Ohtlik sõit

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Re: Ohtlik sõit

PostitusPostitas Ralf » 12. Jaanuar 2012, 23:27

Oskan samamoodi vaid kiita. Üks aasta parimaid for shiz.

Pilt
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Ohtlik sõit

PostitusPostitas Forzelius » 24. Jaanuar 2012, 01:08

Tekkis samuti nagu kaas-floydianil, DaydreamDiamondil Vice City tunne algul. Väga GTA-esque algus ning kogu see 80-ndate stiilis muusika ja roosa üleküllastus meenutas korraks juba Scarface'i, kui ainult stilistilises mõttes rääkida. Sisult loomulikult mitte.
Tehniliselt oli tegemist ahhetama paneva filmiga. Mulle jäi enam silma just heliline pool, aga kaamera oli samuti peaaegu alati õige koha peal (varjumäng lõpus võtab filmi operatoorse loovuse päris hästi kokku). Mute of sound sobis igasse kohta, kus teda oli ning, tõesti - harva kohtab tehnilise poole pealt nii perfektseks viimistletud filmi. Soundtrack oli väga kena, peab mainima, tegi sellest karmi ja realistliku ent muinasjutu elementidega loo.
Lugu aga kahjuks ei suutnud millegagi üllatada ja nagu Ralf või keegi IRCus välja tõi, siis oli tõepoolest ebavajalikult pikki pause dialoogis. Ma mõistan, et Gosling pidi mängima külma ja vähelausuvat hunki, kelle peale iga vähegi libiidoga naine tormi peaks jooksma, aga selline karakter ei vea filmi välja. Nii ka juhtus. Nagu 0ll ütles, tegelasi siin filmis polnud. See aga ei tähenda, et ma poleks nautinud seda. Efektsed surmad, mis, tõsi küll lõpuks veidi üle paisutati, kuid enamjaolt siiski meelepärased olid. Huvitavalt tehtud film, ütleks siis nii. Stsenaariumi oleks lõppkokkuvõttes võinud rohkem aega kulutada, sest hea filmi aluseks on ikkagi hea lugu, aga üle keskmise neonoirina käib küll.

7/10
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Ohtlik sõit

PostitusPostitas Sten » 09. Veebruar 2012, 02:00

Kõik hää on juba väljaöeldud.
Lihtsa visuaalsuse ning suurepärase sõundträkiga teos. Tekitas kohe kahtlaselt hea tunde, seega võib lugeda 2011. aasta üheks õnnestunumaks ning parimaks filmiks. thumbs up
Kasutaja avatar
Sten
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 516
Liitunud: 12. September 2010, 20:48

Re: Ohtlik sõit

PostitusPostitas Pixie » 24. Mai 2012, 23:20

Filmi vaadates tekkis tahtmine minna autoga sõitma. :P Esimene tagaajamine oli päris vinge, peategelast jälgides oli tunne, et midagi hullu ei juhtu, kuid siiski väga põnev. Meeldis nii rahulikum kui ka hoogsama tegevusega osa filmist. Ausõna, The Walking Dead on karastanud mind igasuguse verise vägivaldsuse suhtes. Pole kindel, kas just hea asi. Filmi lõppu vaatasin peaaegu et läbi sõrmede. :)) Peategelasel polnud vist nimegi, eks. Oleks soovinud teda rohkem tundma õppida, siis oleks osanud arvata, kuivõrd oli sündmuste käik omane tema loomusele. 8/10
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Ohtlik sõit

PostitusPostitas homunkulus » 26. Mai 2012, 21:12

Väga stiilne film.
Mis teeb filmist hea filmi? Minuarust on hea film selline, mis ei seleta kõiki üksipulgi ära. Ta jätab olulise osa ka vaatajale. Ta viib vaataja läbitunnetatud süžeega, nauditava ja oskusliku kaameratööga keset maailma, mis aktiveerib vaatajas küsimusi ja tundmusi, mis hakkavad temas elama ja stoori tausta üles ehitama. Luudele liha ümber kasvatama, kui soovite. Nagu raamatu lugemine projetiseerib lugeja peas olustiku, visualiseerib ümbruse ja tegelased.
Näiteks ma olen endas üsna kindel peategelase tausta ära arvamises - miks ta on just selline nagu ta on, miks ta käitub just nii. ;-)
Selles filmis on see mojo - just see läbitunnetatus, tegevuste paras annustamine, et tekiks õige tunne, õige atmosfäär. Kõigele sellele sekundeerib mõjustalt pildiga kokkukõlav muusika. Ei midagi ülepakutut, kui nahkkinnaste nahk-diivanlik krudisemine välja arvata.
Spoiler :
Muuhulgas on sümpaatne on vaadata kuidas autod avariides mitte alati ei plahvatagi heleda leegiga põlema.

Et aga tegu on vägivaldse filmiga (põhimõtteliselt ei tohiks vägivalda heroiseerida ja promoda kui cooli tegevust, sest nii mõnelgi nõdra-arulisel võib tekkida vastupandamatu soov filmielu kangelaseks kehastuda), siis päris maksimumpunkte ei tõuse mu käsi panema. Aga super kooslus (süžee, kaameratöö, rollisooritused, muusika) igatahes (Y)

9/10
Sina jah! Sina! Toppisid mulle igasuguseid kapsalehti pähe, et...
Kasutaja avatar
homunkulus
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 27
Liitunud: 20. August 2011, 12:39
Asukoht: Maa

Re: Ohtlik sõit

PostitusPostitas eerik » 20. September 2012, 01:06

Soprano kirjutas:
Defka kirjutas:BRaylt

Sellepärast oligi siis pilt kehvake. :|

Väga palju hilinenud vastus aga siiski:
Käisin samuti Solarises esilinastusel ja see kvaliteet polnud kohe kindlasti korraliku Blu-rayga võrreldav. Tegemist oli kas DVDga või oli seadistuses midagi väga valesti. Pilt oli resolutsioonilt väga madal ja sakiline ning heli äärmiselt nõrk. Teadupärast toetab Blu-ray 1080p (1920x1080px) resolutsiooni, mis on vaid veidi väiksem kui meie kinodes olev 2K (2048x1080px). Muidugi on Blu-rayl kvaliteedi poolest omad nõrkused võrreldes 2K DCPga, aga need polnud kohe kindlasti selle viletsa pildi põhjustajateks
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

Re: Ohtlik sõit

PostitusPostitas damon » 15. November 2012, 00:56

Rahulik põnevik, mis teebki selle teose tõeliselt stiilseks.

Spoiler :
Nugade karp oli minu lemmik lisand filmis.


8/10
Kasutaja avatar
damon
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 352
Liitunud: 29. Jaanuar 2010, 13:06
Asukoht: Pärnu

Re: Ohtlik sõit

PostitusPostitas brixxx » 10. Detsember 2012, 12:44

''Drive'' filmi elamus kuulub minu puhul selliste filmi elamuste hulka nagu ''Pulp Fiction'' ja ''No Country for Old Men'' minu meelest oli täiesti igav ja mõtetu film.

Esialgu see kinnise ja üleolev hoiak peategelase puhul meeldis, aga peale veerand tunnist vaatamist hakkas see juba ära tüütama. Liiga tüüpiline ja tavaline lugu oli. Oleks võinud olla veidi originaalsem sisu, oli jälle selline tüüpiline armukolmnurga ja vanglast tulevate kurjategijate uute kuritegudesse tõmbamine.

Hindeks seetõttu 1/10.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Ohtlik sõit

PostitusPostitas Sten » 10. Detsember 2012, 14:11

Hindeks seetõttu 1/10.

Spoiler :
.. sa rikkusid mu jõulud just ära. Aitäh
Kasutaja avatar
Sten
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 516
Liitunud: 12. September 2010, 20:48

Re: Ohtlik sõit

PostitusPostitas Spellbound » 10. Detsember 2012, 14:15

brixxx kirjutas:''Drive'' filmi elamus kuulub minu puhul selliste filmi elamuste hulka nagu ''Pulp Fiction'' ja ''No Country for Old Men'' minu meelest oli täiesti igav ja mõtetu film.

Esialgu see kinnise ja üleolev hoiak peategelase puhul meeldis, aga peale veerand tunnist vaatamist hakkas see juba ära tüütama. Liiga tüüpiline ja tavaline lugu oli. Oleks võinud olla veidi originaalsem sisu, oli jälle selline tüüpiline armukolmnurga ja vanglast tulevate kurjategijate uute kuritegudesse tõmbamine.

Hindeks seetõttu 1/10.


ttetu mitte mõtetu.

Sisu polnudki antud filmi juures selline, mis peaks mõjuma kui originaalsuse vaimusünnitis. Pigem ehitas filmi üles stiilsus ja igast kaadrist vastu kajav kujundirikkus. Sellised väikesed asjad nagu filmis kõlanud palad rääkisid tegelaste kohta rohkem kui tegelased ise endi kohta.
"Drive" on esteetiliselt ilus film täis misantsteene ja sümboleid. "Drive" ei pea vaatama mitte loo, vaid emotsiooni/elamuse pärast ja kui sinu puhul nii ei olnud, siis voolas film sinust lihtsalt mööda. Ega "Drive" ei olegi kõigile.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Ohtlik sõit

PostitusPostitas brixxx » 10. Detsember 2012, 14:26

Spellbound kirjutas:ttetu mitte mõtetu.

Sisu polnudki antud filmi juures selline, mis peaks mõjuma kui originaalsuse vaimusünnitis. Pigem ehitas filmi üles stiilsus ja igast kaadrist vastu kajav kujundirikkus. Sellised väikesed asjad nagu filmis kõlanud palad rääkisid tegelaste kohta rohkem kui tegelased ise endi kohta.
"Drive" on esteetiliselt ilus film täis misantsteene ja sümboleid. "Drive" ei pea vaatama mitte loo, vaid emotsiooni/elamuse pärast ja kui sinu puhul nii ei olnud, siis voolas film sinust lihtsalt mööda. Ega "Drive" ei olegi kõigile.

Ma vaatasin emotsiooni / elamusega ka seda, aga siiski tundsin, et sisu oleks võinud olla originaalsem, aga see selleks. Enne mainisin, et esialgu kinnine ja üleolev oleks peategelase puhul meeldis, aga peale veerand tunnist vaatamist muutus tüütuks. Kuigi seda pean mainima päris huvitav tegelaskuju oli Shannon.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Ohtlik sõit

PostitusPostitas Rasmus » 10. Detsember 2012, 18:00

Ole rahulik, brixxx, mulle ka üldse ei meeldinud. 1/10 film see loomulikult pole, aga kindlasti mitte ka selline, mis kõigile peale läheks.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Ohtlik sõit

PostitusPostitas brixxx » 11. Detsember 2012, 02:17

Rassu kirjutas:Ole rahulik, brixxx, mulle ka üldse ei meeldinud. 1/10 film see loomulikult pole, aga kindlasti mitte ka selline, mis kõigile peale läheks.

Ma olengi rahulik, selletõttu mainisingi esimeses postituses, et see film tekitas sarnaseid emotsioone kui ''Pulp Fiction'' ja ''No Country for Old Men''.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Eelmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 117 külalist

cron