Kloon

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Kloon

PostitusPostitas Soprano » 13. Mai 2012, 22:29

Kloon
Womb (2010)

Kui Rebecca (Eva Green) kaotab oma lapsepõlvesõbra ja eluarmastuse, võtab ta otsuse kanda oma surnud kaaslase kloonist last. Klooni lapsepõlvest kuni meheeani kannatab naine oma vastuoluliku otsuse pärast.

Ülevaate lisas: Kadii

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Kloon

PostitusPostitas Kadii » 15. Mai 2012, 00:11

Ütlen lisaks, et eesti keeles sai panna "Kloon" sellepärast, et filmi on paljudes riikides tuntud ka nime "Clone" all, mitte ei ole asi nigelas tõlkimises.

Aga muidu väga väga väga vastuoluline film, lõpus on selline ..
Spoiler :
Oldboylik
tvist, mis tekitab päris korralikult vastikuid emotsioone.
Kuna tegu on suhteliselt aeglase filmiga, on "igavesti laps" Matt Smithi seal natuke raske vaadata, aga ta saab siiski väga hästi hakkama, väike ginger-poiss on ka väga armas ning Eva Greenil on juba selline tuim nägu, et sobib sinna kui valatult.
Lisaks heale näitlejatevalikule on film ise ka väga ilus ning see suruv vaikus seal mõjub väga vastavat meeleolu tekitavalt.
Mulle üldse meeldib, et viimasel ajal on hakanud tulema sellist tagaplaanil asuva sci-fi žanriga kraami(nt Another Earth, Black Mirror sari jms), läheb peale küll.
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 452
Liitunud: 03. Juuni 2010, 19:58

Re: Kloon

PostitusPostitas Ralf » 16. Juuni 2012, 20:45

Ulme on tegelikult tõeliselt hea asi, millega töötleda ümber või uuendada kulunud teemasid ja anda neile värske jume - antud filmi puhul ei mõju jutustatav lugu üldse ebaoriginaalsena ning paneb pigem suisa mõtlema, milliseid tagajärgi võivad endaga kaasa tuua arendused bio- ja geenitehnoloogias. Miskipärast meenus ka "Never Let Me Go", mis oma puudustest hoolimata oli nagu ilus luuletus.

Lõpp oli fantastiline. Täpselt minu tüüpi film, aga mulle kahjuks absoluutselt ei sobinud see elutus. Nagu eelkõneleja ütles, tekitab vaikus sobivat meeleolu, aga mulle oleks oluliselt rohkem meeldinud a-la pooleteisetunnine käre õudusfilm kui selline kahetunnine "meditatsioon" või palvelugemine. Siiski tugev intsestifilm.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Kloon

PostitusPostitas Ralf » 16. Juuni 2012, 20:59

Koht, millest lihtsalt aru ei saanud, isegi filmis näidatud tehnoloogiavõimalusi arvestades:
Dima is the victim of artificial incest. Her mother gave birth to her own mother.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 150 külalist