Gravitatsioon

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Re: Gravitatsioon

PostitusPostitas LiveForThis » 03. Oktoober 2013, 16:38

Ikka 3D, ikka 3D. Film ei ole 3D-s filmitud, vaid pandi postis juurde. Aga Cuaroni tegi "Gravity" just nimelt 3D-d silmas pidades ning seda ongi ainuõige 3D-s vaadata. Unustasin mainida, et igati efektne ja korralik 3D konversioon on filmil.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Gravitatsioon

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 03. Oktoober 2013, 17:39

LiveForThis kirjutas:Ikka 3D, ikka 3D. Film ei ole 3D-s filmitud, vaid pandi postis juurde. Aga Cuaroni tegi "Gravity" just nimelt 3D-d silmas pidades ning seda ongi ainuõige 3D-s vaadata. Unustasin mainida, et igati efektne ja korralik 3D konversioon on filmil.

väga hea. unustasin ennem küsida, et mis kinos. Superkinode 3D ajas mind omal ajal eemale oma tumeduse tõttu. Aga ega Cinamon ka midagi liiga vapustavat selles vallas ei paku. Kumb sul oli - CCP/Solaris/Cinamon?
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Re: Gravitatsioon

PostitusPostitas Spellbound » 03. Oktoober 2013, 18:29

DaydreamDiamond kirjutas:
LiveForThis kirjutas:Ikka 3D, ikka 3D. Film ei ole 3D-s filmitud, vaid pandi postis juurde. Aga Cuaroni tegi "Gravity" just nimelt 3D-d silmas pidades ning seda ongi ainuõige 3D-s vaadata. Unustasin mainida, et igati efektne ja korralik 3D konversioon on filmil.

väga hea. unustasin ennem küsida, et mis kinos. Superkinode 3D ajas mind omal ajal eemale oma tumeduse tõttu. Aga ega Cinamon ka midagi liiga vapustavat selles vallas ei paku. Kumb sul oli - CCP/Solaris/Cinamon?


Meil oli Plaza 3D, aga film ise sisaldab värvide poolest palju tumedat ja valget pinda, mistõttu ei muuda 3D midagi küll tumedamaks (prillid eest võttes on siiski heledam), vaid pigem ongi selline värvikooslus 3D jaoks ideaalne või siis pigem on kosmos kolmes dimensioonis lihtsalt väga ilus ja tõhus. Vähemalt mulle jäi küll selline mulje.

+ need mutrid, mis ekraanile poole hõljuvad :shokeeritud:

+ Tegelaste POV kaadrid panid mul kohati pea ringi käima ja tõmbasid jalad nõrgaks. Seda just 3D õigel eesmärgil kasutamise pärast ehk siis kosmos mõjus tõesti suure ja tühjana. Abituse tunne oli päris korralik.

Kui "Alien" kinnistab fakti, et "In space no one can hear you scream", siis GRAVITY kinnitab, et "In zero gravity everything is so near and yet so far"

Ma ei ole end kunagi kinos olles tundnud füüsiliselt abituna. Mul ei ole kunagi hakanud pea ringi käima ja veel vähem pole mul kunagi ükski film jalad nõrgaks löönud. Seda ei saa tekitada film, millel on jalustrabavad efektid, vaid hoopis film, mis tutvustaks mulle maailma, mis on meie omast nii erinev, et selle tajumiseks peab ise kohale minema. "Avatar" üritas midagi taolist luua, aga kui esmane hämming tehnika arengu osas hääbus, kadus ka huvi ainult tehnoloogia najal seisnud muinasjutu vastu.
Aga GRAVITY suutis seda kõike tekitada. 3D ja efektide kasutus muutsid kosmose üheks suureks rahutuks tegelaseks, kelle sees ja ümber toimub kogu aeg midagi, aga seda poel võimalik alati kuulda ja näha.

Emotsionaalne ja psühholoogiline abitus on juba tuttavad nii filosoofiliste kui ka allegooriliste mõistu-ulmefilmide kaudu, kuid kunagi varem pole elamus olnud nii mõjuv just füüsilise kannatuse suhtes.
GRAVITY ajal tundsin end oma mugavas kinotoolis väga ebamugavalt, peaaegu sama abitult kui kaks peategelast triivimas kosmose hingematvas vaikuses.

10/10
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Gravitatsioon

PostitusPostitas TheGoodTheBadTheUgly » 04. Oktoober 2013, 16:01

9.5/10
Selle aasta parim film!
Uskumatu kuidas film välja nägi. Väga hea muusika ning see mis toimus oli väga reaalne(inimeste käitumine) ning kõik muu samuti SUPER.
Väga pingeline.
Kasutaja avatar
TheGoodTheBadTheUgly
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 123
Liitunud: 02. Detsember 2012, 23:20

Re: Gravitatsioon

PostitusPostitas Loop » 06. Oktoober 2013, 21:58

noh kirjutage , kirjutage nüüd , miks nii vähetagasisidet , ise lähen alles neljapäev vaatama , aga arvamusi tahaks ikka täiega lugeda . ma ise lähen nii suurte ootustega selle peale , et täitsa lõpp , kardan juba ette ära , et tuleb selle ja eelmise ma ei tea 3 aasta lemmik film , isegi kõigi aegade top10nesse juba arvan , et kuulub ära .....ma olen kindel et ei pea pettuma . see film tundub nii mulle lihtsalt ..ja eks ka kõigile teistele kosmosefilmide fännidele .
Kasutaja avatar
Loop
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 354
Liitunud: 26. August 2010, 10:27

Re: Gravitatsioon

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 06. Oktoober 2013, 22:39

Loop kirjutas:ma ise lähen nii suurte ootustega selle peale , et täitsa lõpp , kardan juba ette ära , et tuleb selle ja eelmise ma ei tea 3 aasta lemmik film , isegi kõigi aegade top10nesse juba arvan , et kuulub ära ......


sa ikka mõistad kuivõrd õhukesele jääle sa asetad filmi, mida lähed selliste ootustega vaatama? :P

Aga kindlasti on tegemist selle aasta top1 kinoelamusega. "Gravity" on väga konkreetne vastus küsimustele "Milleks vaadata filme kinos?" ja "Miks huiatakse selle mõttetu 3D'ga?".

Vist tunnistan, et on olemas filme, mille sisu on mind rohkem köitnud. Aga kui rääkida pilt+heli kompositsioonist- minu jaoks kindel võit see aasta nähtutest.

Mul on kohutavalt hea meel, et Cuaron ja Cuaron Jr. tulid lagedale filmiga, mis ei ole adaptsioon/järg ja mis kuseb ikka räigelt pika ja kõrge kaarega üle igasugu sellesuviste blockbusterite (vb võib vaielda, et kas ikka saab võrrelda neid).
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Re: Gravitatsioon

PostitusPostitas lostinthemist » 07. Oktoober 2013, 12:34

Olen samuti filmi suhtes elevil, aga korea kinodesse jõuab see täpselt nädala pärast alles. Ma üldiselt väldin trailerite ja igasuguste klippide vaatamist, kuid tegin seekord erandi "Detached"i videoklipi vaatamisel, kui see välja ilmus (kaksikud tegid eduka promo) ja...
oi bljät.
Need kaks minutit... see videoklipp oli visuaalselt kütkestav puhtalt kaameratöö arvelt. See oli ennenägematult võimas, et mul polnud sõnu. Kõige enam ajas mind hämmingusse see, kuidas kahe minuti pikkune videoklipp süstis minusse seda õõvastust ja ärevust kaaluta oleku ees. Ilma naljata, ma tundsin, kuidas mu sees kisus järsku nii õõnsaks. Ma olen pahviks löödud.
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Gravitatsioon

PostitusPostitas Px » 07. Oktoober 2013, 21:12

"Olemusi ärgu paljundatagu ilma vajaduseta."
Kasutaja avatar
Px
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 182
Liitunud: 05. August 2008, 23:38

Re: Gravitatsioon

PostitusPostitas Zinera » 08. Oktoober 2013, 18:39

6.5/10

Ootasin midagi meisterlikumat, täpsemat, sisukamat, paremat. Midagi oli, aga mitte piisavalt. Sandra Bullock oli sai küll hästi hakkama oma rolliga, aga üldiselt oli lihtsalt...igav. Eriti häiris klišeelik jant seoses erinevate juhtumistega, mis kestis terve filmi lõpuni.
Muidugi võis rahul olla Gorge Clooney'iga ja imeilusate vaadetega, siiski aasta tippsündmusena antud teost mõista ei saa, sellest ka madalam hinne. Muusika meeldis.
3D sobis mõne stseeni juurde küll, kuid üldiselt jällegi kasutu tegur ja kuidagi vaatamist paremaks ei teinud, isegi oli kõik nii tume (Plaza 3D prillid tunduvad igati halvemad, kui Solarises).

Spoiler :
Osavalt oli muidugi tehtud, et peategelasel üldse ei vedanud, omamoodi pingeline. Kahjuks rikuti kõik sellega ära, et ta ise mökutas kogu aeg (võis olla ka näitlejast tulenev ebasümpaatia). Lõpp oli ka mage, vaevalt nii lihtsalt sellist inertsi ja kuumust üle elada oleks võimalik, arvestades, et peategelane ei pidanud alguses isegi keerlemisele vastu ja minestas seal kergelt. Clooney oli paras silmarõõm, kahju, et nii varakult hukkus (samuti kahtlane stseen).
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

Re: Gravitatsioon

PostitusPostitas eerik » 08. Oktoober 2013, 19:24

Tehnilise poole ja meisterlikkuse osas on see film küll viimaste aastate täielik tipp.

Lähen homme uuesti vaatama, viimast päeva Solarise suurimas saalis.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

Re: Gravitatsioon

PostitusPostitas Loop » 08. Oktoober 2013, 21:32

no olgu ei suutnud enam oodata ja lataki kinno . Nagu siin üks eelmine kasutaja ütles , et ega sa filmi praegu liiga õhukesele jääle ei pane , siis .... kurat ma ei tea , tõesti vabandus endale , et nii rutakas olin , sest tegelikult fimist ma ootasin igavesti ägedaid efekte , mis olid täiesti täiuslikud minujaoks , see oli küll täpselt see mis ma oootasin , need 3d efektid ! ma olin ikka täiega seal sees , need ekraani juurde lendavad jublakad ja see keerlemis tunne ja , no sellega tehti ikka sitaks ilus etteaste , aga film ise..
Spoiler :
teate ma arvasin , et ma ei tea filmist mitte sittagi onju , aga tuleb välja , et isegi see treileri jupike mis ma ära nägin , mis tundus et jättis rippuma , ma teadsin aind seda et nad lähevad kosmosesse triivima ja värki , arvasin , et nüüd on julmalt avastamist aga kurat küll , avastamist ikkagi siiski väga polnud , et olen pettunund sellessuhtes, et ma ei arvanud ette , et ma siiski treilerist terve filmi pmst ära nägin(arvasin , et nad ei taha palju avaldada ja lootsin midagi müstilist , aga müstlist ma ei saanud . aga jahhh, kukkus läbi jää , aga õnneks oli soe vesi :)) see on hea film mida vaataks veelgi , mulle meeldis see film väga, aga ise ootasin täiuslikku . ulmemehena paneksin 10/10 (PEAB ÄRA NÄGEMA) aga tavamehena panen mingi 8,9/10 kokkuvõttes oli hea film , oli nauditav !!

jõhkralt hea mõnus füüsiliselt tunda andev film on see , hea mõelda sellepeale ,et kui ise seal samas olukorras oleks , ja mis mõtted läbi mõistuse käiks jne . ... AAAAA , ma sain aru ,et filmis ei ole tükkide möödalendamisel ja plahvatustel helisi nagu kosmoses reaalne onju , aga olid ju helid !? suht vaikselt jaaa , aga ma sain nagu aru et filmis ei ole pmst neid üdse aind traileris.
aga ma igaljuhul soovitan seda filmi , polnud küll nii täiuslik , aga arvan siiski et parim film üle mitme aasta !
Kasutaja avatar
Loop
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 354
Liitunud: 26. August 2010, 10:27

Re: Gravitatsioon

PostitusPostitas eerik » 09. Oktoober 2013, 17:20

Mul juba hakkas tekkima väike lootus, et stuudiosüsteemis on võimalik suure rahaga korralikku filmi teha aga ei... Warneri käpardid tahtsid asja ikka ära rikkuda. Väga tubli Cuaronist, et neile jobudele vastu suutis hakata. (Y)
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

Re: Gravitatsioon

PostitusPostitas Spellbound » 09. Oktoober 2013, 21:36

WB sai oma tööga 4 aasta jooksul hästi hakkama ja on loomulik, et neil oli kahtlusi ja soovitusi filmi osas, aga jumal tänatud, et Cuaron pingele vastu pidas ja tegi oma ideaalfilmi.

Algselt taheti peaosadesse Downeyt ja Joliet, kuid nüüd filmi vaadates on küll tunne, et Cuaron võib rollidesse võtta ükskõik kelle ja ikka pigistada temast välja selle kõige olulisema emotsiooni, sõltumata näitlejast.

Bullock pole mulle kunagi näitlejana meeldinud, aga "Gravity" suurim ilu peitub ka Bullocki näitlejatöös.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Gravitatsioon

PostitusPostitas rauls » 09. Oktoober 2013, 22:53

Vaatasin ka täna ära ja meeldis. Ei taha väga teisi korrata, seega pikalt ei seletaks. Paljuski nõus Live'ga. Tehniline tase on ülikõrge. Film näeb superhea välja, eriti just tänu lummavale kaameratööle. Astronautide kannatuse jätsid vägagi realistliku mulje ja seetõttu sai tunda päris palju pinget. Sandra Bullock oli väga hea.

Päris maksimumhinnet film minu silmis ei vääri. Pärast filmi lõppu mul ei olnud seda tõelist wow-tunnet. Vist oli viga selles, et sisu oli natuke liiga lihtne. Lõpplahendusega oleks võinud rohkem vaeva näha - veidi liiga naiivne.

Muidu on tegu tõesti hea filmiga, kaalun teistkordset vaatamist kinos.

8/10
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

Re: Gravitatsioon

PostitusPostitas ZeMonsta » 10. Oktoober 2013, 14:02

Pilt

Oi kui ilus. Ilus ilus ilus. Ja vist ka esimene kord, kui tundsin, et 3D andis filmile kõvasti juurde, mitte ei olnud lihtsalt niisama tiluliluks juurde keevitatud. Need ringihõljuvad poldid ja mutrikesed olid muidugi omaette vaatepilt, aga
Spoiler :
kui dr Stone lõpuks hiinlaste jaamani jõudis ning satelliidipuru kolmandat korda kaost külvama hakkas, oli asi naljast kaugel. Selline tunne, et kohe-kohe lajatatakse mulle mingi jupiga vastu vahtimist ja siis... siis olen selle kolmanda astronaudi näoga.

Dialoog oli natuke ligadi-logadi, polnud just kõige paremini välja kukkunud. Kui terve film on peategelase vaatepunktist üles võetud, tuleb tegelastele tausta andmiseks paratamatult suures osas dialoogile tugineda, mis võib ka parima tahtmise juures kohmakalt mõjuda. "Gravity" ei olnud selles suhtes erand. Vähemalt suutis Cuaron stuudiomeeste oi-kui-originaalsetele ettepanekutele vastu seista ja kokkuvõttes ühe korraliku kosmosethrilleri teha.


Jutule jätkuks: NDT selgitab oma tähelepanekuid.
Kasutaja avatar
ZeMonsta
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 419
Liitunud: 04. Jaanuar 2010, 01:05

EelmineJärgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 164 külalist