Coriolanus

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Coriolanus

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 07. Detsember 2011, 20:24

Coriolanus
Coriolanus (2011)

Filmi tegevus põhineb legendil, mis räägib V sajandil eKr elanud Rooma väejuhist Gaius Marcius Coriolanusest. Legendi sündmustik on toodud tänapäeva ning mõõkade asemel hoiavad "Coriolanuse" tegelased käes automaate. Shakespeare tragöödia adaptsioon on ühtlasi Ralph Fiennes'i režiidebüüdiks.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Coriolanus

PostitusPostitas Forzelius » 28. Jaanuar 2012, 23:38

Kõige hämmastavam selle filmi puhul on tõsiasi, kuidas aeg lendas. Ei tea, kas põhjus peitus Shakespeare'i kergelt jälgitavas proosadialoogis või haarava kaameratöös, aga 2 tundi möödus kiiremini, kui ühelgi kinoseansil, mida mäletan. Fiennesi tuleb kahtlemata kiita, et ta oma debüüdiks sääraselt keeruka projekti ette võttis. Alustades sellest, et sellist filmi on raske rahastada ning toota. Meeldis ka see, et ta tõi loo Luhrmannlikult tänapäeva ning ei kasutanud modernset dialoogi. Kindlasti kaotas "Coriolanus" huvi paljudes justnimelt selle tõttu, aga see lüke ütleb Fiennesi kohta päris palju.
Spoiler :
Kahjuks oli stsenaarium mõnevõrra auklik ja suurepärane näitlemine nii nimitegelaselt kui ka Gerard Butleri mässumeelselt sõdurilt ei suutnud neid auke lõpuni kinni mätsida. Leian, et liiga mahukas osa filmi kestvusest jäeti Rooma osale ning kujutati "Coriolanuse" väljaheitmist liiga pikalt. Oleks soovinud rohkem eksiili ja kättemaksu haudumist näha. Samuti ei olnud usutav ka moment, mis näitas, kui vähe on vaja, et teda ümber veenda. Ema poetab mõned pisarad ja ongi kõik? Ei, liiga lihtne. Stseen ise oli võimas, aga ebausutav. Samuti oleks soovinud näha protagonisti saatuse osas midagi eepilisemat kui minut aega noavõitlust ja sellele järgnevat surma.

Kohati oleks võinud rohkem heli/muusikat kasutada, sest tühje kohti paistis ka siin päris palju välja. Ei tekkinud seda tunnet, mis näiteks "No Country For Old Men"'iga oli, et vaikus sobibki sellisele teosele. Siin tekkisid lihtsalt rumalad pausid sisse.
Aga plusse oli kahtlemata rohkem kui miinuseid ning jään kindlasti järgmist Ralphi režiitööd ootama. Oskab teha peale ekraanil pideva lõugate laksutamise ka palju muud.

6/10
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Coriolanus

PostitusPostitas brixxx » 27. Märts 2012, 15:59

Minu jaoks ei läinud aeg lennates, veidi venis. Modernse dialoogi puudumine ei häirinud. Häiris see, et mulle jäi film segaseks, miks rahvas vihkas Coriolanust ning kas hea tegelane oli Aufidius.

Huvitav draama oli siiski, kuigi põhi idee jäi segaseks mulle. Selles filmis märkasin, et Ralph Fiennese silmad on sügaval silma koopas, et kulmud tulevad tugevalt esile.

Väga hea filmi oma tegelaskujuga ja režissöörina on teinud Ralph Fiennes.

Hindeks anna 7/10.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Coriolanus

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 27. Märts 2012, 21:27

brixxx kirjutas:Minu jaoks ei läinud aeg lennates, veidi venis. Moderse dialoogi puudumine ei häirinud. Häiris see, et mulle jäi film segaseks, miks rahvas vihkas Coriolanust ning kas hea tegelane oli Aufidius.

Huvitav draama oli siiski, kuigi põhi idee jäi segaseks mulle. Selles filmis märkasin, et Ralph Fiennese silmad on sügaval silma koopas, et kulmud tulevad tugevalt esile.

Väga hea filmi oma tegelaskujuga ja režissöörina on teinud Ralp Fiennes.

Hindeks anna 7/10.

Inimese nime võiks ikka järjekindlalt õigesti kirjutada.

Ühtlasi kõikide nende postituste peale soovitaksin läbi lugeda selle teema või raskemate sõnade puhul ÕSist järele vaadata.
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Coriolanus

PostitusPostitas CM-Girl » 24. Juuni 2012, 19:16

Filmi vaadates tuli mul silme ette mitmel korral Voldemort, eriti just siis kui Coriolanus karjus. :) Minu jaoks jäi film igavaks, talumatult pikk. Enim selle filmi juures meeldib poster. 5/10
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 135 külalist