Metsamajake

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Metsamajake

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 17. Veebruar 2012, 21:13

Metsamajake
The Cabin in the Woods (2011)

"Metsamajake" on originaalne õudusfilm, mis võtab žanri kulunud klišeed ja lükkab need teravmeelselt kummuli! Viis sõpra rendivad eraldatuses asuva metsamajakese ning saavad rohkem, kui rendiraha eest saada lootsid. Nüüd peavad nad ühiselt metsamajakese tõele jälile saama. Ja sealt eluga pääsema.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Metsamajake

PostitusPostitas JazZ- » 14. Aprill 2012, 00:31

Cabin in the Woodsi olen oodanud kuskil 3 aasta ringis (millepärast tekkis kinosaalis üsna naljakas kontrast, kui mu läheduses istuv noormees enne seansi algust filmi žanrimääratlust küsimuse "Kas see on mingi õudukas vä?" abil läbi viia üritas). Pikaajalise huvi põhjuseks oli enamasti see, et tollal oli see praktiliselt ainuke lähitulevikus ilmavalgust nägev projekt, mille kaastegijate nimekirjast Whedoni leida võis. Ja olgugi, et selle mehe nimi on minu jaoks juba teatud sorti kvaliteedimärgiks kujunenud, siis filmi suhtes ootusi siiski väga kõrgeks kruvida ei julgenud, mille tagamaade hulka kuuluvad põhiliselt ohutusnõuded vältida treilereid, põhjalikumaid sisututvustusi ja arvustusi. Seega oli peale paari (positiivselt) tuttava nime ainuke pidepunkt, mille põhjal mingeid eeldusi teha, filmi pealkiri. Ja kuna see viitas justkui järjekordsele "viis sõpra lähevad metsa ja surevad reglementeeritud järjestuses", siis polnud ma päris kindel, et isegi Whedon oma pastaka (või klaviatuuriga) tüüpilise klišeerikka õuduka vältimiseks suurt midagi ära teha suudab. Kuigi mu pealkirja põhjal tehtud järeldused vastasid 100% tõele, oli linateos üsna kaugel sõnadest "tüüpiline" ja "klišeerikas", kuna minu selgeltnägija võimed ei laienenud filmi teise põhilise tegevuspaigani, mis tagas piisavalt brilliantse elamuse, et gümnaasiumihariduse omandamise pikkune ootamine ennast täielikult ära tasuks. Mitmeid paralleele võib tõmmata näiteks Scream'iga - mõlemad liigituvad justkui õudusfilmi žanri alla, kuid samas murravad mitmeid stambiks kujunenud reegleid nende üle omal viisil nalja heites. Lisaks tekkis teatud analoogia The Hunger Games'iga - getters gonna get. Kuna tegu oli Whedonit tsiteerides "loving hate letter'iga" õudusfilmidele, siis on koomiliste elementide osakaal õudsatest tunduvalt suurem. Tegelikult pole "koomiline" küll eriti hea sõna filmi iseloomustama, aga ... naerda sai ikka päris korralikult.

Nagu mitmed Twitteri prohvetid kuulutavad, võis see olla Fran Kranzi karjääri jaoks oluline (läbi)murdepunkt (hipster mulle meeldis eelnevalt nimetatud härra muidugi before it was cool), ning kahtlemata oli tema kehastatud Marty kõige meeldejäävam tegelane.
Spoiler :
Olin üsna pettunud, et ta esimeste hulgas surma sai ja leidsin selle strateegiliselt äärmiselt halva manöövrina, arvestades, et suurem osa kulda tuli just tema suust, aga selle õnnetu apsaka tasus mitmekordselt Marty was NOT dead the whole time filmi lõppveerandil.

See-eest on vaene Amy Acker aga tõsise typecastingu ohvriks langenud - sellise kõige hullemat sorti, millega kaasneb KOGU AEG ühtede ja samade riiete kandmine.

Pilt Pilt Pilt
Amy Acker "Angel'is", "Dollhouse'is" ja "Cabin in the Woods'is"

9/10
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Metsamajake

PostitusPostitas tuusla » 14. Aprill 2012, 14:45

1/10.
Kasutaja avatar
tuusla
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 406
Liitunud: 22. August 2009, 00:21
Asukoht: Metsamajake

Re: Metsamajake

PostitusPostitas Spellbound » 14. Aprill 2012, 15:01

tuusla kirjutas:1/10.


Numbreid võib igaüks lajatada. Numbrid ei väljenda arvamust ja õnneks või kahjuks on foorum mõeldud arvamuste väljendamiseks.

Filmi pole veel näinud, aga olen seda oodanud nagu segane ja kohe-kohe jooksen kinno ka.

Eberti kommentaar arvustusest: "The Cabin in the Woods has been constructed almost as a puzzle for horror fans to solve. Which conventions are being toyed with? Which authors and films are being referred to? Is the film itself an act of criticism?
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Metsamajake

PostitusPostitas tuusla » 14. Aprill 2012, 15:24

Mina olen filmi näinud (kahjuks rohkem ja teise kandi pealt, kui nii mõnigi teist seda iial nägema saab) ja number väljendab arvamust täiesti ühemõtteliselt. Ma ei hakanud aega heietamisele raiskama. Kui raiskaks, saaks kenakese essee.
Kasutaja avatar
tuusla
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 406
Liitunud: 22. August 2009, 00:21
Asukoht: Metsamajake

Re: Metsamajake

PostitusPostitas adi » 14. Aprill 2012, 15:34

selge

äitäh

anyway, võta ennast kokku ja ütle näiteks kahe lausega miks see film kuulub sinu silmis filminduse absoluutsesse põhjakihti
Kasutaja avatar
adi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1030
Liitunud: 05. September 2009, 13:05

Re: Metsamajake

PostitusPostitas JazZ- » 15. Aprill 2012, 20:01

IMDb aruteludel silma peal hoides võib veenduda, et filmi meeldimisskaala paistab ühest äärmusest teise varieeruvat, AGA millegipärast pole veel keegi, kes selle "mõttetuks aja-ja raharaiskamiseks" tembeldanud on, suutnud anda korralikku argumenteeritud põhjendust, miks ta seda nii kohutavaks peab. Absoluutselt ei eeldagi, et kõik filmist 100%-lises vaimustuses peaksid olema, aga selliste "1/10" hinnangute tagamaade suhtes on tekkinud juba kergelt sportlik huvi, nii et ootaksin samuti põnevusega tuuslalt kas või paarilauselist põhjendust.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Metsamajake

PostitusPostitas Zinera » 17. Aprill 2012, 10:14

6/10

Midagi enamat, kui kinno minnes ootasin. Tõesti hea lähenemine õudusfilmile, kus ühel hetkel on mõnusad naljad ning teisel äärmuslik rappimine. Tegelased olid nii tüüpilised õudusfilmile, kuid kuna nad omasid nii suurt eesmärki, siis oli asja pärid huvitav jälgida.

Spoiler :
Lemmik tegelane muidugi Marty - ma teadsin, et ta elus on! :))
Kõige parem oli pidu ja tähistamine seal laboris, taustaks räme nooruki tapmine, nagu wtf. Samuti jättis wtf märgi maha see, et kus kohast nad need kõik elukad saanud olid, umbes kõik maailma rõvedused, mis üldse filmides on olnud... fun. Jaapani nö reality show oli nii haige ikka, lõpuks mingi konn jms, vaimukas. Sigourney Weaver oli kerge ehmatus, samas üliväike roll tema poolt, ootasin, et ta on ka mingi elukas tegelikult hehe.


Film venis natukene pikaks, aga lõbus sellegipoolest... (Y)
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

Re: Metsamajake

PostitusPostitas JazZ- » 17. Aprill 2012, 13:53

Zinera kirjutas:Tegelased olid nii tüüpilised õudusfilmile


Aga see oli ju täiesti intentsionaalne!
Spoiler :
Neid ju koguni mõjutati erinevate kemikaalide abil, et nad tüüpilise õudusfilmi stamptegelaste vormi ilusasti ära täidaks, mis filmi minu silmis muidugi veel geniaalsemaks tegi.


Kui aga ebaloogilistest aspektidest rääkida, siis lisaks Zinera spoileris mainitule võiks võiks välja tuua ka selle, et
Spoiler :
olgugi, et tegelasi näiteks SELGA PUSSITATI, jooksid nad pärast ikka rõõmsalt metsavahel ringi (jah, see konkreetne lause käis Marty kohta). + See, kuidas kollid (antud juhul siis zombiede perekond) pärast noortekamba kutuks tegemist puuri tagasi kavatseti saada, oleks ju ka võinud ära seletatud olla. Kuigi arvestades mängu korraldajate käsutuses olnud tehnoloogiat, selle iseseisev välja nuputamine väga suurt kujutlusvõimet ei nõuagi.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Metsamajake

PostitusPostitas tuusla » 17. Aprill 2012, 14:14

Heakene küll. Enamus siinsetest asukatest on õpilased, mõned ka kõrgemates koolides. Osa meist on aga tööinimesed, alamliigist „oma ettevõtte juhid“, nende töö kestab tihtipeale ka õhtuti ja nädalavahetustel. Sestap ka varasem lakoonilisus. Pole lihtsalt heietamisaega.

"Absoluutne põhjakiht" pälvinuks 0/10. Mis mulle sinu kommentaaris meeldib, adi, on see, et sa ei piiritle "Metsamajakest" horrori-žanriga, vaid mainid filmindust üleüldisemalt. On filme, mis on nii halvad, et nad on head. On filme, mida vaadates hakkab kahju igast sekundist, mis sa nende peale raisanud oled. Eriti veel siis, kui oled sunnitud seda tegema. Ei liigutanud „Metsamajake“ minus ühtki vajalikku soolikat. Kui vähegi netikommentaare lugeda, siis olla minutaolised nii juhmid, et „ei saanud lihtsalt aru“. Tühja temaga, kellele ma midagi tõestama pean? Ei meeldinud, sellest piisab.

NB! Spoilereid peitma ei hakka.

Wannabe-film. Tahab olla midagi, aga ei ole seda "miskit" minu silmis siiski saavutanud. Midagi jääb puudu ja teisalt on midagi üle. Milleks žanrimääratlus „põnevik“ ja „õudus“, kui see oli üks kehvapoolne nali, ja pigem vaataja arvel? Mina loen ühepunktiarvamustest, et inimesed ei saanud seda, mida žanri järgi vaatama läksid. Pannud horror-komöödia ja asi vask. Tõsimeelne vaimutsemine? Kukkus välja groteskimaiguliselt. Näitlemine oli samuti tahtlikult halb? Mnjah.
Olgu, lisan originaalsuse eest 0,5 punkti.

Blond tibi hunditopisega amelemas. Mmm...? Not. Ma tahaks kihla vedada, millal ehtne zoofiilia filminduse mainstreami jõuab. Topis on kõigest pelk pinnakompamine. Lihtlabane ihupaljastus pole enam ammu huvitav, ei raba. Nüüd on pea iga kolmandas filmis mehe riistvara ripakil. Rahvale peab aga pakkuma järjest šokeerivamat kraami.

Kui peaksin „Metsamajakest“ võrdlema millegi erilisega (arvestades kogu seda haipi, mis selle ümber käib nii siin- kui sealpool kodumaa piire: eriline, teistmoodi, oo, aa, mentaalne orgasm), siis kasutaksin terminit "anti-Inception". Halb-et-pole-naljakas dialoog, lamedavõitu. „Appi-hurraa-tapetakse“ kõlab ka vahedamalt.

Kanepikoll Marty pseudointellektuaalne „ühiskonnakriitika“ on tembitud nii lihtlauseliseks, et tekib tõsine küsimus, kas vaatajat peetakse päris lolliks. Narkots on lahe, millised mõtted sealt tulevad! Pealik on rääkinud, kimub nüüd edasi.
Väidetavalt on filmi pikitud lavastaja ja tema sõprade „killud“. Kohati seosetud „vaimukused“. Kes filmi näinud, kas oskab ära seletada, mida tähendas näiteks stseenikatke ühikatoas:

Kes sind õpetas? – Sinu käest õppisin. Sinu pealt!

Vaevalt teist keegi seda mäletabki. Puhas augutäide, et filmiminutid ikka kokku saada.

Need on ainult mõned mõtted ja katked filmist, veidi pealiskaudses võtmes. Üldisemalt „Metsamajakese“ uuelaadsust analüüsides tuleks veel mitu lehekülge, aga aega pole.

Kokkuvõttes – haip on selleks, et vaatajalt raha kätte saada. Õige ka, see eesmärk on täidetud. Kui rahvas kinos ei käi ja raha otsaga stuudiote kaukasse ei tassi, on varsti mõni neist jälle persekursil. Ajaraisk? Teie otsustada. Raharaisk? Ei, raha peabki raha tegema. Nii et alustage sellest, et viite selle kinno.

:)
Kasutaja avatar
tuusla
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 406
Liitunud: 22. August 2009, 00:21
Asukoht: Metsamajake

Re: Metsamajake

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 17. Aprill 2012, 18:10

Selleks ajaks, kui vaatama jõudsin, oli minuni juba jõudnud teave, mida oodata võib ja just sellepärast näha tahtsingi, järjekordne õudus-triller poleks pooltki nii huvitav olnud.

Tihti on ka minu ootuseid petetud, kuid selle eest 1/10 lajatada on ehk pisut liig...

JazZ- kirjutas:
Spoiler :
olgugi, et tegelasi näiteks SELGA PUSSITATI, jooksid nad pärast ikka rõõmsalt metsavahel ringi (jah, see konkreetne lause käis Marty kohta). + See, kuidas kollid (antud juhul siis zombiede perekond) pärast noortekamba kutuks tegemist puuri tagasi kavatseti saada, oleks ju ka võinud ära seletatud olla. Kuigi arvestades mängu korraldajate käsutuses olnud tehnoloogiat, selle iseseisev välja nuputamine väga suurt kujutlusvõimet ei nõuagi.

Ei nõustu selles osas, et minu arust oleks võinud asju just veel vähem selgitada.

Võrreldes teise samalaadse teosega "Tucker & Dale vs Evil" oli algus üpris aeglane ja kartsin juba, et kehvaks see film jääbki. Siiski suutis järgnev mind üllatada ja kui olin juba mõttes hindeni 8/10 jõudnud, sai nali läbi. Film oleks pidanud/võinud lõppeda tolle stseeniga, kus
Spoiler :
jaapani lapsed kurjuse seljatasid ja USA vennad rõõmsalt pidutsesid, taustaks zombi toda neitsit tükeldamas. Aga kulminatsioonist saadud energia suudeti igava lõpuga, kus hakati kõike liigselt seletama ja juraks keerama ning millegipärast veel Sigourney Weaver mängu toodi, ära raisata.

Niisiis minu poolt 6,5/10, jäin rahule, kuid samamoodi nagu "Crazy, Stupid, Love."i puhul, ei suudetud õigel ajal lõpetada. Muidu üpris fun, kuigi võlli oleks saanud rohkemgi üle keerata, võimendades WTF-efekti.
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Metsamajake

PostitusPostitas tuusla » 17. Aprill 2012, 18:20

Hindamise idee seisnebki selles, et me kõik tajume maailma erinevalt, läbi isikliku kogemuseprisma.
Nii et minu hinnang jääb 1/10. Pandagu kas või põlvkondade vahe arvele;)
Kasutaja avatar
tuusla
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 406
Liitunud: 22. August 2009, 00:21
Asukoht: Metsamajake

Re: Metsamajake

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 17. Aprill 2012, 18:50

tuusla kirjutas:Hindamise idee seisnebki selles, et me kõik tajume maailma erinevalt, läbi isikliku kogemuseprisma.
Nii et minu hinnang jääb 1/10. Pandagu kas või põlvkondade vahe arvele;)

Pidid ju originaalsuse eest 0,5 punkti lisama? :))
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Metsamajake

PostitusPostitas JazZ- » 17. Aprill 2012, 20:16

Umbes sellist ilusti argumenteeritud 1/10 arvustust ma näha soovisingi! :)
Sest olgugi, et fännipoiste üsna levinud argument "Kui film ei meeldinud, siis arvatavasti ei saanud sa sellest aru", ei laiene sugugi kõigile, siis tundub, et filmi idee on siiski paljudest (julge oletus - teismelistest) mööda läinud. Ja siinkohal ei väida ma absoluutselt, et see point kuidagi eriti raskesti hoomatav oleks olnud - lihtsalt üsna mitmed paarilauselised grammatika-kannatab-veel-vähem-kriitikat-kui-sisu arvamused annavad küllaltki palju alust arvata, et neid mitte-arusaajaid siiski üksjagu leidub. Ja just sellised "omg see oli nii nõme film, mingid tüübid olid ja ei olnud nagu üldse õudne ja siis lõpp oli ülisegane ja mingi CGI oli eluhalb" arvamused on kõige ärritavamad, sest need näitavad, et kuskil leidub inimene, kellele ma niii väga tahaks seletada, miks täpselt ta väide täiesti ebapädev on (või siis lihtsalt vastu hambaid anda), aga kahjuks selline võimalus enamjaolt puudub. Paraku tundus, et paljud läksid kinno jahtima just seda, mida film pilada üritas ja olid pettunud, sest ei saanud oma 100-liitrist verekvooti täis. Aga olin täiesti valmis, et lisaks verejanulistele teismelistele, ilmuvad kuskilt välja ka überkriitikud, kes lihtsalt ei leia, et filmi paljukiidetud "sügav idee" just eriti sügav oleks olnud. Mõnes mõttes olen sellega nõus ja üldse on mul üsna sageli tunne, et paljusid filme/kirjandusteoseid hakatakse ehk liigagi sügavalt analüüsima ja sümboolikat leidma sealt, kus vähemalt autoritel endal polnud seda sinna mitte mingit kavatsust toppida. Kohe kindlasti ei olnud "Cabin in the Woodsis" midagi, mis filosoofiamaailmas maavärina peaks põhjustama, kuid siiski leidus seal piisavalt põnevaid mõttekäike, mis pärast filmi vaatamist relatiivselt huvitava diskussiooni kujunemiseks alust annaks. Lisaks tundus, et filmi tegijad olid kogu projektile lähenenud poisliku õhinaga, mis tagas selle, et lõpptulemus oli kaugel tüüpilistest ühekülgsetest rahamagneetimiseks loodud kassamagneetidest.

Kuigi ultimaatsekriitiku "oleks võinud veel vähem" seletada argument tundus olevat vastuväide minu jutule, olen sellega tegelikult nõus. Näiteks olin natuke pettunud, kui
Spoiler :
lõpus kogu "valisid endale ise surma" süsteem uuesti lahti seletati, kuigi ilmselt oli see kogu filmi grand finalet arvestades vajalik. Siiski oleksin ennast parema/targema (ja ehk isegi ilusamana) tundnud, kui sellest aimduse saamine oleks piirdunud ainult kihlvedude sõlmimistest tehtaval järeldusel.


tuusla kirjutas:Kes filmi näinud, kas oskab ära seletada, mida tähendas näiteks stseenikatke ühikatoas:

Kes sind õpetas? – Sinu käest õppisin. Sinu pealt!

Vaevalt teist keegi seda mäletabki. Puhas augutäide, et filmiminutid ikka kokku saada.


Olen üsna kindel, et see oli viide sellele narkootikumide vastasele reklaamile. Ja jah - ma mäletan seda dialoogikatket üsna hästi ja ei leia, et see lihtsalt mõttetu filler oleks olnud.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Metsamajake

PostitusPostitas Sten » 19. Aprill 2012, 10:57

Väga meeldiv üllatus. Täitsa 8/10 vääriline..
Kuigi trailer oli veits mage, arvestades, et film on 4 aastat juba riiulil istunud.
Kasutaja avatar
Sten
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 516
Liitunud: 12. September 2010, 20:48

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 80 külalist

cron