Lohetätoveeringuga tüdruk

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Lohetätoveeringuga tüdruk

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 08. September 2011, 13:24

Lohetätoveeringuga tüdruk
The Girl with the Dragon Tattoo (2011)

"Lohetätoveeringuga tüdruk" on Stieg Larssoni Millenniumi-triloogial põhineva kolmeosalise filmisarja esimene osa. Majandusajakirjanik Mikael Blomkvist (Daniel Craig) vajab aja mahavõtmist. Talle on laimamise eest äsja mõistetud kolmekuuline vanglakaristus ning ta otsustab tööst ajakirjas Millennium ajutiselt loobuda. Samal hetkel teeb üks riigi legendaarsemaid tööstureid Henrik Vanger (Christopher Plummer) talle ettepaneku kirjutada Vangeri suguvõsa kroonika. See on aga suitsukate: tegelikult tuleb Blomkvistil välja uurida, mis on juhtunud ligi 40 aasta eest jäljetult kadunuks jäänud Henriku noore sugulase Harriet Vangeriga. Blomkvist võtab ülesande vastumeelselt vastu ning saab abiliseks riigi ühe parima häkkeri Lisbeth Salanderi (Rooney Mara). Mida sügavamale Blomkvist ja Salander Vangeri suguvõsa ajalukku süüvivad, seda õudsemaks ja verisemaks kogu lugu nende kohkumuseks muutub…

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Lohetätoveeringuga tüdruk (2011)

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 13. September 2011, 11:09

kahtlemata selle aasta üks oodatuimaid "hollywood"'i filme. Kahjuks mulle meeldis originaal kohutavalt ja ma ei saa kuidagi mööda nendest kahtlustest ja kõhklustest, mis mul konkreetselt selle versiooni suhtes on. Kui seda ei teeks Finchu, oleks mul sellest üldse täiesti poogen. Aga äkki ta oma muudatuste ja asjadega suudab ikkagi välja vingerdada... :|
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Re: Lohetätoveeringuga tüdruk (2011)

PostitusPostitas rauls » 13. September 2011, 20:31

Mulle pakub antud remake huvi puhtalt David Fincheri pärast.
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

Re: Lohetätoveeringuga tüdruk (2011)

PostitusPostitas LiveForThis » 13. September 2011, 22:25

Fincher ja ainult Fincher on ainuke inimene, kes selle filmi vastu püsivat huvi üleval hoiab. Tahaks juba näha mis suunas ta lugu vedama hakkab. Põnevust pakub ka asjaolu, et kuuldavasti pidi lõpp hoopis erinevam kui raamatus olema. Kui see on tõsi.
Loomulikult huvitab mind ka Rooney Mara ja tema paratamatu võrdlemine võrratu Noomi Rapacega.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Lohetätoveeringuga tüdruk (2011)

PostitusPostitas LiveForThis » 26. September 2011, 21:47

Mis siis rahvas uuest treileri moodi asjandusest arvas?

http://www.youtube.com/watch?v=yOdKmpjqks8

Ootan teie kõnekaid kommentaare, et siis ise ka sõna sekka öelda (Y)
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Lohetätoveeringuga tüdruk (2011)

PostitusPostitas IlseV » 26. September 2011, 23:17

Nägin seda trailerit ehk paar päeva tagasi ning peale ametliku variandi vaatamist kirusin natuke, sest eks esimese teaser oli exiting enough, et Fincherilt rootslaste filmidest midagi tugevamat oodata. Isegi, kui lühikeste kaadritega peaaegu et mitte midagist näidati, tundub, et ootamine on endiselt ootamist väärt (+ "Immigrant Songi" võrratu kasutus). Või peaaegu.

Kaks something-somethingit, mis meelde jäid. Esiteks erinevad aktsendid, mis nii Rooney Maral ja mõnel teisel tüübil kõnes välja paistsid. Raamatute lugemisest on nii palju möödas, et ei mäleta enam, kas neil ka (vastavalt rootsi keeles) seal mingi dialekt küljes oli VÕI on remake'is lihtsalt lisaks Rootsi kaardile rõhutatud, et näe, tegevus toimub ikka mujal kui U.S.-is.

Teiseks, Lisbethi käeviibe ("I got it."), millega ta kuidagi väga obvioosselt oma "võime" välja annab. Ehk olen jällegi liiga raamatus kinni, aga vist ka algversioonis lahendati see osa originaali-lähedaselt.
Kasutaja avatar
IlseV
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1816
Liitunud: 13. August 2008, 20:12

Re: Lohetätoveeringuga tüdruk (2011)

PostitusPostitas ZeMonsta » 27. September 2011, 00:35

Jajaa, vaatasin ka treileri paar päeva tagasi ära. Esimese asjana jäi kõrva Lisbethi kõnedefekt (ma ei ütleks selle kohta aktsent), mis millegipärast väga häiris. Ma ei oskagi öelda, miks.
Lisbeth’s lisp, Lisbeth’s lisp, Lisbeth’s lisp, Lisbeth’s lisp... jne. Millelegi muule oli alguses raske keskenduda, aga pärast korduvat vaatamist harjusin ära.

Kui see pisiasi kõrvale jätta, siis üldmulje on hea.
Kasutaja avatar
ZeMonsta
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 419
Liitunud: 04. Jaanuar 2010, 01:05

Re: Lohetätoveeringuga tüdruk (2011)

PostitusPostitas IlseV » 28. September 2011, 17:08

LiveForThis, su enda kaks senti treileri kohta ?
Kasutaja avatar
IlseV
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1816
Liitunud: 13. August 2008, 20:12

Re: Lohetätoveeringuga tüdruk (2011)

PostitusPostitas LiveForThis » 30. September 2011, 00:02

Jah, eks pean ka siis sõna sekka lööma. Täpselt nagu lubatud sai.

Mainiks veel nii palju, et hetkel loengi triloogia esimest osa. Pole küll kuigi kaugele jõudnud, kuid pilt on enam-vähem selge. Rootsi film on vähemalt esimese kahesaja lehekülje põhjal igat väikest detaili silmas pidanud. Siin ja seal on ka muudatusi, aga enamik on mõistetavalt hädavajalikud.
Olen ka lugenud, et Rootsi film oli algmaterjalile ka palju liiga teinud. Palju vägevaid muudatusi rakendanud.
Seda põnevam ongi lugeda ja siis Fincheri versiooni truudust hinnata.

Mis puutub aga teise ja liiga pikka treilerisse, siis esimese asjana torkas pähe hämmastav sarnanus Niels Arden Oplevi filmiga. Visuaali koha pealt on antud treiler märgatavalt sarnane algse filmiga.
Külmad ja rõsked toonid pressisid esimesena peale. Võib olla on selline lähenemine ka igati mõistetav, leiab kogu film aset ju karges põhjas, kus päike pilve tagant eriti välja ei piilu. AGA ikkagi jääb silma üleüldiste toonide liigne sarnasus.
Samal ajal mulle ka väga meeldis, mida ma nägin. Pinevad kaadrid üksteise järel kihutamas. Andis pildi kätte küll. Ootusärevus kasvas märgatavalt.
Enne kui unustan, siis Reznoni ja Rossi muusika traileri taustaks küttis kenasti üles (Y)

Näitlejad või vähemalt need kõige tähtsamad on suures osas karmide näojoontega rootslased või noh vähemalt nii püütakse neid maha müüa. Daniel Craig ja Rooney Mara sobivad kõledasse ja karmikoelisse krimidraamasse ilma igasuguse kahtluseta. Craigi niigi külm pilk ja ebatasane nägu ongi TGWTDT`i jaoks loodud.
Mis värk selle aktsendiga oli? Üritatakse alustada rootsilikult ning siis sulandub kogu film inglise keelseks? Weird.

Kui hetkel Mara ja võib olla isegi ka Bjurman kõrvale jätta, siis ülejäänud näitlejad (eriti Vangerite perekond) paistab olevat üsna turvaline valik. Näiteks Sands noore ja Plummer vanema Henrik Vangerina, mainimata ei saa kätta ka Stellan Skarsgardi, kelle osalus Martin Vangerina paneb pead vangutama. Kuidagi lihtne rada.
Aga noh see kriitika tuleneb lihtsalt liiga paljude nägude ära tundmisest. See ei ole kuigi hea märk. Lootsin, et tähtsamaid rolle täidab ehk mõni originaalsem valik. Kuna olen varasemaid filme näinud, siis USA tegelased mõjuvad pahatihti liiga sarnastena. See on ju täiesti loogiline, et nad karjuvalt tuttavad on. Raamatut pole mõtet ju petta. Ma usun.

Kõik see tuleb aga nii raamatust kui ka Rootsi filmist tuttav ette. Selle traileri põhjal võib teha mitmeid järeldusi, kuid vähemalt minu silmis pole Fincher midagi põrutavat meile veel näidanud. Peale Fincheri enda ei vihja enamik neist kaadritest fincherlikule nägemusele. Selleks on muidugi mõeldud kinno minek, et tõde oma silmadega näha.


Nii, nüüd aga kõige tähtsama juurde.

Rooney Mara näeb võrratu välja. Ta on kõhn, näiliselt õbluke, aga silmis helkimas heitlik iseloom. Tahaks juba hirmsasti näha, kuidas Mara hakkama saab. Täitsa pihtas põhjas välimus, näoilme ja hääl.
Salanderit ongi rohkem kirjeldatud pigem anorektiku kui jõuliste ja tugevate kätega noore naisena.
Kui kõrvutada Mara`t ja Rapace`t, siis Rapace on kahtlemata jõulisem ja välimuselt väheke tagasihoidlikum kui Mara. Seda oli eriti märgata Blomkvisti aruande kaadrites. Isegi hari oli peas. Iseaasi, kuidas Fincher kaardid lauale lööb. Ehk üllatab nii et vähe ei ole. Seda võib temast kindlasti uskuda.

Antud juhul ei olnud Mara just väga pahviks lööv. Jällegi see on ainult trailer, aga miski tema juures andis märku liigsest rõhutamisest tema olemusele - riided, soeng, näorõngad jne. Kuidagi liiga väljapaistev, väljakutsuv ja uhkeldav. Loodan, et see nii ei ole. Vähemalt raamatus nii ei olnud.
Nagu siin välja toodi, siis see "I got it!" ja näpp pea suunas oli liiga ilmselge viide fotograafilisele mälule. Jällegi ma ei ole nii kaugele raamatus jõudnud, et kommenteerida korraga kõigi kolme nägemuse erinevust.

Võib olla võtan traileri kui sellise analüüsi liiga tõsiselt. Nopin välja alusetuid detaile, mis filmi enda kontekstis võivad kardinaalselt erinevama tähendusega olla. Usun, et Fincheril ja stsenaristil on TGWTDT jaoks suured plaanid.

Ei tasu mu tekstist mingit Oplevi ja Rapace palavat pooldamist välja lugeda. See on seal niikuinii olemas. Oplevi film oli eeskujulik krimithriller ja Rapace Salanderina tõeliselt võrratu. Aga mis oli, see oli.
Nüüd on Fincheri aeg ja ootan tohutu huviga.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Lohetätoveeringuga tüdruk (2011)

PostitusPostitas rauls » 01. Oktoober 2011, 00:18

Live sattus liiga hoogu! :D
Sa kirjutasid trailerist pikemalt, kui enamus meist tervest filmist. Loodetavasti ei saa niimoodi vastu näppe nagu "Sucker Punch'iga", millest olid enne terve teose nägemist suures vaimustuses. Tegelt, Fincher on ikka Fincher. Teda võib usaldada.
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

Re: Lohetätoveeringuga tüdruk (2011)

PostitusPostitas LiveForThis » 01. Oktoober 2011, 23:40

Tegelikult ma just ootan, et ma saaksin vastu näppe ;-)
Kui Fincheri versioon on üle igasuguse prahi ja üllatab pea igas mõttes, siis oleksin just õnnelik, et saan rahumeelselt oma kriitilise meele maha matta ja filmi nautida.

Ainuke problemaatiline asi on selles, et kuna ma nautisin Noomi Rapace Salanderit, siis ei taha ma mitte mingi hinna eest näha temast nõrgemat rolli/tegelast, kes veel kõige tipuks Oscarile kandideerib. See oleks üpriski valus.

Sucker Punchiga oli tõesti vastupidi. Ootasin väga palju, aga lõppude lõpuks lihtsalt kurikaga lagipähe :vihane:
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Lohetätoveeringuga tüdruk (2011)

PostitusPostitas LiveForThis » 02. Oktoober 2011, 13:00

Pilt
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Lohetätoveeringuga tüdruk (2011)

PostitusPostitas LiveForThis » 26. Oktoober 2011, 16:33

Spoiler :
Pilt
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Lohetätoveeringuga tüdruk (2011)

PostitusPostitas Soprano » 02. Detsember 2011, 21:30

6 tasuta lugu: http://www.nullco.com/GDT/
Spoiler :
Pilt
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Lohetätoveeringuga tüdruk (2011)

PostitusPostitas Soprano » 06. Jaanuar 2012, 02:10

Kahetised tunded sellega. Lühidalt: hea, aga oleks võinud mitmes aspektis parem olla. Mõrvamüsteerium polnud ka Rootsi versioonis kuigi huvitav, kuid piisavalt, et igav ei hakka. Fincher'i omas oli mõrvar kummalisel kombel koheselt selge... Jällegi on mul viimase 10-15 min. kana kitkuda, mis tuleb pärast kliimaksit kuidagi ootamatult ja tundub ebavajalik ning rikub minu jaoks filmi rütmi ära. Lõppeb ka natuke imelikul noodil. Suurimaks plussiks on muidugi Rooney Mara mängitud Lisbeth, kes on ääretult huvitav tegelane ja teebki vaatamise niivõrd kaasahaaravaks. Hetkel, kui ta Craig'ga liitub, läks film kohe täie auruga käima. Filmimuusika on hea, kuid pole nii meeldejääv ja naha alla pugev kui TSN'i puhul v.a muidugi Immigrant Song kaver.

7/10
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 141 külalist

cron