefekte nii omakasupüüdlikult (heas mõttes) utiliseerinud... muidugi oleks mulle meeltmööda olnud, kui parves olnuks ehtne tiiger, aga püsin ratsionaalsuse juures - see lihtsalt poleks võimalik olnud. Eks CGI oli kohati veits "Spider-Man 2" level, aga noh... Elame üle nagu see vapper india mehike.

Winner Pilt

Wisegirl kirjutas:3D tekitas mitu tundi kestva peavalu (ehk umbes kolm 3D-filmi neljast lõpevad mul peavaluga) Not cool.
Millal küll lõpetab CC Plaza 3D pealesurumise...

Keegi ei suru seda sulle peale. Kui häirib, siis oota, kuni film 2D-s Kosmoses on. Süüdistada Coca-Cola Plazat seda mitte-3D's näitamises on jabur.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Pii elu

PostitusPostitas eerik » 19. Jaanuar 2013, 13:44

Ralf kirjutas:Keegi ei suru seda sulle peale. Kui häirib, siis oota, kuni film 2D-s Kosmoses on. Süüdistada Coca-Cola Plazat seda mitte-3D's näitamises on jabur.

Esiteks, Kosmos on suletud ja selle kino tulevik on hetkel üsna segane.

Teiseks, Plaza "süüdistamine" pole üldsegi nii jabur, kui sa seda arvad. Eriti veel olukorras, kus filmi kohalik levitaja on Plazat opereeriva firmaga samas kontsernis. Või põhimõtteliselt isegi sama firma. Kõige taga on siiski raha. 3D versiooniga teenib umbes neljandiku rohkem.

Kolmandaks, tegelikult saab 3D DCPd ka vabalt 2Ds näidata, selleks ei pea eraldi 2D koopia olema. Probleem võib olla ainult selles, et tihti on 3D koopial värve, efekte, heledust, kontrastsust jms. asju spetsiaalselt 3D presentatsiooni jaoks muudetud.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 67 külalist

cron