Ohtlik meetod

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Ohtlik meetod

PostitusPostitas Soprano » 28. Jaanuar 2012, 23:05

Ohtlik meetod
A Dangerous Method (2011)

Tõestisündinud lool põhinev ajalooliste sugemetega draama analüütilise psühholoogia isast Carl Jungist (Michael Fassbender), tema patsiendist Sabina Spielreinist (Keira Knightley) ning Jungi mentorist ja partnerist, psühhoanalüüsile alguse pannud Sigmund Freudist (Viggo Mortensen).

Ülevaate lisas: Ralf

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Ohtlik meetod

PostitusPostitas Ralf » 28. Jaanuar 2012, 23:28

Cronenberg, kelle filmides on alati olnud väga tugevad psühholoogilised motiivid, tundus olema just õige inimene tegema otsest ajaloofilmi teadusharust, mille tahkude lahkamisel ta end harilikult nii mugavalt tunneb. Ometi ei tundu "A Dangerous Method" üldse autorifilmina, millest on kahju, sest tegu on ühe radikaalseima ning omanäoliseima režissööriga. Tema töödele omased jooned nagu täiesti akadeemiline, ent uurimuslik lähenemine vägivallale, seksile ja üldistele inimimpulssidele on küll mõistagi olemas, ent tegu on siiski üsna turvalise ja ebariskantse jutustusega.

Film ise on tegelikult hea, aga peamiseks probleemiks on siin liigne teaterlikkus ja vähene "filmilikkus", mida mul pole minimalismi pooldajana harilikult kombeks ette heita, aga valdav enamus filmi dialoogist on suunatud psühhoanalüüsi aluste ja ideoloogiate läbiarutamisele ning kuivale teoreetikale ja mitte isiklike emotsioonide artikuleerimisele, mis tähendab, et tervikuna ei paku film mingit erilist žanrilist vaatamiskogemust. Näitlejad on see-eest head. Keira Knightley'ga ei tahtnud ma juba alguses üldse leppida, sest mul on temaga halbu kogemusi ning ta aktsent ja grimassid moodustasid kuidagi eriti klouniliku komplekti, kuid lõppkokkuvõttes polnud ta sugugi ebameeldiv. Fassbender ja Mortensen olid samuti tasemel.

Siiski hea film - lihtsalt mitte suurem asi elamus. Teistkordne vaatamine kindlasti parandab muljeid, nagu kogemus on mulle vähemalt antud režissööri puhul näidanud.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Ohtlik meetod

PostitusPostitas Zinera » 28. Juuli 2012, 13:40

1,5/10

Täielik jama. Dialoogid loetakse päheõpitult, Knightley on nagu debiilik, kes ei oska absoluutselt näidelda. Samuti juhiksin tähelepanu tõsiasjale, et kuna ilmselt taheti kiirelt teos ära filmida, on kostüümid jäänud suvaliselt selga mõnele tegelasele nädalateks ja aastateks (eriti Knightleyil), kahtlen, et taotluslikult seda tehti.

Hea lugu kujutatult kuidagi laialivalguvana ning "keerulisena", halb teostus.

Ralf kirjutas:Fassbender ja Mortensen olid samuti tasemel.

Sellega olen nõus, kahju, et lugu ei võimaldanud neil piisavalt oma oskusi näidata, st mannetu film ei lubanud meisterlikku sooritust... (N)
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

Re: Ohtlik meetod

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 28. Juuli 2012, 14:32

Teistkordsel vaatamisel võib-olla parandakski muljet, aga lihtsalt ei ole jaksu seda teha. Kes just hardcore fänn ei ole, siis seda linateost küll kellelegi ei soovita. Pidasin visalt vastu ja mõnes kohas oli isegi midagi vaadata, ka Fassbender meeldis, aga muidu vajub silm kinni. Knightley osas olen nõus, näitles kõvasti üle (või alla?).

2/10
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 26 külalist

cron