Metsamajake

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Re: Metsamajake

PostitusPostitas Ralf » 26. Aprill 2012, 14:19

Mõte ju ongi, et
Spoiler :
võetakse tavaline ABC horror ja siis keeratakse see huvitaval ja originaalsel moel pea peale. Selle kohta öeldaksegi "meta".
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Metsamajake

PostitusPostitas P2ppin » 26. Aprill 2012, 14:29

Irw, ma ei saa ka aru kuidas nagu seda saab filmile ette heita. Selle "horror ABC" üle ju filmitegijad nalja viskasidki.
Kasutaja avatar
P2ppin
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 254
Liitunud: 08. Jaanuar 2011, 21:58

Re: Metsamajake

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 26. Aprill 2012, 16:26

njah..räägitakse, et on hull game changer ja teerajaja aga ma hetkel ei näe, et selliseid filme saaks nüüd niiväga tihti ja järjest teha.
suurepärane kompott, mis ilmselgelt ei võta end tõsiselt ning viskab nii enda kui ka kõigi teiste nö. tavaõudukate üle nalja. Samal ajal aga räägitakse päris huvitav lugu. Tunnistan ausalt, et kui üks koht välja arvata (mis võibolla ka pidigi olema obvious) siis eriliselt ei näinud sündmusi ette.

need "polnud ju õudne/originaalne" jms. komentaarijad on minu meelest lihtsalt sellest punktist mööda osanud vaadata, mida režissöörid on üritanud ehitada. Võibolla vaatasin minagi aga seda punkti meeles pidades, mis ma enda jaoks leidsin, on see film väga hea ja meeldiv.
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Re: Metsamajake

PostitusPostitas RockabillySarin » 26. Aprill 2012, 17:15

P2ppin kirjutas:Irw, ma ei saa ka aru kuidas nagu seda saab filmile ette heita. Selle "horror ABC" üle ju filmitegijad nalja viskasidki.



Sinu jaoks oli naljakas, minu jaoks mitte.

Nalja-õudus mida viimati nägin oli näiteks Hübriid(Splice)[7/10]

Aga jah, maitsed erinevad, lahkun teemast.
RockabillySarin
60000
Kasutaja avatar
RockabillySarin
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 226
Liitunud: 06. November 2007, 03:22

Re: Metsamajake

PostitusPostitas Kermit » 18. August 2012, 19:36

Arvatavasti on asi selles, et on mingil perioodil sedalaadi filmi liiga palju ette sattunud. Lihtsalt, see ei mõjunud nii, et pakkunuks mingit elamuse moodi asja. Siinkohal jääb mulle mõistetamatuks nt IMDb kõrge (7.7) hinne. Mingi mõte filmi sisulise idee osas jäi katki. Jah, arusaadav, et tegu on metsamajahorroriga, kuid see nüüd minu meelest teistest omalaadsetest väga ei erinenud. Või siiski. N-ö "teine" pool filmi tegelastest jättis natuke vale mulje. Avengeride writerilt Whedonilt ma samas väga palju ei ootagi. Minu jaoks küllaltki regulaarses "keeles" ehitatud filmid mõlemad.
Mõned kohad annavad täägide sekka lisaks horror-thrillerile ka komöödia. See seletaks nii mõndagi. Paraku läks story lihtsalt tobedaks.

Hinne 3/10
Kasutaja avatar
Kermit
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 80
Liitunud: 17. Märts 2010, 23:28

Re: Metsamajake

PostitusPostitas Sten » 19. August 2012, 13:29

Asja võlu peitubki selles, et film ei võta end üdini tõsiselt.. kogu stsenaarium pakatab totratest klišeedest. That's the sparkle.
Kasutaja avatar
Sten
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 516
Liitunud: 12. September 2010, 20:48

Re: Metsamajake

PostitusPostitas Garli » 19. August 2012, 16:55

Mina olen siis üks neist, kes sai väga hästi aru, mida filmitegijad teha tahtsid, kuid kellele pakutud kompott lihtsalt kuidagi peale ei läinud. Teile teadmiseks, et üks mu lemmikfilme on Scream, mis on samamoodi horror-satiir ja teeb kõvasti nalja slasher-žanri klišeede üle. Aga see siin jäi kahjuks igas mõttes nõrgaks soorituseks.

4/10
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

Re: Metsamajake

PostitusPostitas Kermit » 19. August 2012, 18:42

No mina ei jaga vist enam ära, millal tehakse klišeed või millal peaks asi "päris" olema. Ses osas jäi teostus tõsiselt nadiks ja rikkuski ehk üldpildi ära.
Kasutaja avatar
Kermit
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 80
Liitunud: 17. Märts 2010, 23:28

Re: Metsamajake

PostitusPostitas Forzelius » 06. September 2012, 04:04

Ei ole kunagi osanud meta-teoseid analüüsida ning kirjakeelega teistele lugejatele selgeks teha. Mina sain enda arvates väga hästi aru, mida öelda tahti ja jäin selle kriitikaga rahule. Lisaks kõigele oli lõbus vaatamine ja visuaalne komm. Väga tark film. Uus vaatus, fuck yes.

Spoiler :
Kohati oli mõnus The Truman Show+The Cube feeling. Tekkis muidu ka küsimus, et kas mingit kopeerimisõiguste probleemi ei tekkinud neil, et tegelasi nii vabalt kasutati või osteti lihtsalt ära kõik?


8.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Metsamajake

PostitusPostitas LiveForThis » 06. September 2012, 23:39

Filmi viimane andmine oli täpselt see, mida kogu aeg ootasin. Ilma selleta poleks Goddardi ja Whedoni taotlused üldse mitte nii teravana rakendunud. Vahetult enne seda tabasin end mõttelt, et kas ainult ühed mõrtsukalikud antagonistid peategelaskonna vastas siis figureerivadki, aga enne kui nad jõudsid tüdimuse märke näidata, saabus viimane andmine, mis oli minu jaoks täielik Heath Ledger`s Joker laugh all the way. Vaatasin viimase vaatuse esimest jõhkrat stseeni isegi mitu korda järjest. Ei saanud lihtsalt naeru pidama.

Whedon ja Goddard läksidki lõpuni välja. Kogu film on vägagi peen töö, mis kõnetabki nii vanemaid kui ka nooremaid õudusfännide põlvkondi. Mõju on küll paraku erinev, aga samas filmis vastu kajav mitmetasandiline kommentaar tänapäeva kommertsõuduse tootmisest ja toodangut kiruva, aga seda siiski alati nautiva verejanulise, kuid küllaltki rumalavõitu publiku pihta on niivõrd peenelt teravaks ihutud, et see ei mõju mitte kordagi in your face loosungina.

Suurepärane töö Goddardilt ja Whedonit, lihtsalt suurepärane. Ainsaks miinuseks tahaks väga lugeda tavapärase
Spoiler :
verejanulise neetud ja veristatud, kuid kaunis igava zombiepere kasutamise,
aga seda on hirmus raske teha, kui see niivõrd valatult klapib filmi peamise ideega põhimõtteliselt ilkuda tavapärase klišeehorrori kallal.

9/10
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Metsamajake

PostitusPostitas damon » 22. Jaanuar 2013, 14:28

Päris omapärane ja geniaalne lähenemine.
Film, milles on palju nüansse ja peaks uuesti vaatama, et nüüd juba stoorit teades, saaks algusest peale osa kõigist detailidest.
Hakkasin filmi vaatama teades, et zanriks on õudus ja tabas oma pool tundi "wtf ?" tunne. Ning siis sain aru, et on komöödia ja suunurgad tõusid ülesse. Kindlalt üks parimaid õudus komöödiaid. Minu arvates oli kõike parasjagu ja just nimelt ei olnud vinti üle keeratud nagu mõnedel sarnastel filmidel.

8/10
Kasutaja avatar
damon
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 352
Liitunud: 29. Jaanuar 2010, 13:06
Asukoht: Pärnu

Re: Metsamajake

PostitusPostitas Rasmus » 20. Veebruar 2013, 20:34

Tore õuduskomöödia, peale "Screami" ja "Shaun of the Deadi" kolmas, mille omast žanrist esile tooksin. Isegi Chris Hemsworth, kes mulle muidu eriti meeldida ei taha, oli talutav - sobis oma rolli suurepäraselt (nagu ka kõik teised tulid oma stereotüüpide kehastamisega hästi toime). 7/10
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Metsamajake

PostitusPostitas CyberRax » 26. Veebruar 2013, 02:33

Netis on mitmel pool ette jäänud soovitusi stiilis "mida vähem sa filmi sisust tead, seda parem". Osaliselt õige, aga samas IMO ka peapõhjus miks nõnda paljud filmi negatiivselt suhtuvad - ekraanil nähtu ei olnud see, mida nad vaatama läksid.
Spoiler :
Filmi esimesed 3 minutit on hea näide: algustiitrit mille taustaks vägivaldsed pildid; seejärel kaks tüüpi sisutühja smalltalki ajamas, samal ajal kui laborikitlites tegelased nende ümber ringi sebivad; filmi pealkiri; "päris" film hakkab peale. Errm... WTF?!? Ja samas stiilis lastakse edasi. Filmi lõpuks saab küll selgeks mis toimus ja kuidas kõik kokku sobis, aga siiski...
Ise olin kokkuvõtte läbi lugenud ning teadsin ka lõppu ette, seega ei ei tekkinud "parajas jaburus!" mõtet. Küll aga tekkis võimalus jälgida neid pisiideid mis filmi laiali olid puistatud ja kokkuvõtlikult saan öelda, et film meeldis. Meeldis see, kuidas klišeed oli kunstlikult (loe: keemiliselt) tekitatud, meeldis pahade käigupealt lähenemine (We work with what we've got"), meeldis et koletiste galerii sisaldas ka selliseid isendeid mida ise poleks oodanud (hiigelämblikud FTW!), meeldis Lovecraftilik taust. Meeldisid naljad ("Am I on speakerphone? That's rude!") Ja, nii uskumatu kui see ka tundub, meeldis lõpp. Ei olnud happy end ega enese ohverdamist, vaid just selline lõpp mille ise oleks valinud (jajah, 4-5 inimest kogu planeedi eest pole ju palju... ja mis see klassitäis lapsi Jaapanis kah siis nii väga on... või siis see punt mis seal vulkaani vms oleks pidanud hukkuma... ja nii aastast-aastasse kes teab kui mitu aastatuhandet järjest... mitmest miljonist inimelust alates "päästame sellega maailma" jutt sisutühjaks muutub?)
Mis ei meeldinud on kasutatud koletised (oleks siis midagi originaalsemat valinud) ja see, et surnukehade virn alles filmi lõpus kasvama hakkas.

Kokkuvõtlikult: 6,5/10.
Movies don't create psychos, they just make psychos more creative!
CyberRax
Eliit
 
Postitusi: 451
Liitunud: 08. September 2005, 20:39
Asukoht: Tallinn

Re: Metsamajake

PostitusPostitas Ralf » 02. Märts 2018, 18:26

Now Playing Podcastis Stuart, kellega ma tavaliselt kõige rohkem nõustun, võttis hästi kokku, miks ma "The Cabin in the Woodsi" ei armasta ja miks ma pole aru saanud, miks teised nii väga armastavad:

Spoiler :
"I don't think this movie is nearly as complicated as it seems to want to make it out - like this incredible conspiracy that's going to blow your mind. I really think it's a one-joke premise. It's a good joke, they tell the joke really well, but there's only one joke here - you think you're here for a standard 'cabin in the woods' slasher film, but in fact it is the workaday people behind the scenes making it happen. That is the backbone and the humor and provides all of the in-jokes. It's the in-jokes that feed this movie. I don't believe that learning that we sacrifice people to appease Gods who live underground is anything new, quite frankly, we've seen angry God movies even recently with Prometheus."
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Metsamajake

PostitusPostitas JazZ- » 02. Märts 2018, 19:00

Ralf kirjutas:Now Playing Podcastis Stuart, kellega ma tavaliselt kõige rohkem nõustun, võttis hästi kokku, miks ma "The Cabin in the Woodsi" ei armasta ja miks ma pole aru saanud, miks teised nii väga armastavad:

Spoiler :
"I don't think this movie is nearly as complicated as it seems to want to make it out - like this incredible conspiracy that's going to blow your mind. I really think it's a one-joke premise. It's a good joke, they tell the joke really well, but there's only one joke here - you think you're here for a standard 'cabin in the woods' slasher film, but in fact it is the workaday people behind the scenes making it happen. That is the backbone and the humor and provides all of the in-jokes. It's the in-jokes that feed this movie. I don't believe that learning that we sacrifice people to appease Gods who live underground is anything new, quite frankly, we've seen angry God movies even recently with Prometheus."


Ma ei tea, kes see Stuart on, aga ta kõlab igatahes väga rumalalt!
Spoiler :
"Cabin in the Woodsi" võlu seisneb selles, et see on ood kõikidele õudusfilmidele, mis iial tehtud on, mitte et sellest aru saamine neljakohalist IQ-d nõuaks.
Stuart kirjutas:We've seen angry god movies before

No shit, nagu oleks vihastele jumalatele ohvrite toomine ise mingi oluline saavutus - "Cabinis" luges rohkem sümbolism selle taga (JA TAASKORD, ma ei väida, et sellele pihta saamine väga keeruline oleks, aga Stuart kritiseerib täiesti vale põõsa juures).


Ralf kirjutas:...miks ma "The Cabin in the Woodsi" ei armasta ja miks ma pole aru saanud, miks teised nii väga armastavad

You know what they say...
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

EelmineJärgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 68 külalist