Titaanide raev

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Titaanide raev

PostitusPostitas Soprano » 08. Märts 2012, 22:36

Titaanide raev
Wrath of the Titans (2012)

2010. aastal linastunud "Titaanide kokkupõrge" seiklus jätkub Jonathan Liebesmani vastvalminud järjes "Titaanide raev".

Kümmekond aastat pärast hirmsa Krakeni üle võidu saavutamist üritab Zeusi (Liam Neeson) pooljumalast poeg Perseus (Sam Worthington) elada tagasihoidlikku külakaluri elu ning kasvatada oma 10-aastast poega Heliust.

Samal ajal leegitseb jumalate ja titaanide vahel võimuvõitlus. Inimeste vähene pühendumine on nõrgestanud jumalate mõjuvõimu. Nad on kaotamas kontrolli vangistatud titaanide ja nende metsiku juhi Kronose üle, kes on kauavalitsenud vendade Zeusi, Hadese (Ralph Fiennes) ja Poseidoni (Danny Huston) isa. Kolme venna võimuliit kukutas nende isa valitsuse juba kaua aega tagasi, mistõttu tuleb tal Tartaruse allmaailma vangikongis mädaneda.

Perseus ei suuda eirata oma tõelist kutsumust, kui Hades ning Zeusi jumalast poeg Ares (Edgar Ramírez) vahetavad pooli ning lepivad Kronosega kokku Zeusi kinnivõtmises. Zeusi jumalike võimete kahanedes muutuvad titaanid üha tugevamaks ning maa peal läheb põrgu lahti. Perseus asub rännakule allmaailma, et päästa Zeus, mis aitab kukutada titaanid ning päästa inimkonna. Selleks võtab ta appi sõjakuninganna Andromeda (Rosamund Pike), Poseidoni pooljumalast poja Argenori (Toby Kebbell) ning langenud jumala Hephaestuse (Bill Nighy).

www.acmefilm.ee

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Titaanide vaev

PostitusPostitas Ralf » 31. Märts 2012, 23:20

Meenus vaatamise käigus mu eesti keele õpetaja kommentaar mu klassi proovikirjandite kohta, mida oli lugenud ja hinnanud: "Kas teile ei tundu, et uues eksamis on see kirjand natuke lühike? Mitut tööd lugedes tekkis mul tunne, et kirjutaja hakkab alles nüüd soojaks saama ja huvitavad mõtted välja tulema, aga siis ongi juba lõpp." Selle filmiga on tegelikult sama lugu.

Teadsin juba traileri ja pikkuse (vaevu üle 90 minuti) põhjal, et mingit suurt "Sõrmuste isanda" tasemel epicut siit oodata ei maksa, rõhk on pandud silmamagustoidule ja märulile, aga mõnes mõttes hakkas mul kahju, sest production designiga oli nii rasket vaeva nähtud (kostüümid, efektid ja kõik sarnane oli viimase peal), kõik tundus hästi usutav ja autentne, aga filmi põhimõtteliselt takistab nautimast tõsiasi, et stsenaariumi tõi kuller kohale kuskilt ajukääbiklast. Tegelased on lihtsalt NII ühedimensionaalsed ja näotud, dialoog tühi ja elutu.

Ei teki üldse tunnet, nagu võtaksid osa suurest seiklusest, vaid lihtsalt jälgid kergelt koomas molliga, kuidas ühel hetkel on kangelased metsas, siis jälle kuskil labürindis ja seejärel vulkaani ümber. Kusjuures ma ei ütleks, et "Wrath" on oluliselt parem kui "Clash", käesoleva filmi action võis olla paremini läbi mõeldud ja efektid rohkem lihvitud, aga viimase puhul tekkis vähemalt tunne, et sa jälgid konkreetset lugu, millel on paigas kindel algus ja lõpp. "Wrath" on kõvasti episoodilisem, lihtsalt üks ilus set piece teise järel ja isoteermaterjali või vundamenti ei mingit.

Aga muidugi mind ei häiri ka sellised pooleteisetunnised ajutud kiluvõikud, õige tujuga käib kah ja re-vaatamisväärtus on tal täiesti olemas... lihtsalt teadke, et kiitu väärib siin ainult pildiline pool. "Arengupeetusega supermodell" ütleksin ma selle teose kohta. Hindeks 5.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Wisegirl » 12. Aprill 2012, 20:58

Visuaalselt oli sündmuste käiku kena jälgida ning kätt südamele pannes, oli mul esimest korda 3D-filmi vaadates peaagu-karusselli-tunne. Esimene kord ka, kui prillid mind ei häirinud (nojah, rebisin slavrätikust riba ja asetasin selle ninale, prillide alla xD).

Lugu hargnes etteaimatavalt, tegelased rõhutasid enda iseloomujoontes ainult ühele omadusele, ja see oli ka kõik.
Meeldis Bill Nighy, mängis ilusti, kuid tema karakter, Hephaistos (mulle suupärasem kui Hephaestus), tundus natuke misplaced. Ise arvan, et aktsendi olemasolu häiris mingil tasandil.
Aga muidu ei tundnud mitte kellelegi kaasa, arvata ju võis, et kõik lõppeb hästi või "nii nagu peab".

Ahjaa, see suudlus oleks võinud ka olemata olla, oli natuke kohatu ja võõrastav.

Tegu siiski nägemismeelele meelepärase vaatemänguga ning nagu Ralfki ütles: "re-vaatamisväärtus on tal täiesti olemas..."
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

Re: Titaanide raev

PostitusPostitas brixxx » 24. Aprill 2012, 11:25

Mina oleks pidanud küll enne filmi vaatamist siit filmi tutvustust lugema, sest ma olen nendest tegelaskujudest suht valesti aru saanud. Ei teadnud, et toimub jumalate ja titaanide sõda, et see tule kerast inimene oli jumal Korones, et Andromeda oli sõjakuninganna, arvasin, et ta on riigi kuninganna ja et Hephasteus oli langenud jumal, arvasin, et ta oli tavaline inimene, kes tegeleb teadusega, üllatusena tuli, et Poseidon oli Zeusi ja Hadese vend. Kõik jumalate ja titaanide nimed ja põlvenemist võibolla peaks teadma, aga pole põhjalikult uurinud neid, nimesid mõnda ikka tean, aga sugulussidemeid küll ei tea.

See film meeldis mulle rohkem kui ''Clash of the Titans'' kuna rohkem tegevuses oli Zeus ja Hades pööras heaks. Peab tunnistama, et Hades mõjus suhteliselt Zeusi sarnasena. Filmi postrit, trailerit ja filmi vaadates tundus, et ''Warth of the Titans'' mängib uus näitleja Perseusi, aga tuli välja, et sama näitleja. Sisu oli minu arust huvitavam, katastroofilikum kui esimene film ning action stseenid oli ka huvitavam jälgida.
Spoiler :
Zeus oli valgede juuste ja habemega nagu jõuluvana või Dumbledore või Gandalf. Ei meeldi eriti sellised filmid, kus inimene päästetakse surmast ja lõpuks saab ikka surma. Meeldis jälgida Zeusi ja Hades kui nad läksid oma isale Korones koos vastu. Hades andis kogu enda jõu Zeusile ning ta tundus peale seda ise ka vanem ja nõrgem. Kui vennad läksid koos sõtta, siis Zeus oli kui sõdalane
Huvitav miks peab näitama nõrgemaks jäävat titaani halliks minevana, kas teisiti pole võimalik. Minu arust ei pea tähendama, et kui võtad jõu temalt ära, siis titaan muutub kohe vanemaks, pigem nõrgemaks

Lemmikud tegelased olid Zeus, Hades, Hephaestus ja Agenor.

Hindeks annan 8/10.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Wisegirl » 24. Aprill 2012, 21:43

No, tavaliselt on tegu ikka elujõuga, mitte lihtsalt jõuga. Kui see väheneb, inimene vananeb, muutub halliks, kortsuliseks ja nõrgaks.

Jumalate eriline mana (kasutan sõna küll konseptsiooniväliselt, sobib lihtsalt siia hästi) on ikkagi elujõuga seotud. Kui mana väheneb, väheneb ka elujõud ja jumal vananeb ja sureb. Lõpuks.
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

Re: Titaanide raev

PostitusPostitas Rain » 11. Juuni 2012, 20:16

Kolepaha oli. Venis nagu turbonäts ja kui aus olla, siis oli sündmustik täiesti tühi ja üksluine. 4/10
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Re: Titaanide raev

PostitusPostitas CM-Girl » 25. Oktoober 2012, 19:11

Armastan Kreeka mütoloogiat, aga kahjuks olen enam-jaolt sattunud nõrga sisuga filmide otsa. Seda filmi oli lausa valus vaadata. Lugedes kes filmis kaasa teevad, ootasin midagi paremat. Nõrgad tegelaskujud, igav sisu. :( 2/10
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 81 külalist