Pimeduse rüütli taastulek

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Re: Pimeduse rüütli taastulek

PostitusPostitas Garli » 18. August 2012, 19:16

Väga väärikas lõpp triloogiale. Ei saa aru, mis meeletust kvaliteedi- või tempolangusest te siin jahute. Jah, suurem osa lõpust oli põmmutamine, aga kamoon... see oli kaasahaarav ju. Ebaloogilisi ja lihtsameelseid asju muidugi leidus (nagu rauls välja tõi), aga selliste kohtade peal tuleb osata lihtsalt üks silm kinni pigistada. Tegemist ikkagi superhero filmiga, mitte realistliku krimidraamaga. Minu arust otsast lõpuni väga tugev ja põnev film.

Mõned plussid-miinused ka, mis esimese hooga pähe tulevad:
+Bane ja tema hääl, mis alguses väga harjumatuna tundus
+Rachel'i puudumine
+continuity eelmiste osadega, nii meeldivalt terviklikku saagat polegi ammu kohanud
+Catwoman

-Bane'i lõpp
-imelikud romantikastseenid

9/10

Forza kirjutas:LÕPP:
Spoiler :
Ainus asi, mis häiris, on, et see oleks võinult inceptionlikult ambiguoosseks jääda. Alfredi vaatamine kaamerasse näiteks: oleks see siis olnud kelnerile või Bruce'ile, oleks jäänud vaataja enda otsustada.

See oleks perfektne lõpp olnud.

rauls kirjutas: "The Dark Knight Rises" ei ole tegelikult teab-mis halb film, kuid minu jaoks liiga kommerts.

Ei mõtle mitte midagi halba selle küsimusega, kuid kas The Dark Knight polnud siis kommerts?
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

Re: Pimeduse rüütli taastulek

PostitusPostitas rauls » 18. August 2012, 23:37

Garli kirjutas:
rauls kirjutas: "The Dark Knight Rises" ei ole tegelikult teab-mis halb film, kuid minu jaoks liiga kommerts.

Ei mõtle mitte midagi halba selle küsimusega, kuid kas The Dark Knight polnud siis kommerts?

Eks ta oli ka, kuid TDK oli selgelt sisukam ja siuke mõnusalt sünge, omades isegi teatud määral kunstilist väärtust. Ma mõtlen rohkem, et "The Dark Knight Rises" on just sisu poole pealt liiga kommerts, aga väga paljudele just sellised filmid lähevadki peale. TDK päästis ja varastas muidugi Heath Ledger. TDKR on lihtsalt tavaline märul ja ei paista millegi erilisega silma. See on minu subjektiivne arvamus.
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

Re: Pimeduse rüütli taastulek

PostitusPostitas Garli » 19. August 2012, 11:10

Selge, ise eelistan samuti sisukuse ja sünguse poolest TDKi, kuid ei ütleks, et üks neist rohkem kommerts oleks võrreldes teisega.
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

Re: Pimeduse rüütli taastulek

PostitusPostitas Pixie » 19. August 2012, 12:51

Lõpuks ometi õnnestus film ära näha. Ootasin ja lootsin eelmistele filmidele sarnast taset, kuid kahjuks pidin tsipa pettuma. Film oli vinge ja äge, jah, aga mitte eelnevalt püstitatud tasemel. Pea kolme tunnine pikkus ei häirinud, igav ei hakanud kordagi ning soundtrack oli võimas. Kohe panin tähele, et filmi ülesehitus oli kuidagi ebalev. Hüppas ühest kohast teise, vaheldusid erinevaid emotsoonid ilma sujuva üleminekuta. Puudu jäi pingelisusest, mis näiteks filmi nr 2 puhul sundis mind vaatama toimunut läbi sõrmede.

Bane jäi veidi tühjaks tegelaseks. Kõik eeldused olid juskui loodud, oleks tahtnud teda rohkem tundma õppida. Lõppu jäetud twist pigem vähendas tema väärtust minu silmis. Piltide ja trailer'ite põhjal olin valmis enamaks... Tom Hardy oli muidu suurepärane. Kui poleks tema nime näinud, ei oleks osanud arvata, et tegelast mängib just Hardy. Arvatavasti jäi mind segama hääl, see tundus liiga moonutatud. Bane'i ütlemised olid väga head ning tsiteerimist väärt, kuid hääl takistas mul neid tõsiselt võtmast.

Positiivselt üllatas Hathaway, ma tõsiselt kartsin, et kõik temaga seonduvad stseenid on rikutud. Tal polnud teab mis palju ekraaniaega, kuid suutis püsida huvitava ning ootamatuna. Alfred oli armas, temale sai ka kaasa elatud. Võib-olla tundus see ainult mulle, aga Bruce nägi filmis välja kohe eriti väsinud ja räsitud olemisega. Ma ei mõtle ainult filmi algust või tema taastumisaega. Viimase kohta on muidugi omad nitpick'id. Blake meeldis samuti, ainult et tema otsus ametist loobumiseks oleks võinud tulla šokeerivamate sündmuste tulemusena.

Lõpp oleks vast suutnud rohkem korda minna, poleks Bruce/Batman selle filmiga nii... kaugeks muutunud.
Spoiler :
Batman'i "surma" järel jõin mõtlema, et kas TÕESTI lõppeb triloogia peategelase surmaga. Siis aga nägin Alfred'i maha istumas ning naeratamas. Sellega oleks võinud antud stseen lõppeda, rohkem subtle ja vähem in your face. Samas olen lugenud, kuidas osadel vaatajatel tekitas raskusi ka olemasoleva stseeni tõlgendamine. :pööritus: Kuigi olin eelnevalt teada saanud spoileri, et Blake ongi Robin, suutis nime paljastamine naeratama panna. Meeldis, kuidas teda ja Catwoman'it ei surutud eelnevalt väljakujunenud rollide stereotüüpidesse. Ei pidanud keegi kassidega mängima ega kitsas kostüümis Batman'i sidekick olema.


8/10
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Pimeduse rüütli taastulek

PostitusPostitas Rain » 18. November 2012, 00:14

Lööge mind, kuhu tahate, aga minu silmis oli konkreetselt selle filmi tase eelmisega võrreldes ikka omajagu tõusnud. Kõik oli tore, Batmani polnud terve aeg ekraan täis, lõpp oli meeldiv - täitsa viis filmike. Muidugi lõpust rääkides, siis väga hea finaal filmile võib ikka päris palju mõjutada selle lõpparvamust. Pärast filmi äravaatamist oli endalgi tunne, et super film, ent see finaal mattis kõik eelneva negatiivse enda alla ära, aga siiski kui järele mõelda, polnudki see tegelikult niiväga perfecto. 8+/10
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Re: Pimeduse rüütli taastulek

PostitusPostitas CyberRax » 02. Jaanuar 2013, 13:10

Triloogia nõrgim. Venis liialt, tegelasi oli liialt palju tekkinud, Bane'i "brutaalne" võitlusviis oli fantaasiavaene klohmimine, kõrgpunkt oli pigem keskpaigas kui lõpus, lõpp ise oli liialt lahtine (jah, "Bruce Wayne"'i tapsid nad filmi siseselt maha, aga Batmanile otsiti kohe [potentsiaalne] asemik). Avastseen oli võimas, seejärel hakkas allamäge minema.
Kokkuvõtlikult paneks 5/10 - vaadata kõlbas, lõpufilmina polnud samuti paha, aga "Batman Begins"i ega isegi mitte "Dark Knight"i välja ei andnud.
Movies don't create psychos, they just make psychos more creative!
CyberRax
Eliit
 
Postitusi: 451
Liitunud: 08. September 2005, 20:39
Asukoht: Tallinn

Re: Pimeduse rüütli taastulek

PostitusPostitas damon » 08. Jaanuar 2013, 10:43

Vaatasin samuti lõpuks ära ning meeldis ikka väga väga.
Hakkasin eile õhtul filmi vaatama peale 23me ning nägin, et on pikk film ja mõeldes et pean hommikul 7 ärkama, et tööle minna siis juba arvestasin, et kui peale poolt kahte lõppeb siis jääb uneaega väheseks ning tõenäoliselt jätan mingi hetk pooleli. Reaalsus oli, et vaatasin lõpuni ja ärgates mõtlesin esimese asjana filmile - nii hea oli minu arvates.
Kogu triloogia sünge toon on tõsiselt hästi teostatud.
Kommentaare on piisavalt aga toon omapoolt veelkord välja plussid:
+ Batman on haavatav ja kui ta trenni ei tee siis ka peksa saab :D
+ pahadega ei ole üle pingutatud, Bane oli ainus kookmiksikangelaslik pahalane ja mitte mingi idiootlik hull, vaid strateegiline terrorist
+ Robin selgus vihjates ning lõpus mainimine ainult kinnitas niigi selget fakti
+ Catwoman nime ei manitud filmis kordagi
+ stoori ja tõelise pahalase twist
jne

Lisaks - esimest korda näen, et Anne Hathaway on tõeliselt seksikas. Printsessi päevikutest ja nõia-Ellast on saanud korralik naine! :D
Kuna triloogia filmide vahel on kolme/nelja aastased vahed siis ükskord peaks uuesti järjest ära vaatama.
10/10
Kasutaja avatar
damon
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 352
Liitunud: 29. Jaanuar 2010, 13:06
Asukoht: Pärnu

Re: Pimeduse rüütli taastulek

PostitusPostitas Spellbound » 10. Oktoober 2013, 22:05

Spoiler :
Pilt
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Eelmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 34 külalist

cron