Kuutõusu kuningriik

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Kuutõusu kuningriik

PostitusPostitas Soprano » 18. Veebruar 2012, 16:12

Kuutõusu kuningriik
Moonrise Kingdom (2012)

Kaks noort armunut Sam (Jared Gilman) ja Suzy (Kara Hayward) põgenevad enda Uus-Inglismaa saarelinnast ning šerifi (Bruce Willis) eestvedamisel hakatakse lapsi otsima. Omaalgatuslikult hakkab juhtunut uurima ka skautide juht (Edward Norton).

"Kuutõusu kuningriik" on noorte täiskasvanuks saamise lugu aastast 1965.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Kuutõusu kuningriik

PostitusPostitas homunkulus » 11. August 2012, 11:49

Stiilne film. Stilistilises teostuses lausa ikooniline. Süzheekäigult naivistlik võib olla totakaski, aga just sellisena nauditav. Peaks meeldima neile, kes peavad lugu visuaalsest stilistikast, nüanssides peituvast huumorist ja koomikast. Neile, kes ei otsi eriefekte suurte plahvatuste ja arvutigraafika kujul, suurt puänti või kulminatsiooni ja kandikul pakutavat alusmõtet. Peaks meeldima filmisõpradele, kellele meeldib näiteks animafilm Fantastic mr. Fox (samuti Wes Andersoni looming) maailm ja süzheekäik. Mõneti sarnaseid jooni omav ka fimidega nagu Fargo ja Pulp Fiction.

Lahedad, nauditavad, pisut krotesksed karakterid ja nende osatäitjad nagu Bill Murray, Bruce Willis, Edward Norton, Frances McDormand, Tilda Swinton, Harvey Keitel jt. Väga lahedad ja samaviisi krotesksed ka laste osatäitjad.

Mulle meeldib Wes Andersoni maailm. 8)

8/10
Sina jah! Sina! Toppisid mulle igasuguseid kapsalehti pähe, et...
Kasutaja avatar
homunkulus
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 27
Liitunud: 20. August 2011, 12:39
Asukoht: Maa

Re: Kuutõusu kuningriik

PostitusPostitas 0ll » 18. August 2012, 02:03

Pean Wes Andersoni üldiselt malbeks ja tundeliseks lavastajaks. Usun, et enamik inimesi nõustub. Aga viimasel ajal olen märganud, kui kärsitu ta teatud tüüpi stseenides on - justkui tunneb ennast ebamugavalt ja ei jõua kuidagi ära oodata, millal järgmise idee kallale asuda saaks.
Andersoni leib on pikad tegevuspaiku ja olusid tutvustavad kaameralennud (Ok, lennud on vist natuke vale sõna, kaamera liigub reeglina sirgjooneliselt ja hüppab kohati kaugemale-lähemale) Samuti sobivad talle stseenid, mis tegelasi vaikides jälgivad. Vastukaaluks saab hakkama ka selliste olukordadega, kus on vaja tegevust kiiresti edasi liigutada (ja suurtes kogustes dialoogi ekraanile pursata). Aga hetked, kus oleks vaja aeg maha võtta, kus inimesed tõeliselt südant puistavad/õhku klaarivad... on Andersoni kätes väga imelikult lahendatud. Siin oli kaks sellist stseeni järjest. Sami-politseipealiku ja Suzy vanemate omavahelisest vestlustest suudeti emotsioonid pea täielikult välja imeda - kiiresti vahelduvad kaadrid tuimadest nägudest, imelik kõnemaneer, taustaks ebasobiv muusika. Anderson mõistab, et selliseid hetki on tervikliku loo jutustamiseks vaja. Kahju, et tulemus nii ebasiiras on.
Või näiteks Sami ja Suzy vestlus enne tähtsat otsust. Jah, me teame, et sa oled Wes Anderson, kas seda batuuti on ikka vaja? Hetkel ongi sellest stseenist meeles lõpptulem ja batuut, aga parema meelega mäletaks seda, mida lapsed TÄPSELT ütlesid, nende näoilmeid ja hääletooni. Äkki peaks lihtsalt ise pisut tähelepanelikum olema?

Mulle meeldib Andersoni stiil, aga kohati tapab ta selle ülekasutamisega(?) vajaliku/loomuliku meelolu. Kokkuvõttes meeldis, nagu selle lavastaja looming tavaliselt. Suurepärane näitlejaansambel - alates lastest, lõpetades vanade tuntud tegijatega. Eraldi tooks välja efektse väikerolli teinud Jason Schwartzmani - koos temaga tuli filmi mingi mõnus uus energia.

7/10
Fact is, the law says you cannot touch! But I think I see a lotta lawbreakers up in this house tonight...
Kasutaja avatar
0ll
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 795
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:25
Asukoht: Tallinn

Re: Kuutõusu kuningriik

PostitusPostitas rauls » 18. August 2012, 13:06

Kui Andersoni eelmised 2 teost "The Darjeeling Limited" ja see rebasemultikas polnud üldse minu maitse, siis antud film täitsa meeldis. Lahe stiil, kerge (mitte üleliia tobe) sisu. Ka mulle meeldis väga see viis, kuidas tegevuspaiku esitleti: kaamera liikumas läbi seinte ühest ruumist teise pöörates tähelepanu ka interjööridetailidele. Tegevuspaigad olid stiilselt kujundatud. Ei taha küll eelkõnelejaid liialt korrata, kuid pean ka mainima, et näitlejatööd on äärmiselt õnnestunud. Tore film.

7/10
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

Re: Kuutõusu kuningriik

PostitusPostitas adi » 21. September 2012, 22:16

Suurepärane film.

Pilt
Mu vaieldamatu lemmikkaader.
Kasutaja avatar
adi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1030
Liitunud: 05. September 2009, 13:05

Re: Kuutõusu kuningriik

PostitusPostitas tuusla » 24. September 2012, 10:57

Peaks siinkohal veidi kinokülastamise kultuurist heietama.

Huvitav, kuidas teistel, aga minu kinokogemusi mõjutab suurel määral kõik see, mis ümberringi toimub. Sisuliselt jääb iga film meelde mitte ainult sisu või linastuse sujuvuse poolest, aga ka sellega, mis lõhnad või helid saalis levivad. Nii mõnigi kord kuskil tänaval teatud aroomi tundes meenub konkreetne film, mille seansil oli end keegi sama parfüümiga lõhnastanud. Ja nii mõnigi kord ei meenu see sugugi heas mõttes.

Nii ka sel korral. Juhtumisi sattus minu seansile, täpselt samasse ritta mitte üks ega kaks, vaid lausa kolm härrasmeest, kes olid end mõnuga kirbe lõhnaveega üle valanud. Jumal tänatud, Emake Loodus! Oled inimnina sedaviisi ehitanud, et see mõne aja pärast ümbritseva lõhnaga harjub. Kahjuks levitab iga liigutus lõhnamolekule uuesti. Vahemärkusena olgu mainitud, et mõnel külastajal on kombeks istmele partsatamise järel vargsi end uuesti üle lõhnastada, ja oi kui kole see on.

Niisiis seostub selle filmiga hingemattev odekolonnipilv. Jah, seda filmi on kiidetud. Jah, see film on südamlik, aga maksimumpunkte teostus ei saa (ja seda "pilvest" sõltumata).
Kasutaja avatar
tuusla
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 406
Liitunud: 22. August 2009, 00:21
Asukoht: Metsamajake

Re: Kuutõusu kuningriik

PostitusPostitas Garli » 24. September 2012, 14:15

Ma ei teadnud enne vaatamist mitte midagi peale selle, et lavastajaks on Anderson. Algus isegi meeldis, aga mingi hetk sain aru, et see film ei ole lihtsalt minule. (Pea)tegelased jäid nii kaugeks ja ei osanud mitte kuidagi neile kaasa elada. Kena kinematograafia ja muidugi Norton, Willis ning Murray lahedad nagu alati.

adi postitatud kaader (Y)

4/10
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

Re: Kuutõusu kuningriik

PostitusPostitas 0ll » 25. September 2012, 02:11

Pilt
No, I said...what kind of bird...are you?

See on minu lemmikstseen.
kunstnik: shellentina
Fact is, the law says you cannot touch! But I think I see a lotta lawbreakers up in this house tonight...
Kasutaja avatar
0ll
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 795
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:25
Asukoht: Tallinn

Re: Kuutõusu kuningriik

PostitusPostitas brixxx » 26. September 2012, 15:30

Selle filmi trailerit vaadates, tekkis kohe selline tunne, et see film mulle ei meeldi ning kindlasti lähiajal ei vaata.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Kuutõusu kuningriik

PostitusPostitas Rain » 26. September 2012, 17:42

Spoiler :
Siit tuleb raudselt järjekordne poksimatš "brixxx vs. terve foorum". Üks nõuanne sulle: film ei saagi sulle meeldida/mitte meeldida, kui sa pole seda näinud. Kasuta õigeid mõisteid, ütle lihtsalt, et "ei paku huvi", nii teed sa endale elu lihtsamaks. Ja igaksjuhuks: palun mitte tekitada siin sellest veel üht arutelu. ;-)

Aga et postitus ei läheks lihtsalt tühja-tähja peale... Sai ka siis see ära vaadatud. Mina seda halvaks ei nimetaks, teostuse ja muu säärase poole pealt oli kõik hästi, aga minusugune tolvan otsib filmist ikka midagi meeltlahutavamat kui lihtsalt tuima "romantikat" ja leiget huumorit. 5/10
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Re: Kuutõusu kuningriik

PostitusPostitas Dream » 27. September 2012, 08:28

Romantika oli nüüd küll kõike muud kui tuim. ;)

Aga 0lli lemmikstseeni peale ka minu poolt thumbs up. (Y)
Filmipäevikud | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015
filmigurmaan.blogspot.com
Kasutaja avatar
Dream
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 321
Liitunud: 13. Märts 2011, 11:36

Re: Kuutõusu kuningriik

PostitusPostitas Forzelius » 27. September 2012, 20:34

Jah, kahjuks ei ole niivõrd vaimustuses sellest Wesi filmist, kui teistest. Kui Fantastic ka algul sutsu külmaks jättis, siis tagantjärele hindan seda vaat et peaaegu 10'ga. "Moonrise Kingdom" oli võib-olla veidi halvasti üles ehitatud. Põhiakt, ehk põgenemine, kestis ju tegelikult väga vähe. Tegelastega ei jõudnud väga connectida ja nii ta siis jäigi. Nautisin küll Andersoni tehnilisi lahendusi (montaaž on tal alati väga vinge olnud, need kaadrid, kus tegelane seisab mingi maastiku taustal ja siis pilt lihtsalt vahendub sceneryga ja jutt samaks jääb), kuid sellest ei piisanud. Näitlejad olid küll eraldi võttes vahvad, ent koos ei toiminud väga.

Suur pluss on kindlasti selle noore romantika kujutamisega. Naiivsust täis, ent miskipärast siiski eriline paar mõjus täitsa vahvalt. Leidsin end neile kaasa elamast. Eh, ei tea, võib-olla kunagi meeldib rohkem. Praegu jääb sinna "hmm, okei film" tasemele.

6.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Kuutõusu kuningriik

PostitusPostitas P2ppin » 27. September 2012, 21:28

Kümnes film, millele olen andnud miinium punktid. Gratz. Ei hakka maha tampima, aga jah, ei leidnud mitte midagi head siit filmist. Bruce Willis ehk oli kerge üllatus oma rollis. Kui anda vastav roll, siis oskab üle keskmise sooritusi ka pakkuda.
Kasutaja avatar
P2ppin
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 254
Liitunud: 08. Jaanuar 2011, 21:58

PostitusPostitas Wisegirl » 30. September 2012, 14:12

Minu puhul tabas "Kuutõusu kuningriik" märki.
Väga meeldis see naivistlik film noorte esimesest armastusest. Justkui oleks tegu suvesündmustega, mis edasi rääkimise korral muudetakse natuke ägedamaks (kalamehejutt).

Täiskasvanud olid melanhoolsed ja rusuvad, enam-vähem kustunud, endasse tõmbunud ja kahetsust täis (erandiks skautide juht, kes on ehk hingelt ikka laps?), aga ehk oligi see taotuslik, kuna kõige elavamad ja vahetumad olid just noored inimesehakatised.
Ei pea Bishopite omavahelist vestlust emotsioonituks. Sellises olukorras pole emotsioone vaja, kett on juba rattalt maha käinud ja nentida tuleb vaid ilmselget fakti - et all they've got is each other, but that's not enough.

Film oli nauditav, meeldis absurdne koomilisus, dialoogide ülesehitus, pildiline keel.

"Fantastiline härra Reinuvader" oli ka mulle sobilik, samas "Darjeeling Limited" ei pakkunud tol ajal huvi ja on siiani vaatamata. Küll ära vaatan. Someday.
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

Re: Kuutõusu kuningriik

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 28. Oktoober 2012, 19:26

Mina olen väga rahul, head näitlejad ja hea film. Parimad olid lühkarites Norton (sic!) ja Willis. Stiilne ajastu, palja ülakeha ja kirvega Murray - väärib 7/10. Enamaks sisu siiski ei jätkunud.
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 104 külalist