Helisev muusika

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Helisev muusika

PostitusPostitas Cochrane » 13. Juuni 2005, 12:31

Helisev muusika
The Sound of Music

Maria (Julie Andrews) tahtis kogu oma noore elu nunnaks saada, kuid aja jooksul märkas ta, et see ei ole talle sobiv. Ta satub tihti pahandustesse ja käitub ebasobivalt. Lõpuks saadetakse ta erukapten Von Trappi (Christopher Plummer) majja, et ta seal laste eest hoolitseks. Von Trapp jäi mitu aastat tagasi leseks ja pidi sellest saadik üksi oma seitsme kasvatamatu lapse eest hoolitsema, kes on juba mitmed hooldajad eemale peletanud. Kuid muusika abiga suudab Maria laste südamed võita. Ja mitte ainult – ka kapten Von Trapp armub temasse. Kõik võiks olla ilus, kuid aastal 1938 nõuab natsisaksamaa, et kapten asuks oma endisele kohale laevastikus.

Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

PostitusPostitas Taavi » 14. Juuni 2005, 10:19

Vanemad inimesed omavahel iga pühapäev.
1: "Mis teeks?"
2: "Vaataks helisevat muusikat?"
1: "Okei"

Tüütuseni nähtud film. Enam nagu mitte üldse ei köida. Lausa igav tegelt ... Ehk pole ma veel piisavalt vana, et see heana tunduks? Või nägin seda väiksena lihtsalt liiga palju.
Taavi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1180
Liitunud: 17. Jaanuar 2005, 01:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas StarFan » 31. Detsember 2005, 11:31

Minu jaoks oli see tõeline üllatus, et "Heliseva muusika" DVD nii ruttu meile müügile jõudis! (USAs jõudis ta kuskil novembris)
Olen seda filmi alati armastanud. Lapsepõlves käisin seda "Kosmose" laialt kinoekraanilt kümneid kordi vaatamas. Kui ribadeks näidatud kinokoopia teenitud puhkusele saadeti, ei jäänud muud üle kui osta näiteks soomekeelsete subtiitritega video, mis paraku oli nn. täisekraan-pildiga versioon, ehk - pool pilti oli servadest ära lõigatud, mis teatud mõttes segas ja rikkus filmi nautimist. Ka heli polnud videovariandis kuigi hea. Nüüd ilmus sellest lõpuks ometi restaureeritud pildi ja heliga ning mis peaasi - eestikeelne laiekraaniline DVD versioon rohkete lisamaterjalide ja kommentaaridega. Diskil jutustatakse filmi saamisloost, tegeliku Maria von Trappi elukäigust ja menukast Broadway muusikalist, mis saigi kõnesoleva filmi aluseks. Kahjuks on lisadisk eestikeelsete subtiitriteta, ent siiski on see eriväljaanne nii tore ja film ise oma teatud headuses, et pole hullu midagi. Soovitan kõigile!!!
P.S. Tõepoolest, vahel jääb mulje, et seda filmi vaatavad ainult vanamutikesed ja mudilased. Mina ei kuulu kummassegi kategooriasse, aga seda filmi on tõesti vahel hea vaadata.
Hea film
StarFan
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 1
Liitunud: 31. Detsember 2005, 11:24
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Cochrane » 31. Detsember 2005, 12:24

Ostsin selle kingituseks ja DVD on tõesti korralik, aga kuna kingitus oli inimesele, kes ainukese võõrkeelena oskab vene keelt, siis oli muidugi pettumus, et eestikeelsed subtiitrid ainult filmil endal olid.
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

PostitusPostitas Mihkel » 31. Detsember 2005, 22:33

See on minu arust üks parimaid muusikale. Igatahes nendest mida mina näinud olen. Väga mõnus filmiklassika ja DVD Eesti videolevisse ilmumine oli väga meeldiv üllatus.
Kasutaja avatar
Mihkel
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 957
Liitunud: 20. Veebruar 2005, 22:08

PostitusPostitas Weirdo » 18. Juuni 2006, 22:44

Oeh...Kui tihti seda küll telekas näidatakse :D Aga mind pole ikkagi eriti ära tüüdanud.
Täitsa hea film minu meelest. Ja polegi üldse nii tajutav vaadates, et see nii ammu tehtud on.
Kasutaja avatar
Weirdo
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 802
Liitunud: 02. Mai 2006, 18:28

PostitusPostitas d33m0n » 22. September 2006, 21:15

Hea film
kui kokku saame, siis kirjutame
Kasutaja avatar
d33m0n
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 367
Liitunud: 27. Jaanuar 2005, 16:48
Asukoht: -=filmilindil=-

PostitusPostitas krookus100 » 18. Aprill 2007, 19:10

lahe film, mulle see muusikal meeldis, ma olen seda palju näinud, aga tahaks veel näha. Isegi ükskord leidsin arvutist ka selle filmi.
krookus100
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 34
Liitunud: 18. Märts 2007, 17:02

PostitusPostitas lostinthemist » 22. Juuli 2007, 23:52

Üllatavalt hea oli. Vaatasin seda Austriast tagasiteel Eestisse bussis, olles külastanud ka mitmed kohad (St. Wolfgangi kirik, Salzburg), mida filmis näidati. Mõnusad äratundmisrõõmud. Ilus film, ilusad laulmised (ja mis hääled teatud tegelastel). Positiivne üllatus.
7/10
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Helisev muusika

PostitusPostitas brixxx » 14. September 2012, 14:23

Huvitav on see, et esialgu ei meeldinud, vaatasin kuna ema tahtis vaadata, tundus suht pikk, aga nüüd vaadates ei tundu. Aga nüüd viis kuni kuus aastat tagasi tekkis ''Sound of Music'' vaadates Cristopher Plummeri vaimustus, sel suvel ma vist millegi muu peale ei mõelnudki kui filmi ''Sound of Music'' ja Christopher Plummeri peale. Pidin peaaegu ühte Christopher Plummeri vanemat filmi vaatama, aga paraku ei ole jõudnud veel, aga kuna ma vahepeal uurisin Donald Sutherlandi filme, siis olen peale ''Sound of Music'' veel kahes filmis Christopher Plummerit nooremana näinud ''Ordeal by Innocence'' (1985) ja ''Murder by Decree'' (1979) (mis on muideks väga hea film, isegi parem kui uued Sherlock Holmesi filmid, kuigi Dr. Watson eriti huvitav siin filmis ei ole) ning vanemana olen näinud filmides ''Priest'' (2011), ''The Imaginarium of Doctor Parnassus'' (2009), ''National Treasure'' (2004), ''The Insider'' (1999). Aga siiski pean tunnistama, et Christopher Plummer meeldib siiski kõige enam filmis ''Sound of Music'' ja võibolla ka ''Murder by Decree''. Peale filmi ''Sound of Music'' ja Christopher Plummeri vaimustuse tuli teine suur huvi peale, milleks oli järgmine näitleja Dick Van Dyke.

Võibolla teine põhjus miks mulle nüüd meeldib ''Sound of Music'' rohkem kuna saan rohkem aru perekonna olukorrast emotsioonidest ja poliitilisest olukorrast. Aga siiski rohkem selle tõttu, sest viimased seitse ja kaheksa aastat olen keskendunud rohkem näitlejatele, esimene näitleja keda ma hakkasin uurima nii nagu ma hetkel teen, (et kui tekkib huvi mõne näitleja vastu, siis vaatan temalt mitu filmi) oli Liam Neeson ja see oli 2009.a, aasta arv on meelde jäänud kuna siis suri just Liam Neesoni naine Natasha Richardson (mis muideks oli ka üks huvitavamaid naisnäitlejaid, eriti meeldis ''The Parent Trapp'', mis on siiani üks mu lemmik koguperefilme).

Peab tõesti tunnistama, et ka mina ei ole eriti paremaid muusikale näinud, kuigi kaks muusikali meeldivad veel eriti laulud, aga need on juba rohkem laste muusikalid ''Mary Poppins'' (1964) ja ''Chitty Chitty Bang Bang'' (1968).

Minu lemmik ''Sound of Music'' laul on ''My Favourite Things'', kõige igavam laul tundub Christopher Plummeri esituses ''Edelweiss''.

Hindeks annan 10/10.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 199 külalist