Lumevangid

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Lumevangid

PostitusPostitas Rain » 27. September 2011, 14:03

Lumevangid
The Grey (2011)

Pärast lennuõnnetust leiab naftapuurijate meeskond end keset metsikut Alaska loodust. Ellujäämiseks peavad tsivilisatsioonist ära lõigatud mehed võitlema raskete vigastuste, külma ilma ning näljaga. Samuti ajab neid taga metsikute huntide kari.

Karmi põnevusfilmi "Lumevangid" lavastas Joe Carnahan ("Narkovõmm", "A-rühm").

www.forumcinemas.ee

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Re: Lumevangid

PostitusPostitas Decembermorning » 22. Veebruar 2012, 19:15

Klõpsisin filmi läbi ja noh,midagi erilist küll ei olnud,pigem igav ja etteaimatav.Väga kummaline tundub imdb hinnang 7.7
Eks vist maitse asi,õnnetus oli väga sarnane losti omale ja kõik ülejäänu stay alive taoline draama.
mitte et ei tohiks teha järjekordseid õnnetusfilme aga võiks ju midagi uut lisada.
Kasutaja avatar
Decembermorning
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 50
Liitunud: 07. Oktoober 2011, 01:10
Asukoht: Tallinn

Re: Lumevangid

PostitusPostitas Soprano » 02. Märts 2012, 22:35

Väga intensiivne (eriti üks sündmus alguses) ja lõpuni trööstitu. Lavastaja Carnahan paneb vaataja oskuslikult otse sündmuste/huntide keskele. Surmade korral tunneb neid peaaegu omal nahal. Looduse vastu ikka ei saa.
P.S. Pärast lõputiitreid on veel hästi lühike klipp, mida võib kehva kvaliteediga ka YouTube'st leida.

6/10 kerge varuga

Enne filmi rääkis Aleksei Turovski u. 40 minutit huntidest. :) Väga informatiivne (ja lõbus). See tegi filmi jälgimise veel huvitavamaks.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Lumevangid

PostitusPostitas 0ll » 05. Märts 2012, 00:24

"The Grey" on põhimõtteliselt "The Tree of Life" à la Joe Carnahan. Ainult et Carnahan jätab need tõeliselt suured (universumisuurused) teemad rahule ja keskendub selle asemel inimesele ning tema suhtele loodusega... elutahtele ja surmahirmule. Ma usun, et kõik need, kes läksid kinno kerge hundiõuduka lootuses, võivad ennast pisut petetuna tunda. Ja õigusega, sest filmi reklaamikampaania oli häbematult eksitav.

Nautisin. Lõi kohe algul õige meeleolu. Üsna varakult suurepärane teate-küll-mis-stseen (võimalik, et läbi aegade efektseim) ja siis kõik muu. Filmis oli palju momente, millega oleks saanud tõsiselt ämbrisse astuda, aga minu arust teadis Carnahan täpselt, kust see "piir" jookseb. Mälupildid, meeste suhted, vestlused ja muud sentimentaalsed hetked tundusid ausad/ehedad ning sulasid ülejäänud sündmustega kenasti kokku. Erandiks vast viimane vestlus - lihtsalt ei olnud vaja... alati ei pea kõiki otsi kokku siduma. Miinuspoolele lähevad ka koledad CGI-hundid ja tegelaste mõned ebaloogilised valikud.
Loomasõpradel on filmile arvatavasti samuti etteheiteid, aga mina annan lavastajale huntide utreeritud vormi andeks - just sellistena võivad nad hirmunud inimestele tunduda.
Tahaks pikemalt kirjutada, aga peaks vist enne uuesti ära vaatama. Endalegi ootamatult on film siiani mõtetes (vaatasin üleeile)

8/10

Ma ei tea miks, aga see (tegelikult ju täiesti mõttetu) boonusstseen meeldis väga. Sobis filmi meeleoluga vms. Naljakas, kuidas mõned kaaskinolised selle peale vihastasid...

edit: varem oli 7+/10
Fact is, the law says you cannot touch! But I think I see a lotta lawbreakers up in this house tonight...
Kasutaja avatar
0ll
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 795
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:25
Asukoht: Tallinn

Re: Lumevangid

PostitusPostitas Ralf » 12. Märts 2012, 02:40

<Ralf> the grey on ikka oluliselt tugevam nendest hollywoodi suvapihkutagumistest

Et... see ongi justkui kõik, mis mul öelda on. Liialduslik oleks väita, et tegu on suurepärase filmiga, kuid töötab teine kahtlemata mitmel tasandil, alates päris põnevast survival thrillerist ja lõpetades, nagu eelkõnelejagi jõudis muljetada, omamoodi meditatsiooniga inimesest ja loodusest. Sarnastest filmidest soovitaksin pigem "The Edge"-i ja "Alive"-i, kuid antud teosega võib minu malli järgi rahule jääda. Carnahan on tegelikult palju võimekam tegelane kui enamik teisi mikidemaa filmimehi. Mulle meeldisid mälu järgi ka "Smokin' Aces" ja isegi "The A-Team". (Y)

Tasub mainida, et mulle läks korda peategelaste üldine sõbramehelikkus. Liam Neeson oli võib-olla natuke miscast. Oleks olnud tore näha peaosas mõnd tundmatut näitlejat.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Lumevangid

PostitusPostitas rauls » 13. Märts 2012, 22:53

Mulle "The Grey" meeldis! Pakkus põnevust ja meelelahutust. Filmis on sisukust ja teatud määral sügavust. Atmosfäär on suurepärane.
Tegin isegi blogis eraldi arvustuse:
8/10
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

Re: Lumevangid

PostitusPostitas brixxx » 15. Märts 2012, 17:13

Minu jaoks oli film igav ja üksluine. Lavastaja on küll teinud väga traagilise filmi, et
Spoiler :
kõik tegelased saavad filmis surma.
Üksluisus seisnes selles, et terve filmi jooksul oli selline depressiivne olek inimestel, eriti Liam Neesoni rollil. Tekkis üks küsimus, et Liam Neesoni tegelaskuju tahtis naise juurde minna, aga mulle tundus, et tegelikult
Spoiler :
oli naine surnud.


Minu arust hundid olid nagu marutaudis filmis, huntide hulluse kehastamisega oldi mindud natuke liiale.

Hindeks annan 4/10 kuna Liam Neesoni roll oli hea.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Lumevangid

PostitusPostitas Defexer » 15. Märts 2012, 17:16

Suured tänud spoilerite kasutamise eest.
Kasutaja avatar
Defexer
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1175
Liitunud: 31. Juuli 2008, 21:29

Re: Lumevangid

PostitusPostitas Ralf » 15. Märts 2012, 17:16

brixxx kirjutas: :D

Kasuta spoiler-kaste!
Spoiler :
Tema naine polnud surnud, vaid suremas. Neeson ise jäi ellu, nagu lõputiitrite-järgsest stseenist järeldada võis.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Lumevangid

PostitusPostitas brixxx » 15. Märts 2012, 17:22

Ralf kirjutas:
brixxx kirjutas: :D

Kasuta spoiler-kaste!
Spoiler :
Tema naine polnud surnud, vaid suremas. Neeson ise jäi ellu, nagu lõputiitrite-järgsest stseenist järeldada võis.


Okei, paar faktilist viga sattus sisse, aga filmist arvamus siiski sama.

Mul on ikkagi üks vastu väide, et
Spoiler :
Neeson jäi ellu, kui youtubist seda lühikest klippi näha, siis seal on näha ainult maas lamavat raskesti hingavat hunti, see ei tähenda, et Neeson ellu jäi.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Wisegirl » 22. Märts 2012, 21:42

Spoiler :
Lisastseenis pole ainult hunt, Ottway puhkaks nagu (pea on näha), või suri hundi otsa. Kas naine on elus või surnud.. minu vaist ütleks et surnud. Kui ta elus oleks, poleks Ottway ennast tappa üritanud. Imo.
Ja huntide hingeelu niihästi ei tunne- kui alfaisane on tapetud, kuidas käitub kari?


Sünge film, väga ilusate hallide maastikustseenidega. Mõned ehmatavad hetked (ei tea jah, mis võis ehmatada) ning minagi arvan, et hunte oli kujutatud eriti hirmul-on-suured-silmad-stiilis.
Film saab igav olla ainult siis, kui vaataja ei suuda hoomata sellise olukorraga kaasnevat pinget ning eriti surmahirmu.

Mh, karakterid olid nagu olid, pisut pealiskaudsed, ühe kindla iseloomujoonega.
Meeldis.

Once more into the fray.
Into the last good fight I'll ever know.
Live and die on this day.
Live and die on this day.
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

Re: Lumevangid

PostitusPostitas Spellbound » 25. Juuni 2012, 02:26

"Once more into the fray
Into the last good fight I'll ever know
Live and die on this day
Live and die on this day"

Väike luuletus võtab põhimõtteliselt filmi ilma igasuguste liigsete sõnadeta kokku.
8/10
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Lumevangid

PostitusPostitas LiveForThis » 25. Juuni 2012, 02:51

Film ühe mehe võitlusest iseendaga. Suurepäraselt meditatiivne lavastajatöö. Lausa lummav realistlikkus, kõhedusttekitav agoonia, armutus ja äkilisus.

Spoiler :
Lõpus lõi väga piltliku väljenduse abil omaenda suurimale hirmule rusikaga näkku. Ja see viimane kaader tähendas arvatavasti seda, et ta suri. Aga ta suri olles isendaga üks. Pea toetumas vaevu hingitsevale hundile ja silmitsemas taevast.


Live and day on this day...

9/10
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Lumevangid

PostitusPostitas Ralf » 06. Jaanuar 2013, 22:20

Mind teeb õnnetuks teadmine, et on filme, mis mind esimesel vaatamisel külmaks jätavad (no pun intended, "The Grey") ja kuidagi ei kõiguta, kuid mida mingist teadmatust tõukest sellegipoolest üle vaadata otsustan ning mis alles siis "minuni jõuavad"... "Lumevangidega" oli selline lugu ja just teisel vaatamisel murdis see mu südame nendesse kinnistesse kambritesse, kus pulseerivad mingisugune passiivne elutahe, mingisugune arusaam surmast ja selle olemusest ja kõrgemast jõust. Ja sellest "The Grey" ongi. Elamisest ja suremisest. Aitäh, film.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Lumevangid

PostitusPostitas Spellbound » 06. Jaanuar 2013, 23:26

Minu suvine 8/10 muutus vahepeal talviseks 9/10-ks. Ja nõustun Ralfiga. Film, mida peab vaatama eelarvamusteta, sest muidu nähakse seda ikka nii nagu žanrist või reklaamikampaaniast eeldame.

Sügavalt inimlik lugu ühe mehe lunastusest on leidnud justkui Hollywoodiliku väljenduslaadi, kuid see sama over-the top hunditeema on ühtlasi ka üks filmi geniaalseim allegooria Ottoway siseheitluseks.
Võimas, vapustav ja hinge purev.

Mõnes mõttes ei taha seda teha, aga seda nüüd teades jääb mulje, et Neesoni mängitud karakter või siis see, kuidas ta Ottowayd kehastas oli seotud ka tema enda naise surmaga.

http://articles.latimes.com/2012/jan/27 ... n-20120127
The blizzards seen in the film are entirely real — there is no CG-created weather on screen — and the 59-year-old actor said he had his doubts that his bad knees could handle it.
"The blizzards, everything, all the snow and sleet, all of it was real, it's the nature," Neeson said. "There was no CGI, we went right through the stuff that came at us. It was one year ago today we were out there doing it, and I still can't believe we finished the film. It's the first time in my career — and I've made 55 films now — where I thought, 'We will not finish this film, this film will finish us. Something bad is going to happen.'"

Ka raskusi võtetel on filmis tunda.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 116 külalist