Kääbik: Ootamatu teekond

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Re: Kääbik: Ootamatu teekond

PostitusPostitas Forzelius » 08. Veebruar 2013, 03:04

Ma imestan, et nad mingeid LotR'i triloogia seansse ei teinud enne Hobbitit.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Kääbik: Ootamatu teekond

PostitusPostitas LiveForThis » 08. Veebruar 2013, 03:07

Kogu LOTR-i ühe seansiga oleks olnud "OMG". (Y)
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Kääbik: Ootamatu teekond

PostitusPostitas Ralf » 09. Veebruar 2013, 13:22

Mu üks USA netituttav käib pidevalt erinevatel kobarkinode korraldatavatel maratonidel, näiteks enne "The Avengersit" toimus terve päev kestev pikk seansiseeria varasemate tasujate-filmidega ning ka "Die Hard"-i puhul tehakse sama - kõik "Die Hard"-id järjest ja lõpuks viies osa. Kahju, et meil selliseid asju ei korraldata. Mulle on näiteks viimasel ajal meeldima hakanud varasema(te) osa(de) vaatamine, kui millelegi järg välja tuleb (ei kehti ega saa kehtima "Videviku" puhul :irw: ).
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Kääbik: Ootamatu teekond

PostitusPostitas tuusla » 11. Veebruar 2013, 14:08

Well-well-well, meil siin foorumis möllavad piinatud kunstnikuhinged, mis?

Noored, ärge elage oma elu tühiasjadega keeruliseks. Kui niisuguste asjade pärast elu lõpetama kiputakse (või pigem ähvardatakse), mis siis veel tõsise asja, nt Iraani tuumakriisi korral plaanis?

tuusla, pole "Kääbikut" näinud, ja siis?
Kasutaja avatar
tuusla
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 406
Liitunud: 22. August 2009, 00:21
Asukoht: Metsamajake

Re: Kääbik: Ootamatu teekond

PostitusPostitas CM-Girl » 20. Veebruar 2013, 21:07

Oi kui tore oli tuttavaid ja ka uusi tegelasi näha. Suurepärane. Fantastiline!! Thorin <3 See maailm on lihtsalt...Sõnadest jääb puudu. Ainult Peter Jackson suudab seda. Freeman oli ikka väga hea valik Bilbot mängima. Päris humoorikas & tore.
Ja muusika..sõnulseletamatult hea!! Howard Shore (Y) Loo "Misty Mountains" esitus filmis on lihtsalt wow! Excellent! Ja muusika sel ajal kui kotkad lendasid..I need to watch this movie again, soon.

10!
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

7/10

PostitusPostitas Ralf » 27. Veebruar 2013, 02:44

Tervikuna meeldis, suuresti tänu sellele, et veidi süngemates toonides teine pool oli lihtsalt kõvasti kaasakiskuvam ja lummavam kui esimene, aga nuriseda tahaks siiski palju. Mõnes mõttes mul on tunne, et Guillermo del Toro oleks teinud parema filmi. Üksikud spoilerid:
"The Hobbit" kippus ikkagi venima. Selle mitte kõige paksema lasteraamatu sisu oleks saanud enam kui adekvaatselt ära jutustada ühe filmiga ja seda ilma kadudeta. Kuna võeti nõuks luua mitte üks väga pikk film, vaid suisa triloogia, suurenes automaatselt ka võimalike komistuskivide hulk kõiges, mis puudutab tempot ja süžeed.
Näiteks filmi keskelt oleks võinud vabalt tund aega ära lõigata ning minema visata ("missing reel") ning midagi olulist poleks kaduma läinud, sest vähemalt esimene kolmandik kulus niiehknaa metsas matkamisele ja Gandalfi imelise savu suitsetamisele. Kogu seda Azogi värki raamatus polnudki, samuti otsustati filmi kestvust tõsta jokutamisega Bilbo kodus ning haldjate juures. Mõlema episoodi puhul oli ilmselt tahetud süvendada tundmust, et antud linalugu on ühendatud Jacksoni "Sõrmuste isanda" triloogiaga, sestap ka need stseenid Galadrieliga ja Frodo näitamine kõige alguses. Tähelepanu kippus vaikselt hajuma... päkapikud jäid lihtsalt võõraks... vahepeal sai üldse ära unustatud, et seikluse südames on kääbik nimega Bilbo (pikad, tedious stseenid Gandalfiga Rivendellis)... aga siis, kui tulid mängu Gollum ja mäekollid, olin taas sada protsenti investeeritud, kogu see möll seal oli lihtsalt võimas ja tõstis südamerütmi taas sellele "vaatan vägevat fantaasiafilmi" kiirusele.
Ja mis puutub Azogisse - ta võis olla küll tarbetu lisand, et "Kääbiku" lugu ei peaks lõppema ühe filmiga, aga vähemalt teenis ta üht head eesmärki: aitas viia filmi tugeva kliimaksini.
Ühesõnaga, jah, filmil läks aega, et end korralikult käima tõmmata, aga... lõpp hea, kõik hea. Ja avapauk suudeti täpselt nii lõpetada, et mindki innuga järgmist installmenti ootama panna.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Kääbik: Ootamatu teekond

PostitusPostitas Weirdo » 23. September 2013, 21:22

Sellest ei saa muidugi üle ega ümber, et see projekt nii raha ja kasumi järgi lõhnab, mis tekitab ka filmi vaadates natuke vastumeelse tunde.
Filmi pikkus ja venivus olid vaadates üsnagi tajutavad, mitte et mul otseselt igav oleks hakanud. Umbes nagu raamatut oleks lugenud, kuigi film peaks nagu kokkuvõtlikum olema.

Kuigi ma pole kunagi Tolkieni-ainelisi filme fännanud, siis millegipärast olen nad ikkagi ära vaadanud ja igavusse otseselt surnud pole. Selle filmi kohta oleks kõige õigem öelda et "didn't rock my boat", kuid ikkagi kavatsen järgmist ka vaatama minna. Peab ju ka oma panuse sellele rahaprojektile andma. Martin Freeman oli muidugi tore ja väga sobiv sellesse rolli. Gandalfi ja Galadriel'i oli suur rõõm taaskord näha. Üleüldse on selles minu jaoks mitte nii hiilgava süžeega sõrmuse-saagas palju väga sümpaatseid karaktereid.
Kasutaja avatar
Weirdo
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 802
Liitunud: 02. Mai 2006, 18:28

Re: Kääbik: Ootamatu teekond

PostitusPostitas Soprano » 24. September 2013, 03:51

Weirdo kirjutas:Selle filmi kohta oleks kõige õigem öelda et "didn't rock my boat", kuid ikkagi kavatsen järgmist ka vaatama minna.

Ilmselt tead juba, et järgmises mängib lohe Smaug'i Cumberbatch - ehk siis kindel minek? :)
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Kääbik: Ootamatu teekond

PostitusPostitas Weirdo » 24. September 2013, 12:26

Soprano kirjutas:
Weirdo kirjutas:Selle filmi kohta oleks kõige õigem öelda et "didn't rock my boat", kuid ikkagi kavatsen järgmist ka vaatama minna.

Ilmselt tead juba, et järgmises mängib lohe Smaug'i Cumberbatch - ehk siis kindel minek? :)


Loomulikult tean, aga ainuüksi selle pärast ei viitsiks vist minna. "Sõrmuste isanda" filmides ju Cumberbatchi polnud, või kuidas? :)
Kasutaja avatar
Weirdo
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 802
Liitunud: 02. Mai 2006, 18:28

Re: Kääbik: Ootamatu teekond

PostitusPostitas Rain » 30. Detsember 2013, 19:22

Endalegi üllatuseks mõtlesin sellele pilgu peale visata, kuigi tegemist pole kohe kindlasti minu stiili filmiga. Ausaltöeldes polnud mul aimugi, mida ma vaatama hakkan. Polnud ma ei filmitutvustust lugenud, raamatut lugenud, isegi treilerit polnud näinud - üldiselt puudus mul teadmine ja huvi Kääbiku olemusest täielikult. Uskuge või mitte, aga ma arvasin, et hakkan mingit tavapärast muinasjuttu vaatama. : ) Aga jah, üllatus missugune, ees ootas mind jõhkrad mõõgavõitlused ja märul, nende vahele natukene draamat ja heroismi ka. Oodatus midagi palju rohkemat, ja ka etemat. Täitsa kobe filmikene. Kuigi, ikka veel pole see tegelikult väga minu teetass, aga siiski võib isegi juhtuda, et viskan järjele ka pilgu peale. 8/10
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Eelmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 149 külalist