Kass kuumal plekk-katusel

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Kass kuumal plekk-katusel

PostitusPostitas Cochrane » 04. Juuni 2005, 02:19

Kass kuumal plekk-katusel
Cat on a Hot Tin Roof (1958)

Autoriteene pereisa (Burl Ives), kes kannatab ravimatu haiguse all, peab oma 65. sünnipäeval nägema oma perekonna lagunemist: tema poeg Brick (Paul Newman) on kaotanud töö ja joob, kusjuures mängib rolli ka tema allasurutud homoseksuaalsus. Bricki abielu Maggiega (Elizabeth Taylor) ähvardab puruneda. Tema vanim poeg Gooper (Jack Carson) on abielus tüütu naisega ja tal on neli sõnakuulmatut last. Isa on hoolinud ainult oma istandusest ja tunneb nüüd peresuhete puudumise tagajärgi.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

Re: Kass kuumal plekk-katusel

PostitusPostitas Forzelius » 08. Juuli 2013, 22:22

Ühest küljest mulle väga meeldivad filmid, kus dialoog on edasiviiv jõud ning seeläbi muutused tegelastes näivad usutavamad välja. Teisalt arvan ikkagi, et teater oleks parem väljund. Hetkel kaldun siiski pigem esimese poole, kuna Newman ja Taylor toimisid linal väga hästi. Mulle meeldib, kui ma selgelt tunnetan, et mingisugune areng on toimunud (eriti suhtedraamades) ning 90 minutit ei ole läinud lihtsalt molutamise ja võltsarenduste peale. Selles mõttes sai see film oma tööga kenasti hakkama ning suutis mind selles veenda. Väike subjektiivne miinuspool on ehk see, et need lapsed ning Bricki vennanaine olid tohutult tüütud ning kui nad juba mind häirisid, siis tunnen tõsiselt kaasa inimestele, kes võtteplatsil olid. Muidu tugev ja oma ülesannete kõrgusel draama.

8/10
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Kass kuumal plekk-katusel

PostitusPostitas Ralf » 08. Juuli 2013, 22:23

Eks ta ongi näidendi põhjal tehtud, seega teater ongi selle loo nö õige väljund.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 107 külalist

cron