Näljamängud

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Re: Näljamängud

PostitusPostitas Wisegirl » 17. Aprill 2012, 23:01

Brixx, tee silmad lahti ja vaata natuke ringi. Eesti on täis emasid, kes ei suuda oma laste eest hoolitseda. Emad, kes on kas abikaasa surma, narkootiliste ainete, füüsilise ja vaimse vägivalla või enda nõrkuse tõttu saamatuks ja apaatseks muutunud. Jah, see on mannetu, kuid need olukorrad pole meie ühiskonnas mingi uudis. Katniss oli vähemalt nii tugev, et suutis nii emale kui ka nooremale õele toeks olla.

Mul on tunne, et käisin hoopis erinevat filmi vaatamas. Ja pean vajalikuks filmi kaitsta.
Lisaks veel kiiruga ära ka selle, et kui hariduse vallas räägitakse piisavalt palju Eesti laste funktionaalse lugemise puudulikkusest, siis võiks tõstatada ka funktsionaalse filmivaatamise probleemi. Nähakse küll filmi, aga selle sügavustesse ei osata tungida. What gives?

Esiteks tuleks meelde jätta, et tegu on lastega. Kui rajoonides 10-12 tegelesid lapsed sellega, et olid peamiselt lapsed, siis esimeses kolmes? (kahes kindlasti) rajoonis olid spetsiaalsed akadeemiad, kus lapsed treenisid. Selline vägivald noores eas, teadupäralt, lämmatab iga normaalse psüühika arengu, seega pole üllatav, et nendest rajoonidest pärit lapsed ja noored olid ülimalt õelad ja tapahimulised. Aafrika lapssõdurid, kes suudavad ohvril noaga pea maha nüsida, nii et silm ka ei pilgu. Ja see mida Ralf ütles sobib ka siia hästi.
Kes ütleb, et see totter on? Tere tulemast inimühiskonda, tee oma silmad lahti - inimesed suudavad olla väga õelad, totrad ja mõtlematud.

Ka minu peast käis läbi mõte, miks öösel ei võidaks vastaseid tappa, kuid Katniss poleks selles olukorras suutnud midagi teha, kuna oli haavatud. Tema piirajad aga olid piisavalt ülbed ja enesekindlad kujud selleks, et öösel midagi ette võtta. Siinkohal võiks meenutada ajalugu ning näiteks kindluste piiramist.

Nii, mis veel. Ahjaa, meditsiin, arvutiga genereeritud marjad, loomad, puud. Nojah, tore oleks, kui rikkad maad vaeseid maid aitaks. Mida arenenum riik, seda suurem bürokraatia, rohkem reeglid mida järgida ja täita; mida arenenum riik, seda suurem lõhe rikkuse ja vaesuse vahel. Ka meil siin Eestis visatakse ära tonnide viisi toitu, samal ajal kui meil vaesed perekonnad kannatavad nälga ning arengumaades sureb tuhandeid lapsi alatoitumise tagajärjel. "Päriselus" ei pööratagi sellel eriti tähelepanu, aga filmis tundub millegipärast ebaloogiline, et on olemas vaesed rajoonid? Ärge ajage naerma. Keegi peab ju musta töö ära tegema. See on inimeste loomuses.

Miks Katniss nägi vaeva ning ehtis Rue surmakoha lilledega? Eks ikka sellepärast, et neil oli tekkinud emotsionaalne side, nad olid teineteisele toeks olnud. Ja koos on ikka parem kui üksi. Väga küüniline on pidada seda rumalaks teoks. Lillede korjamine võttis kindlasti vähem aega kui mõne väikeuluki jahtimine, ja selleks peategelasel ju aega oli.
Tahta, et peategelane tapaks tapmise pärast on täiesti vastupidine tema loomusele. Samahästi võiks tahta, et must oleks valge.
Mulle küll meeldis, et filmi jooksul puudus Katnissil kättemaksuiha, et see tunne oli talle vaat et tundmatu.
Koopas toimunud dialoog tundus ebaloomulik ning seda ta oli ja pidigi olema. Võiks ju sellest järeldada, et tegu oli vaatemänguga sponsoritele. Filmi jooksul ei tekkinud mul kordagi tunnet, et Katniss oleks Peeta sse armastuarmunud. Ei, tegu oli etendusega ja see etendus tõi Peetale ravimi.
Poiss oli ju teadlik sellest, kui vähe võimalusi tal võita oli, kuid saatejuhiga rääkides oli ta enesekindlus ise. Hea mängur.

Mina jäin filmiga igatahes väga rahule, kõik oli omal kohal. Lawrence oli väga tubli (ja väga ilus). Häiris pisut linateose venivus, kuid kenasti oli ära näidatud tarbiaühiskonna tühisus.
Tugevaim ja liigutavauim stseen oli ka treilerites näidatud “I volunteer as tribute”. Amazing.

Minu teada toimus kiire lõppmäng seetõttu, et mängudeks ettenähtud aeg sai täis. Vaevalt, et pealtvaatajad ning mängumeistrid ise oleks viitsinud pikalt kestvaid mänge vaatada. Sellest ka killer-koerad.
Kui vaba saab olla ühiskond ja kui kaugele julgevad riigid minna, et kehtestatud kord püsima jääks? Anna inimesele natuke lootust ja ta loodab ellu jääda, anna talle rohkem lootust ja ta loodab vabaks saada.

Ei tea, miks enamuse hinnangud nii hävitavad on. Panustan sellele, et filmiveeblastel on käimas kollektiivne PMS.

Õnneks nõustub IMDB hinne minuga rohkem, oleme kahekesi seal kaheksa ääremail.
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

Re: Näljamängud

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 17. Aprill 2012, 23:56

Wisegirl kirjutas:

Mis filmi sa vaatasid?

Võiks seda lugemist veel harjutada väheke, keegi ei ole kahelnud selles, et on ja jäävad rikkamad ja vaesemad, mõte ei olnud üldse selle kohta. Also, kus kohas see ajaline piiratus välja toodi, see jäi nüüd küll kahe silma vahele. Kui jäi. Katniss poleks loomulikult suutnud kedagi tappa, tema oli ingel ju.

Kõik need argumendid, need on lihtsalt nii... nii.. :|
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Näljamängud

PostitusPostitas Ralf » 18. Aprill 2012, 01:35

Mulle pole võimalik seda "Katnissi loomus ei lase tal tappa" argumenti pähe määrida. On selgelt dokumenteeritud, et "kill or be killed" tüüpi situatsioonis on kõik võimelised ja valmis mõrvama - veel enam, et Näljamängud tõesti eeldasid, et elusana pääseb vaid üks inimene. Seega Katniss pidi ju aimama, et kui ta ei kasuta head võimalust kellelegi nool pähe lasta, ei ole tal võitjaks saamisel erilist lootust?

Wisegirl kirjutas:Nähakse küll filmi, aga selle sügavustesse ei osata tungida.

Minu arust on alati see kehtinud just muusika puhul. :irw: Nägemisel ja vaatamisel ning kuulmisel ja kuulamisel on muidugi suur vahe, aga oleme ausad, sel filmil pole tegelikult NII palju sügavusi, millesse tungida, kuigi allegooria on üsna selge.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Wisegirl » 30. Aprill 2012, 21:02

Kriitik, ma ei tea, mida tähendab "võsareporterlik", aga tänan su püüdu midagi halvasti öelda. Palun seleta ka, kuidas puutub siia nahavärv?

Vabandust väga, oleks pidanud ennast paremini väljendama, tegu pole kaitsekõnega.
Kui sa nüüd tähelepanelikult loed üle eelnevad postitused, siis äkki tabad ära, et kogu see lahtinämmutamine oli otseselt või kaudselt seotud kommentaarides ära märgitud punktidega; tegu oli nende lahtiseletamisega - puust ette ja punaseks. Brixxxi poole pöördusin lausa nimeliselt.
Seega võiks samahästi öelda, et jabur pole mitte "kaitsekõne", vaid jaburad on need seigad, millest eelnevad postitajad aru ei saanud (sest, tõesti, tegelikult on kõik kasvõi psühholoogiaga seletatav ja praeguse maailma koopia).

Näiteks koopa-stseeni lahtiseletamine (mille suhtes mul siiski täielik õigus on, seda kinnitab ka raamatu sissehingamine möödunud laupäeval) oli suunatud sulle (pean silmas Kriitikut), kuna ilmselgelt polnud sa sellest aru saanud. Sama konarlik oli see stseen ka raamatus.

Samuti ei arva ma, et Katniss ingel oleks; ma pole öelnud, et loomus ei lase tal tappa. Ma ütlesin, et ta ei tapa tapmise pärast (vaid pigem alles siis, kui muud võimalust pole).
Võin vabalt filmi ülehinnata, tegu pole ju teab mis taevamannaga, kuid milleks seda alahinnata.

Mõte, mis mul tegelikult välja ütlemata jäi ja mida ma siiski kõige rohkem silmas pean, on see, et ühiskonnakorraldusi kirjeldavad ulmekad ei ole mitte kunagi lihtsalt ulmekad. See on nagu lasteteatri etendus. Midagi lastele, nalja ja naeru; ja midagi ka täiskasvanutele, kes suudavad (kui suudavad ja tahavad) ridade vahelt lugeda.

Ju ma siis tahan midagi puude taga näha... näiteks rue on üks kollane põllulill - aedruut. See võib ka olla üks põhjusi, miks filmis Katniss ta kollaste lilledega kattis (raamatus olid erivärvi lilled; samas raamatus põhjendati see teguviis ka ära - nimelt oli see katse näidata Kapitooliumile, et mängija võib ka iseendaks jääda.) Aga noh, tobuke mina, sest on ju võimatu, et taolisesse filmi oleks midagi sügavat peidetud. Rumal tüdrukutefilm. Eksole.

But I digress.
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

Re:

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 30. Aprill 2012, 21:40

Väga kena sinust, et sa ka teiste peale mõtled, samas ma ei usu, et esines tingiv vajadus millegi "lahtinämmutamiseks". Sinu seisukohast oli niivõrd sügav film, mida meie kahjuks ei mõistnud, olgu.

Esimene osa oli suunatud sinu sotsiaal-poliitilisele rantile kogu maailma halvast, mida, vähemalt minu jaoks, seal filmis küll kuidagi edasi ei antud. Sinu viimase seisukohaga nõustun.
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Näljamängud

PostitusPostitas Pixie » 09. September 2012, 01:00

Esimesed emotsioonid on küll väga positiivsed, aga noh, eks ennegi on arvamused lahku läinud. :P

Jennifer Lawrence tegi hea rollisoorituse, siiani pole ta veel pettumust valmistanud. Eriti puges hinge stseen enne Mängude algust, kus Katniss lausa värises. Raamat lugemata, kuid ükski stseen ei tekitanud probleeme toimunu mõistmisega. Veel meeldis laste võidujooks oma varustuse suunas ning ootamatu tapmiste algus. Ei oodanud nii äkiliselt verist sündmuste käiku, samas püsis ilusti PG-13 piirides. Ongi hea, ma poleks viitsinud metsikut verevalamist vaadata.

Igal juhul mõtlemapanev, kuidas lapsed pidid rikkaid teineteise tapmisega lõbustama. Kogu oma tehnoloogia ning võimaluste juures pole suudetud leida paremat meelelahutusviisi. Lõpplahenduse arvasin ära aegsasti enne finaali. Oleks võinud natuke äkilisem olla, midagi rohkem ootamatut. Muidu jäin üldiselt rahule, põnev oli nii ettevalmistuse aegne kui ka Mängude periood. Haymitch ja Peeta tundusid esialgu väga mõtetud tegelased, kui aja möödudes tõestasid nad end.

8+/10
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Näljamängud

PostitusPostitas Defexer » 03. November 2012, 01:13

Esimene pool filmist oli väga meeldiv ja põnev, mis elu varem elas, kuidas valiti, treenimine ja kõik see muu kuid kui lõpuks aeg käes oli siis kippus tõesti venima ja ei suudetud seda suurt pinget väga laes hoida. Lõpu vältel ma kusjuures ootasin, et ta ka lõpuks oma vibuoskused mängu paneb ja hakkab seal elu eest võitlema, sest ometi oli tal põhjust v.a ta poiss, mis muutis kõik asja nii läigeks kui muuta annab.
Spoiler :
Jenniferil oli põhjust võidelda ja püüdelda, et jõuda tervelt koju oma õe ja emajuurde kuid ei, ta tahtis end koos oma silmarõõmuga tapma hakata. Seal steenis tõi veel muige suule ka Jenniferi eelnev ütlus oma emale, et ära ole nõrk ja sa oled ainus kes talle jäänud on kuid mitte kordagi ta ei mõelnud lõpus sellele, et ta ise käitub täpselt nagu viimne nõrguke.


Ise võtsin seda suhteliselt meelelahutusena ja nagu näha, mu 10aastasele väiksele õele tõi isegi korra pisara silma. :)
6/10
Kasutaja avatar
Defexer
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1175
Liitunud: 31. Juuli 2008, 21:29

Re: Näljamängud

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 12. Detsember 2012, 02:04

Siin on ka päris hästi kõik kokku võetud (sh võimetus toitu toota, mida ma ennist mainisin ning palju-palju muud).
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Näljamängud

PostitusPostitas damon » 21. Jaanuar 2013, 01:05

Eks ta üks noortekas ole. Ja teadupärast näevad teismelised maailma teistsugusena. Kangelaslikkus seguneb julmusega, kiindumus armastusega jne. Ootasin enamat. Raamatut pole lugenud aga kahtlen, kas peaks seda tegema.
Spoiler :
Ainuke asi, millest ma aru ei saanud - mis oli võitja auhind ? Elu ? Või mulle tundus, et alguses lubati rikkust ? Aga miks siis koju tagasi vaesusesse mindi ?

5/10
Kasutaja avatar
damon
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 352
Liitunud: 29. Jaanuar 2010, 13:06
Asukoht: Pärnu

Re: Näljamängud

PostitusPostitas LynxHunter789 » 12. Mai 2013, 14:23

Minule meeldis film väga. Oli väga sarnane raamatule, välja arvatud mõni koht (näiteks see, kuidas Katniss selle pilapasknääriga märgi sai). Jennifer Lawrenci oli hea vaadata ja minu jaoks jäi film lühikeseks isegi. Ise olen kaks esimest osa läbi lugenud ja sellepärast ma ei saagi aru, miks mõned siin vinguvad,ise raamatut lugematta.
You'll always remember this as the day that you almost caught Captain Jack Sparrow.
Kasutaja avatar
LynxHunter789
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 81
Liitunud: 12. Mai 2013, 14:13
Asukoht: Pärnu

Re: Näljamängud

PostitusPostitas Forzelius » 13. September 2013, 09:02

Ma jäin üpris rahule isegi. Ei oodanudki midagi sellest, lihtsalt Lawrence'i pärast tahtsin näha. Pole küll täpselt selle rebellioni teemaga kursis (ainult nii paljukest, kui filmis avaldati), aga see idee iseenesest tundub nagu veidi off. Kas säärane iga-aastane riiping mitte uusi rahutusi ei sünnita? Eriti nagu filmis avaldus, kui
Spoiler :
too plika ära odastati.

Muidu täitsa tegus seiklusfilm, meeldivad turniirid ja säärased asjandused filmides. Kostüümid olid väga rõvedad, tho. Mis sellega oli? Mässulised tapsid ära kõik Kapitooliumi stilistid ja kättemaksuks hakkasid ise bossidele moenõuandeid andma? Donald Sutherlandi tegelast näidati mõnusalt vähe. Eriti vaadates lõppu, loodaks teda järjes rohkem näha.

7/10
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Näljamängud

PostitusPostitas Rasmus » 17. November 2013, 22:18

Algas ikka vapustavalt hästi, aga siis läks progressiivselt halvemaks. Tavaliselt on raamatufilmide puhul probleemiks ajapuudus, kuid siin tundus hoopis teistpidi — venitamiseks ja muuks uinamuinaks oli aega liiga paljugi. Aga kuna mulle üldiselt sellised turniirifilmid väga meeldivad, siis läksid "Näljamängud" ka tegelt täitsa peale. Ja usun, et see oli alles soojendus järgmiste osade jaoks.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Näljamängud

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 22. November 2013, 10:57

Keegi võrdles siin Twilight'iga? Minu silmis üsna ebaõnnestunud võrdlus.

Mil Näljamängud ei olnud midagi fantastilist, mul ei hakanud seda filmi vaadates kordagi piinlik. Huvi filmi enda vastu selle kestvuse ajal oli küll üsna kõikuv, kuid siiski sai rahulikult lõpuni vaadatud. Isegi jättis törts huvi järje vastu.

btw, Lawrence >>>^3 Stewart
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Re: Näljamängud

PostitusPostitas Loop » 16. Detsember 2014, 23:45

kurat kus kohast ma sain idee , et seda ei ole mõtet vaadata... :'( õnneks , filmi näinud sõber ütles , et vaata ikka ära päris hea on , vaatasin nüüd paar päeva tagasi ära , MEELDIS ! meeldis ka teine osa , ootan kolmandat . See vist oli minujaoks parem kui catching fire. Mõlemad on väga head .

7.5/10
Kasutaja avatar
Loop
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 354
Liitunud: 26. August 2010, 10:27

Eelmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 23 külalist