Tasujad

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Re: Tasujad

PostitusPostitas JazZ- » 07. Mai 2012, 18:26

NB! Tegemist on tühipalja noob-arvamusega, kuna kogu assembleest olen varem näinud ainult uinuva kaptenitari seiklusi (koomiksitest pole paraku mõtet rääkimagi hakata).

Täiesti nõus eelkõnelejatega, et tegu oli igati lõbusa madistamisega ja kahe + tunni vältel eriti kella kiikama ei kippunud, AGA siiski ei olnud pärast saalist lahkumist päris seda oodatud/loodetud ekstaatilist tunnet. Võib-olla on asi selles, et keegi ei laulnud... (Loodetavasti see viga Avengers 2's - mis esimese osa senist edu arvesse võttes, üsna kindlasti ilmavalgust näeb, parandatakse!) Või siis tuleb mängu see, et käisin filmi vaatamas päeval. Nimelt on mul teooria, et õhtupoolsetel ja/või nädalavahetusele lähenevatel seanssidel on filme lõbusam vaadata, kuna tihtilugu kipub siis saalis viibijate promillitase pisut kõrgem olema, mille tulemusel ka sagedamini naerda müristatakse ja nii jääb sellise massipsühhioosi tulemusel ka filmist/kinoelamusest lõbusam mälestus. + Megahüpervaimustuse puudumises on süüdi ilmselt ka lihtne tõsiasi, et teadmised tegelaste taustalugudest üsna puudulikud on.

Soprano kirjutas:Ma polnud eriti vaimustuses ka Loki'st, loodetavasti järje jaoks vihjatud villain on huvitavam.

Ja siit tuleb ilmselt aasta bänn, aga Loki oli vist mu kogu pundi lemmiktegelane - igatahes nautisin (!quote lostinthemist) teda kaasavaid stseene kõige rohkem. Tom Hiddleston, kes minu meelest võiks sõnaraamatus "perfektse inglise džentelmeni" (njaa, kummaline sõnaraamat) definitsiooni ja näitlikustava pildi inspiratsiooniks olla, mõjus Skandinaavia jumala rollis enda miimika ja maneeridega väga sarmikalt ja piisavalt huvitavalt, et erinevalt tema (sort of) vennast, vaataksin temast hea meelega ka kõiksugu prequeleid ja sequeleid. See ei tähenda siiski, et ma koos ülejäänud saaliga Hulk'i ja Thor'i kasuvenna väiksele vastasseisule kaasa poleks juubeldanud. (Y)
+ OLD, aga nunnu:
Spoiler :
Pilt


Kuigi naljakal kombel on olematu eelarvega sündinud Dr. Horrible ja Captain Hammer endiselt südamelähedasemad tegelinskid kui tasujate seltskond, on mul siiski väga hea meel, et Whedonil lõpuks (ka kassamagneetiliselt) skoorida on õnnestunud!
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Tasujad

PostitusPostitas Soprano » 07. Mai 2012, 18:57

Ma siis täpsustan, et mulle Tom Hiddleston selles rollis meeldis ja palju hilaari sai temaga, aga Loki motiivid polnud kuigi huvitavad üldises plaanis. Tegelikult mitte üheski Marveli filmis pole veel olnud sellist huvitavat ning just ohtlikku kurikaela (a la Joker TDK's), kelle puhul tekiks tunne, et "okou, superkangelased parem vaadaku ette"...

Toon võrdluseks 2 sarnast stseeni Avengers's ja TDK's:
Spoiler :
Esimeses ilmub Loki kuhugi peole Saksamaal ja "laenas" ühe dude'i silma (mille tagajärjel ta ilmselt ka suri) ja tekitas üleüldist paanikat inimestes + oleks peaaegu veel ühe vanamehe tapnud, kes vastu hakkas. Täiesti "istu, 5" kurikael eks...
Kuid TDK's crashib Joker ka ühele peole ja alguses ainult räägib Gyllenhaal'i tegelasega, kuid pinge on laes, sest ei tea, mida ta järgmiseks võib teha. Pärast muidugi viskab naise aknast alla as you do. :)

See tuleneb kindlasti ka sellest, et Avengers's (ja tegelikult kõikides Marveli filmides) on küllaltki nõrk muusika, mis pole eriti meeldejääv ega sellise ähvardava tooniga nagu nt. Hans Zimmer'i tehtud Nahkhiirmehe score'd.


Ralf kirjutas:Ma ei ütleks, et lõpuaction nüüd nii jalustrabav oli, sama asja sai juba 5 aastat tagasi ja paremini tehtuna nähtud ("Transformers"), aga mõnusalt lammutamist on küll - ja vähemalt seekord ei üritatud jätta muljet, nagu hävingu käigus ei hukkunud ükski tsiviilisik.

Sarnasus oli, kuid Avengers > Transformers lammutamine iga kell.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Tasujad

PostitusPostitas Ralf » 07. Mai 2012, 19:20

Soprano kirjutas:
Ralf kirjutas:Ma ei ütleks, et lõpuaction nüüd nii jalustrabav oli, sama asja sai juba 5 aastat tagasi ja paremini tehtuna nähtud ("Transformers"), aga mõnusalt lammutamist on küll - ja vähemalt seekord ei üritatud jätta muljet, nagu hävingu käigus ei hukkunud ükski tsiviilisik.

Sarnasus oli, kuid Avengers > Transformers lammutamine iga kell.

Maitse asi, kuid minu meelest teeb "Transformersi" finale iga kell "The Avengers"-i omale silmad ette.

Kogu see Loki värk oli kohati halvasti kirjutatud... "Ma tahan inimesed vabastada... vabadusest" - WTF? :irw:
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Tasujad

PostitusPostitas lostinthemist » 08. Mai 2012, 00:50

Kullakallid kaasfilmiveeblased andsid vist mingi positiivse tõuke, et otsustasin peaaegu viimasel hetkel esilinastusele pileti ära osta ja kohe üldse ei kahetse.

"The Avengers" on kahtlemata üks parimaid superhero filme. Ma õigemini ei tea nüüd, kust alustada. Kuigi esilinastusest on vaid mõned päevad möödas, on film nii hägusalt meeles. Terve film, eriti teine pool, oli täis selliseid ähmaseid OH-MY-GOD suu põrandani vajutavaid võimsaid momente, mis olid kõik võidust tehtud.

"Thor" ja "Captain America" olid enam-vähem vaadatavad, kuid mingi oluline osa nende juures jäi tõsiselt nõrgaks. Võib-olla hakkas mul pisut kõrini saama nendest superhero filmidest, mis jutustavad superhero võime avastamisest ja enda koha leidmisest maailmas. Oli ka lõpuks viimane aeg teha korralik kompott superhero'dest ja neid omavahel siduda. Kui nüüd mõelda, siis sellise filmiga on tegelikult väga kerge ämbrisse astuda. Josh Whedon sai sellega suurepäraselt hakkama. Ta ei üritanud nende vennikestega midagi uut teha; ta ei üritanud nendest teha midagi, mida nad lihtsalt ei ole; ta ei üritanud linateosesse tuua mingit realismi. Pigem vastupidi, ta oli hoopis need tegelased omaks võtnud ja sellest lähtuvalt filmi kokku klõpsinud.

Kõige parem oligi näha superherode omavahelist keemiat. See oli lihtsalt suurepärane. Dialoogid olid teravad, vürtsitatud tabava huumoriga ja täis egode kokku põrkamisi. Nad pole lihtsalt loodud omavahel läbi saama ja selle asemel pigem tülitsetakse ja noritakse omavahel. Aga kui si**a visatakse ventilaatorisse, võtavad nad end kokku, neelavad alla oma ego ja annavad pahadele onudele täiega kere peale, seda kõike sujuva ja fantastilise koostöö näol. Kui tuua siia näiteks võrdlus X-Men'i superkangelastest, siis neid mutante ühendab fakt, et tavalised inimesed vaatavad neile ülevalt alla põlglikult ning nad on otsustanud oma heaolu nimel koos elada ja töötada. Sellist asja siin "The Avengers"ites pole ja see tegigi kogu asja intrigeerivaks - nad on superhero'd, kes ei kuulu kokku. Nagu varemgi öeldud, igaühele antakse piisavalt palju ekraaniaega, nende roll filmis on õigustatud ja usutav ning mitte korrakski ei tundu, et kedagi on ära unustatud.

Nõustun samuti, et esimene pool oli kuidagi "liimist lahti," ja siis järsku film muutus ootamatult heaks. Viimane lõpulahing linnas oli... väga-väga võimas. Pahadele kollidele anti täiega kere peale. Kogu lahing oli võimsalt lavastatud ja detailselt läbi mõeldud ning tekkis tunne, et see kõik toimub samaaegselt. Kuigi Nortoni Hulk on tiba agressiivsem ja vihasem, on siin tegemist tõesti parima Hulkiga, kes seni ekraanile ilmunud on. Plaksutasin vist 4-5 korda keset seanssi nagu alaarenenud hüljes, sest see kõik oli nii faking awesome.

Kuuldavasti järje lavastajaks on samuti Josh Whedon ning vot seda ma ei jõua enam ära oodata. Kui esimene "The Avengers" oli selline pauk allapoole vööd, siis ma ei kujuta, mis järjes toimuma hakkab.

8,5/10
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Tasujad

PostitusPostitas JazZ- » 08. Mai 2012, 01:51

lostinthemist kirjutas:Sellist asja siin "The Avengers"ites pole ja see tegigi kogu asja intrigeerivaks - nad on superhero'd, kes ei kuulu kokku.

Heh :)
According to Joss Whedon, the film is strongly influenced by the early 1960s Avengers comics, which he was a fan of while growing up: "In those comics these people shouldn't be in the same room let alone on the same team - and that is the definition of family."


Ralf kirjutas:Kogu see Loki värk oli kohati halvasti kirjutatud... "Ma tahan inimesed vabastada... vabadusest" - WTF? :irw:


Noh jah, oleneb, kuidas mingit sõnumit presenteerida - kogu see Loki loogika oli teoreetiliselt üsna sarnane Kafka "Protsessi" ideele (või vähemalt ühele neist), aga ühel juhul sisistab selle keset eriefektirohket möllu välja vihase metalfänni väljanägemisega mentaalselt ebastabiilne jumal, teisel aga analüüsitakse seda mitukümmend raamatulehekülge. Ehk seesuguse oneliner'i kujul see lause ilmselt tõesti just eriti palju senssi ei meigi ja üsna võimalik, et ei peagi, sest kurjade superkangelaste plaanide kokkuvõtted ei kipugi enamasti valijate häältesaju garanteerivate plakatite lööklauseid meenutama. Aga kui väga vaja, annab vist kõigele mingi sügavama tagapõhja välja mõelda. (Y)
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Tasujad

PostitusPostitas rauls » 08. Mai 2012, 20:59

Ma olen küll väitnud, et "The Avengers" vastu puudub huvi täelikult, kuid teie arvamusi lugedes hakkab juba väike kihk tekkima. Tean kindlalt, et ma vaimustusse ei satuks, kuid tahaks ikkagi teada, mille pärast te vaimustusse sattusite. Ma käin ikka aeg-ajalt vahelduseks ette teada halbu filme vaatamas. Äkki pulli pärast vaatan ka kinoajaloo suurima superkangelaste kogunemise ära. Samas selline film ei ole üldse minu teetass. Kas keegi ütleb piisavalt mõjuva põhjuse, miks ikkagi peaksin asja üle kaema?
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

Re: Tasujad

PostitusPostitas Spellbound » 08. Mai 2012, 21:01

rauls kirjutas:Ma olen küll väitnud, et "The Avengers" vastu puudub huvi täelikult, kuid teie arvamusi lugedes hakkab juba väike kihk tekkima. Tean kindlalt, et ma vaimustusse ei satuks, kuid tahaks ikkagi teada, mille pärast te vaimustusse sattusite. Ma käin ikka aeg-ajalt vahelduseks ette teada halbu filme vaatamas. Äkki pulli pärast vaatan ka kinoajaloo suurima superkangelaste kogunemise ära. Samas selline film ei ole üldse minu teetass. Kas keegi ütleb piisavalt mõjuva põhjuse, miks ikkagi peaksin asja üle kaema?


JOSS WHEDON - suurepärane stsenarist ja režissöör. Minu jaoks piisav põhjendus.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Tasujad

PostitusPostitas Ralf » 08. Mai 2012, 21:24

rauls kirjutas:Kas keegi ütleb piisavalt mõjuva põhjuse, miks ikkagi peaksin asja üle kaema?

Siis sa saad ka olla lahedate poiste klubis.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Tasujad

PostitusPostitas LiveForThis » 08. Mai 2012, 21:36

Me Spelliga lähme vaatame homme Whedoni uusima üllitise ära ja samal õhtul salvestame ka FVFV E02, mille peamine review ongi "The Avengers".

Nii et tuleb põnev õhtu (Y)
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Tasujad

PostitusPostitas JazZ- » 08. Mai 2012, 21:49

rauls kirjutas:Kas keegi ütleb piisavalt mõjuva põhjuse, miks ikkagi peaksin asja üle kaema?


Kuigi olen Spelli põhjendusega 100% nõus, sest Joss Whedon jääb ilmselt mu eluarmastuseks, kaldun miskipärast arvama, et raulsi ta ehk nii kergelt ära võluda ei suuda (järeldused põhinevad kombinatsioonil raulsi üldisest filmimaitsest ja tema filmipäevikust leitud Cabin in the Woodsi suhteliselt madalast hindest).
Aga kuna Avengers on avanädalavahetuse box-office'iga väikest viisi ajalugu teinud ja alla nädala kinolinadel jooksnuna IMDb top 250's 29. kohale platseerunud, siis filmisõbrana vaataksin selle kõmutekitava filmi juba tühipaljast uudishimust ära - kas või selleks, et pärast rahumeeli tõdeda, et inimesed on ilmselt ära keeranud, et sellise jama ümber nii palju poleemikat tekitavad.

Aga jah, loodetavasti tagab Avengersi edu tulevikus vähem Fireflyde känseldamisi. Sellega seoses üks muigama panev tweet:
Hell, just rerelease Serenity and put "From the director of THE AVENGERS" in every trailer. See what happens.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Tasujad

PostitusPostitas LiveForThis » 08. Mai 2012, 21:54

Täpselt, nüüd on ehk Whedonil võimalus valmis meisterdada uus Firefly film (Y) "From the director of The Avengers", müüb nagu kulutuli.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Tasujad

PostitusPostitas Ronet » 08. Mai 2012, 23:04

LiveForThis kirjutas:Täpselt, nüüd on ehk Whedonil võimalus valmis meisterdada uus Firefly film (Y) "From the director of The Avengers", müüb nagu kulutuli.

Serenity tõmbas otsad kokku imo.
Kahju, et Buffyverse aeg läbi on. Angel'i filmi oleks küll tahtnud..
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Tasujad

PostitusPostitas LiveForThis » 08. Mai 2012, 23:12

Heh, küll Whedon juba need otsad lahti tõmbaks kui kunagi filmi tegemiseks läheb. Kasvõi prequel, direct film sarjale 8)
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Tasujad

PostitusPostitas lostinthemist » 08. Mai 2012, 23:25

rauls kirjutas:Kas keegi ütleb piisavalt mõjuva põhjuse, miks ikkagi peaksin asja üle kaema?


Vale lähenemine on sul, mees. Sina, filmihuviline, peaksid endalt küsima hoopis: miks ma ei peaks seda vaatama?
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Tasujad

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 09. Mai 2012, 00:05

lostinthemist kirjutas:Vale lähenemine on sul, mees. Sina, filmihuviline, peaksid endalt küsima hoopis: miks ma ei peaks seda vaatama?

FVFV esimeses podcastis anti põhjus selleks, kuidas seda kommertsi seal nimetatigi.
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

EelmineJärgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 149 külalist