Lahingulaev

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Lahingulaev

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 19. November 2011, 18:51

Lahingulaev
Battleship (2012)

"Lahingulaev" on tohututes mõõtmetes actionirikas seiklusfilm, mille tegevustik leiab aset merel, taevas ja maal, kui meie planeet võitleb ellujäämise nimel ülekaaluka maavälise vastasega.

Taylor Kitsch ("John Carter", "Friday Night Lights") on leitnant Alex Hopper, lahingulaevale "USS John Paul Jones" määratud ohvitser; Brooklyn Decker ("Minu liba-abikaasa") on Sam Shane, füsioterapeut ja Hopperi kihlatu; Alexander Skarsgård ("True Blood") on Hopperi vanem vend Stone, laeva "USS Sampson" komandör; muusikamaailma superstaar Rihanna on allohvitser Raikes, Hopperi meeskonnakaaslane ja relvaspetsialist; kogenud kinoveteran Liam Neeson ("Röövitud") on Hopperi ja Stone'i ülemus (ning Sami valikuid hukkamõistev isa), admiral Shane.

www.forumcinemas.ee

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Lahingulaev

PostitusPostitas brixxx » 30. Aprill 2012, 10:40

Oli huvitav ja põnev film, vaataks veel kord, aga mõned asjad veidi häirisid.
Spoiler :
Kui Alexi vanem vend sõimas tal näo täis, et ta peab mereväkke minema, siis hiljem oleks võinud Alex olla tunduvalt vihasem ja vihata seda kohta. Kui juba filmis tuua välja poliitikud, NASA ja ülejäänud merevägi, siis võiks neid kajastada ka.
Ei saa aru, miks peab olema Liam Neeson peategelane kui teda peaaegu ei näitadagi.

Kui ma seda filmi vaatasin, siis arvasin, et on tehtud mingi arvutimontaaž või midagi taolist, et Mick Canales pole jalgu, aga tuli välja, et inimene, kes seda mängis Greogery D. Gadson, ei olegi tegelikult jalgu. Kui võtta filmi seisukohast, siis filmi algul oli Mick depressioonis jalgade kaotuse pärast, siis kindlasti peale tulnukate võitlust sai ta enesekindluse tagasi.

Lahe koht oli kui võeti vanameeste laev abiks ja laeva meeskond tuli abiks, need mehed olid päris vanad u 80ndad või 90ndad.

Lahinguid oli huvitav jälgida, eriti lahe oli see viimane lahing vanameeste laevaga.

Hindeks annan 9/10, punkti võtan maha, et vähe kajastati poliitikuid, NASA ja merevägi.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Lahingulaev

PostitusPostitas lostinthemist » 15. Mai 2012, 15:25

Kui kõrvutada viimaste aastate invasioonifilmidega, nimelt näiteks "Battle Los Angeles"iga, mis oli tagant järele mõeldes ikka väga nüri andmine, siis "Battleship" oli minu silmis mõne kraadi võrra parem. Sellest õhkas rohkem seda mahlasust ja mitmekülgsust. Lahingustseenid olid tõsiselt lahedad ning kaasahaaravad, mitte selline ülepingutatud "ülirealistlik" kaameratöö virr-varr. Kusjuures, filmi keskel oli üks päris äge pikk one-shot stseen. Mind üllatas, et filmis oli reaalselt rohkem märulit, kui trailer seda näitas. Meeldivalt rohkem isegi. Ja see kaua oodatud pilvelõhkuja kokku varisemise stseen traileris... kinos vaadates läks mul ikka täiega märjaks. See oli võimas.

Aga jah, kohati tõmbas filmi maine alla väga lapsik huumor. Nagu "Battle LA" puhul, siin esines ka väga palju lolle vigu, eriti tulnukate poolt. Filmil puudub igasugune järelmaik. Käisin kinos, elasin filmi sisse, üliawesome kohtades plaksutasin nagu alaarenenud hüljes, saalist väljudes läks film kiiresti meelest.
6,5/10

Spoiler :
Tulnukad nägid ka... liiga tavalised välja. Ma ootasin pisut grotesksemat, loomingulisemat välimust. Tehniliselt nad nägid välja pisut muteerunud välimusega inimesed, sisaliku silmadega ja habeme asemel olid okkad... igav...
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Lahingulaev

PostitusPostitas brixxx » 15. Mai 2012, 15:55

lostinthemist kirjutas:Kui kõrvutada viimaste aastate invasioonifilmidega, nimelt näiteks "Battle Los Angeles"iga, mis oli tagant järele mõeldes ikka väga nüri andmine, siis "Battleship" oli minu silmis mõne kraadi võrra parem.

Ma kunagi alustasin ''Battle Los Angles'' vaatamist, aga see oli nii igav, et ma vaatasin ainult pool filmi, seega oli mul eelarvamus ka ''Battleship'' kohta, aga vaatasin trailerit ja et mängis Liam Neeson mõjutas mind ikka filmi ära vaatama ning ei ole seda kahetsenud, ''Battleship'' koos filmi ''Lockout''iga on 2012.aasta üks paremaid filme.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Lahingulaev

PostitusPostitas JazZ- » 16. Mai 2012, 15:51

"Battleship "oli üks mu 2012. aasta oodatuimaid filme, sest:

1) Tulnukad!
2) Plahvatused!
3) Tuh-tuh-tuh!

Lisaks oli kogu krempli taga Peter Berg, kelle "Friday Night Lights"'i nii film kui sa seriaal üsna sümpaatsed on olnud.

Ja mis kõige tähtsam - filmis pidi lõpuks lahenduse saama küsimus, mis on olnud mitmete tuliste arutelude, mis sõbrad-sugulased ja tundmatud virtuaalkasutajad päeva pealt vihavaenlasteks muudab, katalüsaatoriks -
"Kas Tim Riggins näeks lühikeste juustega parem välja kui pikkadega?"

Ja filmis ilmsiks saanud tõde oli paraku üsna pettumustvalmistav - nagu ka film ise. Nimelt ei transformeerunud Tim Riggins lühikeste juustega ei Ryan Goslinguks ega ka Quasimodoks - vaid nägi ikka üsna samasugune välja - lihtsalt (ja seda ei näinud keegi tulemas!) mõnevõrra lühemate juustega.

(Hoiatan ette, et kavatsen ka edaspidi seda peategelasetölli Tim Rigginsiks kutsuda, sest nii tundub õigem! ...ja mulle ei jäänud ta nimi meelde.)
Kogemata-meelega hakkasin filmist "Friday Night Lights"'iga paralleele otsima, mis üllataval kombel isegi väga keeruline polnud, kuigi üks on sci-fi-action tulnukate invasioonist, teine rahulik draama väikelinna jalgpallitiimist.
Aga peale selle, et "Friday Night Lights"'i tegelased mängisid iseennast - Tim Riggins loodrit, kellel pole vähimatki kavatsust enda väidetavat potentsiaali realiseerida ja Landry kergelt awkward naljavenda, võis märgata sarnasusi ka palju üldisemas plaanis:

Range juhtpositsioonil olev isik (Admiral Shane vs. Coach Taylor), kelle tütrega sehkendab tema meeskonda kuuluv loo tsentris olev noorhärra. Ja noh - võitlus tulnukate vastu lahingulaeval või võitlus vastasmeeskonna vastu palliplatsil - ega ekraanil olevate inimeste emotsioonides suurt vahet polegi. Kummalisel kombel elasin aga südamega ühele keskmisele FNLi jalkamängule umbes 10 korda rohkem kaasa kui elusid nõudvale võitlusele "Battleshipis" - mis on esimene märk, et midagi on valesti.

Tegelaste tegutsemine ei mõjunud just eriti loogilisena - kui Tim Riggins, kes varem MITTE MIDAGI teha ei viitsinud (ja sellega seoses on ka tema oskused pisut kaheldavad), pidi järsku kapteni kohustused üle võtma, siis sai ta elutähtsate otsuste langetamisega otseloomulikult suurepäraselt hakkama! (???)

Kogu filmi juures ei suutnud ma vastust saada küsimusele, mis täpsemalt tulnukate eesmärgiks oli - jah nii sõna "invasioon" kui ka lausejupp "saab olema nagu Columbuse Ameerika avastamine ja põliselanikud" võiks ju üsna selgeks viiteks olla, AGA kui ajalooliste allikate kohaselt valged põlisrahva kutuks tegid, siis tulnukate sihiks tundus olevat hoopis kõige tehisliku hävitamine, sest kui superkaamerasensoritega plahvatusrataste fikseeritud objekt osutus elusolendiks, jätsid nad ta kutustamata, samas kui näiteks kõik autod heliefektirohkete plahvatuste saatel üksteise järel õhku lendasid. Ehk lõppkokkuvõttes mõjusid need tulnukad nagu mingid hipifundamentalistid (või Christopher McCandless), kes arvasid, et nutitelefonid ja pangaautomaadid on kurjast ja inimestel tuleks siirduda tagasi looduse rüppe ning õilsal eesmärgil seeläbi Maa elanikele hingerahu tuua, otsustasid sisalikmehed kõik pahad tehislikud elemendid kõrvaldada.

Kokkuvõtteks võisid mõned plahvatused ju päris vinged olla, aga üldiselt oli lugu väga nõrgalt üles ehitatud. Need viimaste aastate "BATTLE++" tulnukafilmid kohe ei saa vedama. :?


Taylor Kitsch on kahe kuu jooksul päästnud juba 2 planeeti, mida sina täna tegid???
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Lahingulaev

PostitusPostitas Pixie » 12. Juuni 2012, 00:47

Möllukas nagu iga teine - ohtralt eriefekte, tavalised mitte midagi ütlevad tegelased ja pettumust valmistavad tulnukad. Kas ma magasin maha kõik seletused/spekulatsioonid tulnukate inimestega sarnase välimuse (ei julge väita, et kogu anatoomia) ja rünnaku eesmärkide kohta? Tegevus jooksis väga mugavalt, täpselt nii et õiged inimesed ellu jääksid ja vajalik laev pinnal püsiks. Soundtrack ja slow mo mõnikord töötasid, aga mite alati. Rihanna jättis meeldiva mulje, olin palju hullemaks valmis. :)) Võib isegi öelda, et parim üllatus kogu filmist. 6/10

Tetris - Official Trailer he he
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Lahingulaev

PostitusPostitas Ralf » 03. August 2012, 04:06

Mereväelaste heroism ning patriotism ja ameeriklaste visa võitlus tulnukate rünnaku vastu, saateks AC/DC muusika ning kõvasti rauda ning lihaseid ja taustal tilberdamas kuum blond beib* :irw: - kõik see pani ühel hetkel lihtsalt imestama, kas tegu on mingisuguse paroodiaga Michael Bay filmidest, sest antud invasioonifilmis on kõik neile omane nii võimendatud, et jabur tunne tekib. Või siis ongi tegijate sõrm lihtsalt väga hästi Ameerika popkornimaiaste publikute pulsil.
* Kõnealune beib on üks igavamaid uusi "staare" üldse, kui see peategelane talle alguses ütleb, et a-la "You're smart, kind, beautiful, funny, and I'm madly in love with you", siis mõtlesin küll endamisi, et "Huh? Minule pole küll neid omadusi näidatud, ma näen vaid tissipaari". Aga eks see Taylor Kitsch on ise ka paras mannekeen, nii et sobiv paaripanek, saavad elu lõpuni nukumajas elada, kui invasioonioht kord möödas on...

CGI on muide siin filmis üks parimaid, mida kunagi näinud ja seda täiesti naljata. Kui umbes poole peal suurem tulnukamadin lahti läks ja need infantry alienid laiama hakkasid, läks meel palju paremaks, aga tekkis muidugi ikka tunne, nagu oleksin läbi suure sitahunniku kaevanud, et pähkliteni jõuda. Raskesti hinnatav film tegelikult, action oli igati tasemel ja nägi köitev välja, aga kõik, mille sisse see pakitud oli, tahtis lihtsalt öökima ajada. Kõige hullem rämpskino üldse, aga ma seekord ei teagi, kas see oli nagu miinus või pluss... Tuleb jääda 5 juurde, 4 tundub vähevõitu ja 6 way liiga palju. :irw:

Pilt
Äge (Y)

Pixie kirjutas:Kas ma magasin maha kõik seletused/spekulatsioonid tulnukate inimestega sarnase välimuse (ei julge väita, et kogu anatoomia) ja rünnaku eesmärkide kohta?

See jäi tõesti küllaltki mõistatuslikuks, ent õnneks oli klassikaline

Kood: Vali kõik
SÕDUR (otsustuskindla tooniga)
"Nüüd vaatame, mis selle kolli tiksuma paneb!!!"


moment olemas (need stseenid on analoogilistes filmides mu lemmikud), kuigi oleks võinud tol mahanopitud sibulal veel morda ka maha võtta ja vaadata, mis organid tal kolus on (kangesti meenutasid "Green Lanterni" üht elukat need kujud) nagu "Battle: Los Angeles"-es, aga fain, armorieemaldus käras kah.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Lahingulaev

PostitusPostitas kalaraisk » 06. August 2012, 09:27

Korralik popkornikas, va AC/DC kräunumine. MMMMURICA! USA! USA!
Pilt Pilt Pilt
Kasutaja avatar
kalaraisk
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 91
Liitunud: 26. Jaanuar 2012, 22:59

Re: Lahingulaev

PostitusPostitas dm7 » 06. August 2012, 23:40

man invites aliens, aliens come, man kills aliens, man gets a medal

Rämpsukino musternäidis.
Kasutaja avatar
dm7
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 152
Liitunud: 06. Veebruar 2012, 23:27

Re: Lahingulaev

PostitusPostitas Ralf » 06. August 2012, 23:46

dm7 kirjutas:man invites aliens, aliens come, man kills aliens, man gets a medal

Ma armastan sind.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Lahingulaev

PostitusPostitas lostinthemist » 07. August 2012, 03:50

Ühtlasi meeldis mulle samuti see, et "Battleship" oli tegelikult nutikas rekonstruktsioon laevade pommitamise lauamängust. Neid sugemeid oli filmi ajal hästi tunda ja mõjus värskendavalt.
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Lahingulaev

PostitusPostitas Defexer » 12. August 2012, 00:55

Üldiselt kokkuvõttes jättis ikka suhteliselt nürida mulje. Tulnukad tulid ja kaboom war hakkas pihta kuid mis, miks ja mis tagajärjed oleksid olnud siis neid ei seletatud lahti ja filmil süveneti ka ainult sõjale ja effektidele mis olid ikka väga võimsad ja nauditavad, et puhtalt sellepärast tasub seda vaadata.
5/10
Kasutaja avatar
Defexer
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1175
Liitunud: 31. Juuli 2008, 21:29

Re: Lahingulaev

PostitusPostitas Rain » 24. September 2012, 13:51

Väga meeltlahutav: kõva soundtrack, võimas märul ja uudne mõttelaad tulnukate invasioonist ning need kõik olid omavahel väga hästi kokku sulandatud. Süžee koha pealt jäi natsa vajaka, aga muidu täitsa vinks-vonks. 7/10
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Re: Lahingulaev

PostitusPostitas 0ll » 25. September 2012, 01:44

Mõnus film pühapäeva hommikuks. Kindlasti selle aasta üks parimaid komöödiad:
Taylor Kitschi tuim nägu ja mittemidagiütlev pilk kui erinevad tegelased ta peale karjuvad
veteranid (Village People?)
titaanide heitlus - kunstjäsemetega mees vs mech suit
muusikavalik

Eriefektid olid fantastilised (eriti meeldisid need rappivad hammasrattad)
Aga kahjuks kogunes filmi lõpuks liiga palju igavaid/mõttetuid momente.

3+/10
Fact is, the law says you cannot touch! But I think I see a lotta lawbreakers up in this house tonight...
Kasutaja avatar
0ll
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 795
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:25
Asukoht: Tallinn

Re: Lahingulaev

PostitusPostitas CyberRax » 20. Detsember 2012, 23:12

"Laevade pommitamise" filmiversioonist oleks rohkem laevade pommitamist oodanud, aga laias laastus käis kah. Tegelased olid parajalt kahemõõtmelised, tulnukate relvastus ei istunud (keerlevad hiigelkuulid ja saehammastega üherattalised motikad? WTF?!?) ja lõpptulemus oli mage ("Independance Day"s vähemalt lasti kogu rassi põhilaev õhku ja võeti seejärel allesjäänud laevad ette, siin piirdus kogu teema vaenlase uurimistiimi mahatapmisega... justnagu see kustutaks tõsiasja, et tulnukad on meist teadlikud). Aga märul haaras kaasa ja, noh, plahvatusi oli kah. 3,5/10
Movies don't create psychos, they just make psychos more creative!
CyberRax
Eliit
 
Postitusi: 451
Liitunud: 08. September 2005, 20:39
Asukoht: Tallinn

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 27 külalist