Argo

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Argo

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 10. Mai 2012, 14:54

Argo
Argo (2012)

Tõsielusündmustel põhinev põnevik räägib ohtlikust salaoperatsioonist, mille eesmärk oli päästa kuus ameeriklast Iraani pantvangikriisist. Kümneid aastaid ei teadnud avalikkus nendest sündmustest täit tõtt.

1979. aasta 4. novembril jõuab Iraani revolutsioon kõrgpunkti. Mässulised ründavad USA saatkonda Teheranis ning võtavad 52 ameeriklast pantvangi. Kuuel ameeriklasel õnnestub aga kaose käigus põgeneda ning nad saavad varju Kanada suursaadiku kodus. Keskluure Agentuuri "eksfiltratsiooni" spetsialist Tony Mendez (Ben Affleck) töötab välja riskantse plaani, kuidas need inimesed turvaliselt Iraanist välja toimetada, kuna see on kõigest aja küsimus, mil nad leitakse ja tõenäoliselt tapetakse. Tegemist oli nii uskumatu operatsiooniga, mida on raske ette kujutada päriselt aset leidvat.

Oscari-võitja Ben Affleck ("Külm linn", "Kui lapsuke kaob...") on nii filmi lavastaja kui ka peaosatäitja. Kõrvalosades Oscari-võitja Alan Arkin, Bryan Cranston ja John Goodman.

www.acmefilm.ee
Argo (2012) on IMDb


Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Argo

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 09. November 2012, 19:22

Minu jaoks päris samas klassis The Towniga ei ole. Pisut pettusin, aga eks algmaterjal seab omad piirid, tõsieluline lugu oli iseenesest hästi edasi antud, oleks ehk oodanud rohkem säravaid rolle. Affleck ja Bryan Cranston olid muidugi tasemel. Pinget hoiti ilusti üleval, kui millegi kallal veel nokkida, siis sissejuhatus oli kohmakas.

P.S - Ärge kohe peale tiitrite algust ära minge, sest Jimmy Carteri jutt tuleb veel pärast. ;-)

7/10
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Argo

PostitusPostitas 0ll » 07. Detsember 2012, 01:23

Pilt
ah, ha, ha, ha, stayin alive, stayin alive

"Argo" saab kuu aja pärast täiesti teenitult parima filmi, lavastaja, montaaži ja käsikirja nominatsioonid. Ja ometi loodan, et ta neist ühtegi ei võidaks. Otsustavat "sädet" ei olnud (vähemalt minu jaoks mitte). Selles suhtes meenutab üle-eelmise aasta "Kuninga kõnet". Samas erinevalt "Kuninga kõnest" ei ole siin fookuses näitlejad, vaid lugu ise. Isegi Affleck hoiab ennast tagasi ja ei lämmata oma juhtrolliga ülejäänud tegelasi. Aga võib-olla jäigi just sellest puudu? Mitmed potentsiaalselt huvitavad tegelased jäid piisava tähelepanuta? Või äkki oleks nende kõrvalliinide lahkamine filmi sujuva kulgemise ära rikkunud? Kõik need kahtlused ja küsimused tähendavad seda, et ma tegelikult ei tea, mis täpselt puudu jäi.
Meeldis, kui hästi filmi- ja digikaameratega üles võetud materjal omavahel kokku sulas. Tundus, et need "70ndate lõpu" stiil ja värvid tabati suurepäraselt. Veelgi enam - kohati tundus nagu ka film ise oleks 70ndatest pärit. Ma ei tea, kas see juhtus kogemata või oli taotluslik. Meeldib igal juhul.
Afflecki eelmine (enamike poolt palavalt armastatud) "Külm linn" muutis mind ta lavastajavõimete suhtes ettevaatlikuks, nüüd ootan selle mehe järgmist linateost suure huviga.

"Argo" oli meisterlikult kokku pandud, küpse režissööri film. Kahjuks jättis pisut steriilse(?) mulje.
7/10
Fact is, the law says you cannot touch! But I think I see a lotta lawbreakers up in this house tonight...
Kasutaja avatar
0ll
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 795
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:25
Asukoht: Tallinn

Re: Argo

PostitusPostitas Zinera » 08. Detsember 2012, 21:00

6/10

Mööndustega kõrgem hinne, kui tegelikult vist andma peaks, sest kõik oli küll väga hästi tehtud, aga näitlejavalik polnud suurem asi (nägude järgi rollivalik pole just kõige õnnestunum ettevõtmine), mõnede eranditega muidugi...
Tõestisündinud lool geniaalne plaan, kõik ju tahavad mingis filmis kaasa lüüa ja sellist superideed tuleb ikka igatpidi toetada. See ulmefilm oli küll paras saast ja rip-off umbes igaltpoolt, siiski kultuuri peab ju toetama.

Spoiler :
Huvitav, et need diplomaadid üldse ei suutnud mõelda väljaminemisest ja olid nii paanikas ikka, asi oleks palju libedamalt läinud, kui nad nii palju ei oleks mõelnud seal. Hea, et keegi oli (kangelane Ben Affleck) valmis üldse neid välja tooma sealt.
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

Re: Argo

PostitusPostitas Ralf » 13. Jaanuar 2013, 14:59

Polnud absoluutselt kursis, millest film räägib. Olin endas loonud arusaama, et tegu on mõne eriti keerulise ja käänulise spionaažithrilleri, terrorismipõneviku või luurefilmiga (veel enam, et seda kiputakse "Zero Dark Thirty"-ga võrdlema), niisiis osutus minu jaoks üllatavaks, kui lihtne "Argo" tegelikult oli. Ben Affleck läks meelelahutuse ja hea tempo peale välja ja mõnes mõttes tasus see end ära, samas oleks lõpuks ikkagi tahtnud tunda, kuidas - tsiteerides FV klassikuid - jalapeno keelt kõrvetab. Filmi esimene pool kus teostati planeerimist ja ettevalmistusi oli minu jaoks oluliselt huvitavam kui teine, mis läks suhteliselt muretult ja etteaimatavalt. Aga see oli positiivne, et film industry oli nii ägedalt mängu toodud; antud film on üks vahva näide sellest, kuidas leitakse lähiajaloost mõni eriti ufolik/veider lugu ja siis tehakse sellest huvitav põnevik - mõnus! Seda see film ennekõike mu jaoks oligi - huvitav.

Päris kodujooks mu jaoks ei olnud, aga Ben on tubli. Solid 8.

Ah jaa: sarnaselt eelmise aasta "Moneyball"-ile oli see isa-lapse suhe täiesti wasted, kuigi ma mõistan, miks see vajalik oli.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Argo

PostitusPostitas Pixie » 14. Jaanuar 2013, 12:23

Eelnevalt puudusid teadmised kujutatud sündmustest, nii et alguses olukorra tutvustamine oli igati kasulik. Õhustik oli enamasti raske ning oi kui pingeline, mille vaatamist kergendasid mõned humoorikamad hetked. Lõpus näidatud fotode alusel ütleks, et detailidele pandi palju rõhku. Lõpplahendus muudeti teadlikult natuke dramaatilisemaks ning ma ei saa seda kuidagi pahaks panna, sest tegelastele sai korralikult kaasa elatud ning ma tõesti ei kujutanud ette, kas pääsetakse või ei. Ja õnneks ei jalutanud ma peale lõputiitrite algust kohe saalist välja. 8/10
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Argo

PostitusPostitas Forzelius » 21. Jaanuar 2013, 23:07

Selline "tean, kuidas lõppeb" film, ometigi oli pulss ikka nagu kirjandi kirjutamise ajal. Affleck on leidnud oma nišši ja nüüd lüpsab seda. Senimaani tublilt. Väga hirmuäratavas Teheranis veedetud kakstund oli väga tasuv. Montaaž oli ka väga kiiresti asja juurde asuv ja jokutamist polnud. Teadsin juba peale "The Towni" vaatamist, et sellega ta alt ei lähe. Igati teenitud Kuldgloobus. Hakkab veel suuri tegusid tegema lavastajana. Kes oleks arvanud, et vihasest jockist "Dazed and Confused"'ist, selline režiimeister võrsub.
8/10
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Argo

PostitusPostitas rauls » 21. Jaanuar 2013, 23:09

Ben Affleck oskab filme lavastada. "Gone Baby Gone" ja "The Town" olid õnnestumised, aga "Argo" on veel parem. Film on põnev, kuid sisaldab ka palju huumorit, millele andsid kõva panuse John Goodmani ja Alan Arkini vaimukad etteasted. Teostus on ekstraklass. 70-ndaid on igati kenasti kujutatud. Kuigi film ei paku päris õiget ajaloolist tõde, jäetakse täiesti veenev mulje, paatoslikkusega pole üle pingutatud. "Argo" on meistriteos.
8/10
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

Re: Argo

PostitusPostitas Garli » 28. Jaanuar 2013, 23:20

Affleck on tegija! Ma Gone Baby Gone'i ei ole jõudnud veel vaadata ja ehkki mulle The Town väga meeldis, siis ei pannud see mind kannatamatult härra järgmist filmi ootama. Ma isegi ei olnud päris pikalt teadlik selle filmi valmimisest ja mingi hetk see lihtsalt ujus kuskilt radari alt välja ja tekitas minus suure huvi.

Filmi ennast ajalootunnina muidugi võtta ei tasu, aga väga hea ja pinev ajastuthriller on ta sellegipoolest. 70ndate lõpu õhustik oli mõnusasti ekraanile toodud ning pinget kruviti korralikult.

Oscaritel mõlemad minu pöidlad selle filmile. Võiks BP kategooria kinni panna, aga nagunii triumfeerib Lincoln :( . Lavastaja nominatsioonist ilma jäämine on minu jaoks täiesti mind-boggling.

Aga jah, 9/10 ja Argo fuck yourself!
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

Re: Argo

PostitusPostitas helinamesi » 29. Jaanuar 2013, 16:27

Läksin madalate ootustega seda vaatama ja sain ühe parima elamuse. Nii põnevil pole ammu olnud, kõhulihased said hea trenni.
helinamesi
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 5
Liitunud: 25. Jaanuar 2013, 12:30

Re: Argo

PostitusPostitas CM-Girl » 20. Veebruar 2013, 20:29

Ei ole kõige hullem film. Veidi üle keskmise. Head näitlejad tegid filmi paremaks. 6/10
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Argo

PostitusPostitas damon » 02. Juuli 2013, 09:36

Minu jaoks oli "sädet" vähe ehk nagu juba eelnevalt öeldud näitlejate töö tagasihoidlik ja olulisem oli lugu ise.
Film ei ole halb, teostus on korralik aga kas film kõiki neid auhindu väärt on - minu arvates mitte.
On teisi silmapaistvamaid teoseid. Väga lineaarne stoori ehk tean ette, et on tagasilööke, seltskonnas üks on närviline, kes lõpuks hakkab normaalseks, viimase hetke närvikõdi ja positiivne lõpplahendus.
Minu kontrollküsimus - kas ma vaataksin filmi teist korda veel ? Kindlasti mitte!

6/10
Kasutaja avatar
damon
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 352
Liitunud: 29. Jaanuar 2010, 13:06
Asukoht: Pärnu


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 71 külalist

cron