Prometheus

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Re: Prometheus

PostitusPostitas Zinera » 10. Juuni 2012, 19:08

Tõesti valgustav tekst, AGA

Spoiler :
film sellest paremaks ei muutnud, seletada kõike mingi Jeesusega pole vast..jeah, rikub natukene Alieni mõtte ära, tegemist oleks kui mingite titaanide filmiga (alguses vihjed Prometheusele, kes inimestele tule tõi). Samuti muigas teksti autor Theroni surma (pime inimene, kes ei usu vms), lisaks plahvatav pea, mida seletada põhimõtteliselt ei suudeta (et tahtis veel surra? kindlasti). Sarnasused Doctor Who'ga on päris märkimisväärsed jutu järgi, ise näinud ei ole, aga küllap Ridley on... :pööritus:


Spoiler :
Pilt
Kui kõik engineerid surnud olid, siis kuidas Alienis selline kaader olla sai. Lõpuks läksid ju Liz ja David uude laeva, ei mainitud, et seal ka olid elus tegelased. Imelik. SAMAS oli Alien rohkem nagu lõhutud laevas...oeh, tahaks leida seoseid, aga ikka rohkem on küsimusi, kui vastuseid..
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

Re: Prometheus

PostitusPostitas Sten » 10. Juuni 2012, 20:04

To Zinera

Mõned teoreetilised seletused

Spoiler :
The Mala'kak's remains were first discovered in a derelict spacecraft as crewmembers from the Nostromo were investigating the source of a distress signal emanating from LV-426, (now known as Acheron) an unsurveyed satellite (at that time) that orbits the gas giant, Calpamos. Not much is known on how the Engineer's ship crashed or what it was doing with the alien eggs in its hull, but there are several theories:

A Space Jockey was carrying Xenomorph eggs as weapons secured in a compartment covered by an electrical mist that reacted when broken, but one of the eggs "hatched" and a facehugger managed to get out and ambush the pilot by surprise. With the facehugger attached to its face the pilot was unable to maneuver the spaceship, and it crashed onto the middle satellite (LV-426 or Acheron) that orbits the ringed gas giant planet Calpamos. The pilot who later gained consciousness sent out a distress signal, but it didn't make it and the chestburster killed him.

Alternatively, the pilot may have been transporting Xenomorph eggs from one populated planet to another. When one of the eggs hatched and a facehugger escaped, the pilot landed on LV-426, intentionally sacrificing itself to prevent any hostile aliens from reaching its initial destination and slaughtering the population there.
Kasutaja avatar
Sten
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 516
Liitunud: 12. September 2010, 20:48

Re: Prometheus

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 11. Juuni 2012, 00:24

Risko kirjutas:
Spoiler :
Mulle näis, et see film kukkus Ridley Scotti liigsete ambitsioonide all kokku. Süda on õiges kohas: ulmefilm, mis ei ole autod-muutuvad-robotiteks, vaid midagi sügavamat, aga võib-olla üritati lihtsalt liiga palju kahe tunni sisse toppida. Kogu film on lihtsalt rongkäik ühelt setpiece'ilt teisele ja kõik tõusnud konfliktid võinuks olla oma enda filmi väärilised. Näiteks: kas kellelgi oli tunne, et kui Holloway sai nakatuse, siis see saab olema suur filmi läbiv plot device, mis laheneb lõpus? Mul küll oli, kuid viis minutit hiljem pannakse ta juba põlema. Konflikt lahendatud! No olgu, kui mitte see, siis ilmselt jätkatakse nakatuse teemaga läbi selle, et naiskangelane on rase. Mõned hetked hiljem on ka see draama lahendatud. Vähemalt oli keisrilõike stseen päris vinge, kuigi mõneti absurdne. Täpselt seda sorti stseen, millega oleks hea filmi lõpetada ja karakterile tooni anda, aga fuck you, see rong peab edasi liikuma. Ma mõtlesin, et kui juba selline stseen on ära olnud, millega nad küll seda trumpavad? Eks ikka traileris palju demonstreeritud laevahukuga, aga ka see on probleem, mis alles kerkib filmi lõpus ning lahendatakse koheselt. Me saame teada, et tulnukad soovivad lahkuda ning planeedile otsa peale teha ning mõned hetked hiljem oleme me tagasi pardal nautimas juustust stseeni, kus tüübid arutavad nende vahelist kihlvedu, mis kedagi ei koti, sest see kihlvedu ongi ainuke asi millest need tegelased üldse kunagi rääkisid. Juustule pani kirsi peale (?) see, kui üks nendest ütleb Idris Elba tegelasele ''With all due respect, you're a shitty captain and you're gonna need all the help you can get'' ja siis nad naeravad semulikult nagu neil oleks taga pikk ja põnev sõprus, millest vaataja hoolima peaks. Kogu see eneseohverduse segment tundus väga forced ning jättis külmaks, täpselt nagu mitmed eelnevad stseenid ( ... ''FATHER!'')

Nõus, eriti viimase osaga, mille ma ka ise välja tõin.
Ralf kirjutas:
Spoiler :
Meredith Vickers, of course, has no interest in self-sacrifice. Like her father, she wants to keep herself alive, and so she ejects and lands on the planet's surface. With the surviving cast now down to Vickers and Shaw, we witness Vickers's rather silly death as the Engineer ship rolls over and crushes her, due to a sudden inability on her part to run sideways.

Finally, in the squidgy ending scenes of the film, the wrathful Engineer conveniently meets its death at the tentacles of Shaw's alien child, now somehow grown huge.

Veel kaks punkti, mis ka ennist mainitud. Ja tõesti, tooge tõesti Piibel ka mängu veel.,,
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Prometheus

PostitusPostitas Zinera » 11. Juuni 2012, 22:07

Natukene nalja ka neile, kes the soupist midagi teavad: Joel Mchale
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

Re: Prometheus

PostitusPostitas Ralf » 11. Juuni 2012, 22:12

Film oleks tegelikult olnud palju huvitavam, kui...
Spoiler :
Inimtegelastel oleks õnnestunud Engineeridega kontakti saada ja nendega suhelda ning maailmaasjadest rääkida, selle asemel, et ära hoida nende suurt plaani meile üksnull teha.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Prometheus

PostitusPostitas Spellbound » 13. Juuni 2012, 10:46

Lähen homme vaatama. Ei saa ikka ilma. Kogu net kihab Prometheuse teooriatest, aruteludest ja analüüsidest.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Prometheus

PostitusPostitas Sten » 13. Juuni 2012, 12:24

Ole tugev
Kasutaja avatar
Sten
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 516
Liitunud: 12. September 2010, 20:48

Re: Prometheus

PostitusPostitas Ralf » 13. Juuni 2012, 22:27

Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Prometheus

PostitusPostitas ruut » 14. Juuni 2012, 00:51

Spoiler!

Spoiler :
Pilt
Kasutaja avatar
ruut
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 990
Liitunud: 23. Mai 2009, 22:31

Re: Prometheus

PostitusPostitas brixxx » 17. Juuni 2012, 18:08

Kuna eelnevalt kuulsin kiidukoori selle filmi kohta kuna režissööriks on Ridley Scott ja kuna ma pole ka ''Aliens''i filmi näinud, siis ootasin midagi rabavamat, aga kahjuks pidin pettuma, film jäi väga nõrgaks, sarnaste sisuga filmidest on lemmikud ''Sphere'' ja ''Event Horizon''. Usun, et ''Aliens''i film meeldib rohkem, juba sellepärast, et seal mängivad: Sigourney Weaver, John Hurt ja Tom Skerritt.

''Prometheusi'' vaadates tekkis koguaeg mõtte, et kahju, et mõni minu lemmiknäitleja seal ei mängi kuna mulle meeldibki rohkem näitlejate järgi vaadata filme, aga siiski kui sisu oleks hea, siis ei häiriks ka, et seal mängiksid suht tundmatud näitlejad, sellest filmist teadsin ainult Noomi Rapace (tunduvalt rohkem meeldis ''Sherlock Holmes: A Game of Shadows'') ja Charlize Theron (plaanis on varsti vaadata ''Snow White and the Huntsman'' ning see tundub 100 korda huvitavam film kui ''Prometheus'', kuigi mulle eriti peategelane ei meeldi Kristen Stewart), vaatasin cast listi ning avastasin, et filmis mängis ka Guy Pearce, aga paraku filmis ei meenu ta, kui ta just vanameest ei mänginud, kui ta ei mänginud, siis kas oskate öelda, kes mängis, tundus kuidagi tuttav näitleja. Sellest filmis hakkas meeldima näitleja Idris Elba ja jälle on näitleja päritolu UK, mulle tundub, et kõik näitlejad, kes hakkavad mulle meeldima on enamus jaolt UK päritolu.

Kui rääkida filmi tegelastest, siis käis närvidele Charlie Holloway ülbe ja matsolik olek ning Fifield halaja ja argpüksilik roll. Kõige rohkem meeldisid: Janek, David ja vanamees (rolli nime ei tea).

Kõige rohkem käis filmi juures närvidele see, et film oli sama vähe ütlev kui esimesed ''Prometheusi'' trailerid, mina ei saanud filmi lõpuni filmi poindist pihta. Nii palju sain aru, et taheti
Spoiler :
vanamehe rassi päästa.

Eriefektide kohapealt ei olnud minu arust ka midagi väga jalust rabavat, oleks võinud rohkem eriefekte olla, huvitavamad on eriefektid filmides: ''Clash of the Titans'', ''Warth of the Titans'', ''Journey to the Center of the Earth'' ja ka ''Battleship''.

Üks koht filmis häiris enim, kuidas ajas liiguti. See oli see koht,
Spoiler :
kui Charlie kukkus kokku, David vaatas holorgamme ja natukese aja pärast oli Elizabeth haige ja David oli tema juures. Ebaloomulik tundus see ka kui kiiresti Elizabeth toibus operatsioonist.

Arvasin, et filmi lõpp on teistsugune, arvasin, et
Spoiler :
kõik saavad surma.

Viimase kolme päeva jooksul olen vaadanud kolme 2012.aasta filme: ''Men in Black 3'', ''Dawn Rider'' ja ''Prometheus'', neist kõige parem oli ''Men in Black 3'' ja kõige kehvem ''Prometheus''. Seni 2012.aasta kolm parimat filmi on: ''Battleship'', ''Lockout'' ja ''Men in Black 3''.

Hindeks ''Prometheusile'' annan 1/10, film oli igav ja kõige suurem viga filmis oli see, et filmi vaadates ei saa filmi poindist aru, mis on nende tegelaste eesmärk planeedil.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Prometheus

PostitusPostitas Ralf » 17. Juuni 2012, 21:31

brixxx kirjutas:filmi vaadates ei saa filmi poindist aru, mis on nende tegelaste eesmärk planeedil.

Seda öeldakse filmi alguses nagu väga selges inglise keeles?
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Prometheus

PostitusPostitas Forzelius » 17. Juuni 2012, 21:41

brixxx kirjutas:Eriefektide kohapealt ei olnud minu arust ka midagi väga jalust rabavat, oleks võinud rohkem eriefekte olla, huvitavamad on eriefektid filmides: ''Clash of the Titans''


Ma pole kaugeltki suurim "Prometheuse" (näed, ei kasuta linki) advokaat, aga see idiootsus paneb küll järgnevat ravimit soovitama (palun ära küsi, kust seda saab, otsi ise).

http://i209.photobucket.com/albums/bb29 ... spirin.png
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Prometheus

PostitusPostitas Sten » 17. Juuni 2012, 21:47

ja Jaagup Kreem suudab panna asju sõnadesse mida Ridley Scott ei suuda?
Kasutaja avatar
Sten
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 516
Liitunud: 12. September 2010, 20:48

Re: Prometheus

PostitusPostitas brixxx » 17. Juuni 2012, 21:53

Sten kirjutas:ja Jaagup Kreem suudab panna asju sõnadesse mida Ridley Scott ei suuda?

Mis Jaagup Kreem siia puutub? Võibolla sain poindist aru, aga eesmärk on väga segaselt filmis esile toodud ning ma ei saanudki vastuse filmis sellele, miks elukas jõi seda, mis põrmustas ta lõpuks.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Prometheus

PostitusPostitas Sten » 17. Juuni 2012, 21:56

Spoiler :
Pilt
Kasutaja avatar
Sten
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 516
Liitunud: 12. September 2010, 20:48

EelmineJärgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 63 külalist