Imeline Ämblikmees

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Imeline Ämblikmees

PostitusPostitas Soprano » 15. Jaanuar 2012, 22:42

Imeline Ämblikmees
The Amazing Spider-Man (2012)

"Imeline Ämblikmees" on lugu tõrjutud õpilasest Peter Parkerist (Andrew Garfield), kelle vanemad hülgasid juba poisipõlves ning jätsid onu Beni (Martin Sheen) ja tädi May (Sally Field) kasvatada. Nagu teismelised ikka, üritab ka Peter aru saada, kes ta on ja kuidas on temast saanud selline inimene, nagu praegu. Peter püüab suhteid siluda oma esimese kooliarmastuse Gwen Stacyga (Emma Stone), kuid elu pole lihtne ja neid ootavad ees takistused armastuses, probleemid pühendumise ja saladustega.

Peter avastab salapärase kohvri, mis kuulus tema isale, ning hakkab oma vanemate kadumist uurima. Juhtlõngad viivad ta otse Oscorpi, tema isa endise partneri dr Curt Connorsi (Rhys Ifans) laborini. Ämblikmehe ja Connorsi alterego Sisaliku vahel tõotab puhkeda vastasseis, seega teeb Peter elumuutvaid valikuid ja kasutab oma võimeid, mis teevad temast tulevikus kangelase.

www.acmefilm.ee

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Imeline Ämblikmees

PostitusPostitas Ronet » 07. Veebruar 2012, 11:09

Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Imeline Ämblikmees

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 07. Veebruar 2012, 11:54

selle suve rise of the amazing spiderman? (Y) minu jaoks igatahes laseb pika kaarega üle avengerside
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Re: Imeline Ämblikmees

PostitusPostitas Defka » 03. Juuli 2012, 00:05

Kasutaja avatar
Defka
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 161
Liitunud: 19. November 2009, 18:29

Re: Imeline Ämblikmees

PostitusPostitas ruut » 03. Juuli 2012, 02:40

Vot ei saa aru kes nende pealkirjade tõlkimisega tegelevad, jälle kergelt puusse pandud. Sai vist kunagi isegi kuskil pillatud parem ja korrektsem versioon "hämmastav ämblikmees", aga ju siis läks ühest kõrvast sisse ja teisest välja.
Kasutaja avatar
ruut
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 990
Liitunud: 23. Mai 2009, 22:31

Re: Imeline Ämblikmees

PostitusPostitas Defka » 03. Juuli 2012, 23:58

ruut kirjutas:Vot ei saa aru kes nende pealkirjade tõlkimisega tegelevad, jälle kergelt puusse pandud. Sai vist kunagi isegi kuskil pillatud parem ja korrektsem versioon "hämmastav ämblikmees", aga ju siis läks ühest kõrvast sisse ja teisest välja.

Ainuke, kes enamasti nimedega täppi paneb on Forum Distribution. Ülejäänud feilivad enamasti.
Kasutaja avatar
Defka
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 161
Liitunud: 19. November 2009, 18:29

Re: Imeline Ämblikmees

PostitusPostitas Kidd » 07. Juuli 2012, 15:09

See laseb tõesti kõrgelt üle Avengeride, mitte et Avenger halb oli, aga kiskus nõmedaks tänu ajuvabadele poseerimistele. Nüüd ma saan alles tõeliselt aru kui halb valik oli Tobey McQuire eelmise ämblikmehe ossa (krdi kusik ma ütlen). See tüüp praegu oli tipp topp, veits kondine oli vast superhero kohta, aga siiski.

Ja veel, soovitan kõigil 3D IMAX seansile minna, see ei saa isegi 3D vihkajaid külmaks jätta ;)

Omas kategoorias 10/10 kindlasti
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
Kasutaja avatar
Kidd
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 872
Liitunud: 23. Jaanuar 2008, 15:14
Asukoht: Taiwan

Re: Imeline Ämblikmees

PostitusPostitas Spellbound » 07. Juuli 2012, 15:42

MInu teada IMAX pole meile veel jõudnud :'(

Kahju on aga sellest, et paljuräägitud "untold story" olevat filmist välja lõigatud ja kõik see, mis tundus trailerites vähegi uus ja huvitav võrreldes varasematega, on filmist kadunud.

Põhjus vaatamiseks seisneb siis milles? Sama lugu 3D-s?

Teine osa võtab muidugi ette kõik need punktid, mis siis nüüd esimesest osast kiiruga välja lõigati, kuid selleni on veel aega.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Imeline Ämblikmees

PostitusPostitas Kidd » 07. Juuli 2012, 19:46

Spellbound kirjutas:MInu teada IMAX pole meile veel jõudnud :'(

Ei ole jah, ma tean, must huumor, sry :)

Spellbound kirjutas:Põhjus vaatamiseks seisneb siis milles? Sama lugu 3D-s?

Emma Stone on nagu komm
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
Kasutaja avatar
Kidd
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 872
Liitunud: 23. Jaanuar 2008, 15:14
Asukoht: Taiwan

Re: Imeline Ämblikmees

PostitusPostitas lostinthemist » 07. Juuli 2012, 20:42

Homme saan pilgu peale visata Lõuna-Korea kinodele ja lähen seda filmi vaatama IMAX-is. Huvitaval kombel mitte 3D, vaid 4D-s. Eks Eestis on mingid kahtlased 4D/5D kinod väga väikeste seanssidega, kus pritsitakse vett näkku, tuul puhub ja istmed vibreerivad, aga ei kujuta eriti ette täispikka Hollywoodi 4D seanssi.

Ootan juba väga innukalt. ^^
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Imeline Ämblikmees

PostitusPostitas Spellbound » 07. Juuli 2012, 21:34

Ära siis unusta meile rääkimast, et kuivägev see elamus siis ikkagi on.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Imeline Ämblikmees

PostitusPostitas lostinthemist » 08. Juuli 2012, 14:44

Lühidalt öeldes - parim Spider-Mani film seni. Mulle isiklikult meeldib isegi rohkem kui eelmised kolm filmi kokku.

Pikemalt rääkides pannakse hästi palju rõhku realismile ja usutavusele. Oma võimeid avastades Peter teeb inimestele haiget, lõhub asju ja uurib välja võrgu tulistamise tehnika. Isegi võrgu laskmine pole nii lihtne, kui Spider-Mani koomiksitest ja eelnevatest filmidest võis välja paista, et lased võrgu suvalises suunas ja loodad, et see jääb kuhugi kinni. Selles filmis nõudis võrgu laskmine, et läbi linna lennata, ülimat täpsust.
Võitlusstseenid on väga muljetavaldavad ja võimsad, ning panid väga kaasa elama. Kõige selle tegi nauditavaks kaameratöö, mis polnud nii tüütu väristamine virrvarr, vaid mitmeid võitlusi näidati korralikus üldplaanis ja silm suudab kogu märulit hoomata. Kaameratöö polnud samas ka nii lihtsakoeline, kuid see oli lihtsalt... väga nauditav ja mõnus. Ning need stseenid, kus Spider-Man liigub mööda linna, sellise kaameratööga... vau... lihtsalt vau. Ma ei oska sõnadega enam kirjeldada kõige viimast stseeni.
Mul olid omad kahtlused kurikaela osas, eelkõige selle imeliku pildi pärast, kus Lizardi pea nägi välja nagu selle kollase suure juraka oma "Fantastic Fouris." Kurikaela teke ja sünd oli see, mida ma oleme juba varem näinud. Aga Lizard oli tegelikult päris äge ja oli selgelt näha, et ta on jõu ja tugevuse poolest kaugelt üle Spider-Mani.
Ning nõustun täielikult Kiddiga - Andrew Garfieldi valik peaossa oli fantastiline otsus ning pani tõesti Tobey Maguire osalust eelmistes filmides halva valgusega vaatama - no ikka ei-ei. Igati tasemel actionstseenid (3D andis antud juhul väga palju elamusele juurde) ja ma olin väga üllatunud, et romantiline suhe Peteri ja Gweni vahel oli usutav, see polnud peadpööritavalt lääge. Ja ma ei hakka isegi rääkima pikemalt Emma Stone'ist... tõeline silmakomm.
Mulle meeldis tõsine realismi maik selle filmi puhul. Sam Raimi "Spider-Manides" õhkas natuke seda kergemeelsust.. Ei, võib-olla lapsesõbralikkust? Ma ei leia praegu seda õiget sõna iseloomustamiseks. Igatahes selle filmi toon ja meeleolu on süngem ja tumedam.
Miinusena tooks välja, et tempo oli vahepeal mitterahuldav, eriti keskpaiku, kui Spider-Mani kuju hakkas linnas populaarsust koguma. Oleks soovinud rohkem näha, kuidas ta päästab inimesi kurikaelte käest. Kohati oli tunne, et mitmed stseenid olid vahele jäetud. Olen ainult esimest täispikka trailerit näinud ning ma pole kindel, mida mõeldakse selle "rääkimata loo" all.
Pööratakse palju energiat ja rõhku samuti karakteriarendustele. Peter Parker on nagu ikka tavaline teismeline, kes üritab vastuseid leida sellele, kes ta on ja kes temast saama hakkab. Spider-Mani karakter kui superkangelane oli alguses viimistlemata, üritades midagi head teha tegi ta paratamatult rohkem kahju. Tõeline motiiv selgubki alles filmi lõpus.
9/10

Niiöelda 4D seanss oli tõesti päris äge. Toolid liikusid vastavalt sellele, kuidas kaameratöö liikus. Tool liikus ja raputas ikka väga mõnusalt, kui Spider-Man liugles läbi linna. Kui mingi ese kukkus näiteks maha või Spider-Man sai Lizardi käest kolakat - iga lööki oli tunda, tool raputas. Ühes kohas Lizard torkas oma küünised läbi inimese keha ning seda oli läbi seljatoe tunda - see oli kõige suurem wow-efekt. Samuti, kui filmis pritsis vett, siis saalis lendas ka veeaur näkku. Ehmatas korralikult ära alguses. Ning kõige selle tipuks, kui filmis oli gaasiline keskkond, oli saal täis gaasi. Ühesõnaga, täpselt samasugust süsteemi kasutati nagu Kristiine Keskuse 5D kinos.

Edit: krt. muutsin nime ära :irw:
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Imeline Ämblikmees

PostitusPostitas Ralf » 08. Juuli 2012, 15:12

Ta nimi on Tobey Maguire. :irw:

Aga 4D kino kõlab küll ägedalt!
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Imeline Ämblikmees

PostitusPostitas lostinthemist » 08. Juuli 2012, 16:48

Samas mulle tundub, et ma kipun filme hindama ühe palli võrra kõrgemalt. Puhtalt elamuse tõttu sai vist kõrgem hinne pandud. Seega tundub, et sotsiaalselt aktsepteeritava filmi hinne saamiseks tuleb teil minu antud hindest maha võtta üks punkt. :irw:
Mitte ainult selle, vaid paljude teiste filmide puhul. Igatahes, külastan Lõuna-Koreas kino veel paar korda ja ühena neist on kindlasti 19. juulil esilinastuv "The Dark Knight Rises." ^^ Palusin enda korealasest toanaabril valvel olla ja osta kinopiletid niipea, kui need müügile tulevad.
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Imeline Ämblikmees

PostitusPostitas Spellbound » 11. Juuli 2012, 13:38

Rotteni järgi on uus film ainult natuke parem Spider-Man 3-st :irw:
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 145 külalist