Paris, Texas

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Paris, Texas

PostitusPostitas Soprano » 02. Juuli 2012, 07:29

Paris, Texas
Paris, Texas (1984)

"Paris, Texas" on Wim Wendersi kõige tuntum, tunnustatum ja edukam film, mis võitis hulgaliselt auhindu, teiste hulgas Kuldse palmioksa, FIPRESCI ja oikumeenilise žürii preemia 1984. aasta Cannes'i filmifestivalilt.

See ebatavaline road movie, liigutavalt poeetiline perekonnalugu Pulitzeri preemiaga pärjatud näitekirjanikult Sam Shepardilt, jutustab loo Travisest (Harry Dean Stanton), mehest, kes on kadunud oma isiklikku põrgusse. Aastaid surnuks peetud Travis ilmub ühel heal päeval ääretust kõrbest, mäletamata midagi oma minevikust. Ta satub kokku oma venna Waltiga (Dean Stockwell), kes kasvatab tema hüljatud poega, 7-aastast Hunterit. Teineteise jaoks võhivõõra isa ja poja vahel hakkab aeglaselt kujunema ettevaatlik sõprus ja nad otsustavad üles otsida poisi ema Jane'i, et temaga koos uut elu alustada.

Wenders maalib oma filmis trööstitu portree Ameerikast, maast, kus inimesed nagu Travis ja Jane ei suuda kusagil kanda kinnitada. Ääretust, võimsast ja rikkalike ressurssidega maast, kus inimesed võivad end lootusetult kaotada. Filmi krooniks on suurepärased osatäitmised Harry Dean Stantonilt ja Nastassja Kinskilt. Robby Mülleri melanhoolsete päikesepõletatud maastike taustal loob meeleolu Ry Cooderi kummituslik kitarr.

www.katusekino.ee

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Paris, Texas

PostitusPostitas JazZ- » 26. Veebruar 2018, 01:42

Film, kus kõik on lihtsalt paigas - see on veel iroonilisem, kui vihm pulmapäeval, sest sisuliselt on tegu ju ikkagi road-movie'ga. Isegi see väike poiss oskas näidelda ja tuletan meelde, et "Paris, Texas" on välja tulnud ajastul, kui iive langes mitmeks dekaadiks iga kord, kui mõni lapsosalisega film ekraanidele jõudis (fakt). Värvilahendused ja kaadrite kompositsioonid olid nii läbimõeldud, et isegi halvale stsenaariumile polnud enam ruumi. Kõige kohutavam on, et ka sisulised seigad, mille kallal ma närida lootsin, lapiti enne filmi lõppu kokku, näide:
Spoiler :
Mina: "Haa! Ole sa pealegi hea film ühegi näilise möödalasuta, aga raske uskuda, et Jane Travise häält ära ei tunneks"

10 minutit hiljem:

Jane: "Every man has your voice"

:vihane: :vihane: :vihane: (Tunnen igatahes, et kuidagi on mulle ülekohut tehtud)


Seega tuleb öelda, et ma ei oska tegelikult mitte midagi öelda. 8-9/10
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 45 külalist

cron