Pimeduse rüütli taastulek

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Re: Pimeduse rüütli taastulek

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 01. August 2012, 12:20

Spoiler :
Soprano kirjutas:http://smodcast.com/episodes/the-dark-knight-redux/

Kes on filmi näinud, siis võivad kuulata, kuidas Kevin Smith suure Batmani fännina jutustab terve filmi sisu otsast lõpuni, mis meeldis ning mis mitte. Seejuures räägib ta nt. Bane'i dialoogides tema häälega jne. Muhe kuulamine neile, kes viitsivad 1,5h "kulutada" ehk siis u. 3 vilmuveeblast.
Sellele eelneb tegelikult Part 1, kus räägib Nolani triloogiast üldisemalt, mainib Tim Burtoni Batmani filme jms. See on ka 90min, et kõik kokku kestab kauem kui film ise. :)


Head lingid Sopranolt ^

Suured tänud jagamast. Üks lahedamaid cast'e, mida kuulnud olen (Y) Smith tundub üsna kirglik vend ikka olevat :D
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Re: Pimeduse rüütli taastulek

PostitusPostitas Soprano » 01. August 2012, 12:37

DaydreamDiamond kirjutas:Head lingid Sopranolt ^

Suured tänud jagamast. Üks lahedamaid cast'e, mida kuulnud olen (Y) Smith tundub üsna kirglik vend ikka olevat :D

High 5! Tore, et meeldis. Ta läks jah väga emotsionaalseks ühest stseenist rääkides.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Pimeduse rüütli taastulek

PostitusPostitas brixxx » 01. August 2012, 13:26

Sten kirjutas:Ja palun, kasuta spoilerit viimase lause puhul

Spoiler :
Miks, ma ei ütle ju otse välja kes saab uueks Batmaniks?
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Pimeduse rüütli taastulek

PostitusPostitas Ralf » 01. August 2012, 13:32

brixxx kirjutas:
Sten kirjutas:Ja palun, kasuta spoilerit viimase lause puhul

Spoiler :
Miks, ma ei ütle ju otse välja kes saab uueks Batmaniks?

Ära kuula Steni, ta on kõrgelt puu otsast kukkunud. :irw:
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Pimeduse rüütli taastulek

PostitusPostitas ruut » 01. August 2012, 18:37

Spoiler :
Segaseks jäi, kas vanglas nägi Bruce Wayne viirastus või oli Ra's Al Ghul tõesti elus.

brixx, sul on fenomenaalne talent mitte tähele panna ilmselgeid asju.

Spoiler :
Miks, ma ei ütle ju otse välja kes saab uueks Batmaniks?

Mõtlesin, et vinguks pikalt ja laialt, aga what's the point?
Kasutaja avatar
ruut
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 990
Liitunud: 23. Mai 2009, 22:31

Re: Pimeduse rüütli taastulek

PostitusPostitas 0ll » 09. August 2012, 02:09

Midagi asjalikku öelda ei ole, lihtsalt vingun ja teen seda mitte eriti elegantselt. Soovitan tuju mitte ära rikkuda; selle asemel midagi muud lugeda.

Soprano, mina olen ka üks neist imelikest, kes vahel Kevin Smithi heietusi kuulab. Batmani omad olid väga lõbusad, aga mul on tunne, et TDKR meeldis talle podcasti lõppedes vähem kui paar tundi varem. Kohati läks erinevate vigade kallal norides hääl päris nukraks. Kuigi lõpetas alati positiivsel noodil, justkui endale sisendades: "Don't get me wrong, it's a great movie." Kusjuures läbi jõuti võtta vaid väike osa filmi probleemidest. Suure (suurima?) Batmani fännina tõrjus ta need kõik eemale ja kokkuvõttes jäi filmist ülipositiivne mulje.

Mina (keskmine Batmani fänn) ei takerdu reeglina samuti mingite üksikute ebakõlade või paari juustuse tsitaadi taha. Peaasi, et film kokkuvõttes töötaks ja lugu jookseks. TDKR ei töötanud. Kaootiline ja juhuslik stsenaarium. Nolan ei lasknud pingel tõusta - nii emotsionaalsed kui ka möllustseenid ei omanud piisavat laengut. Põhja keeratud Zimmeri muusika mõjus veidralt, sest ekraanil toimuv lihtsalt ei olnud nii kõrget helitugevust ära teeninud :?

Dialoogi lihtsus-otsekohesus ja tegevuse hüplik stiil meenutas koomikseid. Aga mina ootasin koomiksiFILMI. Kõik need mõtted (börsid-turud, 99%, võim rahvale jne) öeldi lihtsalt tuimalt välja. Sama asja võiks ka TDK-le ette heita, aga seekord hakkas eriti eredalt silma ja kõrva.
Tegelased. Ma lihtsalt ei mõista Alfredi valikut (Bruce une pealt lämmatada) - eelmisi filme arvesse võttes täiesti arusaamatu areng. Kunstlikult loodud dramaatiline moment.
Spoiler :
Ma tahaks mõelda, et Selina ja "Blake" olid rohkem stuudiopoolsed nõuded, kui Nolani enda ideed. Ja sundseisust ei tulnud midagi paremat pähe. Sest misasja? Universumis, kus keegi Batmani isikut tuvastada ei suuda, arvab noor orb (Batman oli ka orb!) nahkhiiremehe isiku ära ja ilmub ühel ilusal päeval ta ukse teha. Ülejäänud filmi jõlgub ringi ja lõpus saab Robiniks. The end. Selina "clean sheet" ja ta erinevad valikud... Ah, ma ei viitsi.
Suur paha Bane, kelle tähtsus filmi lõpuks nulliti. Kokkuvõttes keskmisest osavam muskel, ei muud. Isegi surm(?) oli kuidagi suvaline, suures plaanis vähetähtis. Ja Bane'i tegelase ära rikkunud Miranda/Talia oli lihtsalt lavadekoratsioon, kes ei saanud kunagi päris tegelaseks.

Kõik näitlejad olid muidu tasemel, tegid, mis suutsid.

Võrdluseks lühikesed muljed eelmistest osadest. "Batman Begins" on film, mis muutub iga vaatamisega aina paremaks. Lemmik koomiksifilm, suurepäraselt jutustatud saamislugu - 9/10. "The Dark Knight" oli selge eesmärgiga (headuse murdmine) ja üliefektse pahalasega tempokalt kulgev krimka. Käisin kolm korda vaatamas ja jättis iga kord sama hea mulje, tõeline KINOfilm - 8+/10.

TDKR on pika puuga Nolani nõrgim linateos. Laisk ja sihitu käsikiri + suhteliselt igav möll. Käisin muide ka seda teist korda vaatamas - kahtlustasin, et äkki oli esimesel korral väsimus kallal või tuju paha... Aga ei, mõjus veel tüütumalt :(
4/10


"Autopilot. Autopilot? Oh noes, autopilot! Autopilot... Autopilot."
?
Fact is, the law says you cannot touch! But I think I see a lotta lawbreakers up in this house tonight...
Kasutaja avatar
0ll
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 795
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:25
Asukoht: Tallinn

Re: Pimeduse rüütli taastulek

PostitusPostitas Kasklane » 10. August 2012, 10:24

Annaks hindeks filmile 9/10. Meeldis TDKR puhul eriti see, et oli oma ülesehituselt ja sisult üsnagi erinev eelnevatest osadest ning põnevus (vähemalt minu jaoks) püsis lõpuni.Ka uus kurikael Bane mõjus väraskendavalt. Häiris veidi see, et algul näitas liiga palju hädist batman`i ning kohati oli tegevus aeglane.

Soovitan kindlasti kõigile, kes eelmiseid osi nautisid (Y)
Kasklane
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 1
Liitunud: 09. August 2012, 17:05

Re: Pimeduse rüütli taastulek

PostitusPostitas rauls » 13. August 2012, 22:08

Paljud räägivad, et tegu on väärika lõpuga Nolani trioloogiale ja isegi parima osaga. Mina paraku seda meelt ei ole. Mürtsu ja pauku oli küll, kuid sisukust jäi väheks. Kõige paremini võtab minu arvamuse kokku järgnev lause, mille kirjutas Mathura ajalehe Sirp artiklis:
„Pimeduse rüütli tagasitulek” („The Dark Knight Rises”) ei ole paraku suurt muud kui üsna tavaline Hollywoodi action, millele keskmisest parema kvaliteedi tagavad vaid Nolani hea käsitööoskus ning suurepärane näitlejateansambel.
Minu maitset paraku piisavalt ei rahulda lithtsalt tavaline Hollywoodi action. Mind häiris ka liigne lihtsameelsus ja ebaloogilisus. Näiteks:
Spoiler :
Bruce Wayne’i imeline paranemine vanglas;
ikka peab saatma absoluutselt kõik politseinikud maa alla.
Batman ja Bane'i vahelised kaklused olid äärmiselt vaimuvaeselt ja ütleks isegi, et igavalt lahendatud. Mida positiivset aga veel öelda? Näitlejatöid ja Nolanit juba sai kiidetud. Filmi algus meeldis - see oli vägagi kaasahaarav. Lõputwist (Ra's al Ghuli lapsega seoses) oli vähemalt mulle ootamatu. "The Dark Knight Rises" ei ole tegelikult teab-mis halb film, kuid minu jaoks liiga kommerts.

6/10
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

Re: Pimeduse rüütli taastulek

PostitusPostitas RockabillySarin » 15. August 2012, 15:07

Soprano kirjutas:http://smodcast.com/episodes/the-dark-knight-redux/

Kes on filmi näinud, siis võivad kuulata, kuidas Kevin Smith suure Batmani fännina jutustab terve filmi sisu otsast lõpuni, mis meeldis ning mis mitte. Seejuures räägib ta nt. Bane'i dialoogides tema häälega jne. Muhe kuulamine neile, kes viitsivad 1,5h "kulutada" ehk siis u. 3 vilmuveeblast.
Sellele eelneb tegelikult Part 1, kus räägib Nolani triloogiast üldisemalt, mainib Tim Burtoni Batmani filme jms. See on ka 90min, et kõik kokku kestab kauem kui film ise. :)


Tänud linkide eest!

Kuulasin mõelemad läbi ja Kevin Smith võttis päris hästi filmi läbi. Ta peaks tõesti pimedatele filme ümber jutustama.
Aga kahjuks minu silmis jäi kolmas osa triloogia kõige nõrgemaks.
Hinnata julgen alles siis, kui olen teist korda ka näinud.

Bane hääl oli mõnus ja Kevin oskas seda kuradi hästi järgi teha.
RockabillySarin
60000
Kasutaja avatar
RockabillySarin
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 226
Liitunud: 06. November 2007, 03:22

Re: Pimeduse rüütli taastulek

PostitusPostitas LiveForThis » 16. August 2012, 18:18

Watched The Dark Knight Rises today for the first time.

At first during the film I thought: "F. yeah I am finally watching my most anticipated film of the year by my favourite American director!"

Then I thought: "Wow, this has even more complex structure than the previous one and the whole movie had my full attention."

And finally I thought: "Why am I sobbing and grinning at the same time like some maniac?"

After the movie my only reaction was: "Oh my god sdsdadssfknsjfnsddsfds!"

When got home everything went silent and I heard Bane`s creepy voice in my head: "You have my permission to watch The Dark Knight Rises again and again as fast as you possibly can!"

And I will,

Thank you Christopher Nolan. For everything. Thank you for Bane. He was heartwarmingly beautiful creation.

9/10
Jääb alla TDK-le(10/10), sest erinevalt triloogia lõppvaatusest, puudus TDK-s igasugune märge tüüpilisest
Spoiler :
good old fashioned chase, run and stop the bad guy at the very last minute
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Pimeduse rüütli taastulek

PostitusPostitas Forzelius » 16. August 2012, 18:33

Vaatasin The Dark Knight tõuseb täna esimest korda.

Algul ajal film mõtlesin: "F. yeah ma lõpuks vaadates mu kõige oodatud film aasta minu lemmik American direktor!"

Siis ma mõtlesin: "Wow, see on veelgi keerukam struktuur kui eelmine ja kogu film oli minu täielikku tähelepanu."

Ja lõpuks ma mõtlesin: "Miks ma nutma ja irvitades samal ajal nagu mingi maniakk?"

Pärast filmi mu ainus reaktsioon oli: "Oh my god sdsdadssfknsjfnsddsfds!"

Kui koju jõudsin kõik läks vaikne ja ma kuulsin Bane `s jube hääl mu peas:" Teil on minu luba vaadata The Dark Knight tõuseb ikka ja jälle nii kiiresti kui sa suudad! "

Ja mina tahan,

Täname Christopher Nolan. Kõike. Täname Bane. Ta oli heartwarmingly ilus loomist.

9/10
Jääb alla TDK-le (10/10), sest erinevalt triloogia lõppvaatusest, puudus TDK-s igasugune Marge tüüpilisest
Spoiler :
hea vanaaegseid tagaajamine, käivitada ja peatada paha poiss päris viimasel minutil


kui keegi inglise keelt ei oska, tõlkisin ära.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Pimeduse rüütli taastulek

PostitusPostitas Spellbound » 16. August 2012, 18:47

Sest google translator on nii hea eks?
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Pimeduse rüütli taastulek

PostitusPostitas Forzelius » 16. August 2012, 18:49

Spellbound kirjutas:Sest google translator on nii hea eks?


Isegi kakskeelne hälvar nagu mina leiab, et säärane protsent inglise keelt ühes kommentaaris on liig.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Pimeduse rüütli taastulek

PostitusPostitas LiveForThis » 16. August 2012, 18:58

Rahu, lapsed, ainult rahu. Tegemist on täiesti taotusliku inglise keele kasutusega (Y)

Why? Because in english everything sounds so much kjüüüler 8)

or

Spoiler :
Why? Because fuck you thats why!
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Pimeduse rüütli taastulek

PostitusPostitas Spellbound » 16. August 2012, 19:51

Spoiler :
Bane: Theatricality and deception, powerful agents for the uninitiated. But we are initiated, aren't we Bruce?

Sama võiks küsida vaatajalt, sest peaksime nüüd juba teadma, kuidas Batman tegutseb ja vaenlasi hirmutab, aga paistab, et me ei tea. Miks? Batman/Wayne on end kaotanud ja meie kui vaataja kadusime temaga ning langesime Bane`i väga hoolikalt seatud lõksu.

Gothami üle võtmine terve armee ja saladusliku ning näiliselt võitmatu maskiga mehe poolt oligi seesama theatricality and deception, mida Ghul Wayne`le õpetas.

Rahvas seda ei näinud ega mõistnud. Vähesed nägid teatraalsustest läbi, kuid mitte plaani loojat. Kõik vaatavad Bane`i kui geniaalset kurikaela, kuid tegelikult oli ta kõigest tööriist ja tööriist vääribki autut lõppu. Ghuli tütre jaoks oli Bane oluline, kuid nagu näha, siis jällegi missiooni ohverdatav. Bane lõpetas niivõrd väikse pauguga, sest mitte tema ei väärinud seda pauku, vaid Ghuli tütar. Ka tema suurimaks relvaks oli theatricality and deception ehk siis Wayne`le ligi pääsemine ja plaani ellu viimine.

Filmi lõppedes kuulsin The Avengers`i võigast karjet ning aasta suurimaks ja ka parimaks blockbusteriks ei ole mitte Whedon Marvel-is, vaid Nolan DC-s.

Või nagu keegi kuskil netiarvustuses jõudis öelda: Nolani Batuga võrreldes on kõik teised koomiksi/superkangelase filmid lalisevad lapsefilmid.
9/10

Väga meeldis inside joke`id nii fännide kui ka Batu suunas:
Spoiler :
1. Batman: [on a rooftop, Batman turns away from Selina, then turns back and realises she is gone] So that's what that feels like.
2. Batman: Tell me where the trigger is. Tell me where it is. Ehk siis TDK ülekuulamisstseeni järelmõju kas siis seda parodiseerivate fännide suunas või siis tõesti on Nolan`il sarnase vihaseguse emotsiooniga küsimuste esitamine kriisihetkel südameasjaks.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

EelmineJärgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 24 külalist

cron