Lincoln

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Lincoln

PostitusPostitas Soprano » 18. Märts 2012, 13:27

Lincoln
Lincoln (2012)

Meisterlavastajast kahekordne Oscari laureaat Steven Spielberg ja meie ajastu üheks parimaks näitlejaks peetav kahekordne oscari laureaat Daniel Day-Lewis ühendavad esmakordselt jõud, et tuua kinopublikuni maailma ajaloo ühe märkimisväärseima isiksuse ning ühe kuulsaima Ameerika Ühendriikide presidendi kireva elu viimased neli kuud.

"Lincoln" on žanri poolest pigem pingeline põnevik, kui kümnendeid kattev eluloofilm ning selle keskmes on Lincolni ja tema kabinetti kuuluvate mõjuvõimsate tegelaste vahel puhkenud terav konflikt, mis on tingitud Lincolni soovist teha lõpp neli aastat põhja- ning lõunaosariikide vahel armutult möllanud kodusõjale. Tuleb langetada ülitähtsaid otsuseid ning neid ei ole võimalik langetada valusate ohvriteta. Samas on sõna otseses mõttes arvel iga viimne kui minut ja sekund... Ameerika Ühendriikide edasine saatus on kaalukausil ning ei ole teada, kuhu see lõpuks kalduda võib.

www.forumcinemas.ee

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Lincoln

PostitusPostitas Px » 14. September 2012, 07:22

"Olemusi ärgu paljundatagu ilma vajaduseta."
Kasutaja avatar
Px
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 182
Liitunud: 05. August 2008, 23:38

Re: Lincoln

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 14. September 2012, 13:41

ei oleks vaja treilas öeldagi, et Spielbergi film. ilus on siiski ning arvaks, et pretendeerib onu oskari külastustele ka.
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Re: Lincoln

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 14. September 2012, 13:57

Tundub "War Horse" vol 2 - selline naiivne ja mitte just ajaloolist tõde peegeldav. Noh, vähemalt on sel korral ka näitlejaid, mitte ainult hobuseid, kaasatud.
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Lincoln

PostitusPostitas Ralf » 02. Jaanuar 2013, 19:21

Kui näitlejaanne oleks mõni raske haigus, siis Daniel Day-Lewis tapaks terve Ameerika maha, täpselt nii andekas ta ongi. Noh, ma ilmselt jutlustan koorile, see mees võiks Super Mariot mängida ja selle eest Oscari võita. Kuldmehike selle rolli eest on tal samahästi kui käes ja optimist minus usub, et ka Sally Fieldil.

Film ise kahjuks kesine. Seda "pingelise põnevikuna" reklaamida on paras liialdus. Ei tahaks küll Spielbergi suurteost trivialiseerida, aga tegu on rohkem sedasorti filmiga, mida põhikoolis ajalootunnis näidatakse. Vahepeal leidsin end mõttelt, et ta võiks relva võtta ja mõne vampiiri maha lasta. Pilt

"War Horse" oli KÕVASTI parem

ICM'is väga naelapea pihta kommentaar:

Wonderful acting extrudes from this hollow husk of a film that never lets the audience invest in a single character, even the eponymous president. Scenes are more collections of conversational meanderings centred around the passage of the 13th amendment to the US Constitution and the end of the Civil War. So much opportunity for emotional connection is shunned that one has to wonder what Spielberg wanted people to take away from this film beyond "Freedom = Good". Daniel Day Lewis is absolutely magnificent as Abraham Lincoln, but the greatness of this film stops there as even back-room politicking never rises above the implication of emotion (and not the genuine article).
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Lincoln

PostitusPostitas TheGoodTheBadTheUgly » 25. Jaanuar 2013, 16:35

Pettumus

Lootsin näha ,et film algab ennem kodusõda ning rohkem Lincolnit tegutsemas, kuid selle asemel film algast sealt kus põhimõteliselt kõik läbi sai. Samuti Lincoln ei teinud eriti midagi peale naljalugude rääkimise.


Thaddeus Stevens oli rohkem peategelane kui Lincoln ise. Samuti oleksin tahtnud rohkem näha parlamendi vaidlusi kuid seda oli filmis väga vähe. Isegi kõige tähtsamat asja ei näidatud filmi lõpus.

Film venis ja venis ning oli tunne ,et film on suur tühjus.
Mida võin kiita on näitlemistööd ning see kuidas see film välja nägi, ehk siis visuaalsust.

6/10
Kasutaja avatar
TheGoodTheBadTheUgly
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 123
Liitunud: 02. Detsember 2012, 23:20

Re: Lincoln

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 26. Jaanuar 2013, 01:07

Ralfi ja tema tsiteeritud kommentaariga nõus. Film ise oli pisut kehvem, kui oodata võis (ja ootused ei olnud just eriti kõrged - sellegipoolest suudeti treileris asi taaskord huvitavamaks muuta). Tegelikkuses venitati pikemaks lugu, mis paraku millegi erilisega üllatada ei suutnud. Tasane sõudmine, mis mitukümmend inimest enne filmi lõppu saalist lahkuma pani, oleks vähemalt poole tunni võrra kärbitav ilma, et lõpptulemus selle arvelt kuidagi kannataks. "Sõjaratsuga" võrreldes on plusspoolel kindlasti näitlemine, peamiselt tänu Daniel Day-Lewise geniaalsusele, elamus-emotsionaalselt jäi "Lincoln" aga nõrgemaks.

Koomiline oli stseen, kui kõik haudvaikuses närveldades hääletuse tulemusi ootasid, kuigi eelnevalt näidati pikalt, kuidas igaüks ise hoolega häälte jagunemist üles kritseldas, sh kasutati ka tahvleid ja kõiki teisi abivahendeid - way to build up the suspense! Tüüpiline Oscar bait.

6/10
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Lincoln

PostitusPostitas Zinera » 26. Jaanuar 2013, 01:35

8/10

Kõigepealt ütleksin, et Daniel Day-Lewis oli suurepärane, ei oskaks kedagi paremat antud rollis ette kujutadagi. Tommy Lee Jones tegi samuti väga hea rollisoorituse, isegi naeratas paari kaadris. Sally Field ei ole minu jaoks eriti sümpaatne, siiski hulluks naiseks enam-vähem sobis. Chase Edmunds lapse rollis meeldis kõige vähem. Vanema poja, Joseph Gordon-Levitt'i tegelaskuju, lugu vajus lõpus natukene ära, siiski muidu võitlus riigi eest sõtta minekuks oli kujutatud hästi ja vaatajani jõudvana. Silma jäid meelestatud kõned ja dialoogid, mis olid küll pikad, aga omasid tihti väga selget ja filmile olulist mõtet. Mis parata, mulle meeldib ajalugu....

Spoiler :
Lemmikuteks stseenideks olid jutustused Lincolni poolt täiesti suvalistest asjadest, Stevensi kõne Coffroth'iga (vägevalt kiilakas mees oli see Stevens), häälte lugemine (otsused, kes ikka poolt ja vastu, parajalt pingeline). Lisaks olin rahul ka Lincolni tulistamise asemel hoopis lapse näitamisega, mis andis antud teosele juurde palju rohkem emotsioone.
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

Re: Lincoln

PostitusPostitas CM-Girl » 27. Jaanuar 2013, 21:20

Daniel Day-Lewis oli hea, seda oli ka Tommy Lee Jones. Film ise tundus kestvat terve igaviku. 5/10
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Lincoln

PostitusPostitas eerik » 28. Jaanuar 2013, 23:19

Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

Re: Lincoln

PostitusPostitas Brialy » 21. Aprill 2013, 13:23

Ma ei teagi, mida ma ootasin. Tegu on ju Spielbergi filmiga, kes teatavasti tegi filmi War Horse, mis oli üks igavesti jäle melodraama. Muidu siuke tore ja rõõmus vana, aga need filmid ei tule alati just kõige paremini välja. Ilmselt on ka asi selles, et ma tulen Euroopast ja ei oskagi Hollywoodi kinokunsti kuidagi hinnata. Griffith tegi mitu uhket melodraamat juba ära ja mulle nendest piisas. Milleks siis 100 aastat hiljem täpselt samasuguseid filme teha? Hollywoodile oleks hädasti vaja Godard'i, Truffaut' ja Chabroli nimelist ravimit, mis kinokunsti pisut tervendaks. Daniel Day-Lewis oli küll võimas, aga vaadates, millise rolli tegi Joaquin Phoenix The Masteris, siis mulle jääb küll kogu see meeletu ülistamine arusaamatuks. Kõige ebameeldivam Lincolni juures oli muidugi see ülimalt pateetiline ja patriootlik muusika, mida ma kohe üldse ei salli. Peale Day-Lewise ei olnudki filmis midagi positiivset.. Hindeks vast 5/10. Küll ja küll juba selliseid filme nähtud, äkki aitaks juba..

Ahjaa.. seda oleks ju ka näha tahtnud, kuidas Lincoln maha lasti, aga tühjagi. Ma ainult sellepärast filmi lõpuni vaatasingi, aga nad ei näidanudki mulle seda :(
Film-making is combining images and sounds of real things in an order that makes them effective. - Bresson
Kasutaja avatar
Brialy
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 67
Liitunud: 16. Aprill 2013, 19:56

Re: Lincoln

PostitusPostitas rauls » 21. Aprill 2013, 13:52

Hästi tehtud ajalooline film ameeriklaste poolt armastatud presidendist Abraham Lincolnist. Antakse hea ülevaade tolle aja (1865. a) poliitilisest olukorrast ning sellest, kuidas president võitles orjuse kaotamise ja kodusõja lõpetamise eest. Vaatajale näidatakse, mis toimus kulisside taga, mis poliitilised mängud käisid seaduse vastuvõtmise ümber. Korruptsioon ei ole võõras teema antud filmis. Daniel Day-Lewise poolt järjekordne äärmiselt tugev rollisooritus, väga veenev. Minu jaoks ei olnud "Lincoln" piisavalt huvitav, et väga kõrget hinnet saada.

7/10
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 106 külalist

cron