Kääbik: Ootamatu teekond

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Re: Kääbik: Ootamatu teekond

PostitusPostitas Forzelius » 21. Jaanuar 2013, 22:59

Olin üllatunud, kui palju see tegevustik mulle peale läks. Pole kunagi LotRi fänn olnud ning seega olid mul arusaadavalt ka Kääbiku suhtes eelarvamused. Ilmselt põhipõhjus, miks ma seda nautisin, peitus selles, et mulle meeldib saagade algus rohkem kui lõpp (Vennaskonda hindan tänini kõrgeimalt LotRi triloogiast). Samuti olid väikesed päkapikud palju muhedamad nagamannid, kelle seiklusi jälgida, kui puudega tõtt vaatavad rüütlid. Freeman sai Holmi matkimisega ka tublilt hakkama. Ja kogu see Precious'i stseen oli ka väga kümnesse. Loodetavasti istuvad järgnevad 2 osa samamoodi. Ja see positiivne elamus pani mõtlema, et ehk peaks LotRile kah uue võimaluse andma, sest meenus, kui hästi Jackson ikka kogu seda maailma kujutada oskab.
9/10
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Kääbik: Ootamatu teekond

PostitusPostitas henrim » 07. Veebruar 2013, 18:40

Miks nad seda Plazas 48-fps 3Ds enam ei näita? miserable bastards!

Ostsin pileti ja läksin vaatama ootuses näha 48-fps ja 3ds. Forum Cinemas leheküljel oli ka ilusti kirjas eelviimane rida, „Kääbiku“ filmid on 3D-s, kasutades selleks uusimat kaamera- ja stereotehnikat. Filmid võeti üles Stone Street’i stuudios Wellingtonis ning kohavaated jäädvustati Uus-Meremaal. -- ei tulnud pähegi et nad julgevad seda näidata ilma 3dta, see on neil suur punchline ka--ilmselge samuti vaadates Peter Jacksoni videoblogi. Näitlejad olid meeletus naudingus ennast nii puhta kvaliteediga näha.

Niisiis, mina hilinesin, 30 minutit oli juba möödunud filmi algusest. Jooksin tulisjalu üles neljandale korrusele, läbi teismeliste kamba PÕMM (üks lendas pikali) läbi ja seal (Plazas teate) lõpus enne saali ust manööverdasin mööda kaht koridori nurka maksimumkiirusega, ja PEATUSIN, seisin veidras jahmatuses--tädid prillidega?kus nad on? Mitte ühtki tädi ei olnud näha. Jooksin sprintides tagasi alla, sihtisin üht kuju näis olevat töötaja kollases särgis, oligi, ja suunas mind ühe teise kollase tädi juurde kes teadis et enam ei olegi 3D. 3D enam ei ole. Vot nii, enam ei ole. Ma olin minestamas, tahtsin kohe kõik raha tagasi, 40 minutit oli filmist möödas ja sügavas masenduses, ja enesetapu mõtetega (tõsiselt), läksin siiski vaatama. suht kuri olin ikka filmi vaadates. Kuri film oli, olin tige kõigi tegelaste peale. Ja mind ajas närvi kui nad filmis nalja tegid... Fucking Plaza, and fucking Me. Ajaa, heli oli ka paigast ära, kõrgemad helid olid liiga tugevad ja valus oli kuulata, really the most cut-throat street tough front-line trenches experience in cinema I have ever had!
henrim
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 7
Liitunud: 19. Detsember 2012, 15:03

Re: Kääbik: Ootamatu teekond

PostitusPostitas Soprano » 07. Veebruar 2013, 19:07

Esiteks, miks sa läksid üldse filmi vaatama, kui olid juba 40 minutit hiljaks jäänud? :shokeeritud: Hetkel saad küll ainult ennast süüdistada, et elamuse ära rikkusid.
Film on ligi 2 kuud kinos olnud - pole mingi üllatus, et seda enam 3D's ei näidata kuna Plazas on kolm 3D saali, kui mälu ei peta. Soovitan järgmine kord pileti ostmisel olla tähelepanelikum, mida täpselt vaatama lähed. 3D seanssidel on ju kohe kirjas, et tegu on 3D'ga. Samamoodi võid nt. "petta saada" eestikeelsete dublaažidega.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Kääbik: Ootamatu teekond

PostitusPostitas henrim » 07. Veebruar 2013, 19:12

Nii söödud, paar mõtet jäi panemata. Ma ei tea miks nad 3d 48-fps maha võtsid, aga NEIL NÄIS SELLEGA KIIRE OLEVAT--igatahes nagu mainisin ülemised helid olid liiga kõvad(ma panin enda mp3 summutiga tropid pähe ja siis oli enam-vähem ok), ja pildikvaliteet -- 24 frame sekundis, kiiremad liikumised pildis hakkisid, "laggis". Vot nii halb oli. Peter Jackson tegi terve aasta julma passioniga jõhkra asjanduse kokku, ja mis sellest järgi jäi kui mina seda vaatasin? DAMN IT. :vihane:
henrim
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 7
Liitunud: 19. Detsember 2012, 15:03

Re: Kääbik: Ootamatu teekond

PostitusPostitas henrim » 07. Veebruar 2013, 19:23

Järgminekord olen kindlasti tähelepanelikum! Kui pro kinokülastaja ei ole, siis võib alt minna selliste asjadega. Sama asi oli mul Cloud Atlasega, olin pettunud et 3D ei olnud. Noh, vanasti ei olnud üldse 3d, uued standardid...

Järgmine aasta saab jälle minna(kui Peter Jackson läbi aasta julmalt oma kambaga rabanud higisena. Peter Jacksoni auks tuleb ka õigel ajal minna. Ma ei tea kas 40min oli täpselt, aga "Bilbo hakkas porgantit, kaalikat (ja vist oli liha) sööma" kui ma sisse lendasin, ja raamatut olles lugenud, ei jäänud palju ilma filmi sisust, kuid jäin kõigest ilma millest ma ei tahtnud ilma jääda.
henrim
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 7
Liitunud: 19. Detsember 2012, 15:03

Re: Kääbik: Ootamatu teekond

PostitusPostitas Ralf » 07. Veebruar 2013, 20:12

henrim kirjutas:Vot nii, enam ei ole. Ma olin minestamas, tahtsin kohe kõik raha tagasi, 40 minutit oli filmist möödas ja sügavas masenduses, ja enesetapu mõtetega (tõsiselt)

Kui selline asi sinus enesetapumõtteid tekitas, siis peab sul päris hea elu olema. Tunne sellest rõõmu.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Kääbik: Ootamatu teekond

PostitusPostitas Forzelius » 07. Veebruar 2013, 20:15

Imo on see täiesti loogiline, et kui ainult 2 3D saali on, siis, vaadates, kui populaarne meedium see on, ülemäära kaua ühte filmi 3D's ei näegi (kui tegemist just Avatariga pole, mis küll ka lõpuks vist ainult 2D's ja valitud kordadel 3D's oli). Aga kogu su argumenteeritus on jabur juba seetõttu, et sa läksid nii palju peale filmi algust kohale ja ikka veel nurised millegi üle.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Kääbik: Ootamatu teekond

PostitusPostitas henrim » 07. Veebruar 2013, 20:30

Esiteks, mina ei teadnud kui palju on neil saale--sellepärast ma küsisinki et MIKS 3Ds EI OLE--ja enamus mittetihedad külastajad ei tea seda samuti.

Ma maksin samal lehel arve kust ma lugesin seda mida ma siin tsiteerisin. Lehel ei olnud kirjas et film EI OLE 3Ds.

Saatsin kirja neile ka:
SOOVITUS teile, pange mitte-3D filmidele juude tekst "FILM EI OLE ENAM 3Ds" või "FILM EI OLE 3Ds algusest peale olnudki"!

Ma räägin seda tõsiselt, inimesed kes kinos tihti ei käi tunnevad ennast pettununa arvates et kõik filmid on nüüd 3Ds.


Minu jutt on olnud perfektselt loogiline, tipp tasemel, sinu pea alati mitte. Punkt. Loe uuesti. Bucko. Ja sina kes arvas et ma enesetappu tahan sooritada. Homme, ma luban, ma tapan ennast. Päriselt.
henrim
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 7
Liitunud: 19. Detsember 2012, 15:03

Re: Kääbik: Ootamatu teekond

PostitusPostitas Ralf » 07. Veebruar 2013, 20:34

henrim kirjutas:Ja sina kes arvas et ma enesetappu tahan sooritada. Homme, ma luban, ma tapan ennast. Päriselt.

Ära seda küll tee, on nii palju, mille nimel elada...
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Kääbik: Ootamatu teekond

PostitusPostitas eerik » 07. Veebruar 2013, 20:42

henrim kirjutas:Ma räägin seda tõsiselt, inimesed kes kinos tihti ei käi tunnevad ennast pettununa arvates et kõik filmid on nüüd 3Ds.

Ei arva nad midagi nii. Sa lihtsalt laiendad enda arvamust ülejäänud populatsioonile. Ära tee nii.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

Re: Kääbik: Ootamatu teekond

PostitusPostitas Dream » 07. Veebruar 2013, 20:52

henrim kirjutas:SOOVITUS teile, pange mitte-3D filmidele juude tekst "FILM EI OLE ENAM 3Ds" või "FILM EI OLE 3Ds algusest peale olnudki"!


Edasiste segaduste vältimiseks soovitan seansside kava vaadates jälgida sulgudes olevat teksti ja ikoone. 3D-filmidel on alati filmi taga sulgudes kiri "3D" ja seansi kellaaja all spetsiaalne 3D-ikoon. Minu mäletamist mööda oli Kääbiku puhul veel eraldi märgistusega välja toodud, milline seanss on HFR-ga.
Filmipäevikud | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015
filmigurmaan.blogspot.com
Kasutaja avatar
Dream
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 321
Liitunud: 13. Märts 2011, 11:36

Re: Kääbik: Ootamatu teekond

PostitusPostitas henrim » 07. Veebruar 2013, 21:06

Jaa, teate. Mul oli täna tõesti halb päev. Mulle ei meeldinud tänane kino-päev ja lasin rikkuda ka ülejäänud päeva ära, ja praegu tühjendan oma päeva lõppu ja emotsioone kirjutades igale pooli kui halb päev mul ikka oli. Eks nii see elu käib, vahest. Life is full of crazy people who make other people life interesting, or whatever. Ma lähen magama.

Homme tuleb äge päev (Y)
Vigadest õpime, järgmine aasta esilinastusele!
henrim
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 7
Liitunud: 19. Detsember 2012, 15:03

Re: Kääbik: Ootamatu teekond

PostitusPostitas P2ppin » 07. Veebruar 2013, 22:03

~40min kestnud filmi vaatama ikkagi ei läheks :)) :)) .
Kasutaja avatar
P2ppin
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 254
Liitunud: 08. Jaanuar 2011, 21:58

Re: Kääbik: Ootamatu teekond

PostitusPostitas Forzelius » 08. Veebruar 2013, 00:26

P2ppin kirjutas:~40min kestnud filmi vaatama ikkagi ei läheks :)) :)) .


Slight off-topic. Mu tädi väitis kunagi, et ükskõik, kui kaua film kestnud on, saab ta kohe plotist aru, niipea, kui filmi vaatama hakkab. Kääbiku puhul võiks isegi nõustuda, aga a'la Identity puhul on küll võimatu.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Kääbik: Ootamatu teekond

PostitusPostitas LiveForThis » 08. Veebruar 2013, 01:45

No kui ikka väga kiivalt ühe režissööri uut tööd oodata, ega siis naljalt ikka hiljaks ei jää. (Y)


Aga jah jama lugu Henrim sul selle seansiga. Nüüd ei ole ega tule vist Eestis enam ühtegi võimalust esimest "Kääbikut" näha nii nagu mõeldud. Kes teab äkki Forum Cinemas toob uuesti ekraanile kui "The Desolation of Smaug" juba silmapiiril paistab.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

EelmineJärgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 46 külalist

cron