Ip Man

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Ip Man

PostitusPostitas Rain » 17. Mai 2012, 20:09

Ip Man
Ip Man (Yip Man) (2008)

See on pooleldi biograafiline film, mis räägib loo Ip Manist - esimesest Wing Chun'i nimelise võitluskunsti meistrist 20. sajandi alguses.

1937. aastal leiab Hiinas aset jaapanlaste invasioon, mille tagajärjel muutub Ip Mani kodulinn Foshan rassistliku ja jõhkra sõja keskpunktiks. Kõik pärislinlased kaotavad oma jõukuse ja linnarahvas mattub vaesusesse, kaasa arvatud ka Ip Man ning tema perekond, kellelt võeti ära nii raha kui ka eluase. Foshani linn on tuntud kui erinevate võitluskunstide pealinnana, mistõttu otsustab jaapanlaste armee kindral Miura näidata Hiina rahvale nende ülevõimu läbi Jaapani võitluskunsti. Vahetpidamata korraldab ta duelle, kuhu ta kutsub söögipoolise eest Hiina võitluskunstide õpetajaid võitlema Jaapani võitluskunsti õpilastega. Vaid väheseid saadab sel duellil edu, kuid peagi astub sinna ringi ka Ip Man, kelle sealne imetlusväärne võit toob talle veelgi suuremat poolehoidu rahva poolt, ent see tekitab suurt huvi tema vastu ka karmikäelises kindralis....

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Re: Ip mees

PostitusPostitas JazZ- » 17. Mai 2012, 22:29

Ip mees :irw:
Onu nimi oligi Yip Man ja misiganes nime tõlge hiina keelest ka poleks, olen ma üsna kindel, et "mees" see ei ole.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Ip Man

PostitusPostitas Rain » 17. Mai 2012, 23:21

Ah nii, mina asjale nii ei lähenenud. :P
Et mu postitus niisama tühja selgitamise peale ei kuluks, siis annan ühe väikse tagasihoidliku hinde ka. 10/10 Oll' hää film, oll' tõesti.
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Re: Ip Mees

PostitusPostitas Rasmus » 08. Juuli 2012, 12:36

Mulle meeldis ja 8/10
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 141 külalist