Pimeduse rüütli taastulek

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Re: Pimeduse rüütli taastulek

PostitusPostitas lostinthemist » 19. Juuli 2012, 19:01

Tahate mu ausat arvamust?

"The Dark Knight Rises" oli teostuselt igati fantastiline. Lavastajatöö, kaameratöö, montaaž, muusika (kuigi kohati oli kuulda liiga palju sarnaseid korduvaid noote eelmisest filmist), näitlejad ja dialoogid - need olid kahtlemata võrratult tehtud. Süžee üllatab paari sisupöördega, millest ei hakka spoilerikastides kirjutama.

Esimene pool filmist oli lausa suurepärane. Millega Jokker eelmises filmis hakkama sai, oli võimas. Aga see, kuidas Bane viib linna kaosesse, seda kõige otsesemas mõttes, siis mõtlesin "püha t*rademaa , see on juba täiesti uus faking level." Just siis mõtlesin, et Nolan sai tõesti sellega hakkama, ta viis kogu filmi järgmisele tasemele. Filmis aset leidvad sündmused on oma ulatuse poolest väga massiivsed.

Siis... pidin kohe oma sõnu sööma. Filmi tase ja tempo langes nii ootamatult ja järsku. Ning läks hulk aega, kuni filmi tempo tõusis. Aga siis oli juba liiga hilja. Võiks öelda, et film algas minu jaoks liiga hilja. Vaatamata kõigele sellele haigele pa*atormile, mis selles linnas aset leidis, mis oli täiega wicked, tunnen siiski sisimas, et oleks võinud rohkem keskenduda Batmanile. Catwoman ja Bale (eriti just tema) olid soliidsed tegelased. Mul tekkis tahtmatult paralleel just natuke aega tagasi linastunud "The Amazing Spider-Maniga," kus sealne kurikael oli ka jõu ja tugevuse poolest silmnähtavalt peategelasest üle. Sealhulgas, mitmed vanad tuttavad näod hüppavad filmist läbi, mis annavad positiivse lisaväärtuse filmile.

Kuid ärge saage valesti aru, "The Dark Knight Rises" oli väga hea film (kindlasti mitte täiuslik, kaugel sellest), lahutas meelt ja oli põnev vaadata, kuid siiski pärast vaatamist oli sees tühi tunne ja pettumuse maik suus. Ma poleks ise ka seda uskunud, eriti minu puhul, kes erutub peaaegu kõige peale, aga nojah. Nii läks lihtsalt. Eriti ei aitanud kaasa samuti see, et film oli 2 tundi ja 45 minutit pikk!
7/10

Edit: khm, parandasin ära, Spellbound. :irw:
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Pimeduse rüütli taastulek

PostitusPostitas Spellbound » 20. Juuli 2012, 19:20

Pikkus pole minu jaoks kunagi probleem ja 2h ja 45 minni on puhas nauding.

Eks nüüd näen ka varsti ära. Kriitkute vastu tekkinud hate fännide poolt on muidugi naeruväärne, kuid muidugi on ootused kõrged ja tahaks, et Nolan täidaks need 100%-liselt.

Also, BATGIRL? Really? CATWOMAN ikka
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Pimeduse rüütli taastulek

PostitusPostitas Defexer » 21. Juuli 2012, 00:11

Kasutaja avatar
Defexer
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1175
Liitunud: 31. Juuli 2008, 21:29

Re: Pimeduse rüütli taastulek

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 21. Juuli 2012, 01:12

Defexer kirjutas:http://edition.cnn.com/2012/07/20/us/colorado-theater-shooting/index.html?hpt=hp_t1


inimesed vist on juba kord sellised :|

Pilt
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Re: Pimeduse rüütli taastulek

PostitusPostitas adi » 21. Juuli 2012, 03:16

WHERE WAS BATMAN?
Kasutaja avatar
adi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1030
Liitunud: 05. September 2009, 13:05

Re: Pimeduse rüütli taastulek

PostitusPostitas Pixie » 21. Juuli 2012, 11:38

Traagiline sündmus, pealegi on nüüd kaua oodatud TDKR filmil ka selline... negatiivne maik juures. Mitte et see oleks inimelude kaotamise kõrval pooltki nii oluline.

Enne filmi nägemist panen siia kirja, et üritan ootusi hoida madalal, kuid tean, et sisimas ootan near-täiuslikkust. Ehk siis piisab sellest, kui püsib eelnevate filmidega enam-vähem samal tasemel. Eks nüüd tuleb spoilerite lugemise vältimiseks teatud lehti hakata vältima. Kuigi näiteks The Avengers'i ei suudetud minu jaoks ära rikkuda. :P
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Pimeduse rüütli taastulek

PostitusPostitas Spellbound » 21. Juuli 2012, 12:02

Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Pimeduse rüütli taastulek

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 21. Juuli 2012, 23:11

Pixie kirjutas:Traagiline sündmus, pealegi on nüüd kaua oodatud TDKR filmil ka selline... negatiivne maik juures. Mitte et see oleks inimelude kaotamise kõrval pooltki nii oluline.

Enne filmi nägemist panen siia kirja, et üritan ootusi hoida madalal, kuid tean, et sisimas ootan near-täiuslikkust. Ehk siis piisab sellest, kui püsib eelnevate filmidega enam-vähem samal tasemel. Eks nüüd tuleb spoilerite lugemise vältimiseks teatud lehti hakata vältima. Kuigi näiteks The Avengers'i ei suudetud minu jaoks ära rikkuda. :P



oi pljääd, sa mainisid Batu teemas Avengerse...siit saaks jubedalt palju erinevaid asju teha, kui tahata..

höhö, ma pidin ;-)

sry
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Re: Pimeduse rüütli taastulek

PostitusPostitas Forzelius » 22. Juuli 2012, 00:08

Väga väärikas lõpp-punkt saagale. Lähen raudpoltaustraaliajolt uuesti vaatama seda järgmine nädal. TDK'd sai kinos kolm korda vaadatud, TDKR ei jää sellele alla. Match or top. Ei hakka veel võrdlema neid nii detailselt, kuigi filmi ajal meenus mitu seika, mis TDK'ga sarnanesid:

Spoiler :
algusstseen on peaaegu identne: Jokeri pangarööv, kus ta ise on maskeeritud üheks nö "tühikargajaks" ning lõpus põgeneb sellega, mille järgi tuli. Bane samuti.


To name one.
Teiseks, mis tahtsin mainida, kõige rohkem lulzima ajas
Spoiler :
Robini revealimine. Nii Nolan: ta ütles, et ei kasuta seda tegelast mitte kunagi ja ka õigusega, kuna punases värvis vihane könn ei sobiks Nolani TDK'i universumiga kokku. Aga politseinik, kes JÄTKAB Batmani tööd, mitte ei ole ta abiline/alluv, on spektakulaarne.


Lõpp:

Spoiler :
ainus kord, kui Batman saab õnneliku lõpu, Nolan ruulib. Ainus asi, mis häiris, on, et see oleks võinult inceptionlikult ambiguoosseks jääda. Alfredi vaatamine kaamerasse näiteks: oleks see siis olnud kelnerile või Bruce'ile, oleks jäänud vaataja enda otsustada. Aga ma ei nurise.


Also, mul on hea meel, et mul läks totaalselt meelest ära, et
Spoiler :
Ra's al Ghulil oli tütar, mitte poeg. Teadsin seda, kuigi polnud koomikseid lugenud, aga õnneks filmi ajal ei mõelnud absoluutselt selle peale, mistõttu mõjus twist ka paremini.


Üldiselt on väga hea kombo Beginsist ja TDK'st. Beginsi eneselunastus ning TDK vidinad ning linna kaitsmine. Vingelt on seotud päris mitmed teemad eelnevatest filmidest läbi flashbackide ning isegi
Spoiler :
hallukate
, mida poleks üldse oodanud. Natukene häiris see inceptionist külge jäänud loll komme (ning võib-olla TDK ainus nõrk külg) pilduda one-linereid liigselt. Nolan võiks lasta läbi tegelaste hingeelu asju edasi kanda nagu ta Memento ja Insomniaga kunagi tegi, mitte momendiks kõkutama panevate lausetega. That being said, enamik dialoogist oli siiski hüva. Ma ei ootagi Shakespeare'i selliselt filmilt.
Ei hakka mingeid kümneid veel laduma, sest vaatan seda veel mitu-mitu korda, kuid ürg-esmamulje ütleb, et Nolan sai stsenaariumi näol tõesti mis tahtis: match or top TDK. Mis oligi tema eeldus selle filmi tegemiseks. Üks tugevamaid triloogiaid igal juhul.

P.S.1 Also, too kohtustseen oli nii Kafka.

P.S.2 Lost, vähesed filmid kerivad tempo nii üles, et see kordagi ei lange. Kõik on tsükliline, peab ette oskama valmistada selle jaoks, is all.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Pimeduse rüütli taastulek

PostitusPostitas Rasmus » 22. Juuli 2012, 01:03

Suurepärane lõpp triloogiale. Pean vist natuke seda seedima enne, kui oskan midagi täpsemat öelda. Läheks vist isegi teist korda kinno vaatama. 10/10 igal juhul.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Pimeduse rüütli taastulek

PostitusPostitas Ronet » 22. Juuli 2012, 01:23

Rassu kirjutas:Suurepärane lõpp triloogiale. Pean vist natuke seda seedima enne, kui oskan midagi täpsemat öelda. Läheks vist isegi teist korda kinno vaatama. 10/10 igal juhul.

Miks te pidevalt saalist väljas käisite?
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Pimeduse rüütli taastulek

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 22. Juuli 2012, 01:24

Võtame sel korral soliidselt kokku. Film oli taaskord liiga pikk, pole midagi parata, aga piuh-pauh märuliga nii kaua tempot üleval ei hoia, millalgi tuleb väsimus peale ka, natuke liiga palju lahmimist. Õnneks polnud sel korral Rachelit ja kogu seda melodraamat, seda võibki üheks parimaks küljeks pidada. Alfredi ulgumine oli ehk liiast, Fox samas classy as ever. Ka twist oli hea, aga Bane ise jäi kuidagi igavaks. Oleks võinud nägu siis vähemalt näidata... Jokkerile jäi ikka alla.

Liialt keskenduti ehk kõrvaltegelastele, Batmani oli sel korral kuidagi vähe ja kui näidatigi, siis ta pigem virises. (N) Gary Oldman oli hea nagu alati, aga Ra's al Ghuli igatsen, üks lemmikuid sellest seeriast, Catwoman deliveeris, aga mitte midagi enamat. Naerma ajas too koht (ikka suudetakse selline ka sisse tekitada), kus Batman käskis Gordon-Levittil "päästa nii palju rahvast, kui ta suudab" ja mida viimane tegi... läks võttis paarkümmend orvukest ja kogu lugu, pani muigama. Lõpp oli pisut meh ja nõustun Forzaga ka selle Alfredi koha pealt.

Triloogiast vast nõrgim, teise osaga kannatab võrrelda, aga esimesele jäävad mõlemad alla.

6/10
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Pimeduse rüütli taastulek

PostitusPostitas Rasmus » 22. Juuli 2012, 01:28

Level kirjutas:Miks te pidevalt saalist väljas käisite?

Filmi ajal ei käinud kordagi.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Pimeduse rüütli taastulek

PostitusPostitas Kickflick » 22. Juuli 2012, 08:38

Minu ootusi see ületas ja julgen pidada seda triloogia parimaks osaks. Kuid siiski jäi ka minu arvates liiga pikaks, et suuta pidevalt pinget pakkuda. Meeldis see, et Batman pidi päästma vaid Gotham City, mitte nagu enamik filmides, kus öeldakse, et kangelane peab päästma kogu maailma, kuigi ohus on vaid New York või Los Angeles.

Solarisele teen ettepaneku tulevasteks "Tähtede öödeks", et kui film hakkan kell 21:15, siis hakkakski 21:15 ja auhinnatseremoonia võiks juba kell 21:00 ära teha. Inimeste enda probleem, kes hiljaks jäävad.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

Re: Pimeduse rüütli taastulek

PostitusPostitas Pixie » 22. Juuli 2012, 12:25

DaydreamDiamond kirjutas:oi pljääd, sa mainisid Batu teemas Avengerse...siit saaks jubedalt palju erinevaid asju teha, kui tahata..

höhö, ma pidin ;-)

sry

Mis kirjutamata reegli vastu ma nüüd eksisin? :))
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

EelmineJärgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 49 külalist

cron