Suur aasta

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Suur aasta

PostitusPostitas Rain » 07. Oktoober 2011, 16:15

Suur aasta
The Big Year (2011)

Lõbus seiklusfilm kolmest lindude huvilisest, kes otsustavad endid vabastada aastaks enda üksluistest igapäevaeludest, et võtta ette suund tegemisele, mida nad kaua aega on soovinud teha - osaleda Suurel Aastal ehk lindude vaatlusjahil.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Re: Suur aasta

PostitusPostitas Ralf » 01. Veebruar 2012, 15:04

Paistab, et sisututvustuse (muidu hea) tõlge on ajast, mil keskne temaatika veel avalikustatud ei olnud. :P

Komöödia on minu malli järgi üsna riskantne žanr, kus ebaõnnestumise oht on suur, kuid see-eest on jäänud mulje, et filmil on automaatselt pool võitu taskus, kui luubi all on mõni eriskummaline huviala või amet, mis pole kinolinadel kuigi palju kajastamist leidnud. "The Big Year" on mäletamist mööda kindlasti esimene nähtud film, mis räägib kirglikest ornitoloogiahuvilistest ja linnuvaatlejatest; samuti oli mokkamööda, kuidas selline kinnisideeline hobi võib vabalt mõjutada inimsuhteid. Nüüd aga peamine probleem - reaalselt huvitav või humoorikas oli parimal juhul 10% filmist, mis on üllatav, kuna eesotsas on Hollywoodi komöödiate tipp (Owen Wilson, Steve Martin ja Jack Black, kellest viimane mulle üldjuhul ei meeldi, kuid antud jandis ta polnudki selline tahumatu tola nagu tavaliselt) mängimas ekstsentrilisi linnuvaatlejaid, mis peaks naerutamiseks pakkuma meeletult võimalusi. Võib-olla oleks midagi pöörase farsi sarnast paremini töötanud, siin kombineeriti pigem kerget komöödiat draamaga ja see polnud nähtavasti õige lähenemine. Ühesõnaga igav värk.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Suur aasta

PostitusPostitas Rain » 03. Veebruar 2012, 20:04

Latt oli jah suhteliselt madalale aetud. See otseselt igav polnud, aga ega selles midagi kaasahaaravat ka polnud. Põhimõtteliselt lihtsalt üks lugu, mis keskendub lindudele, millest areneb omakorda edasi lugu sõprusest ja perest ja muust sellisest. Film oli ka omamoodi üllatav, sest ootasin ikka siukest komöödiat, mis vähemalt üritab ilmselgelt keskenduda hea komöödia loomisele, aga midagi sellist mina küll ei märkanud. 5/10
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Re: Suur aasta

PostitusPostitas CM-Girl » 07. Juuni 2012, 17:53

Mõtlen, et kas mul tõesti halb filmimaitse. Taas film mis kriitikutele ei meeldi (+ nõrk tulemus box office's), aga mulle film meeldis.. :/ Arvestades kes peaosalised, siis oleks arvanud, et tuleb üks väga fun film, aga ei. Linnuvaatlus jätab mind ka üpris külmaks. Vaatamata sellele jäin siiski filmiga rahule. Wilson ei meeldinud, aga see eest Martin (that voice) ja Black meeldisid kohe väga. Rashida Jones meeldis ka, ilus näitlejatar. Terve filmi vältel praktiliselt mõtlesin, et Kenny naine võiks mehe pikalt saata ja lahkuda.
Tore filmike. 7/10
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 66 külalist